Çalışan annelerin yardımına ihtiyacım var!

cydates

Yetişin komşulaaaarrr!!!
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2014
1.972
1.310
Kızlar hepinize merhaba...
Benim sorunum çalışmakla ilgili. Evlenmeden önce 5 sene çalıştım. Sonrasında evlilik, hamilelik, doğum derken olmadı. Daha doğrusu bir kurumun sınavına girdim 2015te. Daha yeni sonuçlandi ve atanamadım. Kendi alanım annelerin çalışması için uygun bir sektör degil. Hem az maaş veriyorlar hem de yıpratıyorlar. Farklı bir sektörde iş buldum. Maaşı iyi. Vardiyalı. Bazen gece evde olmayacağım yani. Ben çalışmakla çalışmamak arasında kaldım.Arkadaslarımın biri kendi alanında çalış imkanları kötü olsa da, öbür isi herkes yapar diyor. Diğeri alanım olmayan sektörde çalışmamı tavsiye ediyor. Iki dil bilen farkli bolum mezunları da bu isi yapıyor. Yukselme imkanın da var diyor. Ama ise ilkokul mezunları da alınıyor yani.
1. Sorum: Sizce farklı sektörde çalışmalı mıyım? Is garanti gibi. Beni yüzde yüz alırlar. Ona eminiz. Kendi alanımda da üniversite mezunlarını fazla maaş istiyoruz diye ise almak istemiyorlar. Nereye gorusmeye gitsem ne kadar maaş istiyorsun diye soruyorlardı mezun olduğumda. Ayrıca alanımda is ilanına da rastlamadım bu şehirde.
Bir diğer sorunum da şu: Kızımı bırakamıyorum. Asıl problemim bu gibi. Ben çalışmaya alışkındım. Ev hanımı olmak bana kendimi işe yaramaz hissettiriyor. Ama kızım hiç bensiz kalmadı. Benden ayrılmıyor. 20 aylık.Bakıcıya versem kızımı döver mi diye korkuyorum. Yani ben eşim gelene kadar ev isi dahi yapmıyorum kızımla ilgilenmekten... Is yaparken sinirlenir ona bağırırım diye açıkçası. Kızıma hiç kıyamıyorum ama çalışmayı da çok istiyorum. Bizden hiç ayrılmadı. Kayınvalidem başka şehirde. Bizde dursun diyor. Ona vermek istemiyorum kızımı. Ayrıca emziriyorum. O da annem de evime gelemezler çok uzağız. Bakıcıların da çocukları oluyor zaten. Bakıcı birsey yapmasa çocugu yapar diye korkuyorum. Bıktım bu kafa karışıklığından. Arkadasım ben bakarım diyor. Sabırli da bir kadın ama oglu 2 yasinda. Kizimi gözümün önünde dövüyor ben bile seslenemiyorum sadece kizimi alip götürmekle kalabiliyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Kres de 2 yasından küçük çocuğu almıyor. Siz nasıl yaptınız? Ya da ne yapmalıyım. Nasıl yapmalıyım?Çalışmalı mıyım? Yoksa 2 yaşına kadar beklemeli miyim? Beklersem o ise bir daha girememe ihtimalim var bunu da belirteyim. Personel açığı olur mu bir daha belli olmaz. Desteğinize ihtiyacım var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kaç yıllık evlisiniz? Nerden baksanız 3 yıldan fazla iş sahasından uzaksınız. Yani ha 3 yıl ha 4 yıl diyip bebeğinizin kreş zamanını bekleyebilirsiniz. Normalde bu kadar ara iyi olmaz ama zaten 3 yıl ara vermişsiniz.
Sanırım ben kendi sektörünüzü tavsiye ederdim ama tam da bilemiyorum. Profilde basın yayın yazıyor, doğru mu?

Vardiyali olan is nedir ne kadar zamanda bir gece yoksunuz.

Ilkokul mezunuda o isi yapiyorsa yapar ustelik bunun sizin calismanizla maasinizla ne alakasi var sizin sektorden daha cok getirisi varmis sonucta.

Kreşte de birbirlerine zarar veriyor çocuklar öğretmenler yetişene kadar, göz açıp kapayana dek

Dünya üzerinde tek doğuran siz değilsiniz ayrıca, herkesin evladı kıymetli, ama onlar için çalışılıyor.

Kamera ya da yalancı kamera ile güven sorunu çözersiniz.

Kimyager bir insanın apartman temizlediğine şat oldum.

Aldığın eğitim değil, kazanacağın para önemli maalesef,
...

işi elinizden kaçırmak istemiyorsanız, 3 4 aylığına arkadaşınıza baktırın, daha sonra kreşe verirsiniz ,içiniz rahat eder.

he bide bakıcıların hepsi, öcüü değildir.

