Çıkar Dunyası mı hep .. ???

Gonca0707

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
904
553
34
Mrb arkadaşlar.. daha önce açtığım çıkarcı miyim konusunu bilen bilir . Çok yakın bir arkadaşım bir seneden fazla özel ders verdiğim bir çocuğu vardı. Durumunun kötü olduğundan sürekli bahsedip bir sene ücretsiz şekilde gidip geldiğim konu... okullar bittiğinden beri aramaz sormaz oldu .. iki üç günde bir plan yaptığım kişi benim arkadaş ortamımdantanistirdigim benim başka bir yakın arkadaş olarak gördüğüm kişiyle (birbirlerini asla sevmezlerdi) samimi olmuşlar.. beraber gezmeler vs .. sorun etmiyorum kalabalık bir çevrem var .. olay görüşmek vakit geçirmek de değil.. kendi hayatım.. hobilerim, evim,çocuk,eş, aile derken çok da birilerini aramıyorum.. neden böyle oluyor .. hep mi böyle acaba bana mı denk geliyor .. Bu arada durumumuz vs. İyi çok şükür.. eşimin de benim de ailem varlıklı insanlar evimiz arabamız var .. 1 ay önce eşimle yazlık aldik 700bine bu yazlık olayından sonra tuhaf muhabbetler yapmaya başladılar.. ne gerek var ... dünya malı dünyada kalır gibilerinden..asla malıyla parasıyla övünen muhabbet konusu yapan insanlar değiliz eşim de ailelerimiz de .. kendileri bugün bulduğunu bugün harcıyorlar biz kenara koyuyoruz .. Bir ortama gidiyoruz sürekli 500_600 hesap geliyor örneğin.. eşime odetiyorlar çoğu zaman dikkatimi çekiyor.. ben bir tabak yerken yanımızda gelen 2 tabak alıyor ikinci tabağı yarım bırakıp kalkıyor zoruma gidiyor .. arkadaşım, dostuma can feda .. ama bu yazlık olayından sonra arkadaş çevremden 2 kişi bana değişti.. beraber takılıyorlar tamamen artık..

Diger konuda tamamen hakliydiniz ..bu konuda parasal seyleri anlatma sekliniz beni bile rahatsiz etti farkinda olmadan onlarada bunu hissettirmis olabilirsiniz...ders verdiginiz aileyle ben olsam asla gorusmezdim esim araba vermiyo muhabbetinden sonra..cunki resmen sizi kullaniyor

Mrb arkadaşlar.. daha önce açtığım çıkarcı miyim konusunu bilen bilir . Çok yakın bir arkadaşım bir seneden fazla özel ders verdiğim bir çocuğu vardı. Durumunun kötü olduğundan sürekli bahsedip bir sene ücretsiz şekilde gidip geldiğim konu... okullar bittiğinden beri aramaz sormaz oldu .. iki üç günde bir plan yaptığım kişi benim arkadaş ortamımdantanistirdigim benim başka bir yakın arkadaş olarak gördüğüm kişiyle (birbirlerini asla sevmezlerdi) samimi olmuşlar.. beraber gezmeler vs .. sorun etmiyorum kalabalık bir çevrem var .. olay görüşmek vakit geçirmek de değil.. kendi hayatım.. hobilerim, evim,çocuk,eş, aile derken çok da birilerini aramıyorum.. neden böyle oluyor .. hep mi böyle acaba bana mı denk geliyor .. Bu arada durumumuz vs. İyi çok şükür.. eşimin de benim de ailem varlıklı insanlar evimiz arabamız var .. 1 ay önce eşimle yazlık aldik 700bine bu yazlık olayından sonra tuhaf muhabbetler yapmaya başladılar.. ne gerek var ... dünya malı dünyada kalır gibilerinden..asla malıyla parasıyla övünen muhabbet konusu yapan insanlar değiliz eşim de ailelerimiz de .. kendileri bugün bulduğunu bugün harcıyorlar biz kenara koyuyoruz .. Bir ortama gidiyoruz sürekli 500_600 hesap geliyor örneğin.. eşime odetiyorlar çoğu zaman dikkatimi çekiyor.. ben bir tabak yerken yanımızda gelen 2 tabak alıyor ikinci tabağı yarım bırakıp kalkıyor zoruma gidiyor .. arkadaşım, dostuma can feda .. ama bu yazlık olayından sonra arkadaş çevremden 2 kişi bana değişti.. beraber takılıyorlar tamamen artık..

