Chloe ve Parfüm Sorunsalım

morphine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
352
21
Merhaba , resimlerde ki Chloe parfümler arasındaki farklar nedir, nasıl kokuyorlar, bileniniz varsa benimle paylaşabilir mi?
$s1239813-main-Lhero.jpg $s1400019-main-Lhero.jpg $s1239789-main-Lhero.jpg $s1334770-main-Lhero.jpg

Gelelim sorunuma :
Hala aradığım parfümü bulamadım.:KK43: Kimisinin kokusuna ben bayılıyorum etrafımdakiler pek beğenmiyor,kimi zamanda tersi oluyor,ya da ben çok beğendiğim bir kokudan sıkılmaya başlıyorum artık pek beğenmiyorum.

O yüzden daha önce kullandığım beğendiğim kokuları yazacağım,onlara bakarak beğenebileceğimi düşündüğünüz kokuları kısaca bahsedip yazar mısınız?
Hepsini liste yapıp tek bir seferde gidip denemek ve bir kaç tane almak istiyorum :)
Bu Chloe'yi de çok duydum,şişesi de çok sevimli duruyor ama onun dışında hiçbir bilgim yok.
Genelde vanilya kokularından hoşlanıyorum ama pasta gibi de kokmak istemiyorum (the body shop vanilyalı vücut spreyi kullandığımda babamın yorumuydu bu :KK70: )
ayrıca hafif kokuları severim loverdose hafif olmayan beğendiğim ilk parfümdü. Yiyecek gibi çok şekerli kokmak istemiyorum :)
sevdiğim kokular:
D&G light blue yaz hariç kesinlikle kullanamıyorum :/
burberry weekend bunu da bir ay kullandıktan sonra bunalıyorum ama hep çevremdekiler bunu soruyor ve çok yakıştığını söylüyorlar bu yüzden bıktıktan sonra bile kullanmaya çalışıyorum :KK70:
amour kenzo : ilk göz ağrım :KK70:
diesel loverdose : ben hariç kimse beğenmiyor bunu o.o haha
pur blanca kesinlikle kalmıyor 5 dakika sonra...
puma flowing: hiçbir yerde bulamıyorum..
tbs vanilya vücut spreyi : çok seviyorum ama gerçekten yürüyen bir pastaya dönüyorum
jil sunder sun: annemin kokusu ,çok güzel buluyorum hatta bence en güzel koku bu

hypnotic poison'u daha önce kokladım ve bana çok ağır geldi,yani önerilerinizde ağır parfümler yazmazsanız sevinirim :)
şimdiden teşekkürler herkese ^^

Son düzenleme:
chloe love ı biliyorum pudralı bi koku.pembe selpak kokusu gibi.hafif bi koku normalde ama bazı insanlara bayıcı gelebiliyor
yeşil kurdeleli olan fresh bi koku galiba
diğer iki chloe aynı şişe değil mi zaten?

chloe love ı biliyorum pudralı bi koku.pembe selpak kokusu gibi.hafif bi koku normalde ama bazı insanlara bayıcı gelebiliyor
yeşil kurdeleli olan fresh bi koku galiba
diğer iki chloe aynı şişe değil mi zaten?

ay çok güldüm gerçekten aynılar ya :KK70:
teşekkür ederim :) chloe love sevebilirim belki de o zaman ,ekledim listeme :)

kızlar yok mu önerisi olan?:KK43:

chole ve chole love her ikisi de çok asil, karakteristik kokular

yaklaşık 15 e yakın parfüm kullanıyorum ama bu sıralar en sevdiğim ve çok sorulan chole oldu , denemeni tavsiye ederim

diğerlerini denemedim ama ben 1. resimdeki chloe'nin hastasıyım, yok böyle bi koku.
signature by chloe sanırım.. keske daha ucuz ve kalıcı olsa..

Love olanı değil klasik Chloeyi kullanıyorum ben.. Sephoradan bana bir tester vermişlerdi onunla tanıştım bu parfümle..Sonra birgün Paristeyken tam Champ Elysyes'te bir hatun geçti önümden buram buram Chloe kokutarak. Fransız hatun güzelliği ve kokusuyla başımı döndürünce Trye döner dönmez ilk işim bu parfümü almak oldu.. Ama sonuç hüsran =( O etkiyi kendimde hissedemedim ve 3 günde sıkıldım bu parfümden =( Almadan önce mutlaka testerlarıyla birrkaç kez kullan bu kokuyu oyle karar ver.. Yeşil şişe daha fresh, Love daha şekerli, Klasik olan daha pudramsı bu arada

Chloenin Kalıcılığı konusunda bilgi vermeyi unutmuşum.. Bende üstün bir kalıcılık sağlamadı. Başka önerim ise bıkmadan usanmadan günlük kullandığım Jimmy Choo, notalarını sevdiğim Aqua di Gio, özel günler için Chanel Chance, özel geceler içiN Dior-Midnigt Poison ve Yves Saint Lauren-Cinema, Gucci-quilty, yine günlük için Emporio Armani-Diamonds, Jadore, Burberry-Body, Prada-Candy, Givenchy-Ange un Demon şimdilik hatırlayabildiklerim

X