Çikolata kisti,ameliyat ve hamilelik

cool1983

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2009
1.191
146
Arkadaşlar benim sol yumurtalığımda 5 cm çikolata kistim vardı.Doktora gittiğimde bu durumun hamile kalmamı engelleyeceğini ve ameliyat yapılmsası gerektiğini söylemişti.Ancak korunmayı bıraktıktan 2 ay sonra hamile kaldım fakat maalesef ki 4 haftalıkken düşük yaptım :KK43: Haftasonu tekrar dr a gittiğimde kistin 7 cm olduğu ve yine alınması gerektiğinden bahsetti.

İnternetten incelediğimde bu ameliyat sonucunda yumurtalıkların da etkilenebildiği, hamile kalmayı zorlaştırabildiğini ve de tekrarlanma olasılığının olduğu şeklinde bilgiler edindim.

Bu şekilde hamile kalabildim, ameliyat olarak bu durumu riske atmak istemiyorum; acaba ameliyat olmadan bir kaç ay daha denesem mi? Hamile kalırsam yine düşük yaparım diye de çok korkuyorum, düşüğün bu kistle bağlantılı olup olmadığını da bilmiyorum.

Bilginiz, tecrübeniz yada fikrinin varsa lütfen yardımcı olun, çok üzgün ve de kararsızım...

ben ameliyat oldum kistim patlamak üzereydi acil ameliyata alındım.tek yumurtalığımıda aldılar çocuk artık tüp bebek dediler 6 ay sonra hamile kaldım oğlum 3 yaşında

çok hassas bir konu bu

güvendiğiniz bir hekime muayene olun

daha 18 imde beni de kendini bilmez bir dr ameliyat edeceğim diye tutturdu

başka bir dr a gidip ameiyat olmadan iyileştim

kist amliyatlarında yumurtalığında yanlışlıkla alınması söz konusu olabiliyormuş ve ya yumurtalığın yapısı bozulabiliyormuş bu da çocuk oluşumuna olumsuz bir etken

o yüzden iyice araştırmanızı tansiye ederim

çok hassas bir konu bu

güvendiğiniz bir hekime muayene olun

daha 18 imde beni de kendini bilmez bir dr ameliyat edeceğim diye tutturdu

başka bir dr a gidip ameiyat olmadan iyileştim

kist amliyatlarında yumurtalığında yanlışlıkla alınması söz konusu olabiliyormuş ve ya yumurtalığın yapısı bozulabiliyormuş bu da çocuk oluşumuna olumsuz bir etken

o yüzden iyice araştırmanızı tansiye ederim

Ameliyat olmadan iyileştiren doktorun ismini verir misiniz lütfen? Umarım İstanbuldadır.

Ameliyat olmadan iyileştiren doktorun ismini verir misiniz lütfen? Umarım İstanbuldadır.

samsun atasam hastanesi aysin hanım...

çok pozitif bir doktor

benim ilk gittiğim doktorda hata verdı ilaç yazmadan ameliyat etmeye kalktı

ameliyat edecek dr olarak da kendi kocasını tavsiye etti

garipti....

6 aylık tedaviye cevap vermeyen ve çok büyüyen kistler dışında özellikle çocuksuz insanlara ameliyatı tavsiye etmiyorlar cnm

bi paragöz dr a kurban olma

gerekirse bir kaç dr a git

son çözüm ameliyattır

6 aylık tedaviye cevap vermeyen ve çok büyüyen kistler dışında özellikle çocuksuz insanlara ameliyatı tavsiye etmiyorlar cnm

bi paragöz dr a kurban olma

gerekirse bir kaç dr a git

son çözüm ameliyattır

bana hiçbir tedavi şekli önerilmedi, tek yol ameliyat gibi lanse edildi. Halbuki ben bu kiste rağmen hamile kalabildim, dr bunun olumlu bir sonuç olduğunu belirtti ama yine de kistin patlama ihtimaline karşılık ameliyat dedi

Eşim de ben de bir bebek sahibi olmayı çok istiyoruz ve ameliyat olarak bu şansımın azalmasını istemiyorum.

