Çevremdeki insanlar yüzünden özgüvenimi ve özsaygı ve sevgimi kaybettim

Sad but true

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2021
19
12
32
Merhaba arkadaşlar.kendimi bildim bileli hep sismandim çocukluğumda bile sismandim.yetiskin zorbaligina çok maruz kaldım üstelik maruz kalırken annem de yanımda olmasina rağmen ağzını açıp bir şey demedi.yine de hayatıma kendimi daha az severek başlamış oldum ama yine de ozguvenim vardı mutluydum benim için çok önemli değildi.evlendim çocuk doğurdum ve kilo vermeye karar verdim oldukça zayıfladım artık normal bir vücuda sahibim.giyimim de değişti daha bakımlı ve şık oldum ve olmaya çalışıyorum.bu süreçte eşim de bana karşı çok değişti beni çok aşağılamaya başladı.kadinligima görünüşüme her detayima laf söylemeye başladı.sirtimda stres kaynaklı olduğunu öğrendiğim ve tedaviye başladığım annemde ve bir kaç akrabamda da olan lekeler oluşmaya başladı.bundan annem de eşim de haberdar.ben kusurlarıma değil iyi olan yerlerine odaklanmak istiyorum kendimi sevmek istiyorum ama eşimin davranışlari sebebiyle çok yaralandım kendimi ucube gibi görmeye başladım bir yandan da aslında öyle olmadığımi da bilsem de artık kendimden nefret ediyorum.yine bir gün eşimin yoğun hakaret ve asagilamalari sonucu aldım çocuğumu biraz uzaklaşmak adına anneme gittim.esimle yaşadığım seylerin tamamını biliyor.sirtimdaki lekeyi de zaten biliyor.henuz daha yeni içeri girmişken çantamı dolaba koyarken arkama geçip alaycı bir tavırla geçmiş olsun sende de lekeler var dedi.zaten asagilanarak ağlayarak kendimi o eve atmışım.bana bunu söyledi içime attım bişey demedim akabinde hiç tanımadığım bir arkadasinin hiç tanımadığım gelinini bana gösterip güzelliğini övdü aynı 5 dakikalık zaman dilimi içerisinde oluyor tüm bunlar.ayni gün ben ağlayarak eşimin bana sarfettiği sözleri anlatıyordum evliyken manken gibi yabancı kızları sosyal medyada ekledigini o zamanlar obez sınırında olduğum icin daha fazla incindigimi gururumun çok daha fazla yaralandığını anlatırken o eşime hak verir tarzda konuştu herkes güzele bakarmis ne varmış.beni seviyormuş ki yanimdaymis..çünkü annem şişman düşmanı.o gün lavaboda gizli gizli ağladim eşime kizmamaya karar verdim annem bile böyle davranıyorsa elin oğlu ne yapmaz diye düşündüm.iki gün sonra crop bluz ve şort giymiştim denize gidecektik hala kilo verme sürecindeyim karnım biraz gevşek ama abartı değil ki oladabilirdi manken olmak zorunda değil kimse ama ben zaten dış görünüş konusunda inanılmaz ozguvensiz bir halde oldugum için daha çok alınacak durumdayken annem geldi bana karnın gevşek minvalinde bir şeyler söyledi.bu kadın hayatında bir kilo bile vermemiş hiç kilo problemi çekmemiş bir insan.cok kolay atıp tutuyor yok daha fazla kilo verme yok oran gevşek buran gevşek..sinir krizi geçirdim o gün.kendimi öldürmek istiyorum her zaman istiyordum ama artık daha fazla istiyorum.ya bir insanın annesi neden bunu yapar.esim tarafından asagilandigimi bilmese yine bisye demeyecektim ama biliyor perişan durumdayım.depresyondan da çıkamıyorum psikiyatriste gitsem depresyon tedavisi için ilaç kullansam dahi fayda göreceğimi sanmıyorum çünkü içsel nedenlerle girmiyorum beni zorla sokuyorlar oyun oynuyorlar benimle.annem ben kriz geçirirken bana çevreyi neden takıyorsun kimsenin lafını takma kendini sev dedi alay eder gibi.. sırtımdaki lekeyi de gormemisimdir diye söylemismis biliyor zaten biliyordu.velevki bilmiyorsun dedim elinde çözüm var mı ben zaten bu durumdayken daha beter hale getiriyorsun beni dedim.evime geçtim şimdi işte birazda eşim asagilasin demekki asagilanmaya layık bir insanım.bir insan annesi tarafından bile çirkin, aldatilmaya asagilanmaya layık görülüyorsa vardır bir sey.o yüzden kendimi daha da aşağılık görmeye başladım.baska kızı övmek için efor harcadı beni de yerin dibine soktu ben bu insanlara ne yapıyorum da bana böyle davranıyorlar eşime aşıktım annemi aşırı derece de kaybetme korkusu yaşayan bir insanım üstelik.icimi dökmek için yazdım yazın hataları vs varsa kusura bakmayın.

