Cicibebenin

of 10-15 yemezk ya mama gbi olur oda
vitamin filan kullanıyormusunuz kızlar peki

Ben bugün netten araştırma yaptım :) Diyetisyen olan birkaç doktorun videolarını izledim, zayıflık konusu ile alakalı olanları elbette.Nasıl benim kilom diye sormuşsunuz ya.Boy ve kilo arasında 15-18 gibi bir değer aralığı olduğunda gerçekten zayıf katagorisine giriliyormuş doktorlara göre.Mesela 1.60 boya 42 kilo olan biri zayıf sayılıyor gerçekten.Boy ve kilo arasındaki oranda 10 değer fark olduğunda ideal sayılıyormuş.Siz 1.64 boya sahipsiniz mesela,54 kilo olsanız bile normal sayılıyor.Bir de vücut kitle endeksi hesaplaması ve normal değer tablosunu araştırdım.Ben 1.58 boya 42 kiloyum şu an örneğin :KK17: Boyum kısa olduğu için 48 kilo bile olsam normal değerime ulaşmış oluyorum.Ama 56 kilo çok fazla bir kilo değil mesela birçok insana göre,fakat ben bu boya 56 kilo olursam vücut kitle endeksi değerlerine göre şişman sınıfına giriyorum.Hele 70-80 filan olursam obez sınıfına.Bir de bu açıdan düşünün diye paylaştım bilgileri,bence gayet normalsiniz şu anda.

kilom normal bende bılıyorum canım da gören herkes zayıfsın dıyo ee tabı kompleks olusuyo bende de bı 60 falan olsam tam olcak

X