Caresizim artik isvec diyetini de deneyecegim

perininhayali

Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2020
193
126
Merhaba,

ben 25 yasinda ve bir türlü bu fazlaliklardan ne yapmis olsada kurtulamayan biriyim. Bu sabah bir karar aldim ve deneyimlerimin icine Isvec diyetinide eklemeye karar verdim. Henüz hic bisey yemedim ve tartilmadimda. Isvec diyetinde listeyi paylasmama bence gerek yok. Her gün buraya yediklerimi ve düsüncelerimi yazmayi planliyorum. 13. gün sonunda umarim bir basari görebilirim artik. Cok motivasyona ve yüksek morale ihtiyacim oluyor diyet yaparken.
Bugün 1. gün ve gün icerisinde ne yediysem yazicam. Birazdan tartilip sonucuda eklerim.

2 gün sonra regl olucagim icinde bu kilo artisi olmus olabilir. Ama yinede vazgecmicem. Normalde kahveyide cayida sekersiz tüketirim. Ispanak evde olmadigi icin haslanmis brokoli yicem. Biftek yerinede balik yada tavuk yemeyi düsünüyorum. Internette arastirdim ve cok güzel rakamlarda kilo verilmid bu diyet sayesinde. Bakalim darisi basima diyelim. ☺️

Sanirim biraz bas agrisi yasiyorum tam olarak emin degilim. Bol su tükettim ve aksam yemegi saatimi bekliyorum. Kahvalti ve ögleden sonra 1,5 saat gecmis ve hala ac hissetmiyorum muhtemelen yumurta sayesinde ama bakalim. 3 saat veya daha fazla yemeden durabilirsem benim icin cok iyi olur. Normalde sadece max 3 saat bisey yemeden kalabiliyorum. Aksam yemeginden sonra acikmamak icin onu 18:30 ile 19:00 arasi yapmaya karar verdim. Daha sonra acikirsam cay icerim.

Tam tahmin ettigim gibi. 3 saat gecti ve ben sanirim acikmaya basladim. Bu süreyi uzatmaya calisicam ve aksam yemegini 18:30 gibi yemek istiyorum. Bakalim ne kadar dayanabilirim. Aksam yemeginde tavuk ve yagli limonlu salata var. Limon yerine nar eksisi kullanmak istiyorum.

Eklemeyi unuttum. Bugün diyettenmidir bilmiyorum ama cok uykum geliyor. kendimi uyumamak icin zor tutuyorum. Ilk günden düsmüs olamam herhalde? Tam olarak sebebini cözemedim

Daha fazla dayanamicam ve aksam yemegimi yemeye karar verdim. Tavuk yicem ve salata yerine kücük bir kase mercimek corbasi eklicem cünkü cok üsüyorum ve icimi isitmasi icin minikte olsa bir kase icmek istedim. Ellerim buz kesti acaba budami diyetten oldu bilmiyorum. Ilerleyen günlerde bakalim neler degisecek.

Aksam yemegimi yedim. Minicik porsiyonlar olmasina ragmen gercekten doydum bugün bakalim yarin tarti bana neler söylicek. Simdilik kalan suyumu icip günü bu sekilde kapatmayi planliyorum. Kendimi hala uyumamak icin zorluylrum belki biraz spor yaparim acilmak icin.

1. Günü kacamaksiz ve basarili bir sekilde kapattim.
50 dk spor yaptim
2 litreden fazla su tükettim
Son yemegimin üstünden 3 saat gecti ve kesinlikle ac degilim. Bakalim yarin sabah tarti neler söylicek. Karnim agriyo ama reglm hala baslamadi. Ilerleyen günler acaba dahami zor gecicek bilmiyorum. Bugün 5 gibi aciktigimi hissettim ve 5 bucuktada aksam yemegimi yedim. Yarin icin heycanliyim ilk günden ne kadar kaybettim acaba yarin ilk isim tartilip buraya bildirmek olucak.

2. Gün
Güzel haberlerle geldim😊 ve bir okadarda güzel olmayan haberlerle. Az önce tartildim ve
2. gün 80,4
ciktim. Bir günde bir kilo verdim. Ama kötü bir haberim var. Hic beklemedigim bir sekilde cok kötü midemi bozdum galiba. Tuvalete sabah zor yetistim ve bu durum hala devam ediyor. Arastirdim ve bu gibi yan etkileri olabiliyormus. Yinede birakmicam ve devam eden günlerde bakalim neler olucak. Kendimi asla ac hissetmiyorum niye bilmiyorum. Birazdan kahvemi yapicam. Ilerleyen saatlerde olanlari buraya not ederim.

