Calismak,bebek ve kadin

Kizlar selamlar herkese

Ben 34 yasinda bir anneyim. Bebegim dogdugundan beri home office calisiyorum , isim hep telefonda ve bilgisayar uzerinde hesap kitap vs. Ve hic zaman hic bir an bir destekcim olmadi. Kayinvalidem cocugum olmadan once bana oglen bir de gelip aksam 5 e kadar otururdu. Bebek olduktan sonra cok hastayim diye evinden cikmiyor. Ben evlendigimden beri hasta ama cocuk oldugunda da gelmemesini bunun arkasina koyuyor. Cocuga hic bakmayacagini falan soyluyordu. Ama ne yalan soyleyeyim ben bakim istememekle birlikte , yine de her zaman ki gibi gelir , 1 den 5 e kadar nasil oturuyosa bi kac saat oturur yaninda durur bende islerimi hallederim diyordum. Malesef ki evime dahi ugramiyor. Bu apayri bi konu tabi.. annem ve babam sehir disinda ve sadece sene de 1 kere geliyorlar 2 ay kadar kalip donuyorlar.
Maddi imkanim yok bebegime bakici tutamiyorum. Krese veremiyorum. Asgari ucret kazaniyorum. Hatta altinda calisiyorum. Ama gorusmemi yaptim insallah duzelme olacak.
Mevzu su ki artik cok bunaldim. Kizim hareketli donemini yasiyor . Gunduz iki saat uyuyor sonrasi hep uyanik. Gecelere kadar. Erken yatirip gunduz yapamadigim isleri gece yapayim diyorum ama olmuyor. Cunku erken yattigi zaman 5 de kalkiyor. Ben napicam. Bana yardim edin akil verin. Gece 12 lere 1 lere hatta damari tutarsa 3 lere kadar ayaktayiz. Gunduz 3 saat uykuda evi mi toplivam yemek mi yapcam , onlaro tamamen bosverdim .peki islerimi 2 saatte nasil tamamlicam. Benm bazen elimdeki sadece 1 is 40 dk suruyor. Ozellikle gunduz musteri isleri.
Caresiz kaldim. Napcagimi bilmiyorum. Delirmek uzereyim. Bagiran bir anne olmak istemiyorum. Ama bunaldim.
Bana akil verin yardim edin.
Belki benm aklima gelmeyen sizin aklinizda olan boldiginiz tecrube ettiginiz bir sey vardir. Tavsiyelerinizi bekliyor olacagim
Annenızı cagırın.Kayınvalıdenızde çocuk bakmak ıstemeyebılır ınsanların kafası kaldırmıyor.Bence şöyle yapın işi bırakın.Zaten asgarı ıcret bıle almıomuşunuz.Çocugunuzu yalnız bırakmayın

Evet haklısınız ama aslında beklenen şu arkadaşlar. Tamamen doğurup atayım önüne baksın değilki zaten beklenti, destek olmaları. Eve gelip bir kaç saat yanında olması on dakka kucağına alması bile bi ferahlıktır. Çocuklar kalabalıkta gerçekten daha rahat büyüyor farklı insan görünce dikkatleri dağılıyor. Ben de tek başıma büyütüyorum, inanın bi on dakika bile rahatlatıcı.

Sonuçta aile fertleri birbirine destek olunca gerçek aile olur birlik olur, onlar bugün bi yarım saat bebeğini oyalar sende annelerin kayınvalidelerin yaşlılığında yemeğini yapar sen destek olursun bu sefer hayat budur. Herkesin birbirine ihtiyacı var bence.

Konu sahibi arkadaşım seni çok iyi anlıyorum. Çok güçlü bir kadınsın bunları aşacağını da biliyorum, güzel günlerimiz gelicek merak etme. Çok zorlandığında aç pencereyi iki temiz nefes al ve geleceği gör o minik bebeğin kocaman olcak meslek sahibi olcak inanamayacaksın ben aklıma bunları getirip depresyon çukurundan çıkmaya çalışıyorum.

