Gebeliğe Hazırlık ÇİKOLATA KİSTİ İLE GEBE KALMA SAVAŞ TOPİĞİ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
raporu nasıl cıkartıcaksın yastan dolayı mı cıkarırlar bu hastalıktann dolayı mı bızı aydınlatırsan bızde cıkarırız canım nerden cıkartıcaksın detaylı yazarsan sevinirim cunku bızı bu konuda kımse aydınlatmıyor malesef
3 yıllık evli olma şartı varmış iki aşılama yapılması gerekiyormuş ve üniversite hastanesi

Ben de derin endometriz hastası olan biri olarak ilk tüp bebek denememde normal protokol denendi. 7 yumurta toplantı 2 si döllendi ama transfere gidemediler bile.
2. Ye başlayacağım bu sefer başka yerde. İlk doktorum öncesinde herhangi bir takviye vermemişti. Ama bu doktorum verdi. Bakalım ne olacak.

Ben de derin endometriz hastası olan biri olarak ilk tüp bebek denememde normal protokol denendi. 7 yumurta toplantı 2 si döllendi ama transfere gidemediler bile.
2. Ye başlayacağım bu sefer başka yerde. İlk doktorum öncesinde herhangi bir takviye vermemişti. Ama bu doktorum verdi. Bakalım ne olacak.
Öncelikle çok geçmiş olsun aynı yoldayız ama biz kazanacağızzzz :halay: kistlerin boyutları ne durumda canım ıkı taraflı mı?

Öncelikle çok geçmiş olsun aynı yoldayız ama biz kazanacağızzzz :halay: kistlerin boyutları ne durumda canım ıkı taraflı mı?
Kistim en son 3-4 cm di tek taraflı. Sağ tarafta. MR da çıktı derin endo olduğu. Ama tüp bebek de embriyolar 3. Günde arrest oldu yani gelişimleri durdu. 2. De de aynısı olacak korkusu yaşıyorum 😥 senin ne durumda

Kistim en son 3-4 cm di tek taraflı. Sağ tarafta. MR da çıktı derin endo olduğu. Ama tüp bebek de embriyolar 3. Günde arrest oldu yani gelişimleri durdu. 2. De de aynısı olacak korkusu yaşıyorum 😥 senin ne durumda

ohoooşükret kuzum benım ıkı taraflı solda 6 cm sagda 5 cm ıkıtane yapısık bırde degısık :KK70: en son oyleydı gercı sımdı ne durumda yarın doktora gıtcem yazarım buraya bıde tüp yaptım 4 tane yumurta cıkmıstı bır tane dollendı oda yasamadı :S gecen sene temmzuda yapmıstım sımdı martta yıne baslıcam bakalım hayırlısı be gülüm

kızlar merhaba nasılsınızzz bayadır yazılmamış neler yapıyorsunz ne uyguluyorsunuz benimde çikolata kistim var yumurta takibi yaptırıyorum

Akinti seviyemi ve seklini takip ettim onun disinda kafamiza gore gelisti genelde

Insallah canim herkesin kolay olur ben cok umutsuzdum baslarda gectigimiz ay saldim rahim filmi cekilmedim c125 seviyem dusuktu hatta ona agustosa kadar bakmamisti bile dr test pozitiff cikana kadar hic umudum yoktu emin olamiyordum testten sonra bu kadar erken olmasina sasirdim sevindim cok degisik duygular yasiyorum henuz goremedim acikcasi kimyasal veya dis gebelik olmasindan korkuyorum su haftayi sorunsuz atlatirsak cikolata kistiyle hamile kalmak bekledigimdeb kolay oldu diyecegim
Nasıl bir tedavi uyguladınız. Yeni öğrendim sol yumurtalığımda kist var 8 cm bu beni korkutuyor.

Merhaba Hanımlar, Çikolata kisti illeti yüzünden strese girdik, üzüldük, kimi zaman umudumuz kırıldı ama yılmadan bu yolda ilerleyip bebişlerimizi kucağımıza alacağız .Belki zorlu yollardan geçeğiz, belki hep beraber ağlayacağız ama bu adı kadar tatlı olmayan çikolata kisti ile mücadele edeceğiz.

