çeyiz takımlarına girişiyorum acil yardım öneri kullanıcı yorumu plss :/

Crosingover

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2017
29
77
31
lucky art günlük.jpeg
pierre rose mary yemek tk.jpg
lina-2.jpg
bone mare 2.jpg
kütahya bone mare.jpg
lina 1.jpg
karaca naturlıne granit.jpg
karaca neptün granit.jpeg
korkmaz-a-1703-rosanna-hiper-set-15-parca.jpg
emsan diament granit.jpg
emsan duracast granit.jpg
günlük çatal bıcak pieere cardin sabre.jpg
karaca naturlıne granit.jpg
karaca neptün granit.jpeg
korkmaz-a-1703-rosanna-hiper-set-15-parca.jpg
lina-2.jpg
bone mare 2.jpg
kütahya bone mare.jpg
lina 1.jpg
Kızlar mrb ben de her genc kız gibi çeyiz serüvenine dahil oldum, nişanım olalı on gün oldu bu zamana kadar da hiç bişe aldırmamıştı annem ilerde alırsın diye şimdi tutuştum :KK43:(((
yemek takımı benim için en içinden çıkılmazı... ona karar versem benc ehepsini halledermi gibi geliyo :KK70:
kalbim ilk gördüğüm günden beri koleksiyon sufii alto modelinde hem kahvaltı setinin de içinde olması suplaları, hepsi kızılay dagıtmıs gibi kahve fincanı cay fıncanlı olmaması ve tabiki o kıvrımlı tabak olayı beni benden aldı gördüğüm günden beri. lakin fiyatı bir ceyiz paketi fiyatını bile aşınca alınacak listesi de uzayıııpppp gidince gönlümün efendisini ilerki yıllarda alabilmek umuduyla rafa kaldırdım.
nasıl bir model seçeceğimi hiç bilemiyorum aşırı hareketli bişey istemediğimi anladım, ama ağır şık duran kendini gösteren ve modası geçmeyecek bir şey istediğimi anladım. platin detaylar gözüme hoş görünmediğinden altın çizgilerde karar kıldım.
şuan için gözüme çarpan sunlar var değerlendirin siz de lütfen
Pierre cardin allison 60 prç ymk tkm int de suan indirimli fiyatı 1200
Kütahya porselen bone mare 9675 62 prç ymk tkm indirimli fiyatı 1400
Karaca majesty 86 parça yemek tkm ( bunu yakından gördüm hoşuma gitti fakat tek fiyatı uçuk 3450 gibi bişeydi gerek yok benzerleri var set içinde de almak istemiyorum karacanın çeliklerini beğenmiyorum)
pierre cardin lina 86 prç ymk tkm (yakından gördüm yanar dönerli kenarları dantel model aslında kare düşünürdüm hep sizde karemi yuvarlak mı onuda söylemiş olursunuz ) indirimli fiyatı 1600

Gelelim çelik tencerelere Korkmaz almaya karar vermiştim nette her marka için kötü yorumlar var siz hangisini kullandınız neyden cok memnunsunuz yada korkmazı önerir misiniz
beğendiğim takım korkmaz rosanna çelik tencere takımı 1350 lira civarı
Ama hisar ve aryıldız markalarıda sıcak geliyo önerirsenin modelle beraber hemen kadraja alırım

granit konusunda da kararsızım iyisi hangisi bilmiyorum sadece şu iki takımı beğenmiştim kullanan varmı aranızda acaba yada başka önerisi olan
emsan diament hard stone 7 parça
karaca naturalıne hard stone 7 parça
emsan duracast granit ve karaca neptün serisi ( renklerinin ciciliğinden ve şekillerinin tatlışlığından dolayı dolayı çok ilgimi çekmişti ama sonradan yüzündeki boyaların soyulma ihtimali varmış gibi geldi benzer şikayetlerde okuyunca dışı boyasız döküm tarzında olması daha kullanışlı gibi geldi eledim bu ikisini genede kullanan ve memnun olan varsa bilgi verirse sahane olacak)

düdüklü tencere 6 litrelik fissler düşünüyodum tefali de cok önerdiler sizce hangisi?

