Cimri kayınpeder ..

KP den tek kuruş almayın bence. Benim KP canlandı gözümde seninkini dinleyince.

Eşim nişanlı iken babasının arabası ile kaza yaptı benim aklım çıktı bişey oldu ona diye çok şükür burnu bile kanamamış eşimin ama KP bunu diyemedi bile! 1 hafta boyunca bizi masrafa soktun arabayı tamir için kimbilir ne kadar isteyecekler diye kafasının etini yedi! Üstelik benim yanımda da devam etti. Nişanlıma dedim ki 750 lira vereyim sen babana ver ben biriktirmiştim diyerek. Nişanlım da yok sen ver dedi kabul etmez ki ben verirsem dedim kendi babam gibi düşündüğümden. Ama adam parayı aldığı gibi cebe attı! Üstelik bu yetmez ama neyse dedi! 2 yıllık evliyiz adam hala lafını ediyor bunun! Bir de arabayı değiştirdi değiştirirken de 750 bir verdik 250 bir verdik. O babalar gününde de 400 dahada verdik adamın gıkı çıkmadan çok bişey değil ama sağolun diyerek attı bütün paraları cebine siz yeni Ev kuruyosunuz ben zaten yardımcı olamadım sizin daha çok ihtiyacınız olur arabanın acelesi yok diyemedi adam!

Kendi paranızla alın eviniZi hiç minnetiniZ olmasın bence

Yorumunuz için teşekkürler. Böyle örnekleri gördükçe zaten isterse 100 bin olsun sağlığımız yerinde olsun öderim bir şekilde diyorum. Zaten hayatım borç harç sıkıntı içinde geçti en azından kendim aldım derim diyorum. En kötü kirada oturup para biriktiririz. Oğlunun canından öte parayı düşünen insanları anlamadım, anlayamıyorum..

Öncelikle yapıcı yorum/ eleştiri yapan herkese teşekkür ederim.
Yani şurda anlatmadığım bi sürü olay ve faktör varken adım paragöze çıktı ya başka bişey demiyorum.
Burda günde bin tane konu açılıyor, kadınların maddi manevi mağduruyetleri ile ilgili. Ben evlendim kp hiçbişeyimi almadı takı bile takmadı herşeyimi kendim yaptım borç harç içindeyim eşimle aram bozuldu bu yüzden vs yazsaydım, herkes kp i haksız bulacaktı.. Babadır evladına yardım etmesi gerekir vs denecekti ama şimdi böyle bir konudan bahsedince paragöz gelin adayı oldum duruma göre yorumlar da değişiyor ilginç.

Bir baba neden vardır peki bu hayatta ? evladını korumak kollamak sahip çıkmak için değil mi ? Bir de biriniz yazmışsınız senin baban matah bişey değilmiş diye. Evet benim babam beni 5 yaşında bırakıp gitti. Annem ben abim yapayalnız kaldık. Kendi her gün dışarda alkol şişelerini devirirken biz günde sadece 1 simit alıp üçe bölüp yiyebiliyoduk.Bu ve daha anlatamıcağım birçok şey yaşadım. Babama zaten zerre kadar güvenim kalmadı , görüşmüyorum da.. İnsan sevdiğinin babasıyla neden sorun yaşamak istesin ki? Aile hakkında çok detay biliyorum evet çünkü erkek arkadaşım her aile kavgasında ağlayıp yanıma geliyor paylaşmanın neresi kötü bunu bilmiyorum.Bence çocuğunun canı için verdiği paraları oğlundan tahsil etmeye çalışan, her hatasında önüne ısıtıp ısıtıp sanki kendi kaza yapmak istemiş gibi önüne süren oğlunu üzen bir baba iyi bir baba değildir. İsterse saray yaptırsın değildir .

Seneye bu zamanlar büyük ihtimal iyi/kötü bir yerde çalışıyor olurum. Aldığım parayla belli bir birikim yapıp bankaya atmayı düşünüyorum. Bu arada tabiki evlat ailesine yardım edecek ben buna asla bi yorumda bulunmadım zaten. O da maaşından anne babasına verecek ben de. Yani sonuç olarak şurda yazılan acımasız yorumlardan sonra bir kez daha anladım ki önyargıyı yıkmak çok zor. Para vs yorumu yaptığım için aklımın fikrimin parada olduğu , kp den para dilendiğim vs denmeyen şey kalmamış. İnsanları eleştirmek en kolay şeylerden bitanesi, yapıcı ve akıl veren eleştiri yapmak ise gerçekten zor.
Cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim.

