Çaresiz ve Tükenmiş Hissetmenin İnanılmaz Faydası....

kamelya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2007
1.104
0
Çaresiz ve Tükenmiş Hissetmenin İnanılmaz Faydası

Hayatta köşeye sıkışmış ve çaresiz mi hissediyorsun?

Karadıkça kararıp, kabuğuna çekildikçe çekilip, gözünü daha da kapatıp görmemeye mi çalışıyorsun?

Çaresizliği kötü bir şey olarak görme.

Aslında bu harika bir şey.

Özbenliğinden gelen bir yol gösterme aslında bu.

Çünkü “Öz”ün biliyor senin için iyiyi güzeli.

Ve sana bu şekilde yol gösteriyor.

Hayatta köşeye sıkışmış, çaresiz, tükenmiş hissediyorsan, teslim ol Allah’a ve bil ki:

Harika bir şey hayatına girmeye çalışıyor.

Hatta gözünün önünde duruyor ama sen bir türlü göremiyorsun.

Ruhun da sana onu göstermek için sıkıyor da sıkıyor.

Benim tavsiyem, bu anlarda gözünü iyice açman ve karşına çıkan her şeye bir merak ve ilgiyle bakman.

Ne zaman sıkıntı, çaresizlik hissedersen, hemen şu soruyu hatırla ve sor kendine:

“Hmmm, hangi güzel şey, hangi güzel fırsat hayatıma girmeye çalışıyor da ben göremiyorum acaba?”

Bulduğun, gördüğün o güzel şeyi veya fırsatı reddetmemek, kucaklamak ve kabul etmek de ikinci yapman gereken şey.

İstersen sor etrafındaki başarılı insanlara, “Başarı rahatlıktan mı gelir, sıkıntıdan mı?”

Biliyorsun ne cevap vereceklerini …

Hayatta başıma gelen her güzel şeyi, her güzel fırsatı bir çaresizlik hissi arkasından keşfettim.

Tüm büyük başarılarım, büyük çaresizliklerin arkasından geldi.

Hayalimdeki iş, büyük paralar, inanılmaz ruhi aydınlanmalar, hayat standardımın kat kat büyümesi…

*************************************************************************************************

Çaresizlik ► Allah’a yakarış ve teslimiyet ► Fırsatı görmek ► Fırsatı kabul edip getirdiği riske atılmak

*************************************************************************************************

İşte bunlar hayatta elde ettiğim her başarının arkasında olan temel adımlardı.

Onun için artık öğrendim, çaresizlik hissi, köşeye sıkışmışlık hissi, tükenmişlik hissi hayatta başıma gelebilecek en güzel şeyler…

Sıkıntıdayım, demek ki harikulade bir şey hayatıma girmek için gözümü açmaya zorluyor.

Bana büyümem, gelişmem, daha iyiye daha güzele ulaşmam için yol gösteriyorlar.

Ve sıkıntı ne kadar büyükse, gelen güzellik de o derece büyük oluyor.

Teşekkür ederim, gerçekten minnettarım hayatımda yaşadığım tüm zorluklar, acılar, çaresizlikler için.

Seviliyorum, yol gösteriliyorum.

Ben de güzel bir kabul edişle kabul ediyorum bu yol gösterişleri.

Yolum açık, teşekkür ederim Rabbim.

Ama tabii ki bu demek değil ki ben çaresizlik ve sıkıntı içinde yaşamak istiyorum.

Allahım bana güzellikleri rahatlıklarla beraber ver, ama bu olmazsa lütfen beni imtihan ederken zor sınavlara çekme.

Aslında imtihan hiç olmasa daha da sevinirdim ama Sen bilirsin her şeyin doğrusunu, yalnız Sana dayandım ben.

“Yalnız Allah’a dayandık. Rabbimiz! Bizleri, zulmedenler toplumu için bir imtihan aracı yapma!” Yunus Suresi 85

Arkadaşlar bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedimm.. Hayata bakış acımı degiştiren vede hayata farklı bir pencereden bakmamı sağlayan bir yazıdır.. İnşallah sizede faydası dokunurr.. SEVGİLERLE a.s.

çok güzel paylaşım ve kesinlikle doğru.....bu olayın farkına çok berbat zamanlar geçirdiğim bir dönemde eşimle tanışarak varmıştım ....tamda yok artık bundan sonra buraya kadarmış herkesten nefret ediyorum derken mucizem çıktı karşıma ozaman öğrendim her şerde bi hayır olduğunu ..... :)

su an bende öyleyim ... sIkIntIdayim... boguluyorum arada...
nolacak bilmiyorum...
sürekli sIkIntIdayim...
demekki bu bir iyiye isaret...
ama bakalim..
eger güzel bisey olursa yazarim..benneyaptımki

çok zorlu bir dönemden geçiyorum
2 yıllık ilişkim bitti,1.5 yıldır işsizim,ailemle ilişkilerim bozulmuş durumda vs vs.
yani depresyonun eşiğindeyim
ama paylaşımındaki gibi bütün bunların arkasından doğacak bir güneş bekliyorum
ve Rabbime dua ediyorum...:Saruboceq:

bende bu aralar hatta bugun buyuk hayal kirikligi yasadim ama bu yazi bi nebze olsun acimi hafifletti
simdi sadece gelebilecek guzellikleri bekliyorum.....
aslinda sadece beklemekle birsey olmaz ama artik yapilabilecek bisey kalmadigi icin sadece bekliyorummirmirmirmir

Arkadaşlar begendiginize cok sevindimm..Allah herkesin yar ve yardımcısı olsunn..Her zaman cok sıkıldıgım vede üzgün oldugum anlarda herşeyde vardır bir hayır deyip olumsuz durumdan bile kendime birşeyler cıkarmaya calışırım..

çaresizlik gerçekten zor
oğlum öldüğünde herşey bitmişti benim için
ama şuan daha iyiyim
Allahım içime bir ferahlık veriyor
öyle hissediyorum
herşeyde bir hayır var dedirtiyor bana.

çaresizlik gerçekten zor
oğlum öldüğünde herşey bitmişti benim için
ama şuan daha iyiyim
Allahım içime bir ferahlık veriyor
öyle hissediyorum
herşeyde bir hayır var dedirtiyor bana.

canım benimmm başın sağolsunn .oğlun eminim cennette huzur içinde seninle olacagı kavuşacagınız günü bekliyordur..gercekten bundada vardır bir hayır deyip sabretmek gerekiyorr..herşey gönlünce olsunn SEVGİLER..

canım benimmm başın sağolsunn .oğlun eminim cennette huzur içinde seninle olacagı kavuşacagınız günü bekliyordur..gercekten bundada vardır bir hayır deyip sabretmek gerekiyorr..herşey gönlünce olsunn SEVGİLER..

teşekür ederim canım iyi dileklerin için
diyorum ya çok şükür Allahım içime bir his veriyor.

Herşeyde bir hayır vardır cümlesi çok kullandığım bir cümledir.Demekki söylediğim şey iyiymiş.Teşekkürler arkadaşım bak kaç kişiyi hem aydınlattın hem de rahatlattın.

Çok iyi geldi bu yazı gerçekten,
Paylaşımın için teşekürler...

bi laf aklıma geldi, eğer dibe battıysan artık tek çıkış yolun yukarısıdır:hulya:

X