Çatal bıçak seti olarak da karaca pierre cardin de de aşağıda yazdıgıma benzer modelleri begenmiştim ama çelikler paslandı seklinde şikayetler okuyunca eledim iki markayı gene de kullanıp memenun olanların yorumları kıymetlı..
hisar studio serisi mamba altın saten detaylı 89 prç ckb takımı bi sayfada 1600 tl ye indirimli buldum sitesinde 2500 lira
(pierre cardin benzeri calvin gold 89 prç 1100 lira civarı cok benziyo)

günlük çatal bıçak takımı olarak pierre cardin sabre 86 parçayı beğenmiştim fıyatı da 700 lira gibi ama iyi değilse günlük daha cok kullanılıyo baska önerilere acıgım ben desenini begenmiştim ondan istedim.

günlük yemek takımı alterntiflerim(2 ser takım alcam)
pierre cardin rose mary 24 prç ymk tkm 300 lira
kare olması kırılmasına sebep oluyormu gercekten günlük yoksa boşa seçmiyim
lucky art blue white 24 prç ymk tkm 600 lira (bu marka kullanan oldumu ben bilmiyordum hiç modeli beğenince baktım biraz iyi gibi)

elektrikli ev aletlerinde karacanın rose gold ları cok hosuma gidiyo ama elektrikli eşyada cok iyi olacagını sanamadıgım için tefal braun philips fakir fln mı bakmam lazım sizden değerli yorumlarını bekliyorum yada ben kulandım hiç de bişe olmuyo mu diyosunuz, çaycısını hiç sevmedim onun dışındakileri soruyorum karaca için.

şuanda ilk etapta aklıma en cok gelenler bunlar lüüüütttfeeeen bana yardımcı olun yoksa düğüne kadar bi dikili taşım olmayacak bu beğenmemezlikle :KK43:(((

Son düzenleme:
Merhaba canım Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah'ım kolaylık versin herşeyin İçine sinenden olsun

Yemek takımı tencere takımı kahvaltı takımı hepsi beraber takım olunca İyi güzel ve kullanışlı oluyor markayı kendin seçebilirsin

Herkes her markadan memnun kalmayabiliyor Ben Karaca'dan memnunum kardeşim memnun değil

teşekkür ederim Allah razı olsun, evet kullanıcıya göre değişebiliyor değil mi yorumlar, haklısınız. ben aynı markanın her ürününü beğenemiyorum nedense :/ belki gruplar haline getirip korkmaz pierre cardin ikilisi yapabilirim ama hepsini tek markadan alamayacagım gibi duruyo :S

Merhaba canım hayırlı olsun öncelikle,
Çeyiz paketi olarak alabilirsin, içinde hem çatal bıçak, tencere seti, yemek takımı filan oluyor. Daha iyi olur senin için. İstediğin markanın çeyiz setlerine bakabilirsin. Alırken de abartma bence sonra çoğu kullanılmıyorlar ve yer kaplıyorlarmış.
Kolay gelsin :)

ihtiyacımdan fazlasını istemiyorum zaten evde kalabalık içinde yorulmak istemediğimden.. bir günlük bir misafirlik yemek takımı ve catal bıcak, bir çelik bir de granit tencere takımı düşünüyorum, peki ceyiz seti olarak tek markaya yogunlas dersen hangi markayı önerebilirsin, bu ürünler içinde kullandıgın yada aynı markayı tercih edip memnun kaldıkların varmı

Öncelikle hayırlı olsun. Ben de çeyizimi hep kk okuyarak almıştım. Birde kendi tecrübelerime göre.

lina yemek takımı ve günlük o mavililer çok güzel. Bence onları al. Yaldızlı şeyler makineye atılmıyo elinde yıkaman gerekiyo hemen atıyo yaldız çünkü.

Çeliklerini hisar, korkmaz, jumbo dan alabilirsin onların çeliği baya iyi. Karaca bernardo dan tencere çatal bıçak alma çeliği çabuk bozuluyo. Tamam ömürlük değil hiç bişey ama yine de biraz uzun ömürlü olsunlar.

