Cimri kocayla hayat geçer mi

Suluka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2022
871
351
27
Merhabalar ben 6 senelik evliyim bir kızım var 2 yaşında öğretmenim benim sorunum su ki eşim cok cimri. Artık boyle bir insanla yaşamaktan psikolojim bozuldu. Daha ne kadar devam ederim ne zman yeter artık derim bilmiyorum. Severek evlendik ve başta farketmedim bu durumu. Fakat zamanla kazandığım paraya karıştı harcamalarima karıştı ayrica bencil ve aldığımız herseye benim demeye başladı. Tabi basta boyle değildi çocuk doğunca daha beter oldu cimriligi de arttı kavgalarımız da yok kilo alımı az diye kavga çıkarırdı yok emmiyo mama ver diye mama verdim emzir diye kavga yatağa pisledi diye kavga yani ardı arkası kesilmedi her seye karisiyordu herseyden kavga cikariyorudu bende ailemden çok uzaktaydim dogudaydim buraya nasıl gelcekler uzakta nereye gider kime sığınırım diye hep sustum küstük barıştık ama evimi bırakmadım çocuk beşikten düştü senin sorumsuzluğun dedi koluma yumruk attı çok konuşuyorsun diye tokat attı ama hep gurbetteyim diye sustum eylülde memleketime tayinim çıktı baktım burda hayat farklı ben senelerdir kendimi hep ezdirmisim öğretmen arkadaşlarım istediği gibi kıyafetini alıyor arabasını kullanıyor eşleri hediyeler alıyor pahalı bende alışveriş yapmak istedim eşim karışıyor okulum eve 10 km flan araba ile gideyim öğret diyorum vermiyor bi yere çarparsın 150 milyarlık arabayi sana mı vercem diyor e bana alalım diyorum çocuğumun rızkını sana mi yedirecem diyor tabi bu arada direksiyon dersi de aldim fakat arabayi bana yine vermedi alamazsın dedi. iyi de benim de birikimim var hakkım var dedim. Artık kavgalar büyünce ailemi aradım ben ayrılmak istiyorum dedim babam eşimle konuşmuş iste sorun ne flan diye eşimde hala beni kotulemis yok yemek yapmıyor bana karşılık veriyor flan diye halbuki yalan kendini bir yerde haklı çıkarmak için yapmış. Neyse eşim benle yine 1 hafta konuşmadı ama sonra barıştık. Arabanı git al diye bana 100 bin lira kadar para verdi. Sonra da bütün hesapları ayırdı eve ne alınırsa ortak oducez diye sen bosancam dedin ev de yok sana arabani da git kendin al diyor. Bana zaten bsey almaz kızıma da almaz kendi ihtiyaçlarımızı ben gideriyorum ailem asla bosanmama yanaşmıyor yapcak bsey yok arada çocuk var katlanacaksın diyor bende artık ne yapsam şaşırdım yani sizlere de içimi dökmek istedim dinleyen bir kimsem bile yok kendi halime herseyi unutup yaşamaya çalışıyorum. Ne yapmam gerek nasıl davranmam gerek bilemiyorum ama hala kavga etmeyelim diye susmaya çalışıyorum.

Keşke tek pinti olsa.
Eve parayı getiriyorsun, evin tüm ama tüm işi yemegi çamaşırı sende, çocuğu baba evinden getirmişsin gibi davranıyor ,zinhar asla bakmıyor. Yetmiyor kendi çocuğa bakımın için asagilaniyorsun. O da yetmiyor fiziki şiddete maruz kalıyorsun.
Hala daha bu adamla devam ediyorsun...
Bahanen de "dogudaydim"
Doğuda da kaynanasigile kaçmış gelmiş, saf kız falan değil iyi para kazanan meslek sahibisiniz ki KKda okuyoruz, onlar bile bu kadar çekmiyor.
Yazık gerçekten. Kendi ayaklarınız üzerinde durmak için herşeyiniz var ama kendi ayaklarınızın üzerinde duracak cesaretiniz yok.
Ne babaya güven, ne kocaya.
Seni döven adama 'haaa,kızım da yemek yapmıyormus' diye hak veren ailenden medet umana kadar MEB'den aldığın maaşına medet um, bu adamı boşa,kızımla yaşayacağın ailene yakın ama ayRi bir ev tut. Yapacağın tek mantıklı şey bu olur

ya halihazırda işiniz var öğretmensiniz. sizin yapmanız gereken şeyi eşiniz yapmış hesapları ayırmış para da vermiş. e bence ayrılın yani daha fazla bu psikolojik şiddete ne kadar dayanacaksınız? ailenizin onaylaması şart mı ayrıca?

