Çekim yasası hikayesi olanlar bakabilir mi?

Esther&Jerry Hicks'in kitabında şöyle bir cümle okuduğumda, beynimden vurulmuşa döndüm.
"Evren size istediğiniz ve istemediğiniz her şeyi verir."

Bütün mevzu bu aslında.
İstemediğimiz şeylere o kadar çok odaklanıyoruz ki, tüm enerji aralığımız ona yoğunlaşıyor ve başımıza gelince de "ama ben bunu istememiştim ki" diyoruz.
Evet, zaten tam da o yüzden oldu.

Ya bende kötüye gidiyor hayal kurunca neden bilmiyorum.
Şöyle anlatayım sınava girdim. İlk önce il seçiyorsunuz ve ben en yüksek kapatan ili seçtim. Bunu puanınızı göre seçiyorsunuz benim ilk puanım yüksekti o ili öyle seçtim. Arkadaşım ile konuşurken ya bir soru ile kaçırırsam diye aklıma geliyor diye oda bana inandığını olacağını puanlarımız yüksek olduğu söyledi.

Sınav sonucu 91 aldım ve iller arasında 92 ile kapatan tek il benim tercih ettiğimdi. Diğer bütün iller oluyordu. Acaba insanlara nereyi yazdığımı söylediğim için mi olmuyor diyorum bazen.

Ama sanırım birazda olumsuzu ben kendime çekiyorum. Derse başlamadan önce yapamıyorum artık zorluyor beni diyorum 1 aydır hala adam akıllı bi kitap başı görmedim sınavdan önce ya olmazsa mülakatta ya evlenirsem emeklerim diyip duruyorum. Ama kazanırsak şunu yaparız dediğim daha az.

Konuyu ben kısırlaştırıyorum galiba🤦‍♀️

ya bir soru ile kaçırırsam diye aklıma geliyor

Sizin hayaliniz bu yukarıdakiymiş ve onu yaşamışsınız

Mülakatta ya elenirsem derseniz elenirsiniz

Kazanıyorum . Başarıyorum diyin . Kazandığınızda neler olacağının hayalini kurun

Psikoloji okumak benim neredeyse on yıldır yaptığım bir şey bana çok şey kattı. Ama bilinçaltına inip yaraları dışarı çıkarmak çokta kolay değil. Son bir kaç yıldır kendimle çok başbaşa kalıyorum inanılmaz etkilerini gördüm ama benim bilinç altıma olumsuzluk yükleyen kişilere karşıda bir soğuma yaşıyorum. Yani affetme olayını da başaramıyorum :KK43:

Ama bu yolda ilerliyorum inanıyorum güzel bir şekilde devam edicek🌼

Affetme için ho’ponopono yapın
Onlara iyilik ediyor gibi düşünerek değil de kendi sağlığım için affediyorum , yüklerden kurtulmak için affediyorum mantığı ile yapın

Çekim yasası çok geniş bir konu ama şu tekniği deneyebilirsiniz dileklerinizde. Uygulaması kolay. Yazı bana ait. Umarım dilekleriniz en kısa sürede en yüce hayrınıza gerçekleşir. ♥

Arı duru biz diliz var , sevdim
Umarım yazmaya devam edersiniz

Bu çekim yasası mı bilmiyorum ama ilgimi çeken birkaç durum var. Mesela geçmişte bir dönem yoğun olarak gündemimde olan şeyleri uzun süre sonra yaşıyorum. Örneğin bir sebepten dolayı bir şehre taşınmak istiyorsam ve o şehirle alakalı çok araştırma yaptıysam ama daha sonra bu fikirden vazgeçip unuttuysam bir süre sonra bununla alakalı bir fırsat çıkıyor önüme. İlla şehir de değil bu sadece bir örnek. Ama bu durum genelde o şeyi unutup tamamen aklımdan çıkardıktan sonra yaşanıyor. Bir de son 2 aydır şöyle şeyler oldu, önceden tanıdığım bir arkadaşım vardı karşı cinsten ve bir anda “acaba mesaj mı atsam” diye düşündüm. Uzun süre iletişim kurmadığım kişilere mesaj atmam pek ve bu kişiyle de geçmişte çok bir bağımız iletişimimiz yoktu ama o gün aniden mesaj atma fikri geldi aklıma saniyelik olarak. Bundan tam 15-20 dakika sonra o kişi hikayeme yanıt verdi ve buluşmak istedi. Çok şaşırdım çünkü instagramdan hiç konuşmamış ve buluşmamıştık. İkinci yaşadığım olayda ise liseden tanıdığım bir kişi aniden aklıma geldi. Son dönemlerde böyle birden aklıma geliyordu ama yıllardır sosyal medyada bile karşılaşmamıştım. Sonra içimden 3 kere “Ahmet beni bul” dedim. Ve bir hafta sonra instagramdan beni ekledi. Düşünün yani 7 yıldır iletişimimiz yoktu hiçbir yerde ve internette hesaplarına bile denk gelmemiştim. Bu iki olay son aylarda yaşandı ama önceden de yaşadığım olmuştu. Böyle şeyler yaşayan var mı? Ya da bunun bir adı falan var mı? Çok garip geldi bana.