Bak canım eskiden aileler herşeyi yapıomuş. Ama ozamanlar insanlar erkenden evleniyomuş. Kadın 13-17 yaş erkek 17-20 yaş.
Bu yaşta evlenen insanların bi birikimi olamaz dolayısıylada aileler yapıyomuş.

Şimdi işler değişti kadın 22-23 yaşında evlenirse çok erken diyoruz. Niye büyümediği için değil.

Kpden bişey bekleme yaparsa teşekkür et yapmazsada kendi bilir.
Senin ve eş adayının kazanıp biriktirip düğünü yapacak eşya alacak vs vs potansiyeliniz donanımınız var.

Kendi paranla aldığın koltuk daha rahat yattığın yatakta.

Herkes evi olsun ister. Ama durumun varsa alırsın yoksada yapacak bişey yok.

Bence bu işe kalkışmayın başınıza kakar nişanlınızlada konuşun anlatın olmaz diye verse bile Yıllarca o paranın lafı dönecek kavga bile olur ki şimdiden rahatsız olmuşsun

Hayatimda bu kadar öngörülü bu kadar önyargılı birini daha ne gördüm ne duydum. Öngörü iyidirde olumsuz ve fazlasi seni yanıltir.Dogmamis bebeğe don biçmek gibi.Biran önce mezun olup atanip para kazanmani canı gönülden dilerim.inan kpderini bile anlayacaksin

Yorumunuz için teşekkürler. Böyle örnekleri gördükçe zaten isterse 100 bin olsun sağlığımız yerinde olsun öderim bir şekilde diyorum. Zaten hayatım borç harç sıkıntı içinde geçti en azından kendim aldım derim diyorum. En kötü kirada oturup para biriktiririz. Oğlunun canından öte parayı düşünen insanları anlamadım, anlayamıyorum..

canım babası söyler durur bu konuda babayla oğul arasına girme, yarın onlar iyi olur sen kötü olursun, motorla kaza yapmış sevgilin, eğer babası istemiyorsa ve uyardıysa ona rağmen motora binip kaza yaptıysa baba söylenir, anne babalar hep söylenir, ama en çokta onların içi yanar bir şey olduğunda, o yüzden babasının söylenmesine boşuna kulak asma, bu arada sevgilin ailesiyle ilgili her şeyi sana söylmesi çok yanlış, kimsenin ailesi dört dörtlük değil, ağlayıp sana gelip anlatması bence çok itici bir durum, yarın öbür gün seninle ilgili sıkıntı yaşadığında etrafa anlatır ve ozaman anlarsın sevgilinin yanlışını, aslına bence tek suçlu sevgilin yani dengeyi kuramıyor

Öncelikle yapıcı yorum/ eleştiri yapan herkese teşekkür ederim.
Yani şurda anlatmadığım bi sürü olay ve faktör varken adım paragöze çıktı ya başka bişey demiyorum.
Burda günde bin tane konu açılıyor, kadınların maddi manevi mağduruyetleri ile ilgili. Ben evlendim kp hiçbişeyimi almadı takı bile takmadı herşeyimi kendim yaptım borç harç içindeyim eşimle aram bozuldu bu yüzden vs yazsaydım, herkes kp i haksız bulacaktı.. Babadır evladına yardım etmesi gerekir vs denecekti ama şimdi böyle bir konudan bahsedince paragöz gelin adayı oldum duruma göre yorumlar da değişiyor ilginç.

