Canımı acıtan 2li test

Kartanesi16

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2020
73
75
32
2 gün önce 2li test sonucumu aldım.. Biyokimyasal risk 1 :56 kombine riskim ise 1:397 çıktı.. Biliyorum yanıltıcı, istatiskten ibaret bu testler ama acaba mı diye ölüyorum.. Ense kalınlığı 0.90 burun kemiği mevcut sadece kandan alınan örnek 1:56 çıktı doktorum sağlıklı doğma ihtimali daha yüksek dedi birde perinatolojiye yönlendirdi orada ki Dr amniyosentez önerdi bu düşünceyle hamileliği yaşama öğrenelim sonucu dedi şimdi ayrıntılı ultrasonu bekliyorum eğer down sendromuna eşlik eden başka bulgularda bulunursa doktoru dinleyeceğim ama aldırmayacağım.. Şuan 15+5 haftalık hamileyim özele gitsem bebek bu kadarlıkken incelerler mi yoksa ayrıntılı ultrasona kadar bekle bebek büyüsün organlarını ancak o zaman inceleyebiliriz mi diyecekler yaşayan veya örnek verecek olanlar varsa çok sevinirim

2 gün önce 2li test sonucumu aldım.. Biyokimyasal risk 1 :56 kombine riskim ise 1:397 çıktı.. Biliyorum yanıltıcı, istatiskten ibaret bu testler ama acaba mı diye ölüyorum.. Ense kalınlığı 0.90 burun kemiği mevcut sadece kandan alınan örnek 1:56 çıktı doktorum sağlıklı doğma ihtimali daha yüksek dedi birde perinatolojiye yönlendirdi orada ki Dr amniyosentez önerdi bu düşünceyle hamileliği yaşama öğrenelim sonucu dedi şimdi ayrıntılı ultrasonu bekliyorum eğer down sendromuna eşlik eden başka bulgularda bulunursa doktoru dinleyeceğim ama aldırmayacağım.. Şuan 15+5 haftalık hamileyim özele gitsem bebek bu kadarlıkken incelerler mi yoksa ayrıntılı ultrasona kadar bekle bebek büyüsün organlarını ancak o zaman inceleyebiliriz mi diyecekler yaşayan veya örnek verecek olanlar varsa çok sevinirim
Benim riskim 1:125 ti 38 yaşındaydım çok şükür sağlıklı oğlum
Amniyosentez önerdi doktorun biri kabul etmedim aldirmayacaksam ne gerek vardi

İyi bir perinatolog ya da radyolog anlar.ankarada perinatolog olarak açar koç;radyolog olarak Eyüp ekici öneririm.adamlardaki göz kimsede yok.oglumun sol bobreginin kostik oldugunu şıp diye gördü Eyüp ekici.insallah sağlıkla kucağınıza alin🤲

Öncelikle sağlıklı doğumlar diliyorum . Bisey olmaz Allahin izniyle. Özele git istersen yinede içim rahat etsin. Benim de bebegimin kalbinde parlaklık var 17. Haftada görüldü hala gecmedi. Insan bi yandan üzülüyor ama bi yandanda zaten aldırmayacağım neden öğrenip strese girdimki diyor. Dua et bisey olacağını sanmıyorum

İyi bir perinatolog ya da radyolog anlar.ankarada perinatolog olarak açar koç;radyolog olarak Eyüp ekici öneririm.adamlardaki göz kimsede yok.oglumun sol bobreginin kostik oldugunu şıp diye gördü Eyüp ekici.insallah sağlıkla kucağınıza alin🤲
Ben bursadayım burada ki radyologları araştırayım onların da yorumu olabilir çok sağolun

Amniyosentez yerine Nifty testi düşünebilirsiniz. Sadece kan alınarak yapılan, çok güvenilir bir test. Ben ikinci hamileliğimde yaptırmıştım.
Sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza almanız dileğiyle...
Ücreti yüksek onların canım şuan için yaptırmam mümkün değil

Ben de 157 de 1 riskle 15+5 te ozelde ayrıntılı ultrason yaptirdim. Sağlıklı bir dogum yaptim. Iyi bir doktor iyi bir cihaz da isinizi görür. Sağlıklı sıhhatli doğsun bebeğiniz insallah.