Fikir olarak sadece aklıma genç bir abla part time yada kısa süreli kendi ailenin yanına gitmek geliyor.
Evet haklisiniz ama destek gormuyosak yapacak bise yok. Bende bebekliyim kimsenin buyuk bi destegini gormedim esim haric
Anneme gidersem seviyo oynuyo orda oturup biraz yemek falan yiyebiliyorum
Ama evime oyle gelipde destek olmaz ustune bide buyukle ilgilenmiyosun diye beni depresyona sokar. Yani oyuzden bu hayatta tirnagin varsa karsirsin moduna girmis bulunmaktayim. Zaten etrafimda annem haric yardim edebilecek bi potansiyel kimse yok. Yengem var fatmagulun yengesinden beter ben 13 14 yasimdayken gel evimi temizle derdi amonyak agir kokuyo dedikce amonyaklar bastirirdi. Onu insan yerine koymadigim icin potansiyel bir varlikdan saymadim.

Evet haklisiniz ama destek gormuyosak yapacak bise yok. Bende bebekliyim kimsenin buyuk bi destegini gormedim esim haric
Anneme gidersem seviyo oynuyo orda oturup biraz yemek falan yiyebiliyorum
Ama evime oyle gelipde destek olmaz ustune bide buyukle ilgilenmiyosun diye beni depresyona sokar. Yani oyuzden bu hayatta tirnagin varsa karsirsin moduna girmis bulunmaktayim. Zaten etrafimda annem haric yardim edebilecek bi potansiyel kimse yok. Yengem var fatmagulun yengesinden beter ben 13 14 yasimdayken gel evimi temizle derdi amonyak agir kokuyo dedikce amonyaklar bastirirdi. Onu insan yerine koymadigim icin potansiyel bir varlikdan saymadim.
Öyle canım benim de yok kimsem, insanlar anneyi yargılamayı çok seviyolar bilmem mi. Doğurmandan tut ne yedirdiğine kadar, ama yardıma gelince toz oluyolar. Olsunlar nedir ki evlatlarımıza yeteriz. Bi kadının en zayıf en yardıma ihtiyacı olduğu zaman çocukları küçük olduğu zaman. Geçer bunlar sağlık olsun yeter.

Evden çalışıyorum, bebeğim var. Sizinle Aynı durumdayım +hasta annem bizde ona bakıyorum.
Ama bebeğim 5’te kalkmasın diye yine de geç yatırmıyorum. Genellikle 19 , arada da 20’de uyumuş oluyor. Ben dün herkes yattıktan sonra mesela bütün evi kaldırdım. Banyoyu temizledim. Duş yaptım. Bu sabah 5.45’ti uyandık...
Bebeğim 12’de öğle uykusuna yatıyor. O arada bilgisayarda işlerimi hallediyorum.
Yemek vb. Bir şekilde oyunla vs. Çıkıyor aradan.
Demem o ki zor oluyor tabii ki ama oluyor bir şekilde. Bence çocuğunuzun belli saatlerde düzeni olması şu anda sizi daha çok yorsa da ileride işinize yarayacaktır. Neticede hep küçük kalmayacak.
kolay gelsin 😌

onu anladım

işte konu sahibi dert sahibi olacağına bunu kv ye söylesin hatta oğlunun yanında söylesin ki kv dert sahibi olsun :)))

Arkadaslar uzun yazip sizi skmak istemedogim icin ayrintilari yazmadim. Cocugumun babasi evde cok sukur Allah basimdan eksik etmesin. Sabah 7 aksam 7 bucuk calisiyor. Cumartesi de tum gun. Gelince cocukla ilgileniyor bende mutfagi topla dagilan yerleri toplayip oturuyorum . Hafta sonu o tamamen kizimizla ilgileniyor bazen evi supuruyor. Sorun aslinda evle cocugumu yurutmek degil. Ucu bir araya gelince zorlasmasi herseyin. Bir arkadas genc okullu bir kizin yardimci olmasindan bahsetmis. Aslinda aklima yatti. Onu dusunebilirim. Maasimdan harcliklar veririm ve 3 saatlik gibi gelip yanimda takilabilir.
Tesekkurediyorum .
Bebegi yapmadan once dusunmedin mi sorusuna da , yine de cevap verim. Cocugu olmayan anlamazmis, bende o hesap ooo evde hem calisirim hem cocuguma da bakarim nolcak diyordum. Bir de kaynanam cok israr ediyordu baski yapiodu. Tabiki onun baskisi ile dusunmedim cocuk yapmayi ama bakmasini hic beklemesem de yanimda arkadas olur. Tv izlerken cocugumda salonda onunla oynar gozkulak olur diye hayal etmedim degil.
Calismak istiyorum. Zira destek oldugum bir takim sorumluluklarim var. Maasim Allah in izni ile artacak .arkadasin fikri hosuma gitti. Tesekkurediyorjm kendisine.
Cocuk olmadan önce ben de herşeyi evde kendim hallederim diyordum da maalesef öyle olmuyor. Kayinvalidenize rica etseniz1-2 saat gelip cocugu oyalayamaz mi ?hic konustunuz mu?babamiz bizim de akşam gelince yardım eder ama o yokken bütün günü kotarmak zor oluyor o yüzden biz yardımcı tuttuk yarim gün gelip hızlıca işleri hallediyor

