Ceyiz hazırlığına alışverişe nereden başlamalı

madamjoo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2020
27
87
25
Ablam evlenene kadar bu konuda hiç çalışma yapmadım. Para mı biriktireyim yoksa yavastan almaya mı baslayayim bazlayacaksam nereden baslayayim önerilerinizi bekliyorum canlar😊

Bence tencere takimi yemek takımından başlayabilirsin ufak mutfak aletleri yavaştan almak lazım

Bence tencere takimi yemek takımından başlayabilirsin ufak mutfak aletleri yavaştan almak lazım

Ne zman evleneceksnz ? Ona göre yorum yapacağım 😁

Ay daha damat yok ortada ama ablam cok zorladı keske alsaydım bir şeyler dedi.birde yurt dışına gittiği için az malzeme aldığımız halde öyle dedi bende korktum😀ben ne yaparım diyeee
Hee o zamar bence para biriktir aday olunca alırsın.. 😃 Bende aday olunca nişandan sonra almştm herşeyimi 😁

Aday olunca başlanılması daha iyi para biriktirip herşeyin modası geçiyor hevesiniz varsa ufak tefek mutfak gereçleri alınabilir şimdi sizin bileceğiniz bişey insan başka bişey görüyor keşke almasaydım önceden diyebiliyor

Ablam evlenene kadar bu konuda hiç çalışma yapmadım. Para mı biriktireyim yoksa yavastan almaya mı baslayayim bazlayacaksam nereden baslayayim önerilerinizi bekliyorum canlar😊
Çeyizlerine bir yıl önceden başlayan biri olarak söylüyorum canım. Şimdiki aklım olsaydı para biriktirirdim ya da sadece tencere, yorgan gibi demirbaşları alırdım. Çeyiz paketlerinden de uzak dururdum. Çünkü sürekli yeni modeller çıkıyo aldıklarının modası geçiyo bi de polis eşi olarak sürekli evi sırtımda taşıyacağım için yeni modellerden de alayım dursun diyemiyorum. Benim naçizane fikrim bu :)

Nevresim, battaniye, pike takımı, bornoz seti, banyo yolluğu, yastık.. kısacası tekstilden başlayın bence. Hem çok yer tutmaz kalabalık etmez yani :) modası vs de kolay kolay gecmiyor, devasa fiyat farklılıkları olmuyor vs vs...

Bence para biriktir evleneceğin zamana 2 veya 3 ay kala herseyini toplu al , ben o şekilde yaptım ve herşeyi en son çıkan modellerden aldım eve biriktirme olayı bence doğru değil, çünkü modası geçiyor

bence para biriktirin.Ben zamanında aldımda aldım ne beğendimse ne gördümse aldım ama gelin görünki zevkim degisti aldigim seyleri begenmedim ve okadar çok sey almışım ki sırf onları koyacak yer olsun diye vitrin konsol aldım ve şuan hepsinden bıktım hepsini camdan atmak istiyorum

X