Eşinin kendisi brad pitt miymiş de sende sürekli kusur buluyor? O fotolarını beğendiği kadınlar ona sümüğünü bile atmaz

bunların lafları yüzünden kendini paralama sen ne kadar özgüvenli durursan onlar o kadar az uğraşırlar hatta belki de uğraşmayı bırakırlar.

sana şişmansın, karnın gevşek vs. diyorsa şişmansam şişmanım fıstık gibiyim, bir de 90-60-90 olsam ortalığı kasıp kavururum de. Alındığını üzüldüğünü anladıkça daha çok uğraşırlar senle

Eklemek isterim zayıflamak istiyorsanız bunu kendiniz için yapın kesinlikle eşiniz ve anneniz için değil

süresi dolmamış

biraz düzenleyin paragraf vs yapın okunması çok zor

anneniz kilonuza ve leke varmış ona laf etmiş, evet hatalı ama en doğru nasihatı da eklemiş kimseyi umursamayın

siz kendiniz için yapın ne yapıyorsanız

eşiniz ile olan sorununuzu anlayamadım ama dili geçmiş zaman

yani eşinizle evlilik sürüyor mu tam çözemedim

kilo veriyormuşsunuz zaten, leke meke de takmayın

bana kalırsa mankene vs bakılması da sorun değil, ama sizin için sorunsa da bunu eşinizle aşın annenizi de özel hayatınıza bu kadar dahil etmeyin

bir de çocuğunuz kız ise bu konudaki hislerinizi ona da aksettirmeyin, bir çok kadın kendileri kilolu olduğu için minicik çocuklara aman kilo alırsın onu yeme vs diyor çevremde de

Maddi gücünüz var mı? Maddi gücünüz olsaydı muhtemelen öyle davranamazlardı. Para kazanıp kendi hayatınızi kurabilme imkaniniz varsa bence kurun ve arkaniza bakmayin. Anneniz neyse de esinizin asagilamalari daha da ozguveninizi zedeler. Once konusun halletmeye calisin tabi ki anlamiyorlarsa da birakin yapacak bir sey yok. Manipülasyon yapıp sonra da nasihat vermek. Psikolojiniz bozulur.

Son düzenleme:
Annenizin söylediklerine kirilmissiniz ama belli ki kötü niyetli değil. Ardından size çok güzel öğütler de vermiş. Ayrıca sizin kilolu olmanız da annenizin de payı var. Ona bunu söyleyebilirsiniz tabii suçlayarak değil güzelce açıklayarak. Eğer cocuklugunuzda da kiloluysaniz sizi doktora götürebilirdi. Bir program var "kilolarim senin yüzünden" adı. Tam da Böyle bir şey.
Anne ve es hayatınızdaki iki büyük faktör ikisinin de size yaklaşımı sizi incitiyor. Bu hiç hoş değil ama gerçek. Onlar ard niyetli olmasa da samimiyetten böyle davranıyor olsalar da size bunların zarar verdiginin farkında değiller.
Psikiyatri konusundaki on yarginizi ivedilikle kirmaniz gerekiyor.
Kolumuz kırıldığında doktora gitmemek gibi bir şey bu.
Lütfen sinir krizi geçirecek aşamaya gelmeden her ikisiyle de ciddi bir konuşma yapın kendinizi doğru ifade edin ve yardım almanız gerektiğini söyleyin.
Yolun asıl zor kısmını gecmissiniz. Geri kalan yolu kendinize zorlastirmayin.

süresi dolmamış

biraz düzenleyin paragraf vs yapın okunması çok zor

anneniz kilonuza ve leke varmış ona laf etmiş, evet hatalı ama en doğru nasihatı da eklemiş kimseyi umursamayın

siz kendiniz için yapın ne yapıyorsanız

eşiniz ile olan sorununuzu anlayamadım ama dili geçmiş zaman

yani eşinizle evlilik sürüyor mu tam çözemedim

kilo veriyormuşsunuz zaten, leke meke de takmayın

bana kalırsa mankene vs bakılması da sorun değil, ama sizin için sorunsa da bunu eşinizle aşın annenizi de özel hayatınıza bu kadar dahil etmeyin

bir de çocuğunuz kız ise bu konudaki hislerinizi ona da aksettirmeyin, bir çok kadın kendileri kilolu olduğu için minicik çocuklara aman kilo alırsın onu yeme vs diyor çevremde de
Teşekkür ederim moralim bozuk olduğu için hızla yazdım uygun zamanda duzenleyecegim.suan kilo problemim yok pek 38 bedenim .manken değil manken gibi normal kızları eklemişti yani bunu yaparken beni asagiladi.sorun beni aşağılayıp başkalarını yuceltmesi.burada bahsetmemişim ama iyi giyinmemi de istemiyor ama iyi giyimli kadınlara bakıyor sürekli.cirkin hissettirip soyutlamak istiyor.ben de beni kırmak üzmek hayata küstürmek istedikleri için kiriliyorum

Herkes kendine baksın deseydin
Siz dünya güzeli misiniz?
Böyle saçma sapan şeuler yüzünden nasıl canına kıymayı düşünürsün ?
Annen de normal değil eşin de

