ciltteki kırışıklıklar için sülük tedavisi

hellohelo

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
62
34
Merhabalar ben daha önce cildimde oluşan kırısıklıklıklarla ilgili bir konu açmıştım, 21 yasındayım ve sebebi bilmediğim, arastırmalarım ve doktor görüşleri sonucu hala sebebini öğrenemediğim, çözemediğim bir sıkıntım var, göz altımdan baslayarak yanak ustumde olusan derın kırısıklıklarım...
bir önceki konumda dolgu yaptırmaktan bahsetmiştim fakat bunu hala son çare olarak dusunmek istiyorum açıkçası, doğal yöntemler arastırırken sülük tedavisinin iyi geldiğine dair çokça yazı okudum fakat yaptıranların yorumları benim için çok daha önemli,
yüzüne cildine sülük yaptıranlar var mı aranızda? problemleriniz neydi memnun kaldınız mı?
cevaplarınızı bekliyorum sağlıkla kalın :KK200:

Yuzume degil ancak kalcamda kilcal damarlar icin uyguladim, hic bir ise yaramadi ve orada minik isirik izleri kaldi. Suluk her derde deva imis gibi gosteriliyor ancak etrafinizda bir uygulayan ve sonuc alan gormedikce boyle islere kalkismamanizi oneririm..

Merhabalar ben daha önce cildimde oluşan kırısıklıklıklarla ilgili bir konu açmıştım, 21 yasındayım ve sebebi bilmediğim, arastırmalarım ve doktor görüşleri sonucu hala sebebini öğrenemediğim, çözemediğim bir sıkıntım var, göz altımdan baslayarak yanak ustumde olusan derın kırısıklıklarım...
bir önceki konumda dolgu yaptırmaktan bahsetmiştim fakat bunu hala son çare olarak dusunmek istiyorum açıkçası, doğal yöntemler arastırırken sülük tedavisinin iyi geldiğine dair çokça yazı okudum fakat yaptıranların yorumları benim için çok daha önemli,
yüzüne cildine sülük yaptıranlar var mı aranızda? problemleriniz neydi memnun kaldınız mı?
Neden dolgu son çare ki ? Tek seferde ne kadar fark ettiğini görürsünüz zamanla ihtiyaç oldukça da tekrarlarsiniz...keşke daha önce yapsaydım derdiniz inanın

Neden dolgu son çare ki ? Tek seferde ne kadar fark ettiğini görürsünüz zamanla ihtiyaç oldukça da tekrarlarsiniz...keşke daha önce yapsaydım derdiniz inanın
İnanın o kadar çok arastırdım ki malesef tek son çaresi dolgu olarak anlatılıyor bilgi veriliyor, kremle mesajla vs ince cizgi olsa açılır ama değil malesef, pandemiden dolayı bir türlü gidemedim insallah sifa bulurum ortalık biraz düzeldikten sonra yaptırmayı cok istiyorum

Merhaba, ben yüzüme sülük koydurmuştum pek bir şey anlamadım fakat ilk yaptırınca sülüğün salgısının etkisiyle hafif bir şişkinlik oluyor bu da 2-3 gün o bölgenin kırışıklığını gidermiş gibi görünüyor. Fakat sülüktrn fayda görebilnek için ihtiyaca göre örneğin 6 ay boyunca ayda bir gitmek gerekiyoröuş. Ben öyle hiç gitmedim. Ben bacaklarımdaki varis, ayak parmağımda damar belirginleşnesi sonucu ağrı içinde koydurmuştum. Sadece ayak parmağım için yaptırdığında etkisini hemen anladım ağrı gitti. Bacaklarımda da bir rahatlama oluyor mesela daha uzun yürüyüşlerde daha az yoruluyorum. Emin olmamakla birlikte düzenli yapılırsa belki faydalı olabilir. Yüzde küçük sülükler kullanıyorlar ben bacaklarımda da küçük kullanmıştım çünkü çok kaşıntı oluyor özellikle vücutta. Yüzümde iz kalmadı ama bacaklarımda çok hafif belli belirsiz iz kalmıştı. O da muhtemelen kaşıntıdan kaynaklı olabilir. 21 yaş kırışıklık oluşumu için çok genç bir yaş neden kırışıklık oluşuyor buna dikkat ederseniz bence daha faydalı olacaktır. Bilmiyorum cilt bakımınız nasıl. Cilt türünüz kuru ise daha erken kırışabilir mutlaka nemlendirici ve güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederim. Youtube da çisem çakır ın kanalında çok faydalı bilgiler var. Birde çok mimik kullanmamaya çalışın.

Nası izler kaldı bende yüzüme yapıştırtcaktm
Ben 3-4 krz yaptırdım küçük sülüklerden kullanıp, cilt bakım rutininizde güneş kremi kullanıyorsanız iz kalmıyor. Fakat etkisi konusunda emin değilim ben düzenli yaptırmadım. Senede 1 kere falan yaptırmışımdır

Bugün yüzüme krem sürerken aklıma geldiniz. Benimde göz çevremde 1 aydır sarma ve göz altımda çizgi oluştu. Yaşım 36 fakat ben bu durumum son 5 aydır düzensiz uyumamla ilgili olduğunu düşünüyorum. Sabah 5 gibi uyuyorum. Sizin sorununuzda belki uyku düzeniniz bozuksa bundan kaynaklı olabilir

X