Candida için Öneriler ve Ev Yapımı Kefir

Ev yapımı kefiri yapamadım. Üstüne o olmamış sütü içtim. Bir şey olur mu?

• Evet

OY: 0 0,0%
  • Hayır

OY: 1 100,0%
  • Doktoruna danış istersen

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    1
  • Anket Kapalı .

nomatterzorro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2017
1
0
35
Selam arkadaşlar.

Çok uzun bir süredir başımda Candida sorunu var. Her yolu denedim diyemem ama doktorun tavsiyelerine uyup reçete ettiği her şeyi denedim. En son 2 aylık tedavi de tutmayınca yolu internette blogları araştırmakta buldum. Genel beslenme kurallarına uymaya çalışıyorum ama her günüm yine bir şeyin yasak olduğunu öğrenmekle geçiyor. Dolayısıyla diyeti sürekli bozuyorum. Bugünün talihlisi kahveydi. O da içilmemeliymiş. Çay da yasak listesine dahil edilince, moralim epey bozuldu ama yılmadım! İngilizce bildiğimden farklı sitelerdeki farklı protokollere göz gezdirdim fakat gördüğüm ve anladığım hepsinin birbiriyle çeliştiği.

Açıkçası katı bir insanımdır, özellikle diyetlerde. Bir şeyi kes dediklerinde fire vermem. Öyle de yaptım, tüm karbonhidratı, şekeri, bakliyatı kestim. Kızartma bile yemiyorum. Geriye ne kaldı derseniz... İşte birtakım sebzeler, et (ki bir yandan mideyi alkali tutmaya çalışırken bu bile neredeyse eleniyordu), kekik çayı ve probiyotik yoğurt. Bitkinim sürekli anlayacağınız.

Bugün başıma gelen şey şu oldu. Okuduğum her blogda kefir met ediliyor. Kendisinden hiç hoşlanmamama rağmen aktardan mayasını az miktarda aldım. Yarım litre süte koydum cam şişede ve 24 saat beklettim. Meğer buzdolabında bekletilmiyormuş. Zaten sütün kesilmeyen yapısından anlamalıydım. Buna rağmen belki de böyledir deyip lıkır lıkır en az 200 ml diktim kafaya. Ne süzmek, ne bir şey. Güzelce içtim sütü. Hem Candida bozuldu, hem de midem bir enteresan. Midem zannettiğim yer de muhtemelen bağırsaklarım. Sizce ölür müyüm? Bir şey olur mu bana :)

Candida diyetinin en doğrusunu nereden bulabileceğimi söyleyen olursa da çok mutlu olurum. Daha önce bu mereti yenmiş biri varsa da mutlaka önerilerini dinlemek isterim.

Merhaba 8 ay süren biorezonans ile candida ve kolitten kurtuldum aşamalı diyet yapıldı önce bir hafta mayalı herşey yoğurt peynir vs sirkeli şeyler kestim 2.hafta süt ve süt ürünleri kesildi sonra çok sert bir diyet kuruyemiş meyve baklagil kök sebze ( enginar kereviz patates vs) un içeren herşey ki buna unla terbiye edilen çorbalar bile dahil :KK43:( şeker zaten yasak mısır yasak havuç yasak bir beslenme uyguladım canım çıktı :)) yoğurt serbest bırakıldığı için karnıbaharlı yoğurt yedim omlet mantar ıspanak vs yedim ama düzeldim :) nacizane tavsiyem karatay ı inceleyin bize en yakın diyet odur :) şu an hamur işleri vs dokunmuyor ama çok az yersem en büyük düşmanımız şeker en iyi dostumuz zeytinyağı :) salata yaptığımda bol zeytinyağlı yaptım bol su içtim doktorum bunun candida için süpürge vaxifesi gördüğünü söyledi şekersiz beslenin zeytinyağını iyi kullanın unlu mamülleri çok az tüketin süt içinse mümkünse keçi sütü tercih edin :) geçmiş olsun

X