CHP’li Koç, AKP’nin 85 kişilik ‘torpil listesi’ni açıkladı: ‘Ak kadro’lar eş dostla dolmuş!

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.394
1.442
Personel alımı başta olmak üzere kamu kurumlarındaki birçok işlemde torpil yapıldığını savunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, iktidardaki isimlere yakınlıklarıyla yükseldiğini öne sürdüğü 85 kişilik bir torpil listesi açıkladı.

halukkoc.jpg


Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Koç, ‘AKP’nin kendi yakınlarına, yandaşlarına ulufe dağıtmayı‘ görev bildiğini ifade ederek şu listeyi açıkladı:

Erdoğan’ın kuzenleri
– Erdoğan’ın teyzesinin oğlu İbrahim Er ilköğretim müfettişi iken, AKP’nin iktidara gelmesinin ardından MEB ilköğretim Genel Müdür Yardımcılığı’na sonrasında da ilköğretim Genel Müdürlüğü görevine getirildi. 2011 yılında ise Danıştay tarihinde belki de bir ilk olarak bir ilkokul öğretmeni Danıştay üyesi yapıldı.

– Erdoğan’ın teyzesinin diğer oğlu da Recep Ali Er sınıf öğretmeni iken 2013 yılında da KYK Genel Müdür Yardımcısı yapıldı.

– Erdoğan’ın 2 yıllık itfaiyecilik mezunu olan akrabası Recep Ali Erdoğan şu anda KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı olarak görev yapıyor.

Avukatının eşi, özel kalem müdürünün yeğeni
– Erdoğan’ın Avukatı Muammer Cemaloğlu’nun eşi Berna Cematoğlu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda memur olarak çalışıyor.

– Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın yeğeni Burhan Doğan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda uzman yardımcısı yapıldı.

– Erdoğan’ın AKP Genel Başkanlık Makamındaki Özel Kalem Müdürü Fatih Can’ın kardeşi, Ömer Faruk Can, sınavsız olarak Telekomünikasyon iletişim Başkanlığı’nda (TİB) işe alındı ve uzman yapıldı.

Cemil Çiçek’in oğlu
– Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı İbrahim Eren ATV’den Başbakanlığa alınıp istisnai kadrodan memur yapıldıktan sonra TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

– TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in oğlu Ahmet Çağrı Çiçek, 2000 yılında TBMM Dış ilişkiler ve Protokol Müdürlüğü’nde işe başladı, SPK’da Sermaye Piyasaları Daire Başkanı oldu, Mayıs 2012’dede EPDK üyeliğini getirildi.

– Başbakan Bülent Arınç’ın danışmanı Metin Karadağ, TİB’e kaydırılarak uzman yapıldı.

Mehmet Şimşek’in amcasının oğlu
– Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in amcasının oğlu Mehmet Veysi Şimşek, Batman’da tarım işleri uğraşan bir kişi idi. Veysi Şimşek önce Hazine Müsteşarlığında gayrı resmi danışman yapıldı. Mehmet Şimşek Maliye Bakanı olduktan sonra ise Veysi Şimşek Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda başkan müşaviri yapıldı.

– Şimşek’in baldızı Coğrafya Öğretmeni Esin Kara herhangi bir sınava girmeden TOKİ’de göreve başlatıldı. Baldızının eşi Avrupa Birliği Bakanlığı’na müşavir olarak alındı.

– Milli Savunma Bakanı ismet Yılmaz’ın abisinin bacanağı Mustafa Yaman, sınavsız olarak TİB’de işe alındı ve uzman yapıldı.

Nabi Avcı’nın yeğeninin eşi
– Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yeğeninin eşi Ahmet Onur Ak, KOSGEB’te işe başlatıldı. Hâlihazırda Bakan Danışmanı olarak görev yapıyor.

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Faruk Çelik’in yeğeni Ahmet Toraman, Diyanette imam iken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda işe başlatıldı.

– Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin bacanağı Orhan Öğe, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı.

Efkan Ala’nın kız kardeşi
– İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın kız kardeşi Elif Ala sınavsız olarak Şırnak Valiliği’ne Özel Kalem Müdürü yapıldı. Hiç bekletilmeksizin önce memleketi Erzurum’a, sonrasında Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na memur olarak atandı.

– Ala’nın erkek kardeşi Atıf Ala öğretmen iken Bakan kardeşinin torpilleri sayesinde 3 yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine kadar yükseltildi.

