Maske Tarifleri Cilt maskeleri ve bakım

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
R

redrose_gk

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi redrose_gk
  • #1
CİLT MASKELERİ

ARI SÜTÜ MASKESİ
Probee Arı Sütü Yoğun Bakım
İçerik: Saf arısütü, polen ve bal

Etkileri: Saf arısütü içeren yoğun bakım maskesi; sivilceli ciltlerde, güneş lekelerinde, sarkmalarda ve göz altı torbalarının yok edilmesinde kullanılır. Ayrıca yoğun B vitamini içeren malt içeceklerinin içilimi sırasında göğse yapılan masajlarla da göğüslerdeki sarkmaları engellediği ayrıca düzgün görünümlü hale getirdiği kanıtlanmıştır.
Kullanım Şekli: Akşamları yatmadan önce, iyice temizlenmiş cildinize iki dakikalık masaj eşliğinde uygulayınız. 20 dakikalık bekleme süresi ardından gül suyu ile temizleyiniz.

CİLT NEMLENDİRİCİ DOĞAL KREM
İçerik: Jojoba yağı, HBK yağı ve saf Arısütü.

Etkileri: A, B ve E vitaminleri içeren nemlendirici krem; Kuru ciltlerde, cilt kırışıklıklarına ve göz altı kırışıklıklarına karşı kullanılır
Kullanım Şekli: Kir ve makyajdan arındırılmış temiz cilde uygulanır. Yağlı ve karma ciltlerde uygulamadan 30 dk. Sonra yıkanmalıdır. Kuru ciltlerde yıkanmaz.

SELÜLİT KREMİ
İçindekiler: Orman sarmaşığı özü, kakao yağı, vazelin.

Kullanım Şekli: Selülitli bölgeye sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa masaj ile uygulanır.

VİTİLİGO MERHEMİ
İçerik: Bergamot Özü, Kakao Yağı ve vazelin

Kullanılış Şekli: Problemli bölgeye sabah ve akşam uygulanır.

GAVUR PANCARI KÖKÜ MERHEMİ
Sedef için
İçindekiler: Gavur pancarı kökü ve asitsiz saf zeytin yağı
Kullanım Şekli: Problemli bölge temizlenir Merhem sürülür. Günde 1 veya 2 kez tekrarlanır
.

AYNI SEFA MERHEMİ
İçindekiler: Aynısafa çiçeği özü, kakao yağı, vazelin.

Etkileri: cilt üzerinde oluşan mantar, alerjik kaşıntı, egzama ve sedef rahatsızlıklarında. Ayrıca basur ve varis problemlerinde kullanılır.

H.B.K. YAĞI
İçindekiler: Havuç yağı, buğday yağı, kayısı yağı
Etkileri: A B ve E vitaminleri içerir. Cilt kırışıklarını giderir, cilt hücrelerini canlandırır, kuru ciltleri nemlendirir,
Kullanım Şekli: Geceleri yatmadan önce temizlenmiş cilde başta göz çevresi olmak üzere masaj ile uygulayınız.

BAŞ AĞRISI MİGREN YAĞI
İçindekiler: Susam yağı, kekik yağı, buğday yağı, biberiye yağı, lavanta yağı, kayısı yağı, melisa yağı, okaliptüs yağı, nane yağı.

Etkileri: Baş ağrısını geçirir, rahatlatıcıdır, stresi ve günün yorgunluğunu giderir.UÇUCU YAĞLAR