Kaç yıllık evlisiniz? Nerden baksanız 3 yıldan fazla iş sahasından uzaksınız. Yani ha 3 yıl ha 4 yıl diyip bebeğinizin kreş zamanını bekleyebilirsiniz. Normalde bu kadar ara iyi olmaz ama zaten 3 yıl ara vermişsiniz.
Sanırım ben kendi sektörünüzü tavsiye ederdim ama tam da bilemiyorum. Profilde basın yayın yazıyor, doğru mu?
Evet. Maalesef basın. Gazeteciyim. Ama tahmin edersiniz ki evli bir kadın için sıkıntılı bir sektör. Ozelde cok az maaş veriyorlar ilk etapta. O kadar maas icin kızımı ağlattığıma değmez. Gerci her türlu degmez ama evde durmaktan biktim. Yaklasik 3 yillik evliyim. Zaten bakıcılar asgari ucret istiyor burada :) Calismanın anlamı yokki. Bosa yorulurum. Burası büyük sehir degil. Kucuk bir il. 4 tane medya kurulusu var. Ikisi benim calışabileceğim yer degil zaten. Simdi buldugum isin imkanlari harika. Maas cok cok iyi. Servisi, yemegi, evimin karsisindaki kresle anlasmalari var. En azindan beni madden cok tatmin edecek. Yoksa kendi alanımı ben de cok seviyorum.

işi elinizden kaçırmak istemiyorsanız, 3 4 aylığına arkadaşınıza baktırın, daha sonra kreşe verirsiniz ,içiniz rahat eder.

he bide bakıcıların hepsi, öcüü değildir.
Oculuk demeyelim de internette gordugum bakici dayagi videolari beni tedirgin etti diyelim ona. Arkadasimin oglu kizimi dövüyor bir de sürekli.

Vardiyali olan is nedir ne kadar zamanda bir gece yoksunuz.

Ilkokul mezunuda o isi yapiyorsa yapar ustelik bunun sizin calismanizla maasinizla ne alakasi var sizin sektorden daha cok getirisi varmis sonucta.
Bunu ben degil diger arkadasim soyluyor. Bu da kafamı karıstiriyor yani. Oteki is otomotiv sektöru. Bir hafta kadar gece calisiyorlarmış. Resmen kendimi ifsa ediyorum su an. Tanıdık biri görse bunca zaman cevirdigim bütün filmleri ögrenecek. Guya sektorleri yazmamıştım. :skandal:

Oculuk demeyelim de internette gordugum bakici dayagi videolari beni tedirgin etti diyelim ona. Arkadasimin oglu kizimi dövüyor bir de sürekli.

bakıcılar dövermi, bakıcılarında çocukları var sürekli bir iteleme, arkadaşınız vicdan yapacaktır bence, emanet bırakacaksınız sonuçta oğulundan daha bir esirgecetir diye düşünüyorum.

kaldıki kreş düşünüyorsunuz, onlarca çocuk var ve öğretmenler tümüne yetişemiyor ister istemez çocuklar birbirine vuruyor.
düşen, birbirine vuran çocukların baş, alın, vurdukları bölgeye kısacası margarin sürerek morarmanın önüne geçmeye çalıştıklarını biliyorum. veli fark etmesin diye..

Evet. Maalesef basın. Gazeteciyim. Ama tahmin edersiniz ki evli bir kadın için sıkıntılı bir sektör. Ozelde cok az maaş veriyorlar ilk etapta. O kadar maas icin kızımı ağlattığıma değmez. Gerci her türlu degmez ama evde durmaktan biktim. Yaklasik 3 yillik evliyim. Zaten bakıcılar asgari ucret istiyor burada :) Calismanın anlamı yokki. Bosa yorulurum. Burası büyük sehir degil. Kucuk bir il. 4 tane medya kurulusu var. Ikisi benim calışabileceğim yer degil zaten. Simdi buldugum isin imkanlari harika. Maas cok cok iyi. Servisi, yemegi, evimin karsisindaki kresle anlasmalari var. En azindan beni madden cok tatmin edecek. Yoksa kendi alanımı ben de cok seviyorum.

Böyle imkanları varsa çok güzel o zaman. Bence bu işyeri düşünülebilir. Bebeğiniz de 20 aylık olmuş. Devlette bile 2 yıl ancak ücretsiz izin alınıyor. Bu fırsatı kaçırmayın derim.

Ozelde cok az maaş veriyorlar ilk etapta. O kadar maas icin kızımı ağlattığıma değmez.

Bir de olur da kendi alanınıza yönelmek isterseniz bu şekilde düşünmeyin. Orda amaç bir yerden başlamak. O kadar maaş için kızınızı ağlatmak gibi olmayacak, kariyerinize verdiğiniz bir aradan sonra başlangıç gibi düşünün. Ama dediğim gibi kendi alanınıza yönelmek isterseniz. Diğer fırsat daha cezbedici görünüyor şu anda.