Çikolata kisti ile savaşımızı ve bebiş için neler yaptıklarımızı birbirimizle paylaşacağız. Topiğimiz hepimize şans getirmesi dileğiyle...:dua:

Kendimi tanıtayım öncelikle ; 4 ve 2 cm çift taraflı çikolata kistim var. 2015 yılında açık endometriozis ameliyatı ve geçici menepoz tedavisi gördüm. 4 yıl bebek kararı aldım , 4.ay denememde gebelik haberi aldım , 6.haftada düşük yaptım ve çikolata kistim tekrarladı ve boyutu 8 ay içinde 2mm den 4cm e ulaştı. 9 ay boyunca tekrar gebelik çalışmam oldu fakat gebe kalamadım ve hsg sonucu tüpler kapalı çıktı. Sol tüpüm kapalı , sağ tüpüm açıldı. Hemen ardından tüp bebek tedavisine başladım. Doktorum yumurta kalitesi için 4 kutu prowomen ve resveratrol kullanmamı istedi. 3.5 kutu kullanımında kimyasal gebelik geçirdim. Hemen sonraki ay aşılama denemk istedim, o da tutmayınca tüp bebeğe devam ediyorum. Tekrar kalite için vitamin takviyesi kullanacağım 2ay ve yumurta toplama işlemi gerçekleşicek. Hemen ardından geçici menepoz tedavisi uygulanacak 3 ay boyunca. Benim hikayem bu şekilde , inşallah hayırlısı ile evlatlarımıza kavuşuruz. Bu arada vitamin olarak prowomen ve endovita kullanıyorum. İçeriklerini araştırabilirsiniz oldukça zengin vitaminler . Endovita da yeni çıkan bir ürün, enfeksiyon , ağrı ve kistin büyümesini engelliyor içeriğinde resveratrolde mevcut. Çikolata kistiniz varsa muhakkak takviye kullanmalısınız.

ÜYE ADIÇİKOLATA KİSTİ CM
HASTANE
DOKTORBEKLENEN ADET TARİHİ DÜŞÜKSAVAŞTÜP BEBEK
B balbocegi35 4 cm - 2 cmİrenbeÜmit incebozTÜP BEBEKvar16ay-
@burcusami4,5/5 cmÖzel muayenehaneZiya ÇETİNDOĞAL GEBELİK :anneadayı:Kimyasal-
Dış gebelik
12ay
@patiliseker
@RemellTÜP BEBEK2 YIL
Merhaba 🙂 umut olsun diye yazmak istedim.30 yaşında tüp Bebek ile gebe kaldım oğlum 7 yaşında.sonra 2 yasindayken kendiliğinden gebe kaldım onu 22 haftalikken kaybettim sonra cok istedik yine olmadi ama nasip kismet dua ettim Rabbime biraktim ve seneler sonra kendiliğinden gebe kaldim yine.simdi oglum iki aylik..bu gebelik olusmadan once kistim tek soldaydi ve 8cm di..sezeryan olunca sol yumurtaligimi aldırdım kistten kurtuldum inşallah başka yerde cikmazsa 🤲 kisacasi tup bebekle de kendiliğinden de oluyor yeterki pes etmeyin stres yapmayin umutsuz olmayin Allah hepinize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin 🤲🙂❤️ bu arada 38 yaşındayım 🙂

Merhaba 🙂 umut olsun diye yazmak istedim.30 yaşında tüp Bebek ile gebe kaldım oğlum 7 yaşında.sonra 2 yasindayken kendiliğinden gebe kaldım onu 22 haftalikken kaybettim sonra cok istedik yine olmadi ama nasip kismet dua ettim Rabbime biraktim ve seneler sonra kendiliğinden gebe kaldim yine.simdi oglum iki aylik..bu gebelik olusmadan once kistim tek soldaydi ve 8cm di..sezeryan olunca sol yumurtaligimi aldırdım kistten kurtuldum inşallah başka yerde cikmazsa 🤲 kisacasi tup bebekle de kendiliğinden de oluyor yeterki pes etmeyin stres yapmayin umutsuz olmayin Allah hepinize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin 🤲🙂❤️ bu arada 38 yaşındayım 🙂
Ben de çikolata kisti var, bu süreçte herhangi bir şey kullandınız mı?

Neden transfere gidemedi?

Merhabalar umarım hala aktif olanlar vardır. Dün ağrılarım sebebiyle gittiğim doktor endometriozis, endomiyom ve çok sayıda nodülüm olduğunu söyledi. Açık ameliyat yapmak istedi. Ancak yeni evliyim ve gebelik istiyorum. Benzer şeyler yaşayan var mı kafam o kadar karıştı ki

Canım ben henüz tüp bebek denemedim, doktor tüp bebek yapabiliriz diye çağırmıştı birkaç ay önce ama gidemedim maddi durumlar yüzünden. Sol yumurtaligimda çikolata kisti ve karın içerisinde yaygın endometriozis odaklarım var.
Bu ay reglden sonra hayıt tohumu kullandım ve dün (adetimden üç gün önce) hamile olduğumu öğrendim. İnşallah sağlıkla ilerler tabi daha çok erken. Bilmiyorum kullandın mi hayıt tohumu ama bende vesile oldu galiba.
Güncel durum ne acaba

X