ADAÇAYI (ACI ELMA) YAĞI: Cilt bakım ve temizliğinde etkilidir. Bayanlarda adet düzensizliğinde ve hormon dengelenmesinde kullanılır.
ANASON YAĞI: iştahsızlık, gaz çıkarma, uykusuzluk ve anne sütü azalması durumlarında yararları vardır.
ARDIÇ YAĞI: idrar arttırıcı ve antiseptik (mikrop öldürücü)etkileri vardır. Selülit, damar sertliği ve romatizmaya karşı kullanılabilir.
ASPİR YAĞI: vücut için harika bir nemlendiricidir, cildi yumuşatır kuru ve ince saçları besler ve parlaklık verir.
BERGAMOT ESANSI: strese bağlı yorgunlukları giderir. Sindirim sistemine yardımcı olur, iştah açıcıdır. Ağız sağlığı için kullanılması tavsiye edilir. Ateş düşürücü olarak ve egzama tedavisinde kullanılmaktadır.
BİBERİYE YAĞI: romatizma ağrılarını dindirici olarak kullanılmaktadır. Ayrıca iyi bir cilt temizlik ve bakım ürünüdür.
ÇAM TEREBENTİN : Saça parlaklık verir. Kepek, saç dökülmesi, saç kırılmasını önlemek için kullanılır.
DEFNE YAPRAĞI YAĞI: romatizma ve mesane sorunlarında etkili olduğu gibi; haricen de mantar ve saç dökülmesinde başarıyla kullanılır.
FESLEĞEN YAĞI: gaz söktürücü ve idrar yolları antiseptiği olarak kullanılır. Cilt bakımında kullanılmaktadır.
GÜL YAĞI: cilt temizliğinde kullanılır. Tüm cilt tipleri için tavsiye edilir.
JOJOBA YAĞI: cildi yumuşatır, çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılır, kuru ciltleri nemlendirir. Akneleri giderir. Kuru ve kırık saçları besler, parlaklık verir. Saç şekillendirici olarak kullanılmaktadır.
KARABAŞ YAĞI: sinir ve kalp kuvvetlendirici, ağrı kesici, yara iyi edici, yatıştırıcı (sara ve astımda), idrar yolları iltihaplarını giderici etkileri vardır.
KARABİBER YAĞI: romatizma rahatsızlığında etkilidir.
KEKİK YAĞI: boğmaca, şeker hastalığı, mide krampları, damar tıkanıklığı, romatizma hastalıklarında ulanılmaktadır.
KINA YAĞI: saçlara canlılık verir, saç dökülmelerini önlemek için kullanılır.
KİMYON YAĞI: sindirim sistemine olumlu etkileri vardır. Varis, kemik ve adale ağrılarında, romatizma rahatsızlıklarında etkilidir.
LAVANTA YAĞI: idrar arttırıcı ve romatizma ağrılarını dindirici etkileri vardır. Stres ve baş ağrısında kullanılmaktadır. Hassas ve yağlı ciltler için tavsiye edilir. Akneleri giderir. Cilde sürüldüğünde fazla ateşi düşürdüğü bilinmektedir. Kozmetik amaçlı esans ve banyo yağı olarak da kullanılır.
LİMON YAĞI: yağlı ciltlerde cildi gerdirmeye ve yağ salgısını dengelemek için faydalıdır. Sivilceleri gidermek için kullanılmaktadır. İdrar sökme zorluğu, böbrek ve mesanede kum ve taşların düşürülmesinde kullanılır. Dişlerin beyazlatılmasında kullanılmaktadır.
MERSİN YAĞI: cilde parlaklık verir. Ergenlik sivilceleri ve yağlı ciltler için kullanılır. Antiseptik (mikrop öldürücü), kan kesici, yatıştırıcı etkileri nedeni ile verem, bronşit ve bel soğukluğunda kullanılmaktadır.
NANE YAĞI: sinirsel kökenli mide bulantılarını, gazları gidermek için kullanılmaktadır. Sinir sistemini güçlendirir, baş ağrısına karşı kullanılır. Göğüs hastalıkları, astım bronşit ve nefes darlığında etkilidir.
OKALİPTÜS YAĞI: solunum yolları rahatsızlıklarında astım, bronşit, nezle ve soğuk algınlığında kullanılır. Sindirim sistemi sorunları,diş eti, ağız içi rahatsızlıkları ve şeker hastalığında etkilidir. İyi bir antiseptik (mikrop öldürücü)’dür. Romatizma ağrılarında ve kas gevşetici olarak kullanılır.
PORTAKAL YAĞI: cildi güzelleştirir. Selülitlerin azaltılması sağlanır.
REZENE YAĞI: sindirimi kolaylaştırdığı bilinmektedir. Mide rahatsızlıklarında kullanılır. Gaz söktürücü ve süt arttırıcı etkilere sahiptir.
SARIMSAK YAĞI: Kandaki kolesterol miktarını ve yüksek tansiyonu düşürür. Damar sertliğini önleyici, kalbi kuvvetlendirici etkileri vardır. İştah açıcıdır, hazmı kolaylaştırır. Saç dökülmesi ve saç kıranda da kullanılmaktadır.
TARÇIN YAĞI: nezle, grip, soğuk algınlığına karşı başarıyla kullanılır. İştah açıcı ve vücut direncini arttırıcı etkileri vardır.
YASEMİN YAĞI: antiseptik (mikrop öldürücü) olduğundan cilt temizleyici olarak kullanılır. Kuru ciltler için tavsiye edilir. Hücre yenileyici, doku sıkılaştırıcı olduğu bilinmektedir.


NATÜREL SABİT YAĞLAR.