Bir baba neden vardır peki bu hayatta ? evladını korumak kollamak sahip çıkmak için değil mi ? Bir de biriniz yazmışsınız senin baban matah bişey değilmiş diye. Evet benim babam beni 5 yaşında bırakıp gitti. Annem ben abim yapayalnız kaldık. Kendi her gün dışarda alkol şişelerini devirirken biz günde sadece 1 simit alıp üçe bölüp yiyebiliyoduk.Bu ve daha anlatamıcağım birçok şey yaşadım. Babama zaten zerre kadar güvenim kalmadı , görüşmüyorum da.. İnsan sevdiğinin babasıyla neden sorun yaşamak istesin ki? Aile hakkında çok detay biliyorum evet çünkü erkek arkadaşım her aile kavgasında ağlayıp yanıma geliyor paylaşmanın neresi kötü bunu bilmiyorum.Bence çocuğunun canı için verdiği paraları oğlundan tahsil etmeye çalışan, her hatasında önüne ısıtıp ısıtıp sanki kendi kaza yapmak istemiş gibi önüne süren oğlunu üzen bir baba iyi bir baba değildir. İsterse saray yaptırsın değildir .

Seneye bu zamanlar büyük ihtimal iyi/kötü bir yerde çalışıyor olurum. Aldığım parayla belli bir birikim yapıp bankaya atmayı düşünüyorum. Bu arada tabiki evlat ailesine yardım edecek ben buna asla bi yorumda bulunmadım zaten. O da maaşından anne babasına verecek ben de. Yani sonuç olarak şurda yazılan acımasız yorumlardan sonra bir kez daha anladım ki önyargıyı yıkmak çok zor. Para vs yorumu yaptığım için aklımın fikrimin parada olduğu , kp den para dilendiğim vs denmeyen şey kalmamış. İnsanları eleştirmek en kolay şeylerden bitanesi, yapıcı ve akıl veren eleştiri yapmak ise gerçekten zor.
Cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim.
siz daha ortada fol yok yumueta yokken adamın aldığı 2 binlira emekli maaşına kadar hesap ettiğiniz, tanımadığınız insanlar hakkında 'okumuş çalışmıyo paragöz' gibi ithamlarda bulunduğunuz için burda 'paragöz'e çıktı adınız.
40 yaşına gelmiş evlenmiş hemen çocuk yapmış rvde oturuyo diyosunuz. 40 yaşından sonra. Daha mı bekleseydi çocuk için? Siz sanıyo musunuz el kadar çocuğu bırakıp çalışmaya gitmek kolay bişey?
Siz olağan üstü önyargınızla açtığınız konu yüzünden bu tür yorumları aldınız.

Evet her anne baba evladına yardım etmelidir. Ama okuyup büyütüp kazık kadar edip. İş güç sahibi yaptıktan sorna bile peşinde dolanmak zorunda değil.

siz daha ortada fol yok yumueta yokken adamın aldığı 2 binlira emekli maaşına kadar hesap ettiğiniz, tanımadığınız insanlar hakkında 'okumuş çalışmıyo paragöz' gibi ithamlarda bulunduğunuz için burda 'paragöz'e çıktı adınız.
40 yaşına gelmiş evlenmiş hemen çocuk yapmış rvde oturuyo diyosunuz. 40 yaşından sonra. Daha mı bekleseydi çocuk için? Siz sanıyo musunuz el kadar çocuğu bırakıp çalışmaya gitmek kolay bişey?
Siz olağan üstü önyargınızla açtığınız konu yüzünden bu tür yorumları aldınız.

Evet her anne baba evladına yardım etmelidir. Ama okuyup büyütüp kazık kadar edip. İş güç sahibi yaptıktan sorna bile peşinde dolanmak zorunda değil.

Siz olaya bakmak istediğiniz açıdan bakıyorsunuz ortada bir suçlu arıyorsunuz ben kimseyi suçlamıyorum herkes kendi tercihlerinin sonucunu yaşar bu hayatta ama bahsettiğim kişi bir yere gidicekken minibüse otobüse binmeyen, tedavi olucakken özel hastaneden aşağısına gitmeyen, oğluna bisiklet lazım diye kayınpederinden bisiklet isteyen bir insansa evet eleştiriyorum kusura bakmayın ne insanlar var çocuğunu evde bırakıp çalışmaya vs gidiyor hayatında bir gün çalışmamış bir gün para kazanmamış insana parayı harcamak da kazanmak da kolaydır. Ben 15 yaşından beri standlarda tanıtımlarda orda burda çalışıyorum yaşıtlarım orda burda gezip tozarken hayata atıldım. Karşımda hayatın gerçeklerinden bi haber 40 yaşında biri olunca eleştiririm de istediğim yorumu da yaparım. Daha fazla bu konuya yorum yapmıcam teşekkürler.