Annenizin söylediklerine kirilmissiniz ama belli ki kötü niyetli değil. Ardından size çok güzel öğütler de vermiş. Ayrıca sizin kilolu olmanız da annenizin de payı var. Ona bunu söyleyebilirsiniz tabii suçlayarak değil güzelce açıklayarak. Eğer cocuklugunuzda da kiloluysaniz sizi doktora götürebilirdi. Bir program var "kilolarim senin yüzünden" adı. Tam da Böyle bir şey.
Anne ve es hayatınızdaki iki büyük faktör ikisinin de size yaklaşımı sizi incitiyor. Bu hiç hoş değil ama gerçek. Onlar ard niyetli olmasa da samimiyetten böyle davranıyor olsalar da size bunların zarar verdiginin farkında değiller.
Psikiyatri konusundaki on yarginizi ivedilikle kirmaniz gerekiyor.
Kolumuz kırıldığında doktora gitmemek gibi bir şey bu.
Lütfen sinir krizi geçirecek aşamaya gelmeden her ikisiyle de ciddi bir konuşma yapın kendinizi doğru ifade edin ve yardım almanız gerektiğini söyleyin.
Yolun asıl zor kısmını gecmissiniz. Geri kalan yolu kendinize zorlastirmayin.
Haklısınız.randevumu aldım ancak ilaç tedavisi verse dahi sürekli aşağılanmaya devam ediyorum çevresel faktörler tukenmedikce ben kurtulamayacağımi düşünüyorum bu durumdan.aslinda güçlü karakterli bir insanım . Toparliyorum kendimi tam toparlanddigimda eşim huzursuz oluyor hemen moralimi bozacak şeyler söylüyor.yuzumun gulmesi kendimi beğenmem onun hoşuna gitmiyor

Annen seni üzerken vicdan azabı çekti mi peki? Hiç sanmıyorum, vicdanı olan anne zaten evladı bu kadar dertliyken bir tane de kendi vurmaz
Size katılıyorum.herkes deliliğe vurarak istediğini söylüyor eşimin kadın versiyonu.beni ağlatip sonra da abartiyorsun diyorlar.annem eşimin hakaretlerini zihnimde pekiştirmiş oldu mesela

Size katılıyorum.herkes deliliğe vurarak istediğini söylüyor eşimin kadın versiyonu.beni ağlatip sonra da abartiyorsun diyorlar.annem eşimin hakaretlerini zihnimde pekiştirmiş oldu mesela
Siz kendinşze deger vermezsenız kımse vermez zaten. Biraz güçlü olmaya çalışın, lafınızı söyleyin kenara çekilin, neden boyle degıstın dıye sorarlarsa da etkiye tepki dersiniz

Herkes kendine baksın deseydin
Siz dünya güzeli misiniz?
Böyle saçma sapan şeuler yüzünden nasıl canına kıymayı düşünürsün ?
Annen de normal değil eşin de
Annem ona böyle konuşulduğunda hemen beni arar üzüntüsünü söyler bir de . İşin içinden çıkamıyorum en çok sevmem gereken kişi kendimim buna engel olunuyor bırakmıyorlar beni . Kocam yakışıklı değil ve de şişman bakımsız annem de güzel değil ama ben kimseye bir şey demiyorum sürekli eziyorlar.
Ezik bir karakter de değilim ama öyle bir psikolojik şiddete maruz kaldım ki dışarı da karşı cins baktiginda çirkin oldgum için bakıyorlarmis gibi geliyor.aynaya bakıyorum çirkin değilim . Ama iç ses bana çok çirkin olduğumu söylüyor çünkü dolaylı yoldan annem de bunu söylemiş oldu.yuzume demedi ama vücuduma laf etti.kocam zaten hep asagiliyor yani demekki benim aynada gördüğüm hatalı diye düşünmeye başladım

Haklısınız.randevumu aldım ancak ilaç tedavisi verse dahi sürekli aşağılanmaya devam ediyorum çevresel faktörler tukenmedikce ben kurtulamayacağımi düşünüyorum bu durumdan.aslinda güçlü karakterli bir insanım . Toparliyorum kendimi tam toparlanddigimda eşim huzursuz oluyor hemen moralimi bozacak şeyler söylüyor.yuzumun gulmesi kendimi beğenmem onun hoşuna gitmiyor
Güçlü olmaya çalışın. Ortamı terkedin mümkünse. Bir daha yapacaklarını sanmam. Zayıflarsınız diyet yaparak, onların vermediği şefkati siz kendinize verin...

Siz kendinşze deger vermezsenız kımse vermez zaten. Biraz güçlü olmaya çalışın, lafınızı söyleyin kenara çekilin, neden boyle degıstın dıye sorarlarsa da etkiye tepki dersiniz
Haklısınız kendime değer vermeliyim sismanken veriyordum . Zayıflayınca bir haller oldu eşime . Sen çok değiştin kadın mı oldun vs diyor bana

X