bana hiçbir tedavi şekli önerilmedi, tek yol ameliyat gibi lanse edildi. Halbuki ben bu kiste rağmen hamile kalabildim, dr bunun olumlu bir sonuç olduğunu belirtti ama yine de kistin patlama ihtimaline karşılık ameliyat dedi

Eşim de ben de bir bebek sahibi olmayı çok istiyoruz ve ameliyat olarak bu şansımın azalmasını istemiyorum.

ben sana son gittiğim dr un dediklerini aktarıyorum

"biz bekarlarda(evlisin ama sonuçta çocuk istiyorsun den de) hemen ameliyat tavsiye etmiyoruz

çünkü yumurtalığın yapısı bozuluyor çocuk olması güçleşiyor

eğer ..cm den küçük olur ve aylık tedaviye cevap vermesse ancak ameliyat konuşulur"

işte kaç cm dediğini tam hatırlamıyorum cnm

belki seninki büyüktür patlamak üzeredir bu bilinmez

benim sol yumurtalığımdaydı

kutu ilaçla geçti

Allahıma hamd olsun aradan yıl geçti hala tekrar etmedi

rutin giderim çünkü

dediğim gibi güvendiğin bir dr a muayene olmalısın

belki de durumun gerçekten ameliyatlıktur

ama sonuçta aklında da acabalar kalmamalı

ben sana son gittiğim dr un dediklerini aktarıyorum

"biz bekarlarda(evlisin ama sonuçta çocuk istiyorsun den de) hemen ameliyat tavsiye etmiyoruz

çünkü yumurtalığın yapısı bozuluyor çocuk olması güçleşiyor

eğer ..cm den küçük olur ve aylık tedaviye cevap vermesse ancak ameliyat konuşulur"

işte kaç cm dediğini tam hatırlamıyorum cnm

belki seninki büyüktür patlamak üzeredir bu bilinmez

benim sol yumurtalığımdaydı

kutu ilaçla geçti

Allahıma hamd olsun aradan yıl geçti hala tekrar etmedi

rutin giderim çünkü

dediğim gibi güvendiğin bir dr a muayene olmalısın

belki de durumun gerçekten ameliyatlıktur

ama sonuçta aklında da acabalar kalmamalı

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. İşallah senin rahatsızlığın hiç bir zaman tekrarlamaz. Çok geçmiş olsun

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. İşallah senin rahatsızlığın hiç bir zaman tekrarlamaz. Çok geçmiş olsun

inşallah sen de şifa bulursun cnm

ama işte bu kistler çeşit çeşit

inşallah seninki de geçer tedavi ile

yurtta kaldığım zamanda birçok arkadaşım vardı kist sorunu olan

ama hepsi de ilaç kullanıyordu

ne kadar olduğunu hatırlamıyorum.evliliğimin ilk yıllarında belirti vermişti ama anlamadılar.Sonra ben diyet yapıyordum ip atlıyordum evde.Sonraki gecenin sabahı ameliyata aldılar.

ne kadar olduğunu hatırlamıyorum.evliliğimin ilk yıllarında belirti vermişti ama anlamadılar.Sonra ben diyet yapıyordum ip atlıyordum evde.Sonraki gecenin sabahı ameliyata aldılar.

Çok geçmiş olsun.Peki yumurtalığını aldılar mı, dr bana bu ihtimalden de bahsedince endişelendim açıkçası.Ameliyat sonrası tekrarladı mı ve çocuğun oldu mu? Bilgi verirsen ço sevinirim

Çok geçmiş olsun.Peki yumurtalığını aldılar mı, dr bana bu ihtimalden de bahsedince endişelendim açıkçası.Ameliyat sonrası tekrarladı mı ve çocuğun oldu mu? Bilgi verirsen ço sevinirim

aldılar yumurtalığımı ondan sonra tek yumurtalıkla hamile kaldım 3 yaşında oğlum şu anda.şu an bir sorunum yok

aldılar yumurtalığımı ondan sonra tek yumurtalıkla hamile kaldım 3 yaşında oğlum şu anda.şu an bir sorunum yok

Çocuğun olduğu için çok sevindim.Allah ona uzun ve sağlıklı bir ömür versin.

Geçmiş olsun canım tekrar, teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

X