Tüp Bebek Merkezleri çikolata kisti olup tüp bebek tedavisi görenler ve görmüş olanlar lütfen paylaşalım

asuman03

Guru
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2008
76
2
38
herkeze mrb bayanlar bende çikolati kisti var bir defa açık ameliyat oldum ve 1 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım fakat ne yazık ki düşük yaptım sonra 3-4 ay korunduktan sonra tekrar gebe kalmayı denedim ama olmadı meğer tekrar kist oluşmuş ve bu yüzden gebe kalamıyormuşum bu sefer kesinlikle ameliyat önermediler hangi doktora sorduysam tüp bebek dedi ve şimdi maya tüp bebek ankarada tedaviye başladık çikolata kisti olupta ilk denemesinde hamile kalan var mı çok karamsarım tedavim olumlu sonuçlanmayacak diye :KK43:

asumancım geçmiş olsun canım.bende çikolata kistinden 3 sene önce ameliyat oldum.2 aşılama ve 1 tüp denemem var.malesef negatif hepside.ama tanıdığım bir arkadaşım var ameliayt sonrası 8 tane tekrarlayan çikolata kistiyle ilk tüp denemesinde hamile kaldı.ve bir arkadaşım daha hiç amleiyat olmadan 4 cm lik çikolata kistiyle ilk microsunda hamile.yani kistin sorun olacağını düşünmüyorum tüp bebekte canım.zaten yumurta toplama sırasında içini boşaltıyolarmış.inşallah senin de mutlu haberlerini alırız opuyorumnanaktan

kızlar,bende deçikolata kisti vardı tekrarladı,şimdi tüp bebeğe başvuracağım...Alman hastanesini (Aytül hanım) mi yoksa Memorial hast.ni (Erman bey) tavsiye edersiniz?

iki yumurtalığımda da ç.kisti vardı ameliyat falan olmadım tekliflere rağmen:)tüp bebek denedim,oldu hem de ikiz.Eğer yumurta çıkıyora birkaç tane çocuk için şansın var ameliyatsız,yumurta toplandıktan sonra kistle ilgisi kalmıyor,umarım uğraşmadan utlu son olur.

canım benimde kist vardı 2 kere ameliyat oldum.2 tüp bebek negatif.
sakın moralini bozma.yumurtalar toplandıktan sonra tutunmada bir engeli olmuyormuş.umarım herşey yolunda gider.doktor toplama sırasında kisti boşaltırız dedimi?bende önümüzdeki ay mayadayım.iyi haberlerini bekliyorum.

iki yumurtalığımda da ç.kisti vardı ameliyat falan olmadım tekliflere rağmen:)tüp bebek denedim,oldu hem de ikiz.Eğer yumurta çıkıyora birkaç tane çocuk için şansın var ameliyatsız,yumurta toplandıktan sonra kistle ilgisi kalmıyor,umarım uğraşmadan utlu son olur.

çok sevindim canım.Allah analı babalı büyütsün.sen nerede tedavi gördün.

Canım senin adına çok sevindim,benimki biraz ilerlemiş ,kötü giden bi endometrioma,2 overdede 6cm kist vardı başka yerlerde de vardı ameliyattan hemen sonra tekrarladı bir overde inşallah işlerim yolunda gider,yine karın ağrılarım başladı bana yine laparaskopi yolları görünüyor...

canım benimde kist vardı 2 kere ameliyat oldum.2 tüp bebek negatif.
sakın moralini bozma.yumurtalar toplandıktan sonra tutunmada bir engeli olmuyormuş.umarım herşey yolunda gider.doktor toplama sırasında kisti boşaltırız dedimi?bende önümüzdeki ay mayadayım.iyi haberlerini bekliyorum.

mrb canım öncelikle allah gönlümüzün muradını versin hepimizin bana yumurta to plamayı yada transfer işlemini engelleyecek bir kist olursan o kisti çekeriz dediler onun haricinde çikolata kisti zaten yumurtalıkta onu alamazlar zaten benim transferimde bayrama denkgeliyor tam seninde bu ay da olsaydı belki görüşebilirdik hoş transferden sonra test için geldiğimizde belki görüşebiliriz sen maya ya ilk defa mı gidiyorsun doktorun kim benim ilk denemem oda maya da nasip oldu