ayyy hızlı okumaktan görememişim bir de bu adam vurmuş size. boşan kurtul boş ver. yazlık yerlere tayin olmaya çalış al kızını hayatını yaşa.

Son düzenleme:
Kocanin en hafif kabahati cimrilik gibi görünüyor. Ama sen cimri adamla hayat gecer mi diyosun? Altına arabani verse, para harcamana karışmasa, dayakla her seye karismasiyla falan mutlu olcan yani??? Ne bu eziklik ya. Is güç sahibi kadınsın. Ailene karsi da eziklik yapiyorsun. Bosanmak icin onlarin iznine mi muhtacsin?? Keyfin bilir valla. Buraya konu acip sikayet de etme bosuna. Biz mi gelip duzelticez hayatini

Merhabalar ben 6 senelik evliyim bir kızım var 2 yaşında öğretmenim benim sorunum su ki eşim cok cimri. Artık boyle bir insanla yaşamaktan psikolojim bozuldu. Daha ne kadar devam ederim ne zman yeter artık derim bilmiyorum. Severek evlendik ve başta farketmedim bu durumu. Fakat zamanla kazandığım paraya karıştı harcamalarima karıştı ayrica bencil ve aldığımız herseye benim demeye başladı. Tabi basta boyle değildi çocuk doğunca daha beter oldu cimriligi de arttı kavgalarımız da yok kilo alımı az diye kavga çıkarırdı yok emmiyo mama ver diye mama verdim emzir diye kavga yatağa pisledi diye kavga yani ardı arkası kesilmedi her seye karisiyordu herseyden kavga cikariyorudu bende ailemden çok uzaktaydim dogudaydim buraya nasıl gelcekler uzakta nereye gider kime sığınırım diye hep sustum küstük barıştık ama evimi bırakmadım çocuk beşikten düştü senin sorumsuzluğun dedi koluma yumruk attı çok konuşuyorsun diye tokat attı ama hep gurbetteyim diye sustum eylülde memleketime tayinim çıktı baktım burda hayat farklı ben senelerdir kendimi hep ezdirmisim öğretmen arkadaşlarım istediği gibi kıyafetini alıyor arabasını kullanıyor eşleri hediyeler alıyor pahalı bende alışveriş yapmak istedim eşim karışıyor okulum eve 10 km flan araba ile gideyim öğret diyorum vermiyor bi yere çarparsın 150 milyarlık arabayi sana mı vercem diyor e bana alalım diyorum çocuğumun rızkını sana mi yedirecem diyor tabi bu arada direksiyon dersi de aldim fakat arabayi bana yine vermedi alamazsın dedi. iyi de benim de birikimim var hakkım var dedim. Artık kavgalar büyünce ailemi aradım ben ayrılmak istiyorum dedim babam eşimle konuşmuş iste sorun ne flan diye eşimde hala beni kotulemis yok yemek yapmıyor bana karşılık veriyor flan diye halbuki yalan kendini bir yerde haklı çıkarmak için yapmış. Neyse eşim benle yine 1 hafta konuşmadı ama sonra barıştık. Arabanı git al diye bana 100 bin lira kadar para verdi. Sonra da bütün hesapları ayırdı eve ne alınırsa ortak oducez diye sen bosancam dedin ev de yok sana arabani da git kendin al diyor. Bana zaten bsey almaz kızıma da almaz kendi ihtiyaçlarımızı ben gideriyorum ailem asla bosanmama yanaşmıyor yapcak bsey yok arada çocuk var katlanacaksın diyor bende artık ne yapsam şaşırdım yani sizlere de içimi dökmek istedim dinleyen bir kimsem bile yok kendi halime herseyi unutup yaşamaya çalışıyorum. Ne yapmam gerek nasıl davranmam gerek bilemiyorum ama hala kavga etmeyelim diye susmaya çalışıyorum.
Sizin adınıza çok üzüldüm böyle bir eş ile hayat sürdürmek çok zor olmalı gerçekten iyi dayanıyorsunuz. Ama sorun cimrilik drğil anladıgım kadarı ile size değer vermiyor, eşi gibi görmüyor da sanki ev arkadaşı gibi görüyor. Çocuk düşe kalkar büyüyecek bunun için size vurması çok yanlış. Kk nın popüler cevabı "bence boşan" dır. Ama ben boşanın demiyeceğim. Ortada bir çocuk var ve çok küçük bemce adam gibi karşınıza alıp konuşmayı deneyin derdi ne sizden belkentisi nedir sizin beklentileriniz neler bu evlilikği kırtarmak için iki tarafda neleri değiştirmeli ayrıntılıca konuşulmalı. Hee eger onada yanaşmıyor ise kimseden birşey beklemeyin kendi ayaklarınızın üzerinde durun derim.