Kahvemi hazirladim ve birazdan icicem. Midem hala iyi degil ve umarim bugün bu gecer. Ögle yemegim salam ve 1 kase yogurt. Midem bu durumdayken birde bir dilim ekmek eklicem sanirim. Yogurduda yarim kase yaparim cünkü tuvalete cikmakta etkili oldugu icin ve benim suan buna tam olarak ihtiyacim yok. Ne yedigimi ve nasil karar verdigimi sonra bildiricem. Öncelikle bu kahve icilmeli.

Kahvemi ictim ve ögle yemegimi biraz degistirdim. Yazildigi gibi salam tükettim yogurt yerinede 2 dilim peynir ve bir dilim ekmek yedim. Umarim bu mide agrilarimi bu sekilde birazda olsa bastirabilirim.

Isvec diyetimin 2. günüde az önce bitmis oldu. Aksam üstü bir kupa cay ictim sekersiz ve aksam yemegime bir tabak nar eksili baby ispanak, minik bir kase tavuklu kapuska yemegi ve meyve olarakta 1 kücük boy muz. Günün devamdinda su icip olurda acikirsam cay icmeyi düsünüyorum. Bütün gün acikmadim yine. Bakalim yarin sabah tarti neler söylicek. Simdilik söyliceklerim bukadar.

Merhaba , size nacizane önerim bu tarz diyetler yapmayın sizi yorar ... diyet uzun bir süreç sürdürebilmek çok önemli.. diyet fikrini de çıkarın akıldan ben sağlıklı beslenmek istiyorum diye şartlayın kendinizi... vee en önemlisi sabır ısrarla devam etmek...
Motive olmak isterseniz diyet gruplarından 13. Takıma bekleriz.. gelin menüleri bi inceleyin yapılan sporları görün 👍👍

Merhaba , size nacizane önerim bu tarz diyetler yapmayın sizi yorar ... diyet uzun bir süreç sürdürebilmek çok önemli.. diyet fikrini de çıkarın akıldan ben sağlıklı beslenmek istiyorum diye şartlayın kendinizi... vee en önemlisi sabır ısrarla devam etmek...
Motive olmak isterseniz diyet gruplarından 13. Takıma bekleriz.. gelin menüleri bi inceleyin yapılan sporları görün 👍👍
Tesekkür ederim öneriniz icin. Bu diyeti zaten alismak ve beslenmemi kontrol adina almak icin yapiyorum. Tamamen porsiyon kontrolü ve midemi alistirmak adina yapmak istedim. Yoksa aldimi basini gidicek. Hem sporlada destekliyorum ve bu bittikten sonra o dediginiz saglik ve dengeli yasamaya gecicem. Baska türlü olmuyor ben her yolu denedim. Saglikli besleniyorum kafasina giremiyorum. Mecburen bu cileyi önce cekmem gerekiyor ki aklim basima gelsin artik. 😅 yoksa max 3. günde birakiyorum hep o saglikli yasam tarzini.

Gecenin bu vaktinde azda olsa karnim acikti. Dayanilmicak gibi degil ama. 2. gün bitti ve 3. güne giris yapmis oldum. Sabah kahvaltim kahve ekmek ve tereyagi olucakmis. Ama ben ekmegi bugün tükettigim icin kahvaltiyi sadece kahveyle gecistiricem. Yarin görüsürüz. 🌙💫

Günaydin 3. gün

tartildim, kahvemi hazirladim ve burdayim.
Tartida bugün pek bir eksi göremedim.
3. Gün 80,3 kg
olarak basladi. Dün gece ilerleyen saatlerde aclik hissetmeme ragmen yemedim ve sonucu etkilemesini istemedigim icin 13 gün boyunca hic bir sekilde olmamasi gereken bisey yapmicam. Kilo degisikligi cok olmadi dünden bugüne belkide tuvalete cikmadigim icindir yada bugün reglm baslamali bilmiyorum sebebini tam olarak. Ögle yemegim icin baby ispanak meyve ve bir domatesli salata düsünüyorum. Gün icerisinde bisey olursa buraya eklerim.

Kisa bir durum bildirimi yapiyim dedim. Hala ögle yemegimi yemedim. Sabah kahvemi ictikten sonra hala acikmadim. Ögle yemegimi degistirmeye karar verdim. Alisverise gittim ve brokoli aldim. Bu bahaneyle 1 saat yürüyüste yapmis oldum. Brokoli ve 1 adet meyve hakkim var ögle icin.

X