asumancım geçmiş olsun canım.bende çikolata kistinden 3 sene önce ameliyat oldum.2 aşılama ve 1 tüp denemem var.malesef negatif hepside.ama tanıdığım bir arkadaşım var ameliayt sonrası 8 tane tekrarlayan çikolata kistiyle ilk tüp denemesinde hamile kaldı.ve bir arkadaşım daha hiç amleiyat olmadan 4 cm lik çikolata kistiyle ilk microsunda hamile.yani kistin sorun olacağını düşünmüyorum tüp bebekte canım.zaten yumurta toplama sırasında içini boşaltıyolarmış.inşallah senin de mutlu haberlerini alırız opuyorumnanaktan

tşk ederim evocum napıcaz bu kistlerden bilmem neyse derdini veren allah dermanı nı da verir demek senin tüp bebekte negatip tekrar bi tedavi düşünüyor musun?
arkadaşların adına çok sevindim umarım bizde onlar gibi gebe kalabiliriz doktor bana bu kist embriyonun şeklini ve tutunmasını da bozabiliyor demişti o yüzden sordum saol ilgilendiğin için inş hepimiz birbirimize mutlu haberler veririz opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

saol asumancım inşallah.ben şuan beklemedeyim mayıs gibi düşünüyorum 2.microyu bakalım kısmet artık.1.microdan sonra toparlanmak zaman aldı benim için hem maddi hem manevi...hayırlısı olsun...

canım sormamda sakınca yoksa sen nerde tüp yaptırdın dr un kimdi yazarsan sevinirim bu arada şuan hamile misin yoksa dünyaya geldimi bebişlerin allah onlarla birlikte ve tabi eşinle uzun ve mutlu bir ömür nasip etsin inş

saol asumancım inşallah.ben şuan beklemedeyim mayıs gibi düşünüyorum 2.microyu bakalım kısmet artık.1.microdan sonra toparlanmak zaman aldı benim için hem maddi hem manevi...hayırlısı olsun...

canım senin neden tüp değil de micro bu arada tedavini nerde yaptırıyorsun allah hepimizin kucağını dolu etsin inş

arkadaşlar kistlerinizlemi tüp bebek yaptırdınz yoksa laporoskopi sonrasımı tüp bebek yapıldı,tedavielriniz ne şekilde gelişti,ameliyat ve tüp bebek denemelerinden sonra kistleriniz tekrarladımı?

arkadaşlar kistlerinizlemi tüp bebek yaptırdınz yoksa laporoskopi sonrasımı tüp bebek yapıldı,tedavielriniz ne şekilde gelişti,ameliyat ve tüp bebek denemelerinden sonra kistleriniz tekrarladımı?

Selam..canım benim kistlerim aslında onlar tümör sayılır ya neyse çok büyüklerdi ve çok ağrım oluyordu hemen laparaskopi oldum..şimdi de tüp bebek merkezine başvurdum..Tavsiyeler hastaya ve hastalığın şiddetine göre değişir..ben de doktorum çok araştırdım bu konuları ama tüp bebek işinin içine girince kendimi sudan çıkmış balık gibi hissettim..tüp bebeğe yeni başlıyorum...senin kaç tane kistin var nerde ve kaç cm?Kaç yaşındasın?Eşin hiç spermiyogram yaptırdı mı?Kaç yıldır çocuk deniyorsunuz?tüplerin açık mı kapalı mı bakıldı mı?çikolata kistinde tüpler de yapışıp tıkanabiliyor önemli...sen bu sorularıma cevap yaz ben sana yardımcı olmaya çalışayım...
ameliyattan sonra kistin tekrarlama ihtimali ameliyatın tekniğine ve senin kistinin durumuna göre değişir...kisti çıkarıp kalan duvarı yakarak yok etmeye çalışırlarsa tekrarlama riski daha yüksek..ama kisti duvarını da kazıyarak çıkarırlarsa tekrarlama riski daha az..ama yine de tekrarlama riskleri yüksek..benimki de tekrarladı..Bu arada ameliyat olacaksan kesinlikle açık ameliyat olma yapışıklıklar olur daha kötü olursun...kesinlikle laparaskopi ol..izmirdeysen Ege üniversitesinde Doç.Fatih Şendağ çok iyi...

ben 6 ay kistimle normal yoldan hamile kalmayi denedim, sonra acil bir laparoskopi olmam gerekti, kist yumurtaligimi kaybetmeme neden olmak uzereydi. laparoskopiyle temizlendi, sonrasinda 6 ay daha normal yoldan denedim. bu surede kist yeniledi. tup bebek yaptik, ilk denemede tuttu. su an 35 haftalik hamileyim.

kist tup bebegin basarisina engel degil.