Çelik tencere seti al çelik çok kullanışlı ben çalışıyorum mesela çelikte daha hızlı yemek pişiriyorum çok memnunum.
Granit sahanlarım var 3 boy onları da çok kullanıyorum çizilme derdi de yok makineye atıyorum hiç bişey olmuyo.
teflon almadım anneminkiler perişandı ben hiç almim uğraşamam dedim.
Seramik tencere setim var bernordodan yemek takımının yanına verdiler çiziliyo diye fazla kullanmıyorum. Ama pilavı güzel oluyo seramik tencerenin. Ya da ben pilavı güzel yapıyorum:)

öncelikle hayırlı olsun. madem modası geçmeyecek bir yemek takımı istiyorsun bence çiçek desenlilerden ziyade kendinden minik desenlilere bak. çiçekler şimdi minik moda oluyor, 5 yıl sonra büyük olacak, şimdi renkli, 3 yıl sonra pastel vs.

ben hiç çeyiz seti almadım. ne bileyim bakıyorum birinin tabağı porseleni güzel, birinin çeliği içime sinmiyor birinin sapları. çelik küçük boy tencere takımı aldım korkmazdan (henüz kullanmadım), çatal kaşık bıçak takımımı jumbo dan aldım. emsan kahvaltı setime görür görmez vurulmuştum, kahve içmeye gittim, kahvaltı seti alıp eve döndüm :halay:yemek takımım kütahya porselen. alalı çok oldu, modelini unuttum bile umarım ben de zamansız bir model seçmişimdir :KK17:

Öncelikle hayırlı olsun. Ben de çeyizimi hep kk okuyarak almıştım. Birde kendi tecrübelerime göre.

lina yemek takımı ve günlük o mavililer çok güzel. Bence onları al. Yaldızlı şeyler makineye atılmıyo elinde yıkaman gerekiyo hemen atıyo yaldız çünkü.

Çeliklerini hisar, korkmaz, jumbo dan alabilirsin onların çeliği baya iyi. Karaca bernardo dan tencere çatal bıçak alma çeliği çabuk bozuluyo. Tamam ömürlük değil hiç bişey ama yine de biraz uzun ömürlü olsunlar.

Çelik tencere seti al çelik çok kullanışlı ben çalışıyorum mesela çelikte daha hızlı yemek pişiriyorum çok memnunum.
Granit sahanlarım var 3 boy onları da çok kullanıyorum çizilme derdi de yok makineye atıyorum hiç bişey olmuyo.
teflon almadım anneminkiler perişandı ben hiç almim uğraşamam dedim.
Seramik tencere setim var bernordodan yemek takımının yanına verdiler çiziliyo diye fazla kullanmıyorum. Ama pilavı güzel oluyo seramik tencerenin. Ya da ben pilavı güzel yapıyorum:)
Tesekkür ederim cok saol :* teflondan bende nefret ediyorum onu hiç düşünmedim aynen, jumboyu da karaca aldı emsanı da o yüzden ikisine de önyargılıyım pahalı olmasına ragmen eskı kalıtesı kalmadıysa dıye. korkmazdan alcam sanırım çelikleri granitte de emsandan begendim aryıldızdan begendim hiç varmı önereceğin canım

Tesekkür ederim cok saol :* teflondan bende nefret ediyorum onu hiç düşünmedim aynen, jumboyu da karaca aldı emsanı da o yüzden ikisine de önyargılıyım pahalı olmasına ragmen eskı kalıtesı kalmadıysa dıye. korkmazdan alcam sanırım çelikleri granitte de emsandan begendim aryıldızdan begendim hiç varmı önereceğin canım
çelikleri ben de korkmaz aldım. Granit tantitoniden gidip almıştım hiç araştırmadan. neyse ki iyi çıktılar. Düdüklüyü bile tantitoniden almışım hiç de yapacağım iş değil. Bir sıkıntı çıkmadı şükür. Emsan iyidir modelleri de güzel ordan alabilirsin aslında.