Evden çalışıyorum, bebeğim var. Sizinle Aynı durumdayım +hasta annem bizde ona bakıyorum.
Ama bebeğim 5’te kalkmasın diye yine de geç yatırmıyorum. Genellikle 19 , arada da 20’de uyumuş oluyor. Ben dün herkes yattıktan sonra mesela bütün evi kaldırdım. Banyoyu temizledim. Duş yaptım. Bu sabah 5.45’ti uyandık...
Bebeğim 12’de öğle uykusuna yatıyor. O arada bilgisayarda işlerimi hallediyorum.
Demem o ki zor oluyor tabii ki ama oluyor bir şekilde. Bence çocuğunuzun belli saatlerde düzeni olması şu anda sizi daha çok yorsa da ileride işinize yarayacaktır. Neticede hep küçük kalmayacak.
kolay gelsin 😌
Bebeklerin bu saat 5 sevdasi ne zaman gecer acabs benim ki de 5,5 ta uyaniyor sizinki kac aylık

güvendiğiniz ev hanımı bir komsunuz yok mu? gunluk 3 4 saat size gelir sizde haftalık makul aranızda anlasacağınız bir ucret verirsiniz. hem ona harclık olur hem siz o saatlerde isinizi yaparsınız.

Bebeklerin bu saat 5 sevdasi ne zaman gecer acabs benim ki de 5,5 ta uyaniyor sizinki kac aylık
19 aylık. Bizimki ama hep öyleydi. Ben de çok erken kalkarım yani hayatım boyunca hep böyleydi o yüzden çok zorlamıyor beni artık. Tabi şimdi gece çok iyi uyuyamamak eklendi ama napalım😅
Artık memeyi kesince deliksiz uyumanın hayalini kuruyorum. Çünkü akşam en geç 22’de ben de uyumuş oluyorum (ekstra işim yoksa ) sabah 5’te-6’da kalkmak zor olmuyor ama deliksiz uyuyamadığım için zorlanıyorum. Benimki tam ters oldu, bebekken deliksiz uyuyorduk. 6 aya kadar hiç sorun olmadı 6 aydan sonra bozulmaya başladı, 12 Aydan sonra ise iş çığrından çıktı. Memeye çok düşkün olmayan çocuk şimdi bağınlı oldu. Gece en azından 4-5 kere kalkıyor.
Emzik normalde çok seviyor ama geceleri bi fırlatıyor emziği bide gece gece emzik arıyoruz 😂

Niye hayatı kendinize zorlaştırıyorsunuz?
Sarma da sarmayıverin, canınız dolma çektiyse biber doldurun, çok sarma çektiyse yanına üç beş yaprak sarın tamam.
Ben Türk kadınlarının kendine eziyet etmekten hoşlandığını düşünüyorum bazen.
İki küçük çocukla çorba kaynadığına şükretmeli o evde
O kadar haklisinizki..Bi instagram annesi var,1 yasinda bi kizi 4 yasinda bi oglu var.Hergun o evi supurup siler,çesit cesit yemekler hazirlar.
Oglunun elinde hep tablet var.
Kizida 16 aylik.Orumcegine koyuyor hala.
Eline bisey vermez.hep kendi yedirir.
Gecenlerde yazdim bu kadar temizlik fazla degilmi? Birde kiziniz keske kendi yese artik en azindan catalla yese.
Cevabi ben hayatimdan memnunum oldu.
Hayati kendilerine zorlastirip ben mükemmelim algisi olusturup tatmin oluyorlar sanirim.

