Çıldırıyorum bu ev işleri yüzünden..

Mylittlehoneybee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
2.282
1.246
Selam hanımlar. Derdim bu ev işleri. Evimiz 3+1. 2 odası boş sayılır tam boş olmasa da. Biz salonu hunharca kullanıyoruz yani yemek vs herşey salonda. Sıkıntım bu ev tam anlamıyla asla temiz olmuyor. Bi de evdeyim şimdi artık moralim bozuluyor dağınıkken ev.. Buzdolabı kirleniyor habire, balkonlar var, banyo var iki tuvalet.. Sinirlerim bozuluyor artık.. Sürekli kıyafet yıkanıyor zaten sürekli çamaşır askısı dolu.. Çalışırken daha rahattım gerçekten en azından ev dağılmazdı.. Şimdi evi böyle gördükçe sinirlerim bozuluyor.. Nasıl yapıyorsunuz siz? Hergün siş süpür mü?banyo hergün mü yıkanır? Buzdolabı yıkamak hele zulüm gibi..yetişemiyorum yardım edin

Selam hanımlar. Derdim bu ev işleri. Evimiz 3+1. 2 odası boş sayılır tam boş olmasa da. Biz salonu hunharca kullanıyoruz yani yemek vs herşey salonda. Sıkıntım bu ev tam anlamıyla asla temiz olmuyor. Bi de evdeyim şimdi artık moralim bozuluyor dağınıkken ev.. Buzdolabı kirleniyor habire, balkonlar var, banyo var iki tuvalet.. Sinirlerim bozuluyor artık.. Sürekli kıyafet yıkanıyor zaten sürekli çamaşır askısı dolu.. Çalışırken daha rahattım gerçekten en azından ev dağılmazdı.. Şimdi evi böyle gördükçe sinirlerim bozuluyor.. Nasıl yapıyorsunuz siz? Hergün siş süpür mü?banyo hergün mü yıkanır? Buzdolabı yıkamak hele zulüm gibi..yetişemiyorum yardım edin
Ay bilmiyorum asla başaramıyorum. Bir yeri yapsam diğeri pisleniyor. Ben de yardımcı çağırdım eğer işi iyiyse fiyatta anlaşırsak her hafta 1 gün gel diyeceğim. Zamanımı temizlik yaparak geçirmekten yıldım

Biliyor musunuz ben de bugün tam olarak bunu düşündüm, çalışırken bu ev daha mı az dağılıyordu sanki ya diye☺️ İnanın biz evde(3+1) iki kişiyiz yani eşim ve ben. Her gün yerleri süpürüyorum mesela bana diyorlar ki senin ne işin olacak zaten 2 kişisiniz. Ama asla öyle değil, bir gün süpürmesem tozdan tüyden saçtan geçilmiyor. Klozet küvet vs temizliği her gün yapıyorum zaten, her gün çamaşır suyuyla yıkamak da ne kadar doğru onu da bilmiyorum. Sabah öğle akşam sürekli bulaşık zaten, genelde gece makineyi çalıştırıyorum. Valla bazen de içimden hiç gelmiyor yaa, öyle afedersin pislikten geçilmeyecek gibi değil tabii ki ama içinden gelmiyorsa da yapma yanii insanız robot değiliz, haftada bir süpür yeter🤷🏻‍♀️

Bana da söyleyin. Üstteki yorumun dediği her şeyi yapıyorum zaten. Evde bulaşık birikmiyor, çamaşır birikmiyor, aldığımız her şeyi de yerine koyuyoruz yine de yetişemiyoruz eşimle. Her gün silmiyoruz ama her gün süpürüyoruz. Banyo tuvalet her gün toz oluyor, her gün tozunu alıyoruz. Bıktım artık 🥺 Ev 3+1 büyük geliyor herhalde.

