CHP, İstanbul'daki sandıklarda yaşanan şaibeleri belgelerle açıkladı...

hannesli

Desert Rose
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2013
5.847
9.865
SALICI: 3 BİN 500 SANDIKTA FARK TESPİT ETTİK

Mustafa Sarıgül'ün ardından sözü CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı aldı. Ellerinde somut delillerle itiraz yapabilmek için basın toplantısını bugün yaptıklarını söyleyen Salıcı, "YSK ile bizim elimizdeki ıslak imzalı tutanakları karşılaştırdık. Tam 3500 sandıkta fark tespit ettik. Toplam sandığın yüzde 10’u" ifadelerini kullandı.

Salıcı daha sonra örneklerle sandıklardaki şaibeleri açıkladı. İşte Salıcı'nın sözleri:

Fatih ilçemizde birkaç örnek var. 3034 no’lu sandık. Belediye başkanı ve belediye meclis üyeliği tutanağıdır.

Bir başkası Kağıthane 1346 no’lu sandık… Mustafa Sarıgül’ün aldığı oy 137. Kadir Topbaş’ın aldığı oy 125… Bu, kayıtlara şöyle geçmiş Mustafa Sarıgül: 37, Kadir Topbaş: 225.

3500 sandık denildiğinde bunu içinde sadece Büyükşehir yok. 320 ile çarptığınızda gerekli olan sonuç çıkar. Küçükçekmece, Beyoğlu ve Üsküdar ilçelerinde belediye başkanlıklarıyla ilgili sonuçlara itiraz ettik. Bazı ilçelerimizde belediye meclis üyeliklerine itiraz ediyoruz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

SALICI: 3 BİN 500 SANDIKTA FARK TESPİT ETTİK

Mustafa Sarıgül'ün ardından sözü CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı aldı. Ellerinde somut delillerle itiraz yapabilmek için basın toplantısını bugün yaptıklarını söyleyen Salıcı, "YSK ile bizim elimizdeki ıslak imzalı tutanakları karşılaştırdık. Tam 3500 sandıkta fark tespit ettik. Toplam sandığın yüzde 10’u" ifadelerini kullandı.

Salıcı daha sonra örneklerle sandıklardaki şaibeleri açıkladı. İşte Salıcı'nın sözleri:

Fatih ilçemizde birkaç örnek var. 3034 no’lu sandık. Belediye başkanı ve belediye meclis üyeliği tutanağıdır.

Bir başkası Kağıthane 1346 no’lu sandık… Mustafa Sarıgül’ün aldığı oy 137. Kadir Topbaş’ın aldığı oy 125… Bu, kayıtlara şöyle geçmiş Mustafa Sarıgül: 37, Kadir Topbaş: 225.

3500 sandık denildiğinde bunu içinde sadece Büyükşehir yok. 320 ile çarptığınızda gerekli olan sonuç çıkar. Küçükçekmece, Beyoğlu ve Üsküdar ilçelerinde belediye başkanlıklarıyla ilgili sonuçlara itiraz ettik. Bazı ilçelerimizde belediye meclis üyeliklerine itiraz ediyoruz

ayyyyyyyy,--,
:KK1:
gülüyüm de kokma salıcı
fatih-üsküdar -kağıthane-
bunlar muhafazakarların en çok yaşadığı ilçeler
bula bula usulsüzlüğü burdamı buldun
:KK19:
valla kuzum nerden tutsanda o ip elinde kalıcak
:KK24::KK24:
bana şarkı söyleme
icraat yap
emin ol
o zaman matematik yapmana gerek kalmaz
:KK9:

ayyyyyyyy,--,
gülüyüm de kokma salıcı
bana şarkı söyleme
icraat yap
emin ol

Videoyu ekleyemedim ama.elinde o sandiktan çikan İslak.imzali üyelerin tutanagi vardi ayni.sonuç yazılan sitede ise tam da anlattigi gibi farkliydi..

