Popüler Konu Callanetics egzersizleri yapanlar buraya

lotus35

Men sabera zafera...
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2012
885
81
Spor yapmayı bir kez tatmışsanız ve hele ki bu Callanetics ise bir daha bırakmanız söz konusu değil. Bıraktıysanız da geri dönememeniz mümkün değil...

Çok kısa sürede etkisini gösteren ve yormadan zevkle yapabileceğiniz bir egzersiz Callanetics .

Fakat bilgi aktarımı ve videoların temini adına yeni bir sayafada buluşmamız gerektiği için artık bu sayfadayız.

CALLANETİCS NEDİR ?

Bu aktivite her gün düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tek seansı 7 saatlik klasik bir jimnastik antrenmanına veya 24 saatlik bir aerobik dans dersine eş değer oluyor.

BALE SENTEZİNDEN OLUŞUYOR

Teknik, 70'li yıllarda Amerikalı bir balerin olan Callan Pinckney tarafından geliştirildi. Pilates, Yoga ve Bale sentezinden oluşan, vücudu şekillendirmeye dayalı bir egzersizler zinciri. Kasları uzun süreli sıkıştırmaya yönelik mikro hareketlere dayalı bir egzersiz programı. Callanetics , hem "stretching" hem statik hareketlerin hem de yoga Asenalarının iç içe olduğu bir spor olanı. Düzenli yapılan cardio antrenmanları ile desteklenirse vücutta istenilen sonuca ulaşmayı sağlıyor. Bölgesel efor sarf etmeden vücudu çabucak sıkılaştırıyor ve şekillendiriyor.

Callanetics güvenli mi?

Callanetics oldukça güvenli. Hatta o kadar güvenli ki, 80 yaşındakiler bile uygulayabilir.

Özellikle sırt problemi yasayanlar için geliştirildiğinden, tekrarlanan sürekli ve ağır olmayan hareketlerden oluşuyor.

Kas grupları ayrı ayrı çalıştırıldığından, bir grup kası çalıştırırken, vücudunuzun geri kalan kısmı tamamen dinlenmede oluyor.

Vücuda zarar verebilecek ani ve zor hareketler bu programda yer almıyor.

Karın (Double Leg Stretch) Hareketi​

#Karın ( Double Leg Stretch ) Karın bölgemizi çalıştırmak için yapıyoruz. İki bacak birlikte yapıyoruz. Kürek kemiklerimizin yerden yüksek olmasına özen gösterelim. #Bel bölgemizin açılmamasına özen gösterelim. Bu hareketi 6 ile 12 tekrar arası uygulayabilirsiniz.

DİYET, Callanetics programının bir parçasını oluşturuyor mu?

Düzenli Callanetics uygulayan bir kişi, tek bir kilo bile vermeden 2 beden küçülebilir. Ama diyet bu programın bir parçası değildir.

Ancak, eğer diyet yapıp, mesela 5 kilo verir iseniz, sanki 10 kilo vermişsiniz gibi görünebilir sıkılaşmadan dolayı.

Alt Karın - Üst Bacak I​

Alt Karın - Üst bacak, Üst bacak kaslarımızı yani en alt pelvic flor kaslarımızı çalıştırmak için yapıyoruz. Bu hareketi 10 kez tekrar ediyoruz. Ardından nefes alıp 3 pulse yapıyor ve bu hareketi de 10 kez tekrarlıyoruz ve bitiriyoruz.

Callanetics kolay mı?

Egzersizler ilk başta zor gelecek. Sonunda da kendinizi harika hissedeceksiniz.

Gerçekten ise yarıyor mu?

Birkaç seans boyunca devam ettikten sonra cevabi kendiniz veriyor olacaksınız.

Callanetics 'in yararları nelerdir?

Egzersiz, güç, dayanıklılık ve esnekliği artırır. Callanetics ise bunlara ek olarak su 9 konuda yarar saglar:

* koordinasyon

* denge

* vücudunuzun farkına varma

* vücut kontrolü

* disiplin

* hız

* fiziksel ve zihinsel rahatlama

CALLANETİCS PROGRAMLARI

ÇALIŞMA PROGRAMI

* Yeni başlayanlar BEGİNNİNG yapacak.

* Hareketlere alışınca günde 1 saatten 10 günde toplamda 10 saat yapılması gereken 10 YEARS YOUNGER İN 10 HOUR yada vakit probleminiz varsa AM/PM CALLANETİCS.

* Daha sonraki aşama SÜPER CALLANETİCS

* Sonrası size kalmış. İstediğinizi seçip devam edin.

*Kilo vererek devam etmek için aşağıdaki şekilde devam edebilir.

