Çaresizlik bir boşanma konusu

şimdi beni yine topa tutacaklar ama yazayım . asker ve polisle evlenmeden önce bazılarına örnek olsun. eğer eşiniz eşim gibi yoğun çalışıyorsa bebek bezi değiştiriryorsa şükredin. eşim ilk çocukta hiç değiştirmedi ikincidede meraktan . bence siz adamdan rahat bi kafa rahat bi ortam var gibib ilgi istemiş olabilirisniz. ama öyle değil . karşılıklı yıpratmışsınız . asker ve polisler eve geldiklerinde dinlenmek ve huzur stresiz ortam istiyor. ev işinde yardım etmek ve ya kadının memenuniyetsizliklerini dinlemek istemiyor çünkü zaten dolmuş ve kendi memenuniyetsiz. bide eş kişisisni çekemiypr. o yüzden boşanın bence çünkü kafanızdaki evlilik farklı .
Oldu pasam?Baska asker polis dinlenmk ister de dr avukat istemez mi?
Öyle bi ayırım mı var yani.

Bukadar seyin icinde 2.cocuk ne ara oldu?
Memur iseniz +1 olarak baslarsınız zaten.
Cocuklara en kötü bakıcı tutar tayin istersiniz.
Cok uc bi örnek gibi geliyor ama bunu basaran cokk kadın var,sadece kendinize güvenin.
ALLAH yardımcınız olsun.

Merhaba çok şey anlatmaya pek gücüm yok.
İki çocuğum var birisi bebek. Ben çok yorgunum ayrılmak istiyorum ailem karşi çikiyor. Memurum izindeyim.
Şu an kizim biraz rahatsiz diğeride çok hassas bir çocuk yıllardır annem benimle diyebilirim. Eşim asker. Görevler uzaklıklar tek başima büyüttüm. Bir çok şeyin farkında değilmişim gayet iyi gittiğini düşündüğüm meğerse enayi ömür tükettiğim bir evlilik varmiş boşanma konusu zaman zaman gündem oluyordu. Doğumda patladi bana su vermemek için yeni içtin yeni yürüdün vs sabahta çocuğun altını değiştirirken bulaştirdi ben de kizdim sonra bana Allah’ın belası dedi. Eve geldim yatağima kendim uzandim şimdi emzirme sorunları hep beni suçladi tabağini kaldirmadi sonra karşilikli saygısızlıklar psikolojik zaten destek beklemiyordum fizikselde yapmadi zorlamayla hep. Derken derken iyice bitti işte ama ailem ayrılmamak istemiyor kimsem yok başka nasıl yapıcam nasıl ayakta durucam gururumu ve onurumu daha fazla kaybetmek istemiyorum manipülasyonlarını sürekli her şeye itiraza edip kendisinde hiç bir suç bulamamasını demiyorum bile. Benim kendime saygim kalmadi öneriniz var mi. Böyle düşünürkende evlatlarıma haksızlık yapıyormuş gibi hissediyorum bencil gibi.
En son sürekli hastalıklarla boğuşuyoruz ben nasıl eve yatak yıkatmak için birisini çağirirmışım kime sormuşum …bu mevzu oldu iyice bunalmiş hissediyorum kendimi hapis gibi
Birde her şey yolundaymiş gibi yapiyor sonra m.l yerine koyulmak.. Yine de baya anlatmış oldum acele yazdım ama.
Bilet almiştim en son hepimize babam kesinlikle istemiyor nereye gidicem tayin durumu vs. Annem kendin git diyor güzelce boşan diyip oradan hemen taklitler vs yok napacaksın boşanamazsın diye başliyor ağlamaya. Evde yüzünü görmek istemiyorum beni elde varsayan umursamayan bir adam bazen ölmek bile mantıklı geliyor. Çocuklarımı düşünüyorum işte diyorum yapmıyorum şu hastalıklarda salgın var beni çok yipratti hep tek başima psikolojik olarak uğraşiyorum. bu evliliğe devam etmelimiyim fikirleriniz önemli konuşabilecek hiç kimsem yok ailem bile beni dinlemiyor istemiyor.
Bu arada boşanma davası açtim. Ama ağar topar memleketen geldiler bağriş çiğriş mahkeme kapısındada ağliyordu babaları.
Benim için artık çocuklarımın babası eş demek istemiyorum. Avukattada vekaletim var anlaşmali istedik oralı olmadi. Önce tamam diyor sonra hiç konuşulmamiş gibi yapiyor hiç tanıyamadım on yıl olacak çok başka biri bile çikar bu süreçte içinden zaten inanılmaz umursamaz düşüncesiz birisi oldu.
Biri size nasil davranirsa davransin onun davranişlari sizi bir kalipa sokmaz. Siz gururunuzu sayginizi yitirmiş gibi konuşuyorsynuz ama bu yazan kadin çok güçlü, evlatlari için bu zamana kadar sabretmiş, kendi işlerini kendisi goren ve destek olmadan herşeyi atlatan bir kadin. Size boşanin boşanmayin diyemeyiz. Hassas doneminizdesiniz malum. Eşiniz madem mahkeme kapisinda ağliyor o zaman onunla konuşursaniz belki dinler. Bundan sonra nasil hayat istedigini soyle. O hayati bana sunmazsan artik boyle devam etmek istemiyorum de. Ayaklari uzerinde duran biriyseniz mesleyiniz varsa kimsenin desteyine de ihtiyaç duymazsiniz. Aileniz karşi çiksa bile siz onlarin evladisiniz manevi destekleri yoksa bile maddi destek vermek borçlari. Eşinizin de çocuklara, size nafaka vermesi zorunlu. Karariniz ne olursa olsun Herşey gonlunuzce olsun

Boşanma sebebiniz neydi sizinde beni haklı görmüyorlar bi türlü bebeğimde yine hasta oldu hiç bi şekilde hiç paylaşim yok tek başima çok yoruldum.
Boşanma sebebim 18 yıllık sorumsuzluğunun birikimi diyelim. 18 yıl evli kaldım ben. Kaçınılmaz sondu aslında. Türkiye de istisnalar hariç hiçbir aile kızı ne çekerse çeksin boşanmasını istemez. Kendinize güvenin lütfen. 4 yıl öncr arabamı 1 yıl önce de evimi aldım. Eğer evli olsaydım maneviyatı geçtim, maddi olarak bile dipte olurdum.