Ama buna da bir şey bulabilirsiniz tabi söyleyecek.. Ancak belgelerle konuşmak farkli bir durum klavye basinda yazmaya benzemez

Bir de tespit edilemeyenler ne olacak?
Bugün bir arkadaşımız anlatıyormuş hem de gülerek. Oğlu okuma yazma bilmeyen yaşlı kadının CHP'ye oy vermesine yardım ederken mührü AKP'ye basıp oyu vermiş. Bir de övünüyormuş kadın CHP dedi ama AKP'ye bastım ben diye.
Sinirden kudurdum kudurdum, kim hangi taraf yaparsa yapsın hak ihlalidir ya inanamıyorum...

iki taraf hakkında da bu iddialar var ama dur bakalım 7 nisana kadar itiraz süresi var imiş
kim yaptı ise yazıklar olsun diyorum..

Videoyu ekleyemedim ama.elinde o sandiktan çikan İslak.imzali üyelerin tutanagi vardi ayni.sonuç yazılan sitede ise tam da anlattigi gibi farkliydi..

Ama buna da bir şey bulabilirsiniz tabi söyleyecek.. Ancak belgelerle konuşmak farkli bir durum klavye basinda yazmaya benzemez

elinde ıslak imzalı tutanak var
herhalde olcak
herkes imza attı sonuçta
anlamadım
ne olmuş ıslak imzalı tutnakların ellerinde olması
yeniden sayım talep edilir
ortaya çıkar
ayrıca fatih üsküdar ve kağıthane diyor
bre gafil
sen oralarda bugüne kadar ne oyu aldın şimdi medeti ordan umuyorsun
ben klavye başında yazıyorum
onlar hayal dünyalarında
:KK24:

elinde ıslak imzalı tutanak var
herhalde olcak
herkes imza attı sonuçta
anlamadım
ne olmuş ıslak imzalı tutnakların ellerinde olması
yeniden sayım talep edilir
ortaya çıkar
ayrıca fatih üsküdar ve kağıthane diyor
bre gafil
sen oralarda bugüne kadar ne oyu aldın şimdi medeti ordan umuyorsun
ben klavye başında yazıyorum
onlar hayal dünyalarında
:KK24:

Anlamamak için direnmeyin hanimefendi. Diyorum ki sayim.sonucu tutanaklarla YSK nin girdiği sonuçlar tutmuyor adam elinde ki belgeleri diziyor ekranda.. İste sayim.sonucu bu kaydedilenler ise bu diyor..

Diyorsunuz ki sayilir tekrar cikar gerçek ortaya peki güven denen şeye ne olacak? Bu sahtekarliklar ne olacak? Ustu kapatilan tutanaklari ulastirilmayan bu kadar duyarli olmayan bu gerçekleri aciga cikarmayan TEKRAR SAYİLAMAYAN ne olacak?

İyi niyetle yapilmadigi belli olan bir sey savunulamaz... Halkin iradesi yaniltilamaz.. Siz sahtekarligi hoş görebilirsiniz ben göremiyorum kusura bakmayin...

Anlamamak için direnmeyin hanimefendi. Diyorum ki sayim.sonucu tutanaklarla YSK nin girdiği sonuçlar tutmuyor adam elinde ki belgeleri diziyor ekranda.. İste sayim.sonucu bu kaydedilenler ise bu diyor..

Diyorsunuz ki sayilir tekrar cikar gerçek ortaya peki güven denen şeye ne olacak? Bu sahtekarliklar ne olacak? Ustu kapatilan tutanaklari ulastirilmayan bu kadar duyarli olmayan bu gerçekleri aciga cikarmayan TEKRAR SAYİLAMAYAN ne olacak?

İyi niyetle yapilmadigi belli olan bir sey savunulamaz... Halkin iradesi yaniltilamaz.. Siz sahtekarligi hoş görebilirsiniz ben göremiyorum kusura bakmayin...

yaa kardeşim
aklın mantığın alıyormu
bu semtlerde chp kazandıda
akp hilemi yaptı
bu kadarmı dima durgunluğu yaşıyorsunuz
tutanaklarla ysk nın verileri tutmuyormu
tekrar sayım yapılır
çöpe atılmadı ya pusulalar
ama şimdiden söyliyim
konu bu 3 semt ise
fark chp aleyhine açılcaktır
eşimde sandık kurulu başkanıydı
o tutanakları tutturup teslim etmek ne kadar zordu biliyormusunuz
yanlışlık varsa düzeltilir
tutanaklardayanlış olabilir emin ol
ama madem fark var araştırılır
yeniden sayılır
aaaabak elimde belge var
tutanakla ysk sonuçları tutmuyor denceğine
o tutanağı tutturmaya çalışnalara sorulsun
her partinin görevlisi vardı aralarında
ama mantık şu
çamuru at izi kalsın
seçimden önce sandıkta hesap sorarız deriz
seçimden sonra seçime hile karıştı deriz
olmuyorrr işteee
ne yapılırsa yapılsın
kedi bu keşkeği artık yemiyor
önümüz genel seçimler
şimdiden bulun mazeretlerinizi
madem seçimnler hileli
sizin eliniz armutmu topladı
hile yapılırken
onca memurunuz görevliniz gözlemciniz ne yaptı
diye sorarlar adama