Selam..canım benim kistlerim aslında onlar tümör sayılır ya neyse çok büyüklerdi ve çok ağrım oluyordu hemen laparaskopi oldum..şimdi de tüp bebek merkezine başvurdum..Tavsiyeler hastaya ve hastalığın şiddetine göre değişir..ben de doktorum çok araştırdım bu konuları ama tüp bebek işinin içine girince kendimi sudan çıkmış balık gibi hissettim..tüp bebeğe yeni başlıyorum...senin kaç tane kistin var nerde ve kaç cm?Kaç yaşındasın?Eşin hiç spermiyogram yaptırdı mı?Kaç yıldır çocuk deniyorsunuz?tüplerin açık mı kapalı mı bakıldı mı?çikolata kistinde tüpler de yapışıp tıkanabiliyor önemli...sen bu sorularıma cevap yaz ben sana yardımcı olmaya çalışayım...
ameliyattan sonra kistin tekrarlama ihtimali ameliyatın tekniğine ve senin kistinin durumuna göre değişir...kisti çıkarıp kalan duvarı yakarak yok etmeye çalışırlarsa tekrarlama riski daha yüksek..ama kisti duvarını da kazıyarak çıkarırlarsa tekrarlama riski daha az..ama yine de tekrarlama riskleri yüksek..benimki de tekrarladı..Bu arada ameliyat olacaksan kesinlikle açık ameliyat olma yapışıklıklar olur daha kötü olursun...kesinlikle laparaskopi ol..izmirdeysen Ege üniversitesinde Doç.Fatih Şendağ çok iyi...

canım ben 1 aşılama,1 tüp bebek yaptım ikiside negatifti,4 yıldır korunmuyorum,yaşım 29 oldu,sağda 3 cm solda 5 cm kistlerim,birde rahimde polip çıktı,eşiminde morfoloji düşük sayısı iyi,rahim filmini korkup yaptırmadım ama pişmanım,belkide tüplerim tıkalı senin dediğin gibi,boşuna bekledim ha oldu ha olacak diye 4 yılım geçti,sabrım tükendi,umutsuzluğa düşmekten alamıyorum kendimi,moralim hep bozuk,şimdi laparoskopi sonrası yumurtalık rezervinin düşme olasılığıda var,özel hastaneye güvenme dediler bende cerrahpaşaya gitme kararı aldım,ist.dayım.işte böyle canım.

Nerhaba arkadaşlar bende iki kez tüp bebek denemesi yaptırdım ikiside olumsuz sonuçlandı.İlk denemede hiç bi sorun yok dendi doktorum o kadar umutlu konuştuki ama ne yazık 9 gün sonra umutlarım yıkıldı 2. denemede aynı hüsranla bitti ve yumurtalıklarımda kistler oluşmuş rahim arkasında sıvı birikimim olduğu söylendi sıvı çekildi denildi yine olumsuz bi sonuç bu tür rahatsızlığı olanlar varmı yardımcı olursanız minnettar kalırım sizlere yada başarı oranları yüksek dr isimlerini paylaşabilirmisiniz tşk

canım ben 3 senedir aynı cliniğe gidiyorum çocukkken bi batın amaliyatı geçirdiğim için laparaskopi şansım dahi yok o yüzden tüplerim başka bi yöntemle kapatıldı sıvı akımı falan varsa engellensin diye ama bu sıvı nerden geliyosa yine geliyo dr larda bi anlam veremiyo kistlerim baya büyük onlar yok edilirken yumurta olgunlaştırma ilaçları yüzünden tam anlamıyla yokta olmuyolar 27 yaşındayım daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum açıkcası eşimde hiç bi sorun bulamadılar banada kistlere bağlı sıvıdan tutmuyo olabileceğini söylüyolar kime inanacağıma şaştım doğrusu bendemi devlet hastanelerinde çözüm arasam özellerle olmucak gibi hem zaman ham maddiyat açısı görünmeyan yüzü ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

papatyam madem ki sende maddi açıdan yıprandın ve hala sonuç alamadın benim gibi, eğer istanbuldaysan çapa yada cerrahpaşa ya git derim, özel hastanlere gidince insan bir yerde tıkanıp kalıyor ve tedavi yarım kalıyor, hem cerrahpaşa vb. gibi hastanlerde kesin sonuç alma ihtimali daha yüksekmiş, ben biraz araştırdım, sanada tavsiye ederim, yaşımız da geçmek üzere,çok daha fazla zaman kaybetmeden git, tüp bebeği olmasa bile tedavi veya ameliyat ne gerekliyse oralarda yaptır, Allah yardımcımız olsun.

X