Size daha önce açtığınız 31 Mayıs 2022 Çıkarcı mıyım😶? konusunda verilen tavsiyeleri uyguladınız mı ?

Konunuza bakılırsa uygulamamışsınız. Okul tatil ve bedava özel ders ihtiyacı yokken; neden arasın ki sözde arkadaşınız ? Bekleyin ağustos sonu , eylül başı arar.

İnsanların sizi sömürdüğünü düşünüyorsanız , arkadaşlıklarınızı yeniden gözden geçirin.

Arkadaşlarla çıkılan bir yemekte , öncesinde "yemeği ben ısmarlıyorum vb" demediyseniz tüm hesabı eşiniz ve siz ödemeyin. Bu durumu bir kez yaşadıysanız , tekrarının olmamasını sağlamak elinizde. Arkadaş çevrenizi yeniden gözden geçirebilirsiniz.

Yazlığınız hayırlı olsun. Yazlığın tutarı ve anlatım şekliniz rahatsız edici olmuş.

Son düzenleme:
Buna bir önlem almalısınız ya eşinizi tembihleyeceksiniz ya da diğerlerine söyleyeceksiniz kırmadan . Ne tuhaf insanlar var ya 😒
2,3 kez aynı şeyi yaşadım.. eşim arkadaşlarına para muhabbeti yapmıyor.. çok daha verici benden onu rahatsız etmiyor .. ama tembihledim sıkı sıkı benden habersiz çıktıklarında eminim çoğunda yine ödüyor.. para vs önemli değil kullanıldığını hissedince kırıcı bir durum oluyor..

2,3 kez aynı şeyi yaşadım.. eşim arkadaşlarına para muhabbeti yapmıyor.. çok daha verici benden onu rahatsız etmiyor .. ama tembihledim sıkı sıkı benden habersiz çıktıklarında eminim çoğunda yine ödüyor.. para vs önemli değil kullanıldığını hissedince kırıcı bir durum oluyor..
Eşinizin çoğu zaman hesap ödemekten rahatsız olmaması hiç hoş değil.
Adam saf değil ya.

Kibar olmayabilirim ama gerçekten siz karı koca tuhafsiniz neden insanların hesabını sürekli siz ödüyorsunuz neden tepki koymayı yada daha basit haliyle iletişim kurmayı beceremiyorsunuz kimseye can feda etmeye gerek yok kimseye rahatsız olduğumuz şeyler için susmaya gerek yok dünyanın en kolay iletişim şekli ben buna kırıldım demektir ztn gerisi gelir

önceki konunuza boşa yazmış herkes onu anladım
İlla ki yüzüne çarpa çarpa görülmesi gerekiyor bazı durumlarda , insan konduramiyor ,abartıldığı düşünüyor ,kendinde suç arıyorsun ama öyle olmuyor .. Ben şimdi daha iyi anlıyorum.. konuyu yazdıkların sonra can ciğer samimi olduk demedim zaten .. 1kac ortamda denk geldik ortak ark . Vs ..konuştu kendisi yanaştı , evime gelmek için aradı.. hayır gelme demedim ama tabi kii eskisi gibi de davranamadjm .. para mevzusu girince hiçbir şekilde arayıp sormadı.. her gün gelen görüşen kişi onun maddi durumunu öğrendiğimde aramadı bir daha

X