Cilt sorunları

CleanDen2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2022
944
1.715
İyi geceler kızlar
Bişey sormak istiyorum buna bı turlu çözüm bulamadım. 25 yaşındayım yzumde sürekli siyah noktalar var gözeneklerle bunlar değil ama , vucudumda çıkan herhangi bir sivilce iz olarak kalıyor ve mor olarak iz bırakıyor yüzümde var haftalardır içi dolu gitmiyor. Şekerim yok testlerim gayet normak. Cildiyecide geçer diye gecistiriyor. Neyden kaynaklı olabilir aranızda böyle bir durum yaşayan var mı? Yani geçiyor ama iz bırakıyor sürekli

Kaşıyor olabilir misiniz?
Eğer çok bariz değilse bilinen bakım ürünlerini tercih edebileceğiniz gibi profesyonel bi bakım yaptırabilirsiniz.

İyi geceler kızlar
Bişey sormak istiyorum buna bı turlu çözüm bulamadım. 25 yaşındayım yzumde sürekli siyah noktalar var gözeneklerle bunlar değil ama , vucudumda çıkan herhangi bir sivilce iz olarak kalıyor ve mor olarak iz bırakıyor yüzümde var haftalardır içi dolu gitmiyor. Şekerim yok testlerim gayet normak. Cildiyecide geçer diye gecistiriyor. Neyden kaynaklı olabilir aranızda böyle bir durum yaşayan var mı? Yani geçiyor ama iz bırakıyor sürekli
Nasıl bi şey bilemedim ama doktorunuz ne verdi peki? Benim çok akneye meyilli bir cildim olmasa da gözenek için gitmiştim ilkte differin vermişti sonra ona benzer başka bir jel verdi sürdüğümde ( cildi kurutan ve soyan bir jel ) sivilceyi kurutuyor. Ama ilk çıktığı anda tam ermeden sürmen gerek o zaman sabaha sönüyor. Tabi gözenek özel bir tedavi görmeyince geçmiyor doktor kendisi de özelde dermatoloğa gitmemi söylemişti. Tabi doktora mutlaka danışarak al onlar yinede cilt tipine uygun olanı veriyor. Onun dışında belki alakası yoktur ama güneş kremini kızaran, tahriş olan bölgeye sürüyorum geceden faydasını kendimde görüyorum açıkçası :)

X