ACI BADEM YAĞI: İyi bir cilt bakım ürünü olup, stres , yorgunluk için masaj yağı olarak kullanılmaktadır.
ALABALIK YAĞI: romatizma, kemik ağrıları ve bal fıtığı durumlarında kullanılır.
AVOKADO YAĞI: kuru, gergin ve çatlak ciltler için özellikle tavsiye edilir. Cildi nemlendirir. Kozmetik endüstrisinde kullanılmaktadır.
BUĞDAY YAĞI: E vitamini ve protein açısından zengindir. Yıpranmış cildi ve saçları besler.
CEVİZ YAĞI: yüz lekelerini gidermek için kullanılır. Saç dökülmesine faydalıdır. Tedavide safra arttırıcı ve müshil etkisi nedeni ile kullanılmaktadır.
ÇÖREKOTU YAĞI: hemoroit’e faydalı olduğu bilinmektedir. Saç dökülmesi ve kepeğe karşı kullanılır. İştah açıcı, regl söktürücü olarak kullanılmaktadır.
DEFNE TOHUMU YAĞI: cilt bakımı ve saç bakımında kullanılmaktadır. Saç dökülmesini, kepeklenmeyi önlemek ve saçı güçlendirmek için kullanılır.
FINDIK YAĞI: kolesterolün düşülmesinde etkilidir. Tansiyonu dengeleyici, böbrek yağlarını giderici etkileri vardır. Haricen sivilce ve lekeleri gidermek için kullanılır.
HAŞHAŞ YAĞI: Ağrı dindirici ve uyku verici etkisi vardır.
HAVUÇ YAĞI: cilt yenilenmesi ve güçlenmesinde yardımcı olur. Güneş yanıklarında etkilidir.
HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI: Etkin bir nemlendiricidir. Doğal olarak protein ve A, B, C, E vitaminlerini içerdiğinden saçlarınızı ve cildinizi onarmak ve korumak için kullanılır.
HİNT YAĞI: içerdiği etken maddeden dolayı ağrı vermeyen çok iyi bir müsilaj dır. Saç dökülmesi ve saç kıranda etkilidir. Saçlara parlaklık verir. Tırnak kırılmaları ve aşırı kuru ciltler için çok faydalıdır.
KAKAO YAĞI: yazın bronzlaşma amaçlı olarak kullanılmaktadır. Basur memelerini, kadınların göğüslerindeki yara ve çatlakları yumuşatmak için kullanılması tavsiye edilir.
KANTARON YAĞI: mide ağrılarında kullanılmaktadır. Hazmı kolaylaştırıcı, yara iyi edici etkileri vardır. Alyuvarların artmasını sağlar.
KARANFİL YAĞI: romatizma rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.
KAYISI YAĞI: tüm cilt tipleri için tavsiye edilir. Özellikle yüz temizliği için idealdir. Akneler için kullanılır. A vitamini ve mineraller içerir. Saç bakımı ve masaj yağlarında kullanılır.
KETEN YAĞI: haricen yara ve yanık tedavisinde kullanılır. Kabızlığa karşı kullanılmaktadır.
KİŞNİŞ YAĞI: midevi rahatsızlıklarda ve gaz söktürücü olarak etkilidir. Selülitleri giderici etkisi vardır.
MENEKŞE YAĞI: cilt hastalıkları, egzama, dermatit ve uyuzda kullanılır. Kozmetik endüstrisinde de kullanılmaktadır.
PAPATYA YAĞI: hassas ciltler için tavsiye edilir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Akne tedavisinde kullanılır. Saç dökülmesi ve saç bakımı için faydalı bir üründür. Yanıklarda (güneş yanıkları da dahil) kullanılmaktadır.
PELESENK YAĞI: romatizma, adale ve kemik ağrılarında kullanılır.
SUSAM YAĞI: E vitamini, protein, mineral ve amino asitler içerdiğinden cildi besler. Saçlara canlılık ve parlaklık verir.
TATLI BADEM YAĞI: saç ve cilde çok faydalıdır. Kuru ciltler için önerilir. Saçları besler ve parlaklık verir.
ZAMBAK YAĞI: vücut bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılır. Vücut ağrılarını dindirmek için kullanılır.
ZEYTİN YAĞI: besleyici, yumuşatıcı ve nemlendirici özellikleri ile vücut ve saç bakımında yaygın olarak kullanılmaktadır.

BİTKİSEL YAĞ KARIŞIMLARI
SAÇ BAKIM SETİ: Saç bakım setimiz saçlarınızı besler, güçlendirir, canlılık ve parlaklık verir. Daha kolay şekil almasını sağlar.
SELÜLİT YAĞI: Selülit yağımız vücudunuza tazelik verir, pürüzsüz olmasını sağlar.
ROMATİZMA YAĞI: Romatizma yağımızı tedavi gerektiren bölgeye masaj yaparak kullanabilirsiniz.
MASAJ YAĞI: Masaj yağımızı yorgunluk, halsizlik, tutulma, burkulma, kasılma, çekme, stresten kaynaklanan bedeni rahatsızlıklarınızda kullanabilirsiniz.
BRONZLAŞMA YAĞI: Bronzlaşma yağımız yazın güneşe çıkmadan önce cilde sürüldüğünde vücudunuzda daha kolay bir bronzlaşma sağlar.
 
X