Merhaba; hayırlı olsun, şimdiden allah kolaylık versin. Ben de buradaki önerilere göre çeyizimi tamamlamıştım, 8 aydır evliyim, aldığım eşyaların hepsini hemen hemen kullanıyorum.
Bence günlük yemek takımını ve kahvaltı takımını parça parça beraber kullanabileceğin şekilde al. Hem çok yer kaplamamış olursun ve dizerken alternatifin olur hem de birleştirerek almak daha az bütçeli oluyor, gereksiz görüklerini almıyorsun. Ben o şekilde Güral'dan almıştım.
Herkesin dediği gibi ben de çelik tencere takımımı Korkmaz'dan aldım, çok memnunum. Yine kalitelisine güvendiğim için misafir yemek takımı, misafit çatal bıçak takımını da Korkmaz'dan aldım. Ben de makinede yıkyabilmek için sade modeller tercih ettim. Vaktin varsa özel günleri bekle almak için, indirimlerle çok daha uyguna geliyor.
Bıçak takımımı Karaca'dan almıştım beğenerek ama memnun değilim, paslandı. Hiç tavsiye etmiyorum.
Granit tencere takımımı Emsan'dan aldım, şimdilik memnunum.
Günlük çatal bıçak takımını da aryıldızdan almıştık, parlaklığını koruyor ama çok çizildiler, ben hep bulaşık makinesinde yıkarım ondan da olmuş olabilir. Kaliteli almak istersen herkes Jumbo diyor
Benim tecrübelerim böyle, umarım gönlünce olur, kolaylıklar :)

Selamlar hayırlı olsun ben çeyiz setimi karacadan aldım elektroniklerinden her şeylerinden çok memnunum özellikle biodiamond döküm tencereleri ve fine pearl helen inci yemek takımı harika kesinlikle bak derim hem tasarımları güzel hemde sağlamlar

Eki Görüntüle 2177018 Eki Görüntüle 2177019 Eki Görüntüle 2176994 Eki Görüntüle 2176995 Eki Görüntüle 2176996 Eki Görüntüle 2176997 Eki Görüntüle 2177007 Eki Görüntüle 2177008 Eki Görüntüle 2177009 Eki Görüntüle 2177010 Eki Görüntüle 2177011 Eki Görüntüle 2177012 Eki Görüntüle 2177007 Eki Görüntüle 2177008 Eki Görüntüle 2177009 Eki Görüntüle 2176994 Eki Görüntüle 2176995 Eki Görüntüle 2176996 Eki Görüntüle 2176997 Kızlar mrb ben de her genc kız gibi çeyiz serüvenine dahil oldum, nişanım olalı on gün oldu bu zamana kadar da hiç bişe aldırmamıştı annem ilerde alırsın diye şimdi tutuştum :KK43:(((
yemek takımı benim için en içinden çıkılmazı... ona karar versem benc ehepsini halledermi gibi geliyo :KK70:
kalbim ilk gördüğüm günden beri koleksiyon sufii alto modelinde hem kahvaltı setinin de içinde olması suplaları, hepsi kızılay dagıtmıs gibi kahve fincanı cay fıncanlı olmaması ve tabiki o kıvrımlı tabak olayı beni benden aldı gördüğüm günden beri. lakin fiyatı bir ceyiz paketi fiyatını bile aşınca alınacak listesi de uzayıııpppp gidince gönlümün efendisini ilerki yıllarda alabilmek umuduyla rafa kaldırdım.
nasıl bir model seçeceğimi hiç bilemiyorum aşırı hareketli bişey istemediğimi anladım, ama ağır şık duran kendini gösteren ve modası geçmeyecek bir şey istediğimi anladım. platin detaylar gözüme hoş görünmediğinden altın çizgilerde karar kıldım.
Karaca majesty 86 parça yemek tkm ( bunu yakından gördüm hoşuma gitti fakat tek fiyatı uçuk 3450 gibi bişeydi gerek yok benzerleri var set içinde de almak istemiyorum karacanın çeliklerini beğenmiyorum)
pierre cardin lina 86 prç ymk tkm (yakından gördüm yanar dönerli kenarları dantel model aslında kare düşünürdüm hep sizde karemi yuvarlak mı onuda söylemiş olursunuz ) indirimli fiyatı 1600