tek bir sorum var
hile var diye kabul edin
siz üsküdarda
fatihte
kağıthanede
kazandınızmı yani
???????????
:KK52:

yaa kardeşim
aklın mantığın alıyormu
akp hilemi yaptı
tekrar sayım yapılır
ama şimdiden söyliyim
konu bu 3 semt ise
yeniden sayılır
aaaabak elimde belge var
ama mantık şu
çamuru at izi kalsın
olmuyorrr işteee
ne yapılırsa yapılsın
önümüz genel seçimler
madem seçimnler hileli
hile yapılırken
diye sorarlar adama

tek bir sorum var
hile var diye kabul edin
siz üsküdarda
fatihte
kağıthanede
kazandınızmı yani
???????????

Kazandiniz mi derken? Benim hangi partiyi destekledigimi hangi yazimdan cikarimla konusuyorsunuz?

Neden bu onyargi?? Neden hakkini arayan suçlu??

Bende seçimde görev aldim ve tekrar söylüyorum YSK nin giriş yaptigi yerlerde sorun var... Sorun burada zaten okullarda yapilan sayimlari konuşmuyorum suan keske onyargiyla degil biraz da mantkla okusaniz...

CHP MHP kazanir demiyorum ben bunun derdinde de değilim..

Neden bu adaletsizlik neden bu carpiklik.. Sonunda İstanbul CHP nin MHP nin AKP nin olacak değil benim sorun

YSK gördüğü tutanagin sonuclarin birini ikisini yüzünü değil binlercesini neden yanlis yapar??? O yanlislari yapanlar sucalanacak yerde yanlisin düzeltilmesini isteyen neden suçlu haksiz ve mizmiz?

Tekrar söylüyorum benim benim bir oyumu bu devlet carpitiyorsa bunun peşine düşmek hakkim herkesin hakki sonuçta o parti ciksin ya da cikmasin umrumda değil ben kendi hur irademi carpitana lanet ediyorum bunu destekleyenlere de ayni keza..

Son düzenleme:
Bugün bir arkadaşımız anlatıyormuş hem de gülerek. Oğlu okuma yazma bilmeyen yaşlı kadının CHP'ye oy vermesine yardım ederken mührü AKP'ye basıp oyu vermiş. Bir de övünüyormuş kadın CHP dedi ama AKP'ye bastım ben diye.
Sinirden kudurdum kudurdum, kim hangi taraf yaparsa yapsın hak ihlalidir ya inanamıyorum...

Anlamadiklari su ne olacak bir tane oy gittiyse yine AKP alacak zaten?

Boyle kotu mantiksiz bir düşünce olabilir mi? Benim irademle verdiğim oyu madem gozardi edeceksin ne diye secim yapiyorsun?

Birde insan niyetine gezip konuşuyorlar ya ona yanıyorum...

Kazandiniz mi derken? Benim hangi partiyi destekledigimi hangi yazimdan cikarimla konusuyorsunuz?

Neden bu onyargi?? Neden hakkini arayan suçlu??

Bende seçimde görev aldim ve tekrar söylüyorum YSK nin giriş yaptigi yerlerde sorun var... Sorun burada zaten okullarda yapilan sayimlari konuşmuyorum suan keske onyargiyla degil biraz da mantkla okusaniz...

CHP MHP kazanir demiyorum ben bunun derdinde de değilim..

Neden bu adaletsizlik neden bu carpiklik.. Sonunda İstanbul CHP nin MHP nin AKP nin olacak değil benim sorun

YSK gördüğü tutanagin sonuclarin birini ikisini yüzünü değil binlercesini neden yanlis yapar??? O yanlislari yapanlar sucalanacak yerde yanlisin düzeltilmesini isteyen neden suçlu haksiz ve mizmiz?