Sizin adınıza çok üzüldüm böyle bir eş ile hayat sürdürmek çok zor olmalı gerçekten iyi dayanıyorsunuz. Ama sorun cimrilik drğil anladıgım kadarı ile size değer vermiyor, eşi gibi görmüyor da sanki ev arkadaşı gibi görüyor. Çocuk düşe kalkar büyüyecek bunun için size vurması çok yanlış. Kk nın popüler cevabı "bence boşan" dır. Ama ben boşanın demiyeceğim. Ortada bir çocuk var ve çok küçük bemce adam gibi karşınıza alıp konuşmayı deneyin derdi ne sizden belkentisi nedir sizin beklentileriniz neler bu evlilikği kırtarmak için iki tarafda neleri değiştirmeli ayrıntılıca konuşulmalı. Hee eger onada yanaşmıyor ise kimseden birşey beklemeyin kendi ayaklarınızın üzerinde durun derim.
Aynen ADAM gibi karşısına alsin, konussun. ADAM da kesin şey der, "aaaa daha once söylesene , senin insan olduğunu ben hic farketmemisim, iyi ki soyledin bundan sonra insan gibi davranim ben sana"

Olay cimrilik değil size 2 kere şiddet uygulamış, önce onu bi masaya yatır. Kurtul bu caniden
Eşime kalsa şiddet değil bu alt tarafı bir tokat çocuğu düşürdüğüm için bir yumruk yani haklı olan o ondan sonra bir daha dokunmadı zaten söz verdi dokunmam diye ama gidemiyorum iste tek sorunum bu cesaretim yok hep acaba ben mi abartıyorum acaba biraz sabırsız mi davranıyorum ailem de hep elalem ne der derdinde esimin ailesi size iki arabaya ne gerek var yok birbirinize biraz daha tahammulkar davranın flan hep yalnız kaldım bir kere cesaret toplayıp aileme söyledim onda da sus çocuğun var dendi cesaretim kırıldı tekrar cesaretimi toplayamiyorum

Aklımı yiyorum böyle konularda.
Okumuş , atanmış öğretmensin ve kendine reva gördüğün hayata bak.
Böyle bir pısırığı adam etmişsin zorla. Yerinde olsam arabaya şerh koydurup, bunu iyi bir avukata veririm. Alırım tüm paramı. Bunun gibi biriyle olacağıma kuru ekmek yerim daha iyi.

