Candy_Candy'min Tüp Mide Günlüğü (147 ile 20.06.2022'de ameliyat oldum😃)

candy_candy

Başlangıç: 09.04.21//135.2//Hedef:87
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
7.996
10.953
37
Sevgili günlük ve çok değerli misafirler 😁

Başlıkta da belirttiğim gibi haziranın 20'sinde ameliyat oldum. Bu karara nasıl geldim? Neler yaşadım? Nasıl karar verdim? Öncelikle bu süreci anlatmak istiyorum.

Açtığım konulara, sayısız günlüklere, sayısız kararlara bir göz gezdirebilseydiniz benim hakkımda mutlak şu karara varırdınız: Bu kız yapamaz. Ve bu doğru bir sonuç olurdu çünkü bu kız yıllardır uğraşıyor ve yapamıyor. Bir fiil 2009 yılından beri kadınlar kulübünde sayısız grupta, topikte defalarca başladığım ve sonu gelmeyen kilo serüvenlerim oldu. Aklınıza gelebilecek her tür diyetin Türkiyedeki ilk neferlerindenim diyebilirim. Bazen elimde olmayan nedenlerden bazen de kullanabileceğim her türlü bahaneyi kullanıp kendi sürecimi baltayarak tekrar başlamak üzere sonlanan serüvenler bunlar. Tabiki hiçbir sonuç alamadığım, her seferinde bir önceki başladığım kilodan fazlasıyla döndüğüm kürkçü dükkanına bu sefer mideyi aldırıp döndüm sizin anlayacağınız 😅 ve yine herkesinkinden zor ve farklı geçiyor sürecim aslında ben henüz hiç böyle bir şey duymadım diyebilirim😶🤷‍♀️

Neyse üye olduğum son 13 senede evlendim, biri ikiz olmak üzere iki doğum yaptım. İlk hamileliğimde doğuma gittiğim kilo ile ikizlerime hamile kaldım ve 142 ile de ikizleri doğurdum.(2017) İkizlerden sonra da gene her türlü diyet deneyimini yaşayarak 119a düşüp pandemiye yakalandım. Pandeminin en cavcavlı zamanları görece kilomu korumama rağmen sanırım psikolojimi koruyamamış olacağım ki geçen yazdan beri asla diyet yapamıyorum hatta her zaman yapabildiğim diyete başlama olayı bile bana çok uzak. Üstelik yine geçen yaz başıma bela olan topuk dikeni illeti ile hareketimde sıfırlanınca ve 7 ay gibi bir sürede 30 kiloya yakın bir kilo alıp 150 kg azami sınırı olan tartımda uyarı görünce tepem attı. Son 1.5 yıldır kafamda olan ameliyat olma kararını kesin olarak verdim. Nisan 24te doktorumla konuştum ve haziranın ilk haftası ameliyat için sözleştik. Ben bu süreçte protein tozları mı almadım İsveç diyetlerine mi başlamadım🤦‍♀️ ama olmadı yine de ameliyat olmaktan vazgeçip son bir sağlıklı beslenme diyetine başlayıp öğlene kadar bile sürdüremeyince kesin kararımı verdim ve 20 haziranda ameliyatım oldum. Hayatım için bir dönüm noktasıydı.

147.8 kilo ile ameliyat oldum. İlk hafta 7 kilo vermeme rağmen tam 15 gündür gram kilo vermiyorum ve bu bana çok ilginç geliyor. 140,8-140,3 arası gidip geliyor asla 140'ın altını göremiyorum :KK43:1 ayımın dolmasına 8 gün kalmış 150 kilo ile ameliyata giren ben sadece 7 kilo verdim. artık psikolojimde bu durumu kaldıramayacak vaziyete geldi ve bugün diyetisyene geldim. Gelişmeleri daha sonra aktarırım. Benim için dua edin :dua::dua:

***GÜNCELLEME*** 10.10.2022

Diyetisyene gittiğim gün 139,9 kilo çıkmam enerjimi acayip değiştirdi. Verdiği listelere tam uymadım ama genel çerçevede beslenme şeklim listeye uygundu. 1 ay gittim sonra bıraktım. Şimdi yine gidesim var ne yalan söyliyim ama bütçe ayıramıyorum ona.

Şuan güncel kilom 120,8 :KK8: Diyetisyene gittiğim günden beri azalma eğrisinde. iki haftada 3 kilo vermek gibi bir düzende gidiyor çok şükür. Şu an ameliyatımın üstünden 3,5 ay geçti toplamda 28 kilo verdim. Başlangıç kiloma göre az evet ama o ilk ay yaşadığım duraksama baya bi geriye götürdü. Yine de geldiğim noktadan ben memnunum. Şu an problemim midemin genişlemiş olması ve iştahımın artışı. Tıkanma hissi geç geliyor. Yavaş yemek artık benim için herşeyden önemli ama bunu başaramıyorum. Beynimin obezliği ve duygusal açlık problemim beni geriye götürür diye korkuyorum. Ve bunlar ben iş yerindeyken oluyor. Evdeyken hiçbir problemim yok. Zaten verdiğim kiloları hep haftasonu iki gün veriyorum hafta boyunca sabitim. Bu da beni çok geriyor. Bazen hiç çalışmak istemiyorum. Düşünsenize ben şimdi ev hanımı olsam sabah 7 buçukta bütün çocuklar okullarında oluyor. Kızımı okula bırakıp sahile geçip yürüyüş yapabilirim resmen.. Ah ah keşke çalışmak zorunda olmasam :KK14:

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Güzel sonuç alır sağlığınıza kavuşursunuz umarım. Devamını da bekliyoruz yazının ilgiyle:)

X