Çalışmayan kadına karşı olan tutum

Annwyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2017
1.490
3.595
Çevrenizdeki insanları hiçbir ücret talep etmeden gelip tokatlayabilirim :KK70:

Fotoğrafçı arkadaşım olsa sürekli darlarım kadını mesleğiyle ilgili merak ettiklerimi sora sora. Çevreniz yeni insanlarla tanıştıkça değişecek, siz de bu cahillerden kurtulacaksınız. Normal değil bunlar anam.

Evde bütün gün ne yapıyormuş... Al bu parayı çalışmana gerek yok deseler hepsi evde yatmayacak sanki :KK53:

Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.883
59.099
Çok fazla var Milana :) hatta ben bir ara kendimden şüpheye düştüm yapmamakla hata mı ediyorum diye. Duvar silme, lekeli yerleri cifleme diye bir gerçek var hanımların dünyasında.
41 yasindayim ve ilk defa duydum hayatimda , yeni birsey daha ogrendim kk sayesinde
Yani mila duvara resim yaptiginda siliyorum ama koca duvari ciflemek aklima bile gelmez , ne anamin evinde gordum boyle birseyi ne baskasinin evinde , cidden dumur oldum

Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.883
59.099
O içten gelen bir durum bence. Ben kendi adıma temizim. Her gün ev süpürür sık sık da silerim. Temizlikten ziyade düzeni severim ve evde dağınık tek alan bile olmaz. Ancak titizlik ölçüsünde temizlik yapmıyorum. Yapanlar bundan zevk aldıkları için yapıyorlar. Temizlik hobi onlar için ki olabilir. İçinizden gelmiyorsa zorla olmaz o iş :)
Benim eve de gelsene , nolur gel 😂😂
Ben en son evi gecen hafta sali supurdum , toz ne zaman alindi hatirlamiyorum bile
Pislik icinde yasiyoruz mila yuzunden 😰

Mlrds

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2019
485
2.211
Bayılıyorum böyle cifle, domestosla ask yasayan kadınlara ben, ben niye olamıyorum :KK43:
Şurayı neyle temizlesem diye kime sorsam karşılığında cif-poşet yap tertemiz olur diyorlar. Cif önemli :KK70:
Ben hiç cif almadım eve ya, o kadar işe yarıyo muymuş ? Neler kaçırıyorum..
Gerçi ben kettle'ı da bulaşık makinasına atıp hakkın rahmetine kavuşturmuş insanım bu sektörde yarışamam galiba :KK48:

nayinomoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2018
289
450
Bu insanlara yaranilmaz.
Okumasan okumadir derler.
Okusan okudu da ne oldu derler.
Ev hanımı olsan aman bütün gün evde derler.
Çalışsan bu sefer işini küçümsemeye başlarlar. Ya da iste paranı ne yapoyosun bir şeyin sahibi olamadın derler.
Çocuk yapsan inek gibi her sene doğuruyor derler.
Cocuk yapmasan ay galiba kısır çocuğu olmuyor derler.

Derler de derler insanlardan kaçıp dağ başında tek başıma yaşamak istiyorum ne telefon ne başka birşey.
En iyisi kulakları tıkamak ne derlerse desinler.
Ben olsam sizin yerinizde o insanlarla görüşmezdim. Vızyonsuz insan oldukları çok belli.
Maddi durumumuz iyi çalışmama gerek yok diyin hatta size ne canım ister çalışırım canım istemez çalışmam diyin.
Aşınız ekmeğiniz onlardan mi geliyor onlara ne?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :76.5 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.

000

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
5.105
13.137
Bizim çevrede de tam tersi.
Çok özeniyoruz hafta içi kendine vakit ayırabilen kadınlara.
Bende özeniyorum.Mesela diyelim sinemaya, alışveriş merkezine gideceksin.Her yer sakin.Rahat rahat işini halledersin.
Ben hafta sonu kalabalığından bıktım. Alışveriş merkezine bile sırf kalabalık ortama tahammülüm azaldı diye gitmiyorum.
Zaten dışarı çıksan da aynı.Bir çay bahçesine gidip bir bardak çay içeyim sessiz sessiz denizi seyre dalayım dersin; sonuç çay bahçesinde yer olmaz.
Kapalı tarafı bile tıklım tıklım olur.
Yani bence hiç kulak asmayın.Çalışmak güzel ama dezavantajları var mı var.Eğer vardiyalı çalışman yoksa sana bir tek hafta sonu kalıyor.
Onda da evde mi zaman geçireyim dışarı mı çıkayım diye ikilemde kalıyorsun.
Bu arada size ay evde ne yapılır ki zaman geçmez ki diyenler de evde kaliteli ve verimli zaman geçirmeyi bilemeyenlerdir.

