ÇIKMAZA GİRDİM?

melekbaharr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2021
7
1
30
28 yaşında bir kadınım. Eşimden ayrilalı 3 sene oldu şiddet yüzünden ayrıldım. Artık evlenmeyi düşünmezKen hayatıma şimdi ki erkek arkadaşim girdi. Ilk başta bu ilişkinin bu kadar uzun yere gideceğini bilmedigimden evlendigimi diyemedim. Benden faydalanmaya calisir diye. 5 aydır birlikteyiz o bekar herşey rüya gibi ve benimle evlenmeyi düşünüyor. Artık nişan takalım dedi. Ve beni tertemizbir kız olarak görüyor. Saf sın temissin diyor ama gerçeği bilmiyor bana çok guveniyor ben de ona aşık oldum. Söylersem tüm güveni gidecek ve beni terk edecek. Hatayi ben en başında yaptım ama bilmiyordum asik olacagimizi şimdi ben ne yapmalıyım

28 yaşında bir kadınım. Eşimden ayrilalı 3 sene oldu şiddet yüzünden ayrıldım. Artık evlenmeyi düşünmezKen hayatıma şimdi ki erkek arkadaşim girdi. Ilk başta bu ilişkinin bu kadar uzun yere gideceğini bilmedigimden evlendigimi diyemedim. Benden faydalanmaya calisir diye. 5 aydır birlikteyiz o bekar herşey rüya gibi ve benimle evlenmeyi düşünüyor. Artık nişan takalım dedi. Ve beni tertemizbir kız olarak görüyor. Saf sın temissin diyor ama gerçeği bilmiyor bana çok guveniyor ben de ona aşık oldum. Söylersem tüm güveni gidecek ve beni terk edecek. Hatayi ben en başında yaptım ama bilmiyordum asik olacagimizi şimdi ben ne yapmalıyım
Soylemelisiniz daha gec degilken toparlanabilir bu durum anlatin ona

Dediğiniz gibi hatayı en başında yapmışsınız. En başından söylemeniz gerekirdi. Şimdi söyleseniz açıklasanız karşı taraf kendini kötü hissedecektir ben güvensiz birisi miyim gibisinden. Umarım anlayışla karşılar siz yine de oturup konuşun.

Evlenip boşanınca tertemiz ve saf olunmuyor mu ne alakası var? Öncelikle senin bu zihniyetten kurtulman gerek. Sen kendini kusurlu ve eksik görmeyi bırakmalısın.

Gidip söyle evlenip boşandığını ve neden başta bunu ona söyleyemediğini güzelce açıkla. Endişelerinden bahset. Evlenip boşanmış kadına yanlış gözle bakıyorlar o yüzden başta söylemeye çekindim de.

Bu adamla evlensen de evlenmesen de bundan sonra tanıştığın insanlara da bunu söylemekten çekinme. Yaptığın yanlış bir şey yok.

Son düzenleme:
Her normal insan gibi evlenmis anlasamamis ayrilmissiniz cocugunuz yok yani anormal bi durumunuz oldugunu dusunmuyorum yani kendinizi saf temiz hissetmeyecek ne yasadiniz bilmiyorum ama durumunuzda ters bir sey yok is bu raddeye gelmeden keske tum seffafliginizla durumunuzu anlatsaydiniz şu an sıkıntı olabilir ama cozulemeyecek bir aorun degil bence

Nasıl yani anlamadım? Demissiniz ki "safsın temizsin diyor ama gerceği bilmiyor" bosanmıs bir kadın saf ve temiz olmuyor mu?
Bosanmıs olmaniz sizi bunlardan eksik kılmıyor ama bu düsüncede olmaniz zihniyetinizi kirletir söyleyeyim.Gecmisinizle sizi yargılayacak biriyle olmayin zaten. Sizin tek hatanız bosanmıs olma durumunuzdan cekinip ilikinizin basında gizlemis olmaniz.Soyleyin gitsin bu sizin utancınız degil.