Kreşte de birbirlerine zarar veriyor çocuklar öğretmenler yetişene kadar, göz açıp kapayana dek

Dünya üzerinde tek doğuran siz değilsiniz ayrıca, herkesin evladı kıymetli, ama onlar için çalışılıyor.

Kamera ya da yalancı kamera ile güven sorunu çözersiniz.

Kimyager bir insanın apartman temizlediğine şat oldum.

Aldığın eğitim değil, kazanacağın para önemli maalesef,
...
Valla ne yalan soyleyeyim benim icin de para önemli. Ama bir yandan da üzülüyorum ailem ne düşünür diye. Cunku bekarken atanacak kadar puan aldigim halde memurluk yerine gazetecilik okumayı seçmiştim. Simdi tükürdüğümü yalamış olucam. Benimle dalga geçecekler.

cydates cydates alinti yapmiyimda duzenle evet fazla ifsa oldun :KK70:

Cocuga bakma acisindan gece calismak kolay olabilir ama esinizle gorusememe durumuda var.

5 yıllık tecrübeniz varmış kendi alaninizda, şimdi işe girseniz yine mi düşük maaş veriyorlar? Diğer iş nedir? Bence iyi bir bakıcı bulup işe başlayın. Bir daha bu fırsatı bulamayabilirsiniz.

bakıcılar dövermi, bakıcılarında çocukları var sürekli bir iteleme, arkadaşınız vicdan yapacaktır bence, emanet bırakacaksınız sonuçta oğulundan daha bir esirgecetir diye düşünüyorum.

kaldıki kreş düşünüyorsunuz, onlarca çocuk var ve öğretmenler tümüne yetişemiyor ister istemez çocuklar birbirine vuruyor.
düşen, birbirine vuran çocukların baş, alın, vurdukları bölgeye kısacası margarin sürerek morarmanın önüne geçmeye çalıştıklarını biliyorum. veli fark etmesin diye..
Simdi gercekten icim rahatladı. Teşekkür ederim. Ben de kreşi cok kontrollü bir yer falan sanıyordum. Peki kızım benden nasıl vazgecebilir bir süreliğine? Bu konuda da bir fikriniz var mı?

Böyle imkanları varsa çok güzel o zaman. Bence bu işyeri düşünülebilir. Bebeğiniz de 20 aylık olmuş. Devlette bile 2 yıl ancak ücretsiz izin alınıyor. Bu fırsatı kaçırmayın derim.
Teşekkür ederim. Sanırım değerlendirecegim vicdanımı bastırabilirsem.

Bir de olur da kendi alanınıza yönelmek isterseniz bu şekilde düşünmeyin. Orda amaç bir yerden başlamak. O kadar maaş için kızınızı ağlatmak gibi olmayacak, kariyerinize verdiğiniz bir aradan sonra başlangıç gibi düşünün. Ama dediğim gibi kendi alanınıza yönelmek isterseniz. Diğer fırsat daha cezbedici görünüyor şu anda.
Buranın yerel gazetelerinden bir sey cıkmaz gibi görünüyor :) Sanırım otomotivde takılacagim bir müddet

cydates cydates alinti yapmiyimda duzenle evet fazla ifsa oldun :KK70:

Cocuga bakma acisindan gece calismak kolay olabilir ama esinizle gorusememe durumuda var.
Artık çoook geç :) Umarın tanıdık biri denk gelmez :) Esimle görüsememe sıkınti degil. Yani zaten erkenden evde. Devlette ama sabah 8 aksam 5 calismiyor. Erken geliyor. Bir de askere gidecek zaten 6 ay olmayacak

5 yıllık tecrübeniz varmış kendi alaninizda, şimdi işe girseniz yine mi düşük maaş veriyorlar? Diğer iş nedir? Bence iyi bir bakıcı bulup işe başlayın. Bir daha bu fırsatı bulamayabilirsiniz.
Burası küçük bir il. Adamlar niye cok maas vereyim ki lise mezununu ise alir ogretirim isi diye dusunuyor. Bizim sektör acımasız. Cogu arkadasim buyuk sehirlerde buyuk gazetelerde calisti ve isten cikarildilar kurumlar kücülmeye gittigi icin. Gozunuzun yaşına bakmiyorlar. Asgari ucreti bile cok buluyorlar isverenler.

Valla ne yalan soyleyeyim benim icin de para önemli. Ama bir yandan da üzülüyorum ailem ne düşünür diye. Cunku bekarken atanacak kadar puan aldigim halde memurluk yerine gazetecilik okumayı seçmiştim. Simdi tükürdüğümü yalamış olucam. Benimle dalga geçecekler.
Olur mu öyle şey ya
Dalga geçen geçsin valla
Siz cüzdanınıza bakın şekerim :)))

X