Son düzenleme:
Aynen ADAM gibi karşısına alsin, konussun. ADAM da kesin şey der, "aaaa daha once söylesene , senin insan olduğunu ben hic farketmemisim, iyi ki soyledin bundan sonra insan gibi davranim ben sana"
ADAM olan zaten yapmaz ama hala kabullenmesi gerekiyor, bu hodukler değişebilir sananlar var. Görüyoruz değişir sandım değişmedi ağzımı burnumu kırdı yazıyor sonraki konusunda :KK43:

Mesleğiniz elinizde ailenize muhtaç değilsiniz. Kızınızı kreşe verirsiniz çalışmaya devam edersiniz

Eşime kalsa şiddet değil bu alt tarafı bir tokat çocuğu düşürdüğüm için bir yumruk yani haklı olan o ondan sonra bir daha dokunmadı zaten söz verdi dokunmam diye ama gidemiyorum iste tek sorunum bu cesaretim yok hep acaba ben mi abartıyorum acaba biraz sabırsız mi davranıyorum ailem de hep elalem ne der derdinde esimin ailesi size iki arabaya ne gerek var yok birbirinize biraz daha tahammulkar davranın flan hep yalnız kaldım bir kere cesaret toplayıp aileme söyledim onda da sus çocuğun var dendi cesaretim kırıldı tekrar cesaretimi toplayamiyorum
Sen kara verdikten sonra karşında kimse duramaz. Kendine bakacak parayı da kazanıyorsun. Kanıtlayacaksın ona attığın paraları. Mesajları falan da saklayacaksın. Gidip vereceksin. Af edersin eşek gibi ödeyecek !

Şiddet var cimrilik değil bu ama değersizlik sizi para kaynağı görüyor.Kocaman kadinsiniz ayrıl ailene de de ben yapamıyorum tayin de çıkmış oh mis bütün yollar açılmış siz kapamaya çalışıyorsunuz.Tayin çıkmasa bile sizin yerinizde olsaydım ayrı ev tutar alırdım arabamı keyfime bakardım.Yani ben sizde biraz özgüven eksikliği görüyorum bakın siz eğitimcisiniz önce kendinizden başlayın psikologa gidin emin olun faydaları olacaktır

Sayin meslektaşım hesapları ayırmanız asli da iyi olmuş.arabani al ve ne harcama yaparsan ortadan böl. Inan daha çok paran olacak ve özgür olacaksın.Asla geri durma.Benzer bir durumdayım.Biraz önce eşime buğu e kadar yapılan bütün birikimlerimize hakkım neyse onu istiyorum.Bundan sonra da bütün giderler ortak olacak dedim.13 yıllık öğretmenim aldığımız herşey onun adına. BIR kavga tartışma anında benden kötüsü olmuyor.2 gün önce kardeşimle konuşurken abla dedi yanlış trene binince ill durakta inmek lazım.Gidecegin yolma kadar uzun olursa geri dönmek o kadar zor olur dedi

Adam dövüyor sövüyor bir de sömürüyor.
Cidden okumuş etmiş meslek sahibi olmuş, çocuklara yol gösteren bir eğitimcinin şöyle bir duruma katlanmasını benim aklım almıyor.

İnsanın kendine yaptığını başkası yapmaz, ben hiçbir yorum yapmıyorum valla.
Siz kendinize bunu reva görürken ben ne diyebilirim ki.

Şiddet kursuna gittim ben canım; orda dediler ki şiddet uygulayanlar uyguladıkları şiddeti küçümserler, az bir şey vurdum vs gibi, ve suçlarlar senin hatan için uyguladım diye bunlara düşme. Ve şiddetin boyutu hep artar; önce kısıtlama yapıyorlarmış sonra ittirme, sonra Tokat sonra daha çok. O yüzden kendine sahip ol. Hiç bir şey senden önemli değil. Bir tokat bile seni öldürebilir.

Sen kendi ayakları üzerinde duran birisin. Boşanırsan kimseyi ilgilendirmez.

Ayrıca alınabiliyorsa kadın araba almalı. O satsın sen satma.

Otobüste neden tacize uğruyormuş kadınlar biliyor musun? Otobüs titremesi penisin sertleşmesine neden oluyormuş ( ürolog söyledi) o yüzden yaşına başına bakmadan kadınlara fordlayan dedeler var. Adam biraz da arsızsa her otobüse binmende tacize uğrama olasılığımız var. Acı ama gerçek. ( ürolog söyledi inanmayan erkeklere sorsun)
Her erkek taciz etmez evet taciz suçtur sapıklıktır ama böyle reaksiyon gösteren erkeklerle otobüse binmek de rahatsız edici.

Yani demem o ki aracını satma imkanın varsa.

X