Popüler Konu Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️

Valla ben çok basit şeyler yaparım, kimyasalı çok kullanmam. Sabah akşam Simple yüz temizleme jeli. Tonik niyetine gül suyu. Sivilce için çay ağacı yağı. Her duş sonrası e vitamini ve sarı kantaron yağı. Bir de yüz yogası. Kesinlikle hepinize doğal şeyleri tavsiye ederim. Tabi kişiye göre değişir ama denemeye değer.

Valla ben çok basit şeyler yaparım, kimyasalı çok kullanmam. Sabah akşam Simple yüz temizleme jeli. Tonik niyetine gül suyu. Sivilce için çay ağacı yağı. Her duş sonrası e vitamini ve sarı kantaron yağı. Bir de yüz yogası. Kesinlikle hepinize doğal şeyleri tavsiye ederim. Tabi kişiye göre değişir ama denemeye değer.
Benim kullandığım ürünler temiz içerikli ve genelde vegan oluyor. Market ürünleri kullanmam. Cildime kullanacağım ürünlerin içeriklerini okur öyle kullanırım. Cildimin ihtiyacı olan ürünü kullanırım.
Doğal dediğimiz ürünler her cilde uygun olmayabiliyor. Cilt tipimizi bilip ona yönelik ürün kullanmak en doğrusu

Sudocrem'i pek severdim. Sivilcelerimle oynadığımda yara olduğunda ya da herhangi bir nedenle bir yerim yara olduğunda Sudocrem sürdüğümde daha hızlı geçer, daha az iz kalırdı. Uzun süredir soyucu ürünler ve salisilik asit kullandığım için özellikle bazı günler çok kuru, yıpranmış oluyordu yüzüm. O zamanlar tüm yüzüme de incecik uygulardım çinko içeriyor diye, tabii bu nadiren.

Geçenlerde bir yerde Sudocrem'in de içeriğinde bulunan BHA(beta hidroksi asit olan değil butillenmiş hidroksianisol) hakkında bir şeyler okudum. BHA meğer eşey hormonları üzerinde etkisi olan bir endokrin bozucuymuş. Hem de uluslararası kanser araştırma ajansı tarafından potansiyel bir kanserojen olarak sınıflandırılmış.

Bu durum beni üzdü. O kadar kullandık. Beni en çok şaşırtan ve üzen şeyse bebekler için üretilen bir üründe böyle bir içeriğin bulunması oldu.

Ay bir de fiddy metodunu cumartesi ben de denedim ama hiç işe yaramadı ya:KK43: sadece burnuma yaptım orada çok siyah nokta olduğu için ama yüzeye yakın ve büyük olan siyah noktalar bile gitmedi hani sıksan çıkacak gibi görünenler. Ben mi beceremedim acaba🤔

Asit olarak salisilik asit kullandım. 20 dakika bekledim silmeden üzerine dermokil sen de kat kendin yap kömürlü kil maskesini uyguladım 15 dakika bekledi, ılık suyla duruladım. Yağ bazlı makyaj temizleyicim olmadığı için sonraki adımda taşıyıcı yağ kullandım ve non komedojenik olması sebebiyle tercihimi shea yağından yana yaptım. Sürüp 15 dakika bekledim ve yaklaşık 5 dakika masaj yaptım. Ama etki sıfır 😩

Ay bir de fiddy metodunu cumartesi ben de denedim ama hiç işe yaramadı ya:KK43: sadece burnuma yaptım orada çok siyah nokta olduğu için ama yüzeye yakın ve büyük olan siyah noktalar bile gitmedi hani sıksan çıkacak gibi görünenler. Ben mi beceremedim acaba🤔

Asit olarak salisilik asit kullandım. 20 dakika bekledim silmeden üzerine dermokil sen de kat kendin yap kömürlü kil maskesini uyguladım 15 dakika bekledi, ılık suyla duruladım. Yağ bazlı makyaj temizleyicim olmadığı için sonraki adımda taşıyıcı yağ kullandım ve non komedojenik olması sebebiyle tercihimi shea yağından yana yaptım. Sürüp 15 dakika bekledim ve yaklaşık 5 dakika masaj yaptım. Ama etki sıfır 😩
Cilt bakımında yaptım sonuç bu oldu diyemezsin ki? Düzen ve istikrar önemli bu konuda. Benim de elime siyah noktalarım gelmedi ama düzene soktuğum zaman gözeneklerimin içi temizlendi ve daha temiz göründü.