Tertemiz ve saflık kriterine bak :KK64:Kirli mi görecek diye korkuyorsunuz? Hayret bir şey, her şeyi anlatın, tavrına göre kalitesini belli edecek de sizin bir kadın olarak bu zihniyetten kurtulmanız gerekiyor ilk olarak.

ayrıl kımbılır ne yalanlar soyledın , en azından ozur dılemeye yuzun olur yanı. adam pısman olmus yalancılıgından dolayı der belkı. ayrıca bosanmıs kadınlar saf temız olmuyor mu ne olmuş yanı?

Şaka mısınız ya bu nasıl bir üslup? Kaç yılında kalmış sizin kafanız? Bir erkek sizinle sevişmek isteyebilir bu çok normal neden ‘faydalanmak’ olsun? İsterseniz birlikte olursunuz istemezseniz olmazsınız. İki kişinin rızasıyla yaşadığı cinsel birliktelik faydalanmak olmuyor.

Ne demek beni temiz olarak görüyor evlendiniz diye kirlendiniz mi? Siz kendinizi böyle görürseniz bir başkası da böyle görür, o zaman karşıdaki insanı suçlamayacaksınız. Kendi zihniyetinizde bir insansa karşınızdaki bu aranızda sorun olur. Hoş sizden farklı bir insansa bile sorun olur çünkü adamı bariz kandırmış, yalan söylemişsiniz. Bunu cinsel birliktelik için değil evlenip ayrıldığınız için söylüyorum.

Evlenip boşanınca tertemiz ve saf olunmuyor mu ne alakası var? Öncelikle senin bu zihniyetten kurtulman gerek. Sen kendini kusurlu ve eksik görmeyi bırakmalısın.

Gidip söyle evlenip boşandığını ve neden başta bunu ona söyleyemediğini güzelce açıkla. Endişelerinden bahset. Evlenip boşanmış kadına yanlış gözle bakıyorlar o yüzden başta söylemeye çekindim de.

Bu adamla evlensen de evlenmesen de bundan sonra tanıştığın insanlara da bunu söylemekten çekinme. Yaptığın yanlış bir şey yok.
Ben saf ve temiz zannediyor derken dürüst, yalan söylemez sanıyor anlamında kullanmış diye düşünmek istedim. Diğer türlüsünü düşünmek istemiyorum. Bir kadının bu şekilde düşünmesini aklım ve vicdanım kabul etmek istemiyor

Temiz saf ne demek ya çok yanlış düşüncedesiniz siz böyle düşünseniz başkaları herşeyi düşünür

Saf ve temiz kız olarak mı biliyor? Ay bayılazaaam. Boşanmış olunca kirli mi oluyorsunuz? Neden kendinize bunu yapıyorsunuz, neden kendinize bu kadar düşmansınız, Allah'tan boşanmışsınız, evlilik dışı seks yapmış olsanız kendinizi vurursunuz heralde.

Ne acı bazı kadınların bosandıktan sonra “Benden faydalanır” düsüncesiyle karsı tarafa evlenip bosandıgını söyleyememek.

Yanlıs anlamadıysam eger “safsın, temizsin” yaklasımı bekaret minvalinde söylediyse bitirin. Tabi diger türlü karakter, kisiliginiz icin söylemis olabilir diye düşünüyorum. Zaman kaybetmeden bunu söylemeniz gerek.

Temiz ve saf derken arkadaşlar yalan söylemeyen durust bir kız olarak görüyor ve eminim anlatsam ayrilacak benden onu kaybetmekten çok korkuyorum

Ben saf ve temiz zannediyor derken dürüst, yalan söylemez sanıyor anlamında kullanmış diye düşünmek istedim. Diğer türlüsünü düşünmek istemiyorum. Bir kadının bu şekilde düşünmesini aklım ve vicdanım kabul etmek istemiyor
Evlenip boşandığımı bilseydi beni kullanırdı tarzı ifadelerden bana böyle bir zihniyet gibi geldi ama umarım dediğin gibidir

X