Veya gizli gizli size özeniyorlardır.

inessa armand

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2015
6.981
34.428
Ben hiç cif almadım eve ya, o kadar işe yarıyo muymuş ? Neler kaçırıyorum..
Gerçi ben kettle'ı da bulaşık makinasına atıp hakkın rahmetine kavuşturmuş insanım bu sektörde yarışamam galiba :KK48:

Siz çok geride kalmışsınız, cif poşet bir kurtarıcıdır. Cif her evde olmazsa olmazdır. Yoksa çaydanlık ve musluklarınızı hiç cif poşet yardımı ile temizlemediniz mi?
Offf şu an hep maruz kaldığım şeyi yapıyorum, birini temizlik konusunda benden daha az şey biliyor diye iğneliyorum. İnanılmaz zevkliymiş. :KK70:

Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.883
59.099
Siz çok geride kalmışsınız, cif poşet bir kurtarıcıdır. Cif her evde olmazsa olmazdır. Yoksa çaydanlık ve musluklarınızı hiç cif poşet yardımı ile temizlemediniz mi?
Offf şu an hep maruz kaldığım şeyi yapıyorum, birini temizlik konusunda benden daha az şey biliyor diye iğneliyorum. İnanılmaz zevkliymiş. :KK70:
Cif poset ne?

Mlrds

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2019
485
2.211
ahahahah yok valla yapmadım. çamaşır suyuyla ovdum hep fütursuzca. Banyoyu da neyle yıkadıysam derzler eridi alt kata su akıyor. :KK70: ben iyisi bi iş bulayım..

Sade frappe

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.583
1.858
Bence söylenen laflarda cok uç bir sey yok. siz biraz fazla kafaya takmişsınız.

Zannediyor musunuz ki baska bir mesleginiz olsa insanlar boş boş konuşmayacak?

Bakın benim esım mühendis. ilk nişanlandığım zaman akrabaların yorumu "ortalık işsiz mühendis kaynıyor" oldu ki çok sükür eşim mezun olduğundan beri işsiz kalmadı.

Mesela ben devlette ögretmenim baska bir akrabanın yorumu "Benim kızım ögretmenligı kazandıda gitmedi. Anne ben yapamam devlet memurlugu çok pasif bir iş dedi" ki burada bahsedilen kız kücük bir anadolu üniversitesinden işletme mezunu.

Esimle maddi durumumuz iyi cok sukur ama mütevazıyizdir eşimde bende. Sosyal medya kullanmıyoruz kimsenin gözüne bir şeyler sokma çabamaızda yok bayramda teyzem bize oğlunu övüyor bizde "ya öyle mi ne güzel" diyerek dinliyoruz eşimle. Birden demesin mi "Siz o kadar calısıyorsunuz ama benim oğlum Antalyalarda tatil yapıyor siz yapabiliyor musunuz?" biz esimle sok olduk ki daha yeni gelmistik deniz tatilinden ve esimle ikimizin geliri onun oğlundan kat ve kat fazla gelini calışmıyor çünkü.

Yani insanları takmamayı öğrenmelisiniz. İnsanlar özellikle cahil olanlar çok ama çok boş konuşur.

Helal olsun valla size, ben teyzenizi kafaya taktım şuan resmen :KK12: umarim agzinin payini vermissinizdir. Beni direkt hedef gostererek kucumsemeye kalkan olsa ben agzinin payini cok da guzel veririm ama dedigim gibi hep dokayli yoldan yapiyorlar bunu. Gercekten hic mi takmiyorsunuz? Yani bu durum sizi sinjrlendirip modunuzu dusur muyor mu?

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
39.700
113.959
40
Kk da bile çalışmayan kadınlar muhabbeti var o yüzden pek yoruma gerek yok evet full oturuyoruz evde totomuzu yayıp biraz önce 3 harfliler geldi evi süpürüp sildiler sağolsunlar :KK53: ben bide hafta içi spora gidiyorum o oturmaktan sayılıyor mu ona göre bilelimde :deli:

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
8.698
26.169
Çalısan üretmeye ugrasan bir kadınım ama ayni zamanda bir ev hanimi ve anne adayiyim.surekli bir yardimcim yok. Isten gelip yemek yapiyor makinaya camasir bulasik atiyor haftasonlari tuvaleti temizliyorum. Calismak ekstra bir sey yani. Ben ve benim gibiler de ayni sekilde ev hanimi ve anne ayni zamanda. Fakat duruma su sekilde bakiyorum. Home ofis yahut disarda kadin mutlaka calismali uretmeli. Zira burdaki konularda da goruyoruz. Sadece ekonomik gucu olmadigindan bi yere sigamayan ailesinin bile istemedigi bu nedenle turlu eziyetlere katlanmak zorunda olan kadinlar var. Kadin kendi icin calismali uretmeli. Toplumda konusacagi konu olsun diye degil. Fotografcilik da uzmanlik isteyen ozel bir meslek isinizi once siz sevin ve önemseyin sonra başkalarini dusunun

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :63.9 Kg.