Benim kullandığım ürünler temiz içerikli ve genelde vegan oluyor. Market ürünleri kullanmam. Cildime kullanacağım ürünlerin içeriklerini okur öyle kullanırım. Cildimin ihtiyacı olan ürünü kullanırım.
Doğal dediğimiz ürünler her cilde uygun olmayabiliyor. Cilt tipimizi bilip ona yönelik ürün kullanmak en doğrusu
Tabii her cilt tipine göre değişir

Cilt bakımında yaptım sonuç bu oldu diyemezsin ki? Düzen ve istikrar önemli bu konuda. Benim de elime siyah noktalarım gelmedi ama düzene soktuğum zaman gözeneklerimin içi temizlendi ve daha temiz göründü.
Doğrusun. Sanırım ben süslü sözlük'te falan yazılanları okuduktan sonra bakım bitince Scarlett Johansson olacağımı sandım😅

Doğrusun. Sanırım ben süslü sözlük'te falan yazılanları okuduktan sonra bakım bitince Scarlett Johansson olacağımı sandım😅
Ay keşke öyle olsak :KK70: cilt bakımı gerçekten sabır istiyor. Bir de ben baya düzenli yaparım bakımım ama hala düzelmemiş gibi geliyor yüzüm. İstediğim verimi alamadım gibi hissediyorum. sonra arkadaşlarla falan görüşünce onlar fark ediyor. He demek ki doğru yoldayım diyorum :KK70:

Ay keşke öyle olsak :KK70: cilt bakımı gerçekten sabır istiyor. Bir de ben baya düzenli yaparım bakımım ama hala düzelmemiş gibi geliyor yüzüm. İstediğim verimi alamadım gibi hissediyorum. sonra arkadaşlarla falan görüşünce onlar fark ediyor. He demek ki doğru yoldayım diyorum :KK70:
Çok keyifli bir şey ama değil mi😍 ben çok deşarj oluyorum cilt bakımı yaparken. Bir de doğrusu nasıl olur onu öğrenince 🥰

Scarlett Johansson olursan aynılarını ben de alırım. Gerekirse böbreğimi satar alırım:KK70::KK70::KK70:
İndirim kovalıyorum ben :KK70: Yüz temizleme jelimi ve güneş kremimim denemelisin bence. Cosrx güneş kremi ve yüz yıkama jeli

Cosrx-AloeSoothingSunCreamSPF50Pa_Korendy1.jpg
848281485-s1-fullsizeoutput-87b-5b5b0f435d38a.jpeg

İndirim kovalıyorum ben :KK70: Yüz temizleme jelimi ve güneş kremimim denemelisin bence. Cosrx güneş kremi ve yüz yıkama jeli

Cosrx-AloeSoothingSunCreamSPF50Pa_Korendy1.jpg
848281485-s1-fullsizeoutput-87b-5b5b0f435d38a.jpeg
Aklımda cosrx yine ilk buraya yazdığımda sen önermiştin. Babe'den memnun kalmadım. Yağsız gibi değil hiç. Ay bu arada bir saattir sana mesaj yazıp kendi kendime gülüyorum ailem benim için endişelenmeye başladı 😅😅

Cosrx u burda gorup merak ediyordum. Black friday den dolayi indirim var iken

Hyaluronic Acid Hydra Power Essence i almaya karar verdim 🙊

Cilt bakiminin devamini getirsem faydasi varmi yokmu gorurum herhal. Suan Kiehls den asagidaki 3 urunu kullaniyorum.

Bu urun kadife gibi yapiyor yuzumu 🤭 cizgilerim yok yas 34 olsada. Verdigi his ve kokusu yuzunden vazgecemiyorum kendisinden.
237313649.jpeg

Calendula su bazli kremide guzel. Fakat yuz temizleyicisinin pek ise yaradigini gormuyorum.

Eklentiler

• product_v1_x1.jpg
    product_v1_x1.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 22
  • kiehls-face-moisturizer-calendula-serum-infused-water-cream-100ml-000-3605971990496-whip.png
    kiehls-face-moisturizer-calendula-serum-infused-water-cream-100ml-000-3605971990496-whip.png
    397,4 KB · Görüntüleme: 27
Cosrx in Hydra Power essence i muhtesem 😍 daha 3. Gun fakat cildimi bebek gibi yapti. Benim bir sorunum da kizariklik. Ona bir care ariyorum.

Birde serum arayisindayim.

Cosrx u burda gorup merak ediyordum. Black friday den dolayi indirim var iken

Hyaluronic Acid Hydra Power Essence i almaya karar verdim 🙊

Cilt bakiminin devamini getirsem faydasi varmi yokmu gorurum herhal. Suan Kiehls den asagidaki 3 urunu kullaniyorum.

Bu urun kadife gibi yapiyor yuzumu 🤭 cizgilerim yok yas 34 olsada. Verdigi his ve kokusu yuzunden vazgecemiyorum kendisinden.
Eki Görüntüle 2959036

Calendula su bazli kremide guzel. Fakat yuz temizleyicisinin pek ise yaradigini gormuyorum.
Kıehl's in ürünleri aşırı iyi ve faydalı olacağını düşünüyorum. Hyalıronıc Acid bence günlük rutinde kesinlikle kullanılması gerekiyor.

X