Saç Uzatma Yöntemleri Çam terebentin saçımı 1 haftada 2 cm uzattı

miraysezufer

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2017
197
44
25
Kızlar can sıkıntısı ile saç uzatmaya merak sardım
31 martta başladım ve dün fotoğraf çektim saçım azda olsa uzamış ve uçları düzelmiş. Bir de saçlarımda yumuşama oldu ve dökülmesi azaldı

haftada 3 kere yapmıştım

1. badem yağı
  2. çam terebentin yağı
  3. zeytinyağı
  4. kantaron yağı
-Hepsi eşit ölçüde olacak şekilde- bu dört yağı karıştırıp saç diplerime, uçlarına ve boylarına sürüp 2-3 saat bekleyip yıkadım ve sonuç bu;

1.Soldaki fotoğraf 31 Mart
2.Sağdaki fotoğraf 7 Nisan yani dün
6F3C2918-567C-4D2B-A299-3683471BDF38.jpeg

Son düzenleme:
Bence sagdaki sac soldakine gore biraz islak. Bu sebeple ağırlıktan asagida duruyor. Hicbir sey mucizeci bir sekilde 1 haftada uzama saglamaz. Oyle olsaydi insanlar kozmetiklere deli paralar ödemezlerdi.

Çam terebentinli yağı uçlarına değil yalnız diplerine sürün çünkü uçları kurutur, kırılır. Saç uçlarınıza çam terebentin karıştırmadığınız başka bir yağ karışımı sürebilirsiniz.

Bence sagdaki sac soldakine gore biraz islak. Bu sebeple ağırlıktan asagida duruyor. Hicbir sey mucizeci bir sekilde 1 haftada uzama saglamaz. Oyle olsaydi insanlar kozmetiklere deli paralar ödemezlerdi.

hayır kesinlikle ıslak değil. Çünkü bir gün öncesinden yağ karışımını sürüp yıkamıştım. Fotoğraftaki hali yıkamadan 1 gün sonrası. Hiçbir ıslaklık düzleştirme vs yok. Kozmetiklere bir ton para dökmeyin diye buraya yazdım bunları. Ben çok memnunum ister kullan ister kullanma. Ben bu dertten muzdarip olanlara yardımcı olmaya çalışıyorum ki çam terebentin ile saçını uzatan ilk Kadın ben değilim. Bu forumda çok fazla var, Hem uzamasa Bile saçlarıma yağ ile bakım yaparak canlılık kazandırıyorum

Çam terebentinli yağı uçlarına değil yalnız diplerine sürün çünkü uçları kurutur, kırılır. Saç uçlarınıza çam terebentin karıştırmadığınız başka bir yağ karışımı sürebilirsiniz.

canım aksine bana çok iyi geldi. Hatta aynı karışımı kayınvalideme de yaptım 2 kez, onun saçları sürekli boyamaktan tiftik tiftik olmuştu bu karışımla düzeldi. Hem uçları düzeldi hem de yumuşaklık kazandı. Zaten çamterebentin yağıyla beraber 3 ayrı yağ kullanıyoruz elbette ki bu yağlar çam terebentin yağının saçı kurutmasına imkan vermiyor :)

bende kullanacağım. acaba bir gece bu yağlarla uyusak bi sıkıntı çıkar mı çam terebentinden dolayı..
Ayda 1 kere tavsiye ederim canım. Çam terebentinin sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum çünkü 3 farklı yağ ile seyreltiyoruz onu zarar vermiyor yani :)
2-3 günde bir yapıyorum ben birkaç saat bekletip yıkıyorum. Saçtan kolay arınıyor ama yinede ilk önce saçını ıslatmadan şampuanlamanı öneririm. Daha sonra normal bir şekilde yıkayabilirsin saçını

Ayda 1 kere tavsiye ederim canım. Çam terebentinin sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum çünkü 3 farklı yağ ile seyreltiyoruz onu zarar vermiyor yani :)
2-3 günde bir yapıyorum ben birkaç saat bekletip yıkıyorum. Saçtan kolay arınıyor ama yinede ilk önce saçını ıslatmadan şampuanlamanı öneririm. Daha sonra normal bir şekilde yıkayabilirsin saçını
teşekkür ederimm :KK200:

İnanmayanlar için sağdaki fotoğraf saçımın %100 ıslak hali Eki Görüntüle 2617020
Canım aynı anda arka arkaya iki fotoğraf çeksen bile elinin titretmenden duruşundan en ufak milim kıpırdamadan hatta fotoğrafı kırpma oranından bile fotoğrafın oranları değişir o yüzden fotoğrafla takip sağlıklı bı yöntem değil. Ya çizgili bı tisirtle takip et yada en sağlıklısı mezurayla ölçerek hesaplamak

Canım aynı anda arka arkaya iki fotoğraf çeksen bile elinin titretmenden duruşundan en ufak milim kıpırdamadan hatta fotoğrafı kırpma oranından bile fotoğrafın oranları değişir o yüzden fotoğrafla takip sağlıklı bı yöntem değil. Ya çizgili bı tisirtle takip et yada en sağlıklısı mezurayla ölçerek hesaplamak
Valla üzerinde durduğum paspasın desenine göre hep aynı yerde durmaya çalışıyorum ama dediğin gibi kayma oluyor, çizgili tişört daha sağlıklı bir yöntemmiş deneyeceğim çok teşekkür ederim :))

Çizgili tişörtle devam ediyorum, bugün çektim bunu bakalım sonucu beraber göreceğiz 🤗

Eklentiler

• 3DD28C49-815A-4C71-B65A-60F50EAF9EC6.jpeg
    3DD28C49-815A-4C71-B65A-60F50EAF9EC6.jpeg
    112,5 KB · Görüntüleme: 124
hayır kesinlikle ıslak değil. Çünkü bir gün öncesinden yağ karışımını sürüp yıkamıştım. Fotoğraftaki hali yıkamadan 1 gün sonrası. Hiçbir ıslaklık düzleştirme vs yok. Kozmetiklere bir ton para dökmeyin diye buraya yazdım bunları. Ben çok memnunum ister kullan ister kullanma. Ben bu dertten muzdarip olanlara yardımcı olmaya çalışıyorum ki çam terebentin ile saçını uzatan ilk Kadın ben değilim. Bu forumda çok fazla var, Hem uzamasa Bile saçlarıma yağ ile bakım yaparak canlılık kazandırıyorum
Aynen☺

Canım ölçü de alabilirsin saçlarını hadi kolay gelsin ınş rapunzel oluriz hepimiz😎
Sende mi kullanıyorsun canım ?
Ölçü almayı denemedim hiç ama denerim. Ben yardımcı olmaya çalışıyorum deneyimlerimi paylaşıyorum ama inanmıyorlar. O çok para harcayarak aldıkları kozmetik ürünlerin içinde de bu yağlar var :) niye boşa para dökeyim ki. Hem dediğim gibi uzaması bile bakım yaparak saçımı onarıyorum :))

Sende mi kullanıyorsun canım ?
Ölçü almayı denemedim hiç ama denerim. Ben yardımcı olmaya çalışıyorum deneyimlerimi paylaşıyorum ama inanmıyorlar. O çok para harcayarak aldıkları kozmetik ürünlerin içinde de bu yağlar var :) niye boşa para dökeyim ki. Hem dediğim gibi uzaması bile bakım yaparak saçımı onarıyorum :))
Evet bende kullanıyorum tatlım hindistan cevizi yağı kantaron yağı badem yağı ile karıştırıyorum bazen ise sadece hindistan cevizi yağı sürüyorum ☺

X