Gelelim çelik tencerelere Korkmaz almaya karar vermiştim nette her marka için kötü yorumlar var siz hangisini kullandınız neyden cok memnunsunuz yada korkmazı önerir misiniz
Ama hisar ve aryıldız markalarıda sıcak geliyo önerirsenin modelle beraber hemen kadraja alırım

granit konusunda da kararsızım iyisi hangisi bilmiyorum sadece şu iki takımı beğenmiştim kullanan varmı aranızda acaba yada başka önerisi olan
emsan duracast granit ve karaca neptün serisi ( renklerinin ciciliğinden ve şekillerinin tatlışlığından dolayı dolayı çok ilgimi çekmişti ama sonradan yüzündeki boyaların soyulma ihtimali varmış gibi geldi benzer şikayetlerde okuyunca dışı boyasız döküm tarzında olması daha kullanışlı gibi geldi eledim bu ikisini genede kullanan ve memnun olan varsa bilgi verirse sahane olacak)

düdüklü tencere 6 litrelik fissler düşünüyodum tefali de cok önerdiler sizce hangisi?

Çatal bıçak seti olarak da karaca pierre cardin de de aşağıda yazdıgıma benzer modelleri begenmiştim ama çelikler paslandı seklinde şikayetler okuyunca eledim iki markayı gene de kullanıp memenun olanların yorumları kıymetlı..
hisar studio serisi mamba altın saten detaylı 89 prç ckb takımı bi sayfada 1600 tl ye indirimli buldum sitesinde 2500 lira

günlük çatal bıçak takımı olarak pierre cardin sabre 86 parçayı beğenmiştim fıyatı da 700 lira gibi ama iyi değilse günlük daha cok kullanılıyo baska önerilere acıgım ben desenini begenmiştim ondan istedim.

lucky art blue white 24 prç ymk tkm 600 lira (bu marka kullanan oldumu ben bilmiyordum hiç modeli beğenince baktım biraz iyi gibi)

elektrikli ev aletlerinde karacanın rose gold ları cok hosuma gidiyo ama elektrikli eşyada cok iyi olacagını sanamadıgım için tefal braun philips fakir fln mı bakmam lazım sizden değerli yorumlarını bekliyorum yada ben kulandım hiç de bişe olmuyo mu diyosunuz, çaycısını hiç sevmedim onun dışındakileri soruyorum karaca için.

şuanda ilk etapta aklıma en cok gelenler bunlar lüüüütttfeeeen bana yardımcı olun yoksa düğüne kadar bi dikili taşım olmayacak bu beğenmemezlikle :KK43:(((
1603106058090.png

Gunluk takim olarak bu tabaklar sahane olur, Pierre Cardin'mi diye sorasim geldi, sanirim 12 kisilik bir takim bu, bunu gunluk tercih edin derim. Cok zevkli bir secim olmus olur.

1603106137046.png

Zevkler ve renkler tartisilmaz ancak misafir takimi olarak ben buna bayildim.
Bunu da misafir takimi olarak alabilirsiniz.

Bu tencereler ne amac ile uretilmis emin degilim ama bu kadar mi gereksiz olur.
Kullanimi zor bir tencere, almadiysaniz tercih etmemenizi tavsiye ederim.
Bunlarin yerine yine granit bir secim yapabilirsiniz, daha farkli modellerde.
Secim tabii ki tamamen size kalmis bu sadece benim fikrim.

Granit alirken de, granit kaplama mi yoksa granit mi onu da muhakkak ogrenin.
Granit kaplamalar ayni Tefal olmayan teflonlar gibi zamanla soyulmaya baslar, bulasik makinasinda kullanimlari onerilmez vs. gibi dezavantajlari vardir ve fiyatlari normal granitlere gore daha uygundur. Fiyatlardan da kaplamami yoksa granit mi anlayabilirsiniz bir bakima.

Elektrikli ev aletlerine gelince, hangi marka neyi uretmekte iyiyse onu al.
Tek bir markaya kilitlenme.
Mesela blenderda Braun iyidir, elektrik supurgesi ve utu de Philips, kalkip bu markalar varken, zamaninda sadece bir tencere markasi olup sonradan bu ise kol sivamis Karacadan alma pisman olursun.
Mesela Cayci alacaksan Arcelik Caycim (bir suru secenegi var), kahve makinasi alacaksan Arcelik Telve vs.
Secimlerini bu dogrultuda yaparsan bir kere verirsin o parayi yillarca kullanirsin.
Benim gibi markalarin caf cafli gorunumlerine aldanirsan, 8 senede 3 - 4 cayci, sayamadigim kadar da kahve makinasi degistirirsin.