Ay bilmiyorum asla başaramıyorum. Bir yeri yapsam diğeri pisleniyor. Ben de yardımcı çağırdım eğer işi iyiyse fiyatta anlaşırsak her hafta 1 gün gel diyeceğim. Zamanımı temizlik yaparak geçirmekten yıldım
Benimde aynı şimdi de boş odalar tozlanmış onları temizleyim diyene kadar salon ve mutfak coşacak.. Şaştım vallahi

Buzdolabini niye yikiyoruz ki? Yani ayagima takip sokaga cikmiyorsam buzdolabi yikamama gerek yok bence ashahshahgsja
Sakasi bir yana,ben evi her gun supurur silerim. Tuvaleti de her gun cifle fircalariz. Banyoyu kim kullandiysa kurulayip cikar boylece kirec küf tutmaz. O da her gun yapilirsa ev temiz kalir.

Benimde aynı şimdi de boş odalar tozlanmış onları temizleyim diyene kadar salon ve mutfak coşacak.. Şaştım vallahi
Benim bi de arkamdan dağıtıp döken saçan bi çocuk var. Bn çok yıldım. Zaten ev işini hiç sevmem. Durumun olursa mutlaka silen süpüren robot süpürge al. Robot süpürge olmasa ben bitmiştim

Biliyor musunuz ben de bugün tam olarak bunu düşündüm, çalışırken bu ev daha mı az dağılıyordu sanki ya diye☺️ İnanın biz evde(3+1) iki kişiyiz yani eşim ve ben. Her gün yerleri süpürüyorum mesela bana diyorlar ki senin ne işin olacak zaten 2 kişisiniz. Ama asla öyle değil, bir gün süpürmesem tozdan tüyden saçtan geçilmiyor. Klozet küvet vs temizliği her gün yapıyorum zaten, her gün çamaşır suyuyla yıkamak da ne kadar doğru onu da bilmiyorum. Sabah öğle akşam sürekli bulaşık zaten, genelde gece makineyi çalıştırıyorum. Valla bazen de içimden hiç gelmiyor yaa, öyle afedersin pislikten geçilmeyecek gibi değil tabii ki ama içinden gelmiyorsa da yapma yanii insanız robot değiliz, haftada bir süpür yeter🤷🏻‍♀️
Evet aynen öyle.. Millete kolay geliyor ne işin var diyorlar.. Halıyı bir gün süpürmesem ertesi gün resmen kırıntılar birikiyor.. İçimden hiç gelmiyor esasında ama işte :KK53:

Sanırım düzenli değilsiniz.Mesela buzdolabına bişey koyarken altını silip koyarsanız pislenmez.Günlük iş bölümü yaparsanız hiç binmiyor temizlik.Ama hepsini aynı gün yapmaya çalışırsan tabi ki zor olur.
Aslında daha dikkat ederdim ama bu evi çok sevemedim.. Buzdolabı kirli gibi değil böyle ama dağılıveriyor.. Yani o düzen kalmıyor ilk temizledipimdeki.. Bunu takip ettiremiyorum sıkıntım bu..

Ah bacım neredeyse herkes aynı durumda bizim evde ne bulaşık biter ne çamaşır daha cocuk dogmadan bu sekilde 😑

Merhaba.ben de yemekten muzdaribim.her gün ne yapsam diye düşünüyorum.yemek yapma vakti gelince moralim bozuluyor.5.5 aylık gebeyim üstüne bir de depresyondayım sanırım.ev işi yapmak içimden gelmiyor.ancak sevdiğim bir programı açıyorum onu dinlerken bi yandan iş yapıyorum.internetim falan bitse ev işi eziyet gibi geliyor

1 yıldır evden çalışıyoruz ben de aynı dertlerden muzdariptim 2 hafta önce baktım bu böyle gitmeyecek yardimcı bir abla buldim.15 de bir gelecek günük süpürmeyi de robota yaptırıcam zaten. Çok da dağıtmazsak sorun olmaz gibi
Bende istiyorum aslında ama sonra diyorum zaten evdesin ne gerek var..

X