Siz olaya bakmak istediğiniz açıdan bakıyorsunuz ortada bir suçlu arıyorsunuz ben kimseyi suçlamıyorum herkes kendi tercihlerinin sonucunu yaşar bu hayatta ama bahsettiğim kişi bir yere gidicekken minibüse otobüse binmeyen, tedavi olucakken özel hastaneden aşağısına gitmeyen, oğluna bisiklet lazım diye kayınpederinden bisiklet isteyen bir insansa evet eleştiriyorum kusura bakmayın ne insanlar var çocuğunu evde bırakıp çalışmaya vs gidiyor hayatında bir gün çalışmamış bir gün para kazanmamış insana parayı harcamak da kazanmak da kolaydır. Ben 15 yaşından beri standlarda tanıtımlarda orda burda çalışıyorum yaşıtlarım orda burda gezip tozarken hayata atıldım. Karşımda hayatın gerçeklerinden bi haber 40 yaşında biri olunca eleştiririm de istediğim yorumu da yaparım. Daha fazla bu konuya yorum yapmıcam teşekkürler.
iyide bundan size ne bende onu soruyorum? Senin paranla mı yapıyo bunları?
Ben de memur bi ailenin 4 çocuğundan biriyim. Benimde çocukluğum yokşuk içinde geçti. Şuan evlendim hala da sıkıntı içindeyim. Ama rahat rahat para harcayan görümcemin hayatını eleştirme hakkını bulamıyorum kendimde.
Kpime söylesem borcun miktarını bi saat içinde parayı bankadan çeker oğluna verir. Ama biz kimseye yük olamayıp kendi nasibimizi yemeyi tercih ediyoruz.

Ben nasıl görmek istersem öyle görmüyorum.doğrusu ne diye düşünüyorum. Nasıl olmalı diye düşünüyorum. Asıl siz öyle görüyosunuz.
Çocukluğum zor geçti evlenince rahata etmek istiyorum evleneceğim kişinin ailesinden beklentilerim şunlar diyin açık açık kimsenin lafı olmaz ne isterseniz isteyin. Ama kalkıp kp(adayı daha doğrusu) in maaşına kadar hesaplayıp oğluna şunu bunu yapmış ilk gelinleri şöyleymiş vermesi lazım yardım etmesi gerek olayına girip samimiyetinize inanmamızı beklemeyin.

Şu an öğrenci olduğum için bana çok yardımı oldu erkek arkadaşımın. Geçen sene ev tuttuk eşya aldı vs . sağolsun. Yani bunu bile laf ediyormuş o kıza şöyle yapıyorsun böyle yapıyosun ama seni bırakırsa napcaksn falan diye laf sokuyormuş. Adamı tanımadan buz gibi soğudum maddiyattan ziyade böyle ters bi insanla aynı masada yemek yemek bile gericek beni.. :KK43:

çok da haksız değil yani. benim de oğlum "sevgilisine" mobilya alsa karşı çıkarım. ciddiyseniz evlenin paranı ona harca derim.

Ben ortada cimri bir baba göremedim. Cimri insan parasının tek kurusuna dokundurmaz ama bu kişi diğer oğluna ev parasi vermiş. Diğer gelinine altınları takmış. Oğlunun hastane masrafini ödemiş. Eğer dediğiniz gibi cimri olsaydı bunların hiçbirini yapmazdi.
Dışarıda yemek yemeği herkes sevmez bunun cimrilikle alakası yok.Zaten bu insan koyde yasiyormus her tarafı doğal .katıksız yiyecek ve yemekle doludur böyle biri elbette disarida yemez.

Şu an öğrenci olduğum için bana çok yardımı oldu erkek arkadaşımın. Geçen sene ev tuttuk eşya aldı vs . sağolsun. Yani bunu bile laf ediyormuş o kıza şöyle yapıyorsun böyle yapıyosun ama seni bırakırsa napcaksn falan diye laf sokuyormuş. Adamı tanımadan buz gibi soğudum maddiyattan ziyade böyle ters bi insanla aynı masada yemek yemek bile gericek beni.. :KK43:
Bu konuda erkek arkadasinin babası çok haklı ben olsam ben de karşı çıkardım. Eşya almasına.

X