Tekrar söylüyorum benim benim bir oyumu bu devlet carpitiyorsa bunun peşine düşmek hakkim herkesin hakki sonuçta o parti ciksin ya da cikmasin umrumda değil ben kendi hur irademi carpitana lanet ediyorum bunu destekleyenlere de ayni keza..

KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

akp %51
chp 29
mhp 7

fatih belediye başkanlığı

akp 48
chp 31
mhp 7

diğerleri de benzeri tabloda

ayrıca sizinki hak aramak filan değil
ortalığı bulandırmak
ilçelerin ismini duyunca bile
tek söylenecek şey var
ellerindeki o tutanaklarda hataaa vardır
sende görevliymişsin
kolay tutturabildinmi
yanlış tutanak düzenlenme ihtimali yüzde kaç ?

siyasi görüşüne yada direk sana değil söylemlerim
ıslak imzalı tutanaklarda fark bulduk diyerek
milleti galeyana getirip
sanki galipmişte hakkı yenilmiş gibi davrananlara
:KK50:

yaa kardeşim
aklın mantığın alıyormu
akp hilemi yaptı
tekrar sayım yapılır
ama şimdiden söyliyim
konu bu 3 semt ise
yeniden sayılır
aaaabak elimde belge var
ama mantık şu
çamuru at izi kalsın
olmuyorrr işteee
ne yapılırsa yapılsın
önümüz genel seçimler
madem seçimnler hileli
hile yapılırken
diye sorarlar adama

tek bir sorum var
hile var diye kabul edin
siz üsküdarda
fatihte
kağıthanede
kazandınızmı yani
???????????

Ayrıca yazdiklarinizi seçerek konusun akil muhasebemi yapmak konuşmak size düşmez...

ben sizin gibi parti sloganı atmiyorum partizan değilim.. Haksizliga insafsizliga karsiyim.. Ve bunu konuşuyorum.. Eğer partizan olmaya bu kadar niyetliyseniz parti binalarina buyurun...

Üsküdar da oturmuş hala aileminde orada oturduğundan dolayı biliyorumki bu seferki chp adayı çok güçlü bir rakipti. . Herkes tarafından sevilen birisydi. . . Bencede oylar yeniden sayılsın :KK14:

kudurma kuzum
arkadaşın sıkmış
kadın oy kullanamıyor
adamda ona yardım etmek için kabine giriyor
yasal bir suç işliyor
birde bunu başka partilerin gözlemcilerinin önünde dillendiriyor
merak etme
bu adam bu kadar salaksa
akp butonunuda bulamamıştır
yok eğer azıcık aklı varsa ve akp ye mühür bastırıyorsa
o zaman kimseye söylemeyecek kadarda aklı yeter

:KK53:
arkadaşına söyle
hemennnnn
karakola şikayetçi olsun
yerseeeeeeee

Ayrıca yazdiklarinizi seçerek konusun akil muhasebemi yapmak konuşmak size düşmez...

ben sizin gibi parti sloganı atmiyorum partizan değilim.. Haksizliga insafsizliga karsiyim.. Ve bunu konuşuyorum.. Eğer partizan olmaya bu kadar niyetliyseniz parti binalarina buyurun...

elimde ıslak tutanak var
ysk ya uymuyor
hile yapıldı diyen senmisin
?
:26:
heee değilsen o zaman hersözümü üstüne alınma
partizan değilim
ama gerginlik çıkarmak için atılan her adımı kokusundan tanıyorum artık
yapanlara söylüyorum
bu kedi bu keşkeği belliki yemiyor
:21:

KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

akp %51
chp 29
mhp 7

fatih belediye başkanlığı

akp 48
chp 31
mhp 7

diğerleri de benzeri tabloda

ayrıca sizinki hak aramak filan değil
ortalığı bulandırmak
ilçelerin ismini duyunca bile
tek söylenecek şey var
ellerindeki o tutanaklarda hataaa vardır
sende görevliymişsin
kolay tutturabildinmi
yanlış tutanak düzenlenme ihtimali yüzde kaç ?

siyasi görüşüne yada direk sana değil söylemlerim
ıslak imzalı tutanaklarda fark bulduk diyerek
milleti galeyana getirip
sanki galipmişte hakkı yenilmiş gibi davrananlara
:KK50:

Neden gözünüze perde indirip okuyorsunuz?

