Çatlatma iğnesi sonra 2.ayimda kanama

Manolya 1010

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2021
2
0
28
klomen günde 2kez 5 gün boyunca adetin 3. gününde başlayarak kullanıyorum ilaç bittikten 1 hafta sonrası çatlatma iğnesi
tedavide 2. ayım ilk ayda ara kanama vs yaşamadım
bu ay reglm 7 martta bitti 2-3 gün herhangi bir kanama olmadı sonrasında 10-11 mart gibi çamurumsu lekelenmeler oldu
14 martta çatlatma iğnesi vuruldum
o ara yine lekelenme vardı doktorum olabileceğini söyledi bu durumun çatlatma iğnesinden 1-2 gün sonra yine çamurumsu devam etti gün geçtikçe kanama şiddeti arttı 2 saatte bir günlük pedi dolduracak şekilde oluyorsy
hala da kanamam devam etmekte kahverengi ve koyu kırmızı renkte
doktorum dış gebelik olabileceğğni söyledi beta hcg yaptır bakalım dedi
yaptırdım bu aksam ve değerim 315 çıktı
doktorum bugün muayene ederken sıvı gördüğünü bu sebeple dış gebelik olabileceğini söyledi

Sabah verdiğim de ise 320 betahcg çıktı

Arkadaşlar merhaba 18 martta regli oldum. 3.gün de klomen içmeye başladım. 5 günlük klomen sonrası 6.gün doktora gittim. Reglim biteli henüz 2 gün olmuşken yumurtalıklarımın 16,5 mm olduğunu öğrendim. Ve yarın çatlatma iğnesi vuracağını söyledi doktorum. Bı kadar erken büyümesi ve iğne olmam doğru mu ? Normal mi ? Böyle bir şey yaşayan var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim 😍🙏🏻

Arkadaşlar merhaba 18 martta regli oldum. 3.gün de klomen içmeye başladım. 5 günlük klomen sonrası 6.gün doktora gittim. Reglim biteli henüz 2 gün olmuşken yumurtalıklarımın 16,5 mm olduğunu öğrendim. Ve yarın çatlatma iğnesi vuracağını söyledi doktorum. Bı kadar erken büyümesi ve iğne olmam doğru mu ? Normal mi ? Böyle bir şey yaşayan var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim 😍🙏🏻
Canım ne yaptın sen merak ettim

Canım ne yaptın sen
klomen günde 2kez 5 gün boyunca adetin 3. gününde başlayarak kullanıyorum ilaç bittikten 1 hafta sonrası çatlatma iğnesi
tedavide 2. ayım ilk ayda ara kanama vs yaşamadım
bu ay reglm 7 martta bitti 2-3 gün herhangi bir kanama olmadı sonrasında 10-11 mart gibi çamurumsu lekelenmeler oldu
14 martta çatlatma iğnesi vuruldum
o ara yine lekelenme vardı doktorum olabileceğini söyledi bu durumun çatlatma iğnesinden 1-2 gün sonra yine çamurumsu devam etti gün geçtikçe kanama şiddeti arttı 2 saatte bir günlük pedi dolduracak şekilde oluyorsy
hala da kanamam devam etmekte kahverengi ve koyu kırmızı renkte
doktorum dış gebelik olabileceğğni söyledi beta hcg yaptır bakalım dedi
yaptırdım bu aksam ve değerim 315 çıktı
doktorum bugün muayene ederken sıvı gördüğünü bu sebeple dış gebelik olabileceğini söyledi

Sabah verdiğim de ise 320 betahcg çıktı
Sonuç nedir acaba kuzm

Henüz beklemedeyim canım bugün iğneden sonraki 14.günüm. Normal regli tarihim 15 nisan. Ne zaman olmam gerektiğini bilmiyorum
Stres yapma reglini bekle canım iğne yanıltabilir testi benim kimyasalım regl tarihinden 1 hafta sonra çıktı geç döllenme olabiliyor inşallah tutmuştur 🙏

Stres yapma reglini bekle canım iğne yanıltabilir testi benim kimyasalım regl tarihinden 1 hafta sonra çıktı geç döllenme olabiliyor inşallah tutmuştur 🙏
Yok yok test yapmıyorum zaten adet sancım başladı 2-3 gün önce yakındır yani adet olurum muhtemelen çok umudum olmadığı iÇin test yapma gibi bir hevesim de yok

Evet belirtiler aynı oluyomuşta ben hiç hamile olmadığım iÇin adet sancısı başlayınca hamileliğe ihtimal veremiyorum 😂
😄😄 Düşünmemek lazım aslında Bana bir bıkkınlık geldi hamile kaldığım zaman normalde ilişkiden sonra yatarım filan ammaaan dedim o ay kalkıp duşa girdim hep salmıştım olmuyo nasılsa diye olmuş meğerse ama kimyasala döndü malesef şimdi yine o psikolojiye girmek istiyorum 🙄😄

😄😄 Düşünmemek lazım aslında Bana bir bıkkınlık geldi hamile kaldığım zaman normalde ilişkiden sonra yatarım filan ammaaan dedim o ay kalkıp duşa girdim hep salmıştım olmuyo nasılsa diye olmuş meğerse ama kimyasala döndü malesef şimdi yine o psikolojiye girmek istiyorum 🙄😄
O psikolojiye girince oluyor zaten. Herkes aynı şeyi söylüyor ama isteyince ve olmayınca mümkün değil vazgeçemiyorsun. Artık takmayacam diyip adet olunca yine sar başa oluyor 😂

O psikolojiye girince oluyor zaten. Herkes aynı şeyi söylüyor ama isteyince ve olmayınca mümkün değil vazgeçemiyorsun. Artık takmayacam diyip adet olunca yine sar başa oluyor 😂
O psikoloji bambaşka ya 😄 şimdi öyle davranmak istiyorum yine olmuyo malesef hayırlısı artık bu ayda olmazsa ara vercz 3 ay zaten o ara belki salabilirim 🙄

Normal kuzum çünkü ilaç hormon ve yumurta etkili bendede öyle oldu ama bana iğne falan söylemedi hiç ilk gittim 16 ml dedi iki gün sonra gittim 20 ml oldu 4 gün sonra bende çatlama oldu

Normal kuzum çünkü ilaç hormon ve yumurta etkili bendede öyle oldu ama bana iğne falan söylemedi hiç ilk gittim 16 ml dedi iki gün sonra gittim 20 ml oldu 4 gün sonra bende çatlama oldu
Kendiliğinden çatlaması da güzel ama riske atmamak iÇin genelde çatlatma iğnesi de yapıyorlar canım.

Benim doktorum geçen ay biraz fazla aralıklarla kontrol verdi mesela kendi kendine çatlamıştı ilişki de yasaklamıştı o yüzden olmadı maalesef. Dikkatli yap kontrollerini o yüzden ☺️
Aynen canm o yüzden ben ovilasyon testi ile kontrol ediyorum bu ay sırf eşim içinde spermiogram testi yaptırdık

X