19 aylık. Bizimki ama hep öyleydi. Ben de çok erken kalkarım yani hayatım boyunca hep böyleydi o yüzden çok zorlamıyor beni artık. Tabi şimdi gece çok iyi uyuyamamak eklendi ama napalım😅
Artık memeyi kesince deliksiz uyumanın hayalini kuruyorum. Çünkü akşam en geç 22’de ben de uyumuş oluyorum (ekstra işim yoksa ) sabah 5’te-6’da kalkmak zor olmuyor ama deliksiz uyuyamadığım için zorlanıyorum. Benimki tam ters oldu, bebekken deliksiz uyuyorduk. 6 aya kadar hiç sorun olmadı 6 aydan sonra bozulmaya başladı, 12 Aydan sonra ise iş çığrından çıktı. Memeye çok düşkün olmayan çocuk şimdi bağınlı oldu. Gece en azından 4-5 kere kalkıyor.
Emzik normalde çok seviyor ama geceleri bi fırlatıyor emziği bide gece gece emzik arıyoruz 😂
Benimki de eskiden 6.aya kadar 8lere kadar uyurdu son 2 aydir bi uyumama huyu geldi çocuğa...19.aya kadar devam etmex inşallah ya

O kadar haklisinizki..Bi instagram annesi var,1 yasinda bi kizi 4 yasinda bi oglu var.Hergun o evi supurup siler,çesit cesit yemekler hazirlar.
Gecenlerde yazdim bu kadar temizlik fazla degilmi? Birde kiziniz keske kendi yese artik en azindan catalla yese.
Hayati kendilerine zorlastirip ben mükemmelim algisi olusturup tatmin oluyorlar sanirim.
Ilk 3 yas çok önemli diye ben de yardimci tuttum ev işine yardımcı olan, o yemekti temizlikti koştururken bebekle ilgileniyorum sonucta şu an ne ogretsem ogreniyor cocuklarin bu yaşları bir daha geri gelmiyor.
Ev işi nankör maalesef bugün yapsak yarın yine aynı...

Ilk 3 yas çok önemli diye ben de yardimci tuttum ev işine yardımcı olan, o yemekti temizlikti koştururken bebekle ilgileniyorum sonucta şu an ne ogretsem ogreniyor cocuklarin bu yaşları bir daha geri gelmiyor.
Ev işi nankör maalesef bugün yapsak yarın yine aynı...
kesinlikle.Bende çalışan anneyim.Kızım 3 yaşında.O kadar etkinlik yaptıkki,kitaplar okuduk,oyunlar oynadık.Çizgi filmde izledik birlikte.Bolca dans ettik.Ev işlerini yaparken onuda dahil etmeye çaliştim hep.Sorumluluk verdim.Kek yaparken sabirla onun karistirmasini bekledim.Vanilya hamur kabartma tozu vs onlari dokmek onun görevi mesela.Sofraya çatal kaşik goturmek ekmek goturmek onun görevi.kar kis soguk demeden disari heo cikardim.Sabirlar merdivenleri inip cikmasini hep bekledim.
Her ögünde yaptim.Ben bu kadar emek harciyorum mesela,kizimla ayni yasta olan annelerle karsilasiyoruz,aaa konusmasi ne kadar iyi,aa ozguveni iyi,aa sosyal seninki,aaa bunlari nerden biliyor nasil yaoiyor.
benimki yapamiyor diyip hayiflaniyorlar.
Az iş yapta ilgilen diyemiyorum.Benin şansim yarim gun çalışmam.Ama yinede zorlandim.Evim hep eksik kaldi bu süreçte ama değdigini düşünüyorum

Acaba o hesaptan para mı kazanması gerekiyor kadının... başka türlü aklım almadı.

kesinlikle.Bende çalışan anneyim.Kızım 3 yaşında.O kadar etkinlik yaptıkki,kitaplar okuduk,oyunlar oynadık.Çizgi filmde izledik birlikte.Bolca dans ettik.Ev işlerini yaparken onuda dahil etmeye çaliştim hep.Sorumluluk verdim.Kek yaparken sabirla onun karistirmasini bekledim.Vanilya hamur kabartma tozu vs onlari dokmek onun görevi mesela.Sofraya çatal kaşik goturmek ekmek goturmek onun görevi.kar kis soguk demeden disari heo cikardim.Sabirlar merdivenleri inip cikmasini hep bekledim.
Her ögünde yaptim.Ben bu kadar emek harciyorum mesela,kizimla ayni yasta olan annelerle karsilasiyoruz,aaa konusmasi ne kadar iyi,aa ozguveni iyi,aa sosyal seninki,aaa bunlari nerden biliyor nasil yaoiyor.
benimki yapamiyor diyip hayiflaniyorlar.
Az iş yapta ilgilen diyemiyorum.Benin şansim yarim gun çalışmam.Ama yinede zorlandim.Evim hep eksik kaldi bu süreçte ama değdigini düşünüyorum
Bu emeklerin meyvesini en çok okula başlayınca alacaksınız inşallah.
Kelime dağarcığı daha geniş olduğu için okulda olan biteni muhakkak daha iyi anlayacaktır

