Çakma tektaş mı yoksa pırlanta mı?

mrsmystery

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2018
8
2
34
Kızlar gelecek ay nişanım olacak. Erkek arkadaşımın maddi durumu pek iyi değil, bende ufak bir tektaşa bir sürü para vermek yerine çakma tektaş alsak daha iyi diye düşündüm. Neticede ufak tektaşın bir değeri olmayacak. En kötü 1500 tl vermesi gerekecek satsan para etmez, satmasan elinde bir değeri yok ufacık...

Çakma tektaşların taşları zamanla buğulanıp çirkinleşiyrmuş. İyice kafam karıştı :KK43: Kuyumcu çakma tektaşa 400 TL - 800 Tl arası değişir demişti.

Kızlar gelecek ay nişanım olacak. Erkek arkadaşımın maddi durumu pek iyi değil, bende ufak bir tektaşa bir sürü para vermek yerine çakma tektaş alsak daha iyi diye düşündüm. Neticede ufak tektaşın bir değeri olmayacak. En kötü 1500 tl vermesi gerekecek satsan para etmez, satmasan elinde bir değeri yok ufacık...

Çakma tektaşların taşları zamanla buğulanıp çirkinleşiyrmuş. İyice kafam karıştı :KK43: Kuyumcu çakma tektaşa 400 TL - 800 Tl arası değişir demişti.

Merhabalar bende bir tektaşa o kadar para verdirmedm. Ama çakma tektaşta 400 ve üstü olamaz. Gümüşler bile 50-60 tl. Benimki beyaz altın tektaş. Pırlanta da beyaz altın zaten. 400 rahat bulursun normal altın tektaş gümüş kararıyo bence altın daha kullanışlı.

Hiiic gerek yok bence de alyansa iyi bir para verin onun yerine.
Önemli olan mutluluk huzur Allah mesut etsin

bütcenize ne uyuyorsa onu alin- benim evlilik teklifi yüzügüm tamtur- nisanlim onu begenmis ama taslari Zirkonia- 380 TL vermis (teklifi türkiyede yapdi)
Sonra o yüzügün 3 tasi düsdü ve nisanlim gitmis bes tas almis, bu sefer hakiki pirlanta ve toplam 1,45 Karat.
alyanslarimizi TRden aldik... modeli güzel ama 14 ayar hafif birsey. yani hic önemi yok. ben sahsen ilk yüzügümü yaptirim devam takicam. bu bestas parmagimda 50 cent Rapper gibi cok abes duruyor. sizde bütcenize göre hosunuza giden bir yüyzük secin illah pirlanta olmasina gerek yok

tek taşın olmak zorunda mı? benim düşüncem ya pırlanta olsun ya hiç olmasın. elbette çakması gerçeği gibi olmayacak, elbette buğulanacak vs. bence tektaşın olmasa da olur ben çok dert etmem.

haa ama illa olsun özeniyorum dersen, lab created diamond diye bir olay var. taşlar pırlanta gibi binyıllar boyunca toprak altında kendiliğinden oluşmuyor da laboratuarda uygun şartlarda yapılıyor. bildiğim kadarıyla pırlantaya en yakın taş onlar. onlardan alabilirsiniz. (nete lab created diamond yaz çıkan markalara bak)

Bana göre pırlanta kanlı elmas.
O sebeple karşıyım her zaman.
Benimki normal taş ama satın aldığım yer bile pırlanta sandı ve faturasını istedi. O sebeple gerek yok. :)
Kendi içinizde devrim yapın ne sizi sömürsünler, ne de sömürülenlere destek verin.
Zira pırlanta muhabbeti koca bir kandırmaca...