O kadar için bile gücüm yok bağirip çağirip hakaret ediyorlar yaşadiğimiz yer gideceğim küçük bi yer boşanmadan dolayi tayin istesem laf söz olacak diye çekiniyorlar daha önce çaliştim ama ciddi dedikodu ortami var bende rahatsız olurum arkamda dursalar yakın bi yerde ev kurarım ama bu kadarını bile istemeye hakkım yok yıllarca bir uçtan bir uca gezdim durdum göçebe hayat mesleğimi seçtiler erken yaşta başladim yine de kiymet yok bi kaşik suda boğacaklar istedikleri olmuyor diye.
Ben gözde aldım herşeyi ama yalnız yapmam lazim onu nasıl eder yapar diye düşünüyorum en mantikli bi yol yok.
Öte yandan baba diye ağlayan çocuk. Ama annesine önem vermeyen baba
Ailenizin tavırları da pek sağlıklı değil..

2.bebeği birlikte mi istediniz? Eğer öyleyse bir umut var gibi..

Acaba kocanızda mı aşırı stres ve yorgunluk hissediyor?

Fizyolojik bir sorun olabilir mi ? Siz yeni doğum yapmışsıniz acaba ikinizde de kan veya vitamin düşüklüğü olabilir mi belki o da isteksizlik ve bezginlik, sinirlilik yapıyordur.

İkinizde hem bir dahiliyeye hemde bir Aile terapistine mi görünseniz..

Belki ikinizde kendinize gelip toparlarsıniz.

Vallaha benim aklima da ilk yazdiklariniz geldi. Adam ev hayatina katilmak istemiyor. Herseyi hazir olsunda ne olursa olsun. Onun gözünde en cok o yoruluyor, en cok o yipraniyor cünkü. Kadinin yaptiklarini cektiklerini kücümsüyor. Yani ortak bir hayat alani yok, yardimlasma yok. Böyle adamlar yikanmis don, yemek ve yatak icin evleniyor. Normalde evlilik terapisi öneririm ama böyle tipler genelde gitmeye yanasmaz cünkü kusursuzlar kendi gözlerinde. Konu sahibi ayrilmak istiyorsa kücügün krese gidebilecegi zamana kadar beklemeli, cünkü ailesi dön diye baski eder.
bazı askerlerdede şu kafa oluyor ben evle ilgilenemiyorum tüm sorummlulkuk eşimde , diyip aşırı kıymet veriyor. maaş kartını eşine verir sadece harçlık alır . onu yanlız bıraktığı için suçlu hiiseder. herkes aynı değil malesef . insan iyi niyetli olmalı

bazı askerlerdede şu kafa oluyor ben evle ilgilenemiyorum tüm sorummlulkuk eşimde , diyip aşırı kıymet veriyor. maaş kartını eşine verir sadece harçlık alır . onu yanlız bıraktığı için suçlu hiiseder. herkes aynı değil malesef . insan iyi niyetli olmalı

Bencede. Bencillik hicbir insana yakismiyor. Madem beraber bir yola cikildi o zaman beraber hareket edilmeli. Benim kafamin basmadigi en büyük konu: Kadin cocugunu dünyaya getirmis. Nasil dogurdugu fark etmez. Her türlü agrin sancin kanamalarin oluyor. Yani o durumda insan komsusuna bile acir normal bir duygu dünyaya sahipsen ama adam bir bardak suyu bile cok görüyor. Bilmiyorum. Simdi sorgulasak yine kizilacak, ama böyle adamlari baba yapsaniz da tek basiniza herseyi gögüslemeyi göze aliyorsunuz, cünkü adamda aile duygusu yok. Hic anlayamiyorum böyle erkekleri. Ne diye aile kuruyorlar, ilgilenmeyeceklerse🙄

Bencede. Bencillik hicbir insana yakismiyor. Madem beraber bir yola cikildi o zaman beraber hareket edilmeli. Benim kafamin basmadigi en büyük konu: Kadin cocugunu dünyaya getirmis. Nasil dogurdugu fark etmez. Her türlü agrin sancin kanamalarin oluyor. Yani o durumda insan komsusuna bile acir normal bir duygu dünyaya sahipsen ama adam bir bardak suyu bile cok görüyor. Bilmiyorum. Simdi sorgulasak yine kizilacak, ama böyle adamlari baba yapsaniz da tek basiniza herseyi gögüslemeyi göze aliyorsunuz, cünkü adamda aile duygusu yok. Hic anlayamiyorum böyle erkekleri. Ne diye aile kuruyorlar, ilgilenmeyeceklerse🙄
niye kururyorlar toplum baskısı , maaaşı var niye evlenmiyor. evlenmeyeni suçlu gibib gösteriyorlar. kızalarda öyle 30 geldimi evde kaldı. sonra mecburen yapılan evliliklerrr

X