Kilo vermek isteyenler haftanın 3 günü cardio Callanetics (kardiyo 65 dakika) programları Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve mutlaka sonra ve Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri Callanetics Evolution programı (65 dakika) yapması gerekiyor. Pazar dinlenme.

Bir de egzersiz programında 6 gün egzersiz 1 gün mutlaka dinlenme tavsiye ediliyor.

Cardio ve evolution programları Callan Pinckney'den sonra geliştirilmiş. Diğerleri Callan Pinckney zamanından bu yana geliyor.

CALLANETİCS BEGİNNİNG : Callanetics e yeni başlayanlar için ve basit hareketlerle 30 dklık bir egzersiz.10 saate 10 yaş gençleş programı için ön hazırlık. Fakat bu programın videosu hareketleri öğretme amaçlı olduğundan çok yavaş tempoda, uzun.

CALLANETİCS 10 YEARS YOUNGER İN 10 HOUR : 10 saatte 10 yaş gençleş programı Callanetics in ilk programı olarak kabul ediliyor.57 dakikalık bir egzersiz. Hareketleri öğrendikten sonra yani 5. Yada 6. Gününüzde 35-40dk gibi bir sürede yapabilir hale geleceksiniz.

AM/PM CALLANETİCS : 10 saatte 10 yaş gençleş programının alternatifi.1 saatini bir anda egzersize ayıramayan kişiler için.20 şer dk sabah ve akşam için 2 ayrı program.

SÜPER CALLANETİCS : 10 saatte 10 yaş gençleş programından sonra yapılması gereken program ve 1.5 saat sürüyor.

CALLANETİCS EVOLUTİON : Bu daha da geliştirilmiş bir call programı ve çok iddialı. Dolaptan içine sığamadığınız skinny kotunuzu çıkarın spor sonrası sığacaksınız diyor.65 dk.

CARDİO CALLANETİCS : Bu kilo vermek isteyen kişiler için ideal. Yağ yakımı çok hızla sağlanıyor. Bale,yoga ve aerobik karışımı.

Bir de hızlı CALLANETİCS programları var.Bölgesel çalışmak isteyenler için;

QUİCK CALLANETİCS LEGS : 20dk. Sadece bacakları sıkılaştıran ve çalıştıran bir program.

QUİCK CALLANETİCS STOMACH : 20 dk karın ve mide için.

QUİCK CALLANETİCS HİPS&BEHİND : 20 dk basen ve kalça için.

10 saatte 10 yaş gençleş

Isınma Alt Karın Leg Lift​

Isınma Alt Karın ( #LegLift ) En alt karın bölgemizi çalıştırmak için ve aynı zamanda #pelvic bölgemizin stabilizasyonunun kontrolünü sağlamak için yapıyoruz. Bu hareketi tek bacakta 6 kez tekrar edebilirsiniz.

***BİR DE CALLAN EGZERSİZLERİNE DESTEK OLACAK BÖLGESEL ÇALIŞMANIZI SAĞLAYACAK KISA 8DK LIK PROGRAMLAR VAR.CALLANETİCS İLE HERHANGİ BİR ALAKASI YOK.

Forumda çoğumuz bunları bölgesel incelmeye destek için kullanıyoruz diye buraya tavsiye olarak ekledim.

Bu programlardan ihtiyacımız olan bölgemiz için olanı callan egzersizlerinin yanı sıra yapabilirsiniz.

Yan Karın Obligue - Side Lift​

Yan Karın ( #Obligue ) - Side Lift Bel bölgemizi etkili bir şekilde çalıştırmak için yapılan en kolay hareketlerdendir. Bu hareketi 6 ila 12 kez tekrar edebilirsiniz.

Karın Hamstring Pull​

Karın ( #HamstringPull ) Karın üst ve alt tarafını çalıştırmak için yapıyoruz. Aynı zamanda bacaklarımızın arka bölümün esnetiyoruz. Bu hareketi de 6 ile 12 kez tekrar edebiliriz.

İyi egzersizler ve fit günler hepimize...

Son düzenleyen: Moderatör:

Alt Karın Menezes Pozisyonu I​

Isınma Karın- Hundred Prep​

Isınma Karın ( #HundredPrep ) En basit karın hareketlerinden biridir. Bu hareketi de 6 ya da 12 kez tekrarlayabilirsiniz.

Alt Karın (Frog) Hareketi​

Karın Hundred​

Karın (Hundred) Bel boşluğumuza dikkat ediyoruz. Karnımız içerde aktif Nefes alırken 5 pulse verirken 5 pulse olarak devam ediyoruz. Al ve ver olacak toplam hepsinden 10’ar kez tekrarlıyoruz.