Acaba o hesaptan para mı kazanması gerekiyor kadının... başka türlü aklım almadı.
Eşi polis,kendi evleri var,Yaşam kalitesi iyi.
bilinçlide birine benziyor.Tamam her çocuk farklı gelişir yurumesi yemesi falan.Ama benim gordugum hep orumceginde.Benim kizim 16 aylikken evi darma duman ederdi.
Eline hep bisey verirdim yemesi içmesi icin.Bebegi kendi basina su bile içemiyor.Orumcegin icinde veya yerde duruyor.Emeklemiyorda.Gunde 50 hikaye birakiyor.
Kaşigi anlarimda catalla yenilecek seyleri bile kendi yedirip paylasiyor.
Hergun 3 cesit yemekler pastalar yapiyor.paylasimlar yapiyor.
İstisnasiz ya hergun evini supurup siliyor.Ben tek cocukla haftada bir anca supurge acabiliyorum.
E burdanda anlsiliyor aslinda ihmal edildigi

kolay gelsin 😌

Evet haklısınız ama aslında beklenen şu arkadaşlar. Tamamen doğurup atayım önüne baksın değilki zaten beklenti, destek olmaları. Eve gelip bir kaç saat yanında olması on dakka kucağına alması bile bi ferahlıktır. Çocuklar kalabalıkta gerçekten daha rahat büyüyor farklı insan görünce dikkatleri dağılıyor. Ben de tek başıma büyütüyorum, inanın bi on dakika bile rahatlatıcı.

Sonuçta aile fertleri birbirine destek olunca gerçek aile olur birlik olur, onlar bugün bi yarım saat bebeğini oyalar sende annelerin kayınvalidelerin yaşlılığında yemeğini yapar sen destek olursun bu sefer hayat budur. Herkesin birbirine ihtiyacı var bence.

Konu sahibi arkadaşım seni çok iyi anlıyorum. Çok güçlü bir kadınsın bunları aşacağını da biliyorum, güzel günlerimiz gelicek merak etme. Çok zorlandığında aç pencereyi iki temiz nefes al ve geleceği gör o minik bebeğin kocaman olcak meslek sahibi olcak inanamayacaksın ben aklıma bunları getirip depresyon çukurundan çıkmaya çalışıyorum.

Fikir olarak sadece aklıma genç bir abla part time yada kısa süreli kendi ailenin yanına gitmek geliyor.
Cok tsekkurederim guzel aciklamaniz icin . Bebegim 1,5 yasinda oldugu ve tek oldugum icin cok zorlandim, ancak bir videoya rastladim , uyku saatlerini duzenledim. Aksam da uyumadigi icin benm icin buyuk sorun oluyordu. Simdi aksam erken uyutup bilgisayar islerimi hallediyorum. Diger zorlu isleri ofisteki.asistan arkadasa devrediyorum. Oyun ablasi cok iyi fikirdi , ama korona oldugu icin esimde calistigi icin , dusundugum kisiyi cagirmaktan vazgectim. Cunku annesi babasi kronik rahatsiz. Simdilik idare edebiliyorum. Esim aksamlari ve. Hafta sonlari kurtaricim zaten. İsim sadece bilgisayarda degil ayni zamanda anlik ve bilgisayarda. Yani musteri ariyor , isini soyluyor o an yarim saat icinde evraklarini hazirlamam gerekiyor. Kayinvalideme soyledim. Cocuga bakmani istemiyorum. Evde tv izlemek yerine gel burda izle dedim hem de kizimla vakit gecirirsin.. Ama o istemedi. Sadece muhabbet icin geldi.istedi ki ise ara verip onunla muhabbet edeyim. maas konusunu hallettim zaten istedigim olmasa idi isi birakacaktim. Kesinlikle, bazen calismayi birakmak istedm ancak ,. 34 yasinda ara verirsem kolay kolay is bulamam. Bankacilik sektorunde tecrubeliyim ancak kurumsal bir yerde calismadigim icin yasimdan dolayi ozel sektorde kabul edilmem. Universiye mezunu oldugum halde. Cok eminim. Ben de kizimin iyi bir egitm almasi , kendini kurtarmasi icin , bugunlerde calismak zorundayim.
Guzel kalbinizden.dokulen guzel dilekleriniz icin tesekkuredeeim. ☺️❤️❤️

X