Cezaevindeki sevdiinizi Yllarca bekler miydiniz?

DeliMavi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
1.287
7
bir filmden aklıma geldi klasik mevzular işte adam cezaevine giriyor,sevgilisi bir süre sonra terkediyor.cezaevine Allah kimseyi düşürmesin:Saruboceq:ama bunu yaşayanlarda var.siz olsaydınız beraber olduğunuz kişiyi yıllarca beklermiydiniz ve bunu yaşayanlar varmı?sadece gerçek düşüncelerinizi yazın olurmu:nazar:

tamam gerçek düşüncelerim........

allah kimseleri düşürmesin böylede imtihanlar yaşatmasın........

adamın hangi suçla yattıgına baglı...........
o sucu işlerken haberim olup olmadıgına baglı........
beni ne kadar sevdigine ve benim onu ne kadar sevdigime baglı.......
ama zor çok zorda bir durum.......

bu bekleme işini yapmak için..........çok yürekli ve sabırlı olmak gerekiyor hem kendine hem etrafa.....

o hapiste yatarken ..........belki ben dışarda etrafımla kendimle bir sürü kişiyle savaşmam gerkecek.......
o gücü bulur ...........sevgim agır basarsa beklerim........

dedigim gibi çok zorda olsa........çünkü büyük konuşmakta istemem...... hayat bu insanın başına ne gelcek kimle karşılaşacak hayat o na ne sunucak belli degil...koca koca laflarda etmek istemem.....

beklemem önceden bu konu karşıma çıksa kesinlikle beklerdim ama artık erkek milleine güvenim yok

öncelikle Allah kimseyi düşürmesin....
bu tür konularda büyük konuşmamam gerektiğini düşünrüm hep hiçbirimizin garantisi yok ki....herşey insanlar için...
yarın ne olacacığı hiç belli olmaz....çok sevdiğim onun da beni sevdiğinden emin olduğum sevgilim bu duruma düşebilir...beklerim....hatta çıkması için her türlü hukuki işlemle ilgilenirim....
ama bu durumda en çok güç ve sabır dışardaki kişiye lazım....çevremiz de her türlü açık yakalamaya çalışan çok insan var ki...herkes iyi veya kötü bekleyen kişiyi etkilemeye çalışıcakdır.....

rabbim kimseye yaşatmasın...tabide hangi suçtan yattığı önemli ama ben inanıyor ve güveniyorsan beklerim sabrederim......gerekirse herkesle mücadele ederimmm...

Hangi suç olduğu benim için hiç önemli değil..Suç suçtur.. Ve cezaevinde uzun yıllar kalmasını gerektirecek bir suç işlediyse iyi biri değildir, dolayısı ile benim sevgilim de olamaz...
Ben kader kurbanı deyimine inanmıyorum... Ve asla birilerine maddi manevi zarar vermiş ve bundan dolayı cezasını çekecek biriyle birarada olamam...
Düşünce suçlusuysa olabilir ancak, çünkü düşünmek insana zarar vermez...

yıllarca yatacağı bir durum söz konusuysa zaten konu ciddidir.
suçun iyisi var mıdır bilmiyorum ama yıllarca yatılacak suç; hırsızlık, cinayet ya da teşebbüs, yüz kızartıcı suç ya da uyuşturucu ticareti falandır.
bunların hiçbiri de benim için hazmedilir şeyler değil.

hepsini geçtim kocam bile değil sevgilim sadece.
ben beklemezdim.
yıllarımı bir adam cezaevinden çıkacak diye heba edemezdim ben..

çok karışık bir durum ama bende arkadaşlara katılıyorum
hangi suçtan içerde yattığına bağlı
kasten işlenmemiş bir suçsa bekleyebilirim
ama kasıtlı yüz kızartıcı bir suçtan içeri giren ve yıllaraca yatacak olan birini
aşkımdan ölsemde beklemem
ceza evine düşmek benim için bitiş çizgisidir.

aslında çok zor bir karar,bence insan beklemek istesede bu hayatın şartları onu çok başka yerlere sürükler.çünkü hayatta o kadar çok sorunla karşılaşıyoruz ki,hangi birine sabır gösteririz bilemiyorum.tek o dertse sabırla beklenilir,ama birden fazla uğraşıcak sorun varsa insan pes edebilir:nazar:yani insan güçlü ve sabırlı olmalı bu durumda,bu zamanda varmı böyle insan..

bu bekleme işini yapmak için..........çok yürekli ve sabırlı olmak gerekiyor hem kendine hem etrafa.....

o hapiste yatarken ..........belki ben dışarda etrafımla kendimle bir sürü kişiyle savaşmam gerkecek.......

dedigim gibi çok zorda olsa........çünkü büyük konuşmakta istemem...... hayat bu insanın başına ne gelcek kimle karşılaşacak hayat o na ne sunucak belli degil...koca koca laflarda etmek istemem.....

bencede dışarıdakinin işi,içerdekinden daha zormafoldumben

sevgılım hmm
ya ben bekledım dıyelım ya cıktıkdan sonra benı terk ederse !..

Hangi suçtan içeri girdiğine bağlı elbette..
Mesela evimize hırsız girmişse ve onu öldürmüşse, bu çarpık adalet sisteminde suçlu sayılarak cezaevine girmişse ölümüne beklerim...

ne ekleyecek ne cıkaracak bir cümle yok.aynen katılıyorum duygucıkmazına.

tecavüzden girdiyse beklemem ona göre :umursamaz: şaka bir yana beklerim, seviyorsam beklerim. ama ALLAHIM yazdıysa bozsun, düşmanıma bile göstermesin. çok zor çoookkk

suçuna bağlı tabiiki..
annesini babasını kestiyse, evin küçük çocuğunu boğup göle attıysa,bir düğünü basıp 44 kişiyi öldürdüyse beklemem..(çok uç örnekler oldu farkındayım)

ancak bir gazeteci sevgilim olmuştu. bu aklıma geldi hemen.

bilgisayarımızda elimizden geldiğince belge tutmamaya çalışıyorduk.
birkaç farklı cep hattı kullanıyorduk.(daha doğrusu o kullanıyordu)

ona bir fotoğraf atsam onları bile hemen silerdi. başıma iş açılmasın diye.

şuanki çarpık sistemde içeri'dekiler mi suçlu, dışarı'dakiler mi belli olmadığı için;

gazeteciler,aydınlar, bilim adamları manasız şekilde içeri alınırken,

eğer ki darbe yanlısı çete vs deyip sevdiğim adamı içeri alsalar , sonuna kadar beklerim...

X