Isınma Alt Karın - Leg Lift Changes​

Isınma Alt Karın (Leg Lift Changes) Pelvic bölgemizin stabilizasyonunun kontrolünü sağlamak için ve aynı zamanda en alt karın bölgemizi çalıştırmak yapıyoruz. Bu hareketi de toplam 10 kez yapabilirsiniz.

Karın Single Leg Stretch​

Karın ( Single Leg Stretch ) Hem alt hem de üst karnımızı çalıştırır. Toplamda 12 kez tekrar edebiliriz.

Alt Karın Üst Bacak II​

Alt Karın Üst Bacak I​

Alt Karın - Üst bacak, Üst bacak kaslarımızı yani en alt #pelvic flor kaslarımızı çalıştırmak için yapıyoruz. Bu hareketi 10 kez tekrar ediyoruz. Ardından nefes alıp 3 pulse yapıyor ve bu hareketi de 10 kez tekrarlıyoruz ve bitiriyoruz.

Alt Karın Frog​

Alt Karın ( #Frog ) Bu hareketle alt karın bölgemizi çalıştırıyoruz. Hareketi yaparken bel bölgemizin açılmamasına dikkat ediyoruz. Hareketimizi toplam 10-12 kez tekrar edebilirsiniz.

Alt Karın Üst Bacak III​

Bu hareket en alt karın bölgemizi ve üst bacaklarımızı çalıştırıyor. Hareketimizi 10 kez tekrar ediyoruz. Bu hareketimiz aynı zamanda arka bacaklarımızın esnemesine de yardımcı olmaktadır.

Alt Karın Menezes Pozisyonu​

Alt Karın ( #Menezes Pozisyonu) Bu hareketi alt karnımızı çalıştırmak için yapıyoruz. Bacaklarımızın indirirken bel boşluğumuzun açılmamasına özen gösteriyoruz. Bu hareketi 12 kez tekrar edebilirsiniz.

Callanetics gerçekten güzel ve etkili bir progğram.
Ancak ben sıkılıyorum yaparken ya hareketli sporlarla daha iyi anlaşıyorum onun için şimdilik yapmıyorum ama ileride yeniden bir göz atabilirim.

Yeni topiğin ve yeni ismin hayırlı olsun canım.Yalnız bir sorun var.Hangi linki tıkladıysam hepsinde aynı şey oldu.Yükleme mevcut değil diyor.Bir bakabilirmisin sorun ne acaba?

oo taze sayfa he süper oldu bu:KK76:
ama ben o quick legs, hips and behind , stomach onlarida istiyorumm:KK5:

bu arada bu gün 15 yapmalıydım. ama regli oldum ve yapamadım. yarın sancım olmazsa yapacam inşallah

canım hayırlı olsun topiğin taptaze sayfamız var artık :) evet 25 dakıka çok hızlı aerobık yaptım ( fena bıseydı ya ısınma olarak yapayım dedım hep yuruyus hep yuruyus degısıklık olsun dedım ama yok yanı ıflamı kestı resmen :) ) 31. gun super callan tamamdır :)

louts35 heycanla saatin olmasını bekldim ama yükleme mevcut değil diye uyarı veriyo.nasıl olcak ya.morelim bozuldu ulaşamayınca yardımmmm

evet çalışıyor. cardioyu indirdim. çok teşekkürler tatlım emeğine sağlık. ama bu kadınlarla yapınca callene ihanet ediyo gibi oluyorum.bilmiyorum sizdede öyle oluyomu. neyse bakacaz herşey kilo vermek uğruna.

Beginning linkini indirmek istedim ama program mevcut değil diyor ve indiremiyorum sevgili lotus :26:

Beginning linkini indirmek istedim ama program mevcut değil diyor ve indiremiyorum sevgili lotus :26:

pluie lotusun bugünlük indirme kotası dolduğundan çalışmıyor olarak görünüyor.bende 2 tane indirdim kilo vermek için olanı kaldı yarın erken satlerde deneyelim.olacak inşallah.

yarına kısmet artık çünkü az önce başka bi arkadaş cardio callan indirmiş günlük 1gblık kotanın bi kısmı bitmiş kalan kısmı da beginning için yeterli değil.zaten yarın günlük 30 gblık indirme hakkı vermesi için rapidshare sitesine 10 Euro ödiycem.bu sorunu da çözmüş olucaz.

8 dk jessica (yeni tiffanyim :KK1:), 8 min buns, 20 dk kol ve 31.saat süper tamam

Bugün yoruldum be :KK52::)

X