Fikri Işık’ın yakın arkadaşı
– Efkan Ala’nın Başbakanlık Müsteşarlığı görevi esnasında Özel Kalem Müdürü olan Serap Akınoğlu, maaşı yükselsin diye kadrosu TİB’e kaydırıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş’in kızı Nurdan Güneş şimdiki Bakan Ala Batman Valisi iken sınavsız olarak Valiliğe Özel Kalem Müdürü yapıldı. Nurdan Güneş eşinin yanına Ankara’ya tayin edildi. Güneş’in oğlu Abdülhamit Güneş önce Şırnak Valiliği’ne Özel Kalem Müdürü olarak atandı. Ardından da bir gün bile Şırnak’a gönderilmeden Başbakanlığa memur olarak alındı. Başbakanlık Güvenlik işleri Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı yapıldı.

– Bilim ve Sanayi Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yakın arkadaşı Arif Koyuncu bir belediyede özel kalem müdürlüğü verilerek, istisnai kadrodan memur yapıldıktan sonra önce TRT’de müşavir, ardından TÜBİTAK’ta Genel Sekreter yapıldı.

Atalay’ın kızının yakın arkadaşı
– Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay kızının arkadaşı olarak tanıttığı Melabat Çelebiözü, önce sınavsız olarak çok yüksek ücretle Bakanlık Müşavirliği’nde göreve başlatıldı. Sonrasında da Atom Enerjisi Kurumu’na uzman olarak atandı.

– Eski içişleri Bakanı Muammer Güler’in bateristlik ve barmenlik yapan yeğeni Hakan Güler, önce sınavsız olarak özel kalem müdürlüğüne atanıp memur yapıldı. Sonrasında da Avrupa Birliği Uzmanlığına atandı.

– Eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’in kayınbiraderi Mehmet Akif Okur, önce Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı, sonrada Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı yapıldı.

Fatma Şahin’in erkek kardeşi
– Gaziantep Belediye Başkanı ve eski Bakan Fatma Şahin’in erkek kardeşi Ünal Kıymık, açıktan Muş Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’ne atanarak devlet memuru olması sağlandı.

– Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay, kızının arkadaşı olarak tanıttığı Melahat Çelebiözü, önce sınavsız olarak çok yüksek ücretle bakanlık müşavirliğinde göreve başlatıldı. Sonrasında da ATOM Enerjisi Kurumu’na uzman olarak atandı.

KPSS niye var?
Haluk Koç basın toplantısında, “20 milyon kişi KPSS’ye girdi. Bunun 610 bini devlet memuru olarak atanabiliyor. Bunun 370 bini öğretmen kadrosu. Devlete hak ederek bir kadroya girme şansını bu sınavlara bağlayanlar, yüzde 97 yurttaşımız hayal kırıklığı yaşıyor” dedi.

AK troller istediği kadar yazsın…
Saç rengi nedeniyle KPSS’ye alınmayan Pelin Derya Çetinkaya’yı, sınava girip atanamayan 20 gencin intihar ettiğini hatırlatan Koç, “Bu namertlerden, bu vicdansızlardan hesap sorulacak. Hiçbirinizin hakkı bunların yanına bırakılmayacak. Sıkıntılı bir durum. Bunların anlatılması lazım. AK troller istediği kadar yazsın, bu AKP döneminin en acı gerçeklerinden birisi”diye konuştu.
http://www.diken.com.tr/chpli-koc-a...tesini-acikladi-ak-kadrolar-es-dostla-dolmus/
 

tiona

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
7 Mart 2010
28.319
14.350
43
Erdoğan’ın 2 yıllık itfaiyecilik mezunu olan akrabası Recep Ali Erdoğan şu anda KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı olarak görev yapıyor.:KK57:
2 yıllık itfaiyecilik mezunu daire başkanı olmuş..
Müslümanım demede Müslüman adını kirletme bari..Müslümanım diyerek sorumluluk alıyor diğer ünüversite mezunu işsizlerin hakkını yemiş oluyor..nasıl Müslümanlık bu?
 

pinkpin

Arkana bakma, oraya doğru gitmiyorsun.
Pro Üye
6 Mart 2012
4.339
7.686
Erdoğan’ın 2 yıllık itfaiyecilik mezunu olan akrabası Recep Ali Erdoğan şu anda KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı olarak görev yapıyor.:KK57:
2 yıllık itfaiyecilik mezunu daire başkanı olmuş..
Müslümanım demede Müslüman adını kirletme bari..Müslümanım diyerek sorumluluk alıyor diğer ünüversite mezunu işsizlerin hakkını yemiş oluyor..nasıl Müslümanlık bu?

Fetoşçuların referansıyla hala el altından alım yapılıyor bildirmek istedim. Bunların arası bozuktu nasıl oluyor anlamadım.