İSLAK İMZALİ TUTANAKLAR KONUSULMUYOR.

İSLAK İMZALİ TUTANAKLARİ YANLİS GEÇİREN YSK KONUSULUYOR.

İSLAK İMZALİ TUTANAK 100 İSE YSK 200 YA DA 10 GİRMİS ?

heceleme yapmam gerekir mi?

Belgeler karsilastirilinca yanlis ortaya cikiyor ama siz klavye basinda evden hayir doğru diyince doğru mu oluyor yani?

Hala oy yuzdelerini gosteriyorsunuz? Amaç? Ben parti peşinde değilim bu insanların oylari haklari pesindeyim sen kendi partini kor gozlerle savunacaksan bu basliga değil parti binasına gitmelisin YANLIŞ YER VE BOSA CABA çünkü..

ayyyyyyyy,--,
gülüyüm de kokma salıcı
bana şarkı söyleme
icraat yap
emin ol

valla canım Mansur da bakıyor vatandaşlarda sandık numarasından hangi sandıktan kaç kişi çıktı diye sırf bunlardan ne kadar farklı sonuçlar çıkmış durun daha bütün tutanaklar deliller toplanıyor bunlar ysk ya sunulduğu zaman ne olacak. Yaa bir de şaibeye inanmıyorsunuz kaç yerde yazdım burada da yazıcam madem güzel okundu madem hiçbir leke yok Muğla'da iki ilçede oylar yeniden sayılsın diyen chp nasıl haklı çıktı nasıl chp nin gerçekten de önde olduğu görüldü ve koltuk devredildi bunun cevabını verin. Orada olduysa başka yerlerde olmadığının garantisi var mı işte akp hükümeti seçim yaptı eline yüzüne bulaştırarak şaibe şüphe dolu. Yalova'da da tekrar bakılacak. Başabaş olan yerler elden geçecek. Merak etmeyin zaferinizi yaşayın siz kimsenin Erdoğan'a gnel olarak başarısız dediği yok sadece şaibeli olabilecek yerlerde hakkımızı arıyoruz bu da hakkımız. Kendinize güveniyorsanız susar beklersiniz.

Şu forumdaki yasakların esnemesi cidden güzel oldu yaa, foruma şeffaflık geldi resmen :)

kudurma kuzum
arkadaşın sıkmış
kadın oy kullanamıyor
adamda ona yardım etmek için kabine giriyor
yasal bir suç işliyor
birde bunu başka partilerin gözlemcilerinin önünde dillendiriyor
merak etme
bu adam bu kadar salaksa
akp butonunuda bulamamıştır
yok eğer azıcık aklı varsa ve akp ye mühür bastırıyorsa
o zaman kimseye söylemeyecek kadarda aklı yeter

:KK53:
arkadaşına söyle
hemennnnn
karakola şikayetçi olsun
yerseeeeeeee

Önce üslubunu düzelt kudurma sıkmış filan siz ve diğerleri sadece bu üslubta mı konuşmayı biliyorsunuz saygı sınırlarında edepli cümleler kuramıyor musunuz. Doğru Başbakan edepli konuşuyor mu ki onu tutanlar da konuşsun sen de haklısın önünde kötü bir örnek var. Neyse lütfen konumuzu sabote etmeyin çünkü burada ne yazarsanız yazın hoşunuza gitse de gitmese de o oylar sayılacak gocunmuyorsanız neden karşı çıkıyorsunuz. Gökçekte kazandığı halde oylarının peşine düşmüş demek ki kazanmak değil önemli olan değil mi çalınan oylar ortaya çıktığında yine de kazanamayacak olda hakkını aramış, gerçeği ortaya çıkarmış olacak.

ayyyyyyyy,--,
gülüyüm de kokma salıcı
bana şarkı söyleme
icraat yap
emin ol

Fatihte chpnin adayi Erbakanin yegeniydi. Saadetciler hep ona verdi. Chp ikinci parti oldu Fatihte.Ayrıca eminonu falan da Fatihe bagli sadece merkezini düşünmeyin.

Biraz önce Adanada Akp secimlere itiraz edince herkesin itiraz hakkı saklıdır diyerek itiraz etmelerini doğal karşılarken şimdi yazdıklarınız cok ilginç. Bunun adı var siz de bilirsiniz ben soyleyip rencide etmeyeyim en iyisi.

X