Bana da risk yuksek dediler.Ilk duydugumda cok agladim ama sonra icim cok rahatti.Hic birsey yaptirmadim aldirmayi dusunmedigim icin.Ama saglikli dogdu sukur.Cok kisiye soyluyolar.Risk cikmayanlar da down sendromlu dogdugunu cok duydum ama benim cevremde risk yuksek cikip da down sendromlu dogan kimse yok.ense kalinligi normalse korkmayin.

Sizinle neredeyse aynı ikili test sonuçlarım vardı, 3lü testte risk çok daha düşük geldi. 20. haftada yapılan ayrıntılı ultrasonda da herşey normaldi ve çok şükür sağlıklı bir bebeğim oldu. Yaşınızı bilmiyorum ama 35 yaş üstü anne adaylarında risk hesapları otomatik olarak daha yüksek ihtimal çıkarıyor. Lütfen stres yapmayın. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle.

Aldırmayacağım zaten diyerek kendimi hazırlamayayım mı? şimdiden eğitim, sağlık rapor vs ile ilgili herşeyi araştırıp bilmem lazım ki sudan çıkmış balık gibi bakınmayayım

mesela bende bir hastalık olma ihtimali olsa ama tedavisini kesinlikle olmayacağımı bilsem öğrenmek istemezdim olup olmadığımı. aynı şekilde bakıyorum.
bu testlerin amacının kendinizi hazırlamak olduğunu duşunmuyorum.
bence inşallah öyle bir durumunuz yoktur, ama Allah korusun aynı durumda ben olsaydım aldırmayacaksam bilmemeyi tercih ederdim.
tabi ben aldırmayı tercih ederdim ama kişiden kişiye değişir tabi tamamen inanç ve hassasiyet meselesi.
umarım öyle bir durum yoktur ve çok sağlıkla yavrunuzu kucağınıza aldığınız haberini verirsiniz.

Sizinle neredeyse aynı ikili test sonuçlarım vardı, 3lü testte risk çok daha düşük geldi. 20. haftada yapılan ayrıntılı ultrasonda da herşey normaldi ve çok şükür sağlıklı bir bebeğim oldu. Yaşınızı bilmiyorum ama 35 yaş üstü anne adaylarında risk hesapları otomatik olarak daha yüksek ihtimal çıkarıyor. Lütfen stres yapmayın. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle.
Yaşım 29 benim risk faktörüm yaş değil biyokimyasal yani alınan kandan dolayı yüksek çıktı umarım bende sizin gibi sağlıkla kucağıma alırım

Bizim daireden bir arkadaşa bebeğin down sendromlu olacak dediler dünyaları yıkıldı.Bebek doğdu sapasağlam.Sıkma o tatlı canını risklerle falan

mesela bende bir hastalık olma ihtimali olsa ama tedavisini kesinlikle olmayacağımı bilsem öğrenmek istemezdim olup olmadığımı. aynı şekilde bakıyorum.
bu testlerin amacının kendinizi hazırlamak olduğunu duşunmuyorum.
bence inşallah öyle bir durumunuz yoktur, ama Allah korusun aynı durumda ben olsaydım aldırmayacaksam bilmemeyi tercih ederdim.
tabi ben aldırmayı tercih ederdim ama kişiden kişiye değişir tabi tamamen inanç ve hassasiyet meselesi.
umarım öyle bir durum yoktur ve çok sağlıkla yavrunuzu kucağınıza aldığınız haberini verirsiniz.
Teşekkür ederim umarım sağlıkla kucağıma alırım.. ön araştırma, hazırlık süreci belki sonrasında daha kolay alışmama da yardımcı olur diye bilmek isterim açıkçası.. Aldırmam mümkün değil hayatta ki oğlumdan bir farkı yok benim için ama duam Allah beni evladımın sağlığıyla imtihan etmesin

Ben de 157 de 1 riskle 15+5 te ozelde ayrıntılı ultrason yaptirdim. Sağlıklı bir dogum yaptim. Iyi bir doktor iyi bir cihaz da isinizi görür. Sağlıklı sıhhatli doğsun bebeğiniz insallah.
Öyle mi dünyada ki sayılı cihazlardan birine sahip bir Dr tanıyorum 20. Haftalarda giderim diyordum ben en iyisi bayramdan sonra gideyim belki iyi birşeyler duyarım sağolun

X