Bu çekim yasası mı bilmiyorum ama ilgimi çeken birkaç durum var. Mesela geçmişte bir dönem yoğun olarak gündemimde olan şeyleri uzun süre sonra yaşıyorum. Örneğin bir sebepten dolayı bir şehre taşınmak istiyorsam ve o şehirle alakalı çok araştırma yaptıysam ama daha sonra bu fikirden vazgeçip unuttuysam bir süre sonra bununla alakalı bir fırsat çıkıyor önüme. İlla şehir de değil bu sadece bir örnek. Ama bu durum genelde o şeyi unutup tamamen aklımdan çıkardıktan sonra yaşanıyor. Bir de son 2 aydır şöyle şeyler oldu, önceden tanıdığım bir arkadaşım vardı karşı cinsten ve bir anda “acaba mesaj mı atsam” diye düşündüm. Uzun süre iletişim kurmadığım kişilere mesaj atmam pek ve bu kişiyle de geçmişte çok bir bağımız iletişimimiz yoktu ama o gün aniden mesaj atma fikri geldi aklıma saniyelik olarak. Bundan tam 15-20 dakika sonra o kişi hikayeme yanıt verdi ve buluşmak istedi. Çok şaşırdım çünkü instagramdan hiç konuşmamış ve buluşmamıştık. İkinci yaşadığım olayda ise liseden tanıdığım bir kişi aniden aklıma geldi. Son dönemlerde böyle birden aklıma geliyordu ama yıllardır sosyal medyada bile karşılaşmamıştım. Sonra içimden 3 kere “Ahmet beni bul” dedim. Ve bir hafta sonra instagramdan beni ekledi. Düşünün yani 7 yıldır iletişimimiz yoktu hiçbir yerde ve internette hesaplarına bile denk gelmemiştim. Bu iki olay son aylarda yaşandı ama önceden de yaşadığım olmuştu. Böyle şeyler yaşayan var mı? Ya da bunun bir adı falan var mı? Çok garip geldi bana.
Çekim yasası vs inanmıyorum pek önceki yorumlarımda da görmüşsünüzdür belki ama son yazdığım şeyler bu durumdan farklı gibi geldi. Evrenin simülasyon olduğunu düşünmeye başladım :KK70:

Hiç garip değil inanır mısınız:) Tamamen telepati çalıştırmışsınız sizi tebrik ediyorum. Çekim yasasından bile daha fazla idman isteyen bir durum bu. Bende hiç taksinin olmadığı , taksi bulmanın imkansız olduğu saat ve sokaklarda beynimin içinden sizin gibi yankı yaparım taksi buraya gel diye birkaç dk sonra taksi alakasız bi şekilde önüme düşer :)

Çekim yasası inansanız da inanmasanız da çalışır.
Mesela çok korktuğunuz şey mutlaka başınıza gelir. Atalarımız boşuna dememiş bir şeyi kırk kere söylersen olur diye.
Ancak şöyle bir durum var sadece söylemek yetmez. Aksiyon da gerekir.
Size bu konuda kendi yaratımımı anlatayım.
Ben 4 yıl atanamamış bir öğretmendim. Bunalım, depresyon ne ararsan var. Artık bıkmıştım. 4. senede sınava girerken bu son dedim. Ve o sene çekim yasasını öğrendim. Yıl boyunca sınava çalışırken hep kendimi atandığımda nasıl hissedeceksem o şekilde hissettim. Atandınız yazısını gördüğümü, evdeki sevinç seslerini duyduğumu içimde hissettim. Olacak değil olmuş gibi düşündüm. Sonuç mu? O sene atandım. Ve zihnimde tasarladığım ne varsa gerçek oldu. Şimdi 11 yıllık öğretmenim.
Bu arada bu yasanın olumsuz örneklerini de yaşadığımı belirtmek zorundayım.
Yani inansanız da inanmasanız da bilseniz de bilmeseniz de bu yasa çalışır.
Bir bende olmadı galiba. Ben de kendimi bu şekilde hayal ettim ve olmayınca daha çok depresyona girdim.

İyi akşamlar herkese
Hayatımda olumsuz giden bazı şeyleri değiştirmek istiyorum. Tabi bunları değiştirmek sadece benim elimde olan bir şey değil. Yaklaşık 2 yıl önce bu çekim yasası konusu merakımı cezbetti. Başak Sayan'ın sen değişirsen her şey değişir isimli kitabını okudum ve çeşitli sosyal mecralarda sürekli katmanın nasıl çalıştığı ve insanların kendi hayatlarında olan değişiklikleri anlattıkları videoları izledim. Ben mi beceremedim bir şeyimi eksik yaptım diye düşünmeye başladım. Sizlerin böyle hikayeleri varsa paylaşırsanız çok sevinirim🌼
Tek tavsiyem THE SECRET kitabını alıp okuman. Çekim yasası hakkında ufkunu genişletir

olumsuzu olumluya çevirmek çok basit..
olumsuz şeyleri aklına geliyorsa.
amaaann boşverrr böle daha iyi..
offf buda şey miii harika bir yaşamim var..
iyi şeyler söyleyeceksin :KK70:
kendimi zamanla oturttum.. ve kimse bozamaz.. çok rahatim:)

şuna katılıyorum olmak istediğiniz,yaşamak istediğiniz hayatı yaşamak için adımlar atarak etrafınızı ve çevrenizi yeniden şekillendirirsiniz bu çok doğru.Ama değişmez bazı şeyler var aile gibi,aile bağlarınız istesenizde kopamayabilir ve bu insanlardan rahatsızlık duyuyorsanız özellikle ki onlar değişmedikçe minimumda olsa negatif etkilerini almaya devam eder ve hoşlanmadığınız tarafınızı göstermeye devam edersiniz.Nerden biliyorum kendimden :)

Çekim yasasının aslı Yaradan'a güvenmektir. Hayatınıza ne çekmek istiyorsanız öncesinde Yaradanın onu size vereceğinden yüzde yüz emin olup şükredebilmektir, o iç rahatlığıdır. Çekim yasasını defalarca deneyip sonunda başarabilmiş biri olarak yaşadığım her saniye Allaha şükürlerimi sunuyorum😇🤲🤲🤲

X