Bende Arzum Cayci var su an, cok memnunum ondan da.
Arcelik Telve ikili var, otomatik su hazneli, annem hediye etti dogum gunumde, iyi ki almis diyorum.
Tost makinam yok, cok gereksiz, bildigimiz eski tip ocak tostlari gayet iyi is goruyor, dayaniklilarda.
Ekmek kizartma makinam vardi, karacanin, o da cop oldu 1 senede maalesef, o yuzden tavsiye etmiyorum.
Braun Blender aldim, yillardir kullaniyorum, ceyizimden beri gayet mukemmel bir alet.
Philips utu kullaniyorum, 8 senede 2. utum, ilk Braun vardi onu da tavsiye ederim, cok yere dusuruldu zamaninda o yuzden bozuldu.
Benim elimde olmayan nedenlerden bu kadar dusmeseydi hala gayet kullanisli bir sekilde calisiyor olurdu.
Philips elektrikli supurge tavsiye ediyorum toz torbasiz, hepa filtreli, cidden mukemmeldir hem cekim gucu hem de diger ozellikleri ile sinifindakilere ciddi fark atar. Hatta alabilirsen Dyson oneririm de, onu da almak zaten mumkun degil, insan bir supurgeye o para verilir mi diyor...

Simdilik aklimdakiler ve tavsiye edeceklerim bu kadar, umarim faydasi olur sizin icin.
Ha aklimdayken, ekstradan kahvalti takimi almayin sakin bosa para harcamis olursunuz.
Ona vereceginiz parayi, normalde almaniz gereken baska bir urune ekleyerek, daha kalitelisini alin derim.

Eklentiler

• 1603106192731.png
    1603106192731.png
    562,2 KB · Görüntüleme: 65
Eki Görüntüle 2177018 Eki Görüntüle 2177019 Eki Görüntüle 2176994 Eki Görüntüle 2176995 Eki Görüntüle 2176996 Eki Görüntüle 2176997 Eki Görüntüle 2177007 Eki Görüntüle 2177008 Eki Görüntüle 2177009 Eki Görüntüle 2177010 Eki Görüntüle 2177011 Eki Görüntüle 2177012 Eki Görüntüle 2177007 Eki Görüntüle 2177008 Eki Görüntüle 2177009 Eki Görüntüle 2176994 Eki Görüntüle 2176995 Eki Görüntüle 2176996 Eki Görüntüle 2176997 Kızlar mrb ben de her genc kız gibi çeyiz serüvenine dahil oldum, nişanım olalı on gün oldu bu zamana kadar da hiç bişe aldırmamıştı annem ilerde alırsın diye şimdi tutuştum :KK43:(((

Kütahya porselen benimkilerden. Makinada yikatmaman lazım malesef. Fiyatı görünüşü oldukça şık. Ancak sarı şeritler makinada yikatmaya pek uygun değil ne yazık ki. Birde ben günlük olarak ayrı set almadim günlükte kullanıyorum. Makinada sarılıklar silinmeye başladı elimden geldigince elde yıkamaya çalışıyorum. Oda her zaman olmuyor.
Çelik tencerelerim tefal şimdilik memnunum graniti set olarak değilde pilavlar için granit pilav tenceresi bir adet ayrı satilanladan. İnan kalabalıktan başka birşey değil. Celikte de yemek yapılıyor sonuçta ne gerek var :)
Çatal bıçak seti nide tek aldım. Emsandan dünyanın parasını döktüm. Genelde memnundum ancak çay kasiklarimin rengi değişti. Çay rengini aldı çamaşır suyuna koydum şeritleri zarar gördü. İncelemeye yollayacağım. Öyle dedilerde daha fırsatım olmadı. O kadar paraya rezil çay kaşıkları. Çayda falanda bekletmem hemen yıkarım. Neden böyle oldu anlamadım..
Küçük ev aletlerim de Tefal ve aksu.
İkisinden de memnunum

X