Bana göre pırlanta kanlı elmas.
O sebeple karşıyım her zaman.
Benimki normal taş ama satın aldığım yer bile pırlanta sandı ve faturasını istedi. O sebeple gerek yok. :)
Kendi içinizde devrim yapın ne sizi sömürsünler, ne de sömürülenlere destek verin.
Zira pırlanta muhabbeti koca bir kandırmaca...
Bende sizin gbi düşünüyorum tam olarak bana aldıgınız yeri yazar mısınız? Belki baska modeller de vardır.

bir evliliğini bitirmiş ikinci evliliğini şükürler olsun mis gibi yaşayan bir eş ve onlarcası boşamış bir avukat olarak tecrübemle diyebilirim ki maddi olarak bir kere oluyor en iyisi olsun mantığını bir yana bırakıp eşinizi/eş adayınızı olmadık borçlara sürüklemeyin. emin olun bu size huzursuzluk olarak dönecek. Daha önce pırlanta tek taşım olmasına ve maddi durumum iyi olmasına rağmen maddi durumunu bildiğim için flört ederken eşime sakın pırlanta alıp kendini sıkıştırma demiştim. hatta birlikte gidip seçtik yüzüğümü. Çakma dedikleri tektaşlardan. inanın huzur olduktan sonra mutlu olup sevdikten sonra o çakma tektaşım benim için çok çok kıymetli. mahalle baskısıysa size gerçek pırlanta almaya iten çakma ama gerçek pırlanta gibi görünen çok güzel ve ekonomik taşlar var onlardan alın bilmesin kimse çakma olduğunu. nal gibi taşı olan bir çakma tektaş almazsanız kimse de anlamaz bile . ben makul taşlı çakma aldım herkes pırlanta sanıyor bitti gitti. eş olunca sırt sırta verir ekonominizi düzeltirsiniz eşiniz doğum hediyesi alır size gerçek pırlantayı belli mi olur. Maddelere takılmayın manada aşkı ve huzuru arayın.

Konu eski yeniden bakacak canım kardeşlerime abla tavsiyesi olsun

Maddiyatçı bir insan değilim. Ancak bu özel bir yüzük. Yani hatırası anlamı çok büyük olacak. Bir ömür takacaksınız.Benim fikrimce böyle bir konuda sahteye kaçmak gereksiz. Şahsen ben eşimden hiçbir şey istemedim ama yüzüğün anısı itibariyle anlamı büyük olduğu için bir tek alyans ve tek taş da kendim seçtim

Özel bir yüzük ve uzun yıllar kullanılacak kalitede olmalı diye düşünüyorum. Sahtesi olacağına hiç olmasın daha iyi. Tek alyans da olur eğer durumu yoksa

tabi ki çakması, nokta kadar pırlantaya bin lira vereceğime güzel görünümlü bi taşı daha uyguna alırım. Sonuçta çakma olsada o da altın yüzük. Göz zevkim pahasından daha önemli

Hayır kuzum çakma hiçbir seye esini alıştırma kendi değerinden düşürme erkekler senin saf niyetini anlamazlar. Mor taki da farkli tektas modelleri var renki felan harika tasarımlar çıkıyor. Arkadaşıma eşi 5000 tlye aldi pes pese nisanlandik ben mor takidan begendim rüyamdakine benzer yaptırdım ve hala herkes soruyor ona kimse sormadı baya bi one cikarmaya calisti kendini herkes 20 bin felandir diyor. Hem komple sete yapabiliyorsun maksimum setin 1.500 e gelir dost var dusnan var benim 1.000 tl ye gelmişti bana 10.000 tl ye tektas alsa o kadar begenmezdim o kdr diyim hem tektas herkeste var sendeki farkli olsun 😇 benim bunu yapma sebebim ise eşimin ailesini tamamen kötü niyetli olduklari icin red etmeso ve düğünü tek basina yapmasıydı. Sende ailede var kendinden cok ödün verme kuzum bu süreçte degersizlesirsin...

Öptüm..

Ben düz, gümüş alyans takıyorum. Kendi tercihim. Bu sektöre destek vermemek adına. Bana aldığı yüzük değil nasıl davrandığı önemli.

Çakma tektaş alabilirsin. Ben bu işleri maddi duruma göre ayarlamak gerek dşye düşünüyorum. Zenginler gibi aşık atmaya gerek yok. Ya da tek taş tümden almayabilirsin. Belki şık bir yüzük denk gelir

X