Mutfak Püf Noktaları cam çaydanlık kullanan varmı?

ZARACI

Guru
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
1.297
5
arkadaşlar cam çaydanlıklar çok hoşuma gidiyor kullanan varmı acaba riski varmı alıp almamakta kararsız kaldım yardımcı olurmusunuz?

benim annem senelerdir kullanır. özellikle günlerde çok işine yarıyor. önce normal demlikte çayı yapıyor ama sonra demiyle suyunu orta karar yapıp, masaya koyuyor. herkes,bittikçe alıyor. görünümü güzel durduğu için, ama birebir ateşte çok kullandığını söyleyemem. banada açıkçası her an ocağın üstünde patlayacak gibi geliyo. ama dediğim gibi annem böyle pratik bir yol geliştirmişti.

tek başına olanlardan değilde altlı üstlü normal çay demlenen çaydanlıklar hoşuma gidiyor.nette baktım ocakta bişey olmuyomuş ama yinede korkuyorum elimde falan çatlarmı diye

ya anneminkide altlı üstlüydü ama o dediğim gibi büyük olanı bu şekilde kullanıyodu, herhalde tedirgin oluyodu oda.

anladım canım bende bunun için düşünüyorum alıpta kullanmaya korkacaksam almak istemiyorm.

Ben kullanıyorum, oldukça da memnunum. Kullanım talimatlarına uyarsanız herhangi bir risk taşımıyor, ısıya dayanıklı. Ben ilk kullandığımı kendi hatam yüzünden çatlattım. Çaydanlık kısmında hiç su kalmamış ama altı yanmaya devam ettigi için çatladı. Yine de gidip aynısından bir tane daha aldım. Görünüşü çok hoşuma gidiyor, çaydanlıkta suyun kaynadığını görmek çok hoş. Bir de ocağın en ufak gözünde kullanmak en doğrusu, fazla yayvan ısı kaynağında kullanmamak gerekiyor...

benimde cam kettle lar çok hoşuma gidiyo, ama camı falan zamanla sararma yaparmı ona güvenemiyorum bi türlü :)

çaydanlıktada aynı sorun olur gibi geliyo, dediğiniz gibi suyun kaynadğını görmek çok hoş ama işte tereddütlerde kalıyoruz :))

çok sık kulanmayız zaten canım günlük kullanırsak kesin dayanmaz bigün elimde kalır.arada bir kullanırız zaten bizdede su arıtıcı var kireç problemi olmaz sanırım.

siparişim bugün geldi çaydanlığa bayıldım inşallah kullanışlıdır ama fiyatına göre çok iyi tavsiye ederim herkese...
3217.jpg

markası zeyve fiyatıda 25 tl gittigidiyordan.küçük sanıyordum ama baya büyük kalabalık misafirede yeterde artar bile.

canım çaydanlığını güle güle kullan.bende 2 yıldır kullanıyorum hiç bir şikayetim yok.altında su kaynarken izlemek çok eğlenceli:KK66: ayrıca ben alt demliğinde bitki çayları demliyorum.çok da memnunum.hayırlı olsun:KK1:

Çok hareretli ısıda kullanılmamalı, ocağın üzerindeyken su eklenecekse yavaş yavaş ilave edilmeli, ocagın üstündeyken su çok az kalmışsa soguk su eklenmemeli, ve ocaktan alındıktan sonra soguk veya ıslak bir zeminde konulmamalı..Bunlara riayet edildiği zaman yıllarca kullanılabilir..Bizim evde var ve şuana kadar hiç sorun yaşamadık, üstelikte lezzetli oluyor çayı.

üstünden baya geçmiş zeyveden memnun kaldınız mı acaba .benim de hoşuma gitti çok bgn baktık.bir de sapı tutuldığunda üstte kaldığı için buhardan eliniz yanmıyor mu?alt çaydanlık özellikle?

cam demlikler bir süre sonra çatlıyorlar. ben 2 defa aldım ikiside bir süre sonra çatladı hemde içinde çayla beraber her yer battı düşün artık. porselen demlik kullanıyorum o daha güzel oluyor bir deneyin.

Ben bu çatlama sorununu porselen demlikte yaşadım, cam demlik kullanmadım hiç.

Çaydanlık hafifmi agirmi acaba bende aldım çok hafif. Bilemedim emin olamadım ateşe koymaya.

Ben kullanıyorum, oldukça da memnunum. Kullanım talimatlarına uyarsanız herhangi bir risk taşımıyor, ısıya dayanıklı. Ben ilk kullandığımı kendi hatam yüzünden çatlattım. Çaydanlık kısmında hiç su kalmamış ama altı yanmaya devam ettigi için çatladı. Yine de gidip aynısından bir tane daha aldım. Görünüşü çok hoşuma gidiyor, çaydanlıkta suyun kaynadığını görmek çok hoş. Bir de ocağın en ufak gözünde kullanmak en doğrusu, fazla yayvan ısı kaynağında kullanmamak gerekiyor...
Sizinki de hafifmi ben yeni aldım çok hafif

X