Cimriliğin bu kadarı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Pinky93

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2020
2.154
2.166
31
Merhaba. Benim sorunum eşimin ailesine toz kondurmaması. Eşimle 3 senedir evliyiz aslında problemler evlilik hazırlığında başladı. Kayınvalidem ben koltuk alacağım 5 bin TL ve altı olsun vs. Hep böyle sınırlamalar koydu. Düğünümde altın merasimi bitti kayınvalidem ve kayınpederim düğünün ortasında eşim ve beni gelin odasına çekip tek tek altınları çıkartıp sayıp keseye koyup keseyi kendileri aldılar. Biz düğünden sonra araba almıştık o altınlarla. Arabamızı sonra eşim pandemide işsiz kalınca kira ve borçlarımız bir de geçinebilmek için sattık. Ailesi arabayı satma teklifini ben sundum diye eşime kameralı görüşürken o kızdan boşan gel dediler o kadar mala mülke paraya düşkünler. Ve cimriler. Neyse sonrasında babam halimize dayanamadı eşim o sırada çalışmıyor zorlanıyoruz diye davalarla falan kiracısını zar zor çıkarttı. Biz babamın evinde oturmaya başladık ki şu an oturduğumuz evi babam kiraya verse 8000 TL kira getirisi var. Davalar sürerken de kayınvalidem çok sevinçliydi kayınpederim de öyle evimiz olacak kira ödemeyeceğiz diye. Benim babamın evinin yerini daha ben tam anlamıyla bilmezken onlar biliyordu o kadar heveslilerdi. Neyse biz eve taşındıktan bir süre sonra babam eşime iş buldu ama eşim o işte tutunamadı. Kendi bir iş buldu orada da teklif ettikleri pozisyonu değil daha üst bir pozisyonu istedi. Ben yalvar yakar o pozisyonu zorla kabul ettirdim 10 aydın o işte çalışıyor. Ben 35 haftalık hamileyim şimdi. Babam da beni aradı bugün dedi kızım eşinin bu aralar maaşı iyi zorlanırsınız ama bence kredi çekin eşinin ailesi de az biraz yardımcı olsun uydurduktan da olsa bir araba alın çocuk doğunca lazım dedi. Bunu eşime söyledim ortalık karıştı. Neymiş efendim ailesinin parası yokmuş kredi çekemezmiş zaten zor geçiniyormuşuz ailesi de zor geçiniyormuş falan filan. Ailesine toz kondurmuyor. Yahu benim ailemin alnında enayi mi yazıyor?? Bizimkiler insan değil mi? Kardeşim özel bir üniversitede hukuk okuyor %25 burslu. Adam kardeşimin okul masraflarını zor ödüyor sen kayınpederinin evinde oturuyorsun. Neyse haksız mıyım ya?? İçimi dökmek istedim size

Merhaba. Benim sorunum eşimin ailesine toz kondurmaması. Eşimle 3 senedir evliyiz aslında problemler evlilik hazırlığında başladı. Kayınvalidem ben koltuk alacağım 5 bin TL ve altı olsun vs. Hep böyle sınırlamalar koydu. Düğünümde altın merasimi bitti kayınvalidem ve kayınpederim düğünün ortasında eşim ve beni gelin odasına çekip tek tek altınları çıkartıp sayıp keseye koyup keseyi kendileri aldılar. Biz düğünden sonra araba almıştık o altınlarla. Arabamızı sonra eşim pandemide işsiz kalınca kira ve borçlarımız bir de geçinebilmek için sattık. Ailesi arabayı satma teklifini ben sundum diye eşime kameralı görüşürken o kızdan boşan gel dediler o kadar mala mülke paraya düşkünler. Ve cimriler. Neyse sonrasında babam halimize dayanamadı eşim o sırada çalışmıyor zorlanıyoruz diye davalarla falan kiracısını zar zor çıkarttı. Biz babamın evinde oturmaya başladık ki şu an oturduğumuz evi babam kiraya verse 8000 TL kira getirisi var. Davalar sürerken de kayınvalidem çok sevinçliydi kayınpederim de öyle evimiz olacak kira ödemeyeceğiz diye. Benim babamın evinin yerini daha ben tam anlamıyla bilmezken onlar biliyordu o kadar heveslilerdi. Neyse biz eve taşındıktan bir süre sonra babam eşime iş buldu ama eşim o işte tutunamadı. Kendi bir iş buldu orada da teklif ettikleri pozisyonu değil daha üst bir pozisyonu istedi. Ben yalvar yakar o pozisyonu zorla kabul ettirdim 10 aydın o işte çalışıyor. Ben 35 haftalık hamileyim şimdi. Babam da beni aradı bugün dedi kızım eşinin bu aralar maaşı iyi zorlanırsınız ama bence kredi çekin eşinin ailesi de az biraz yardımcı olsun uydurduktan da olsa bir araba alın çocuk doğunca lazım dedi. Bunu eşime söyledim ortalık karıştı. Neymiş efendim ailesinin parası yokmuş kredi çekemezmiş zaten zor geçiniyormuşuz ailesi de zor geçiniyormuş falan filan. Ailesine toz kondurmuyor. Yahu benim ailemin alnında enayi mi yazıyor?? Bizimkiler insan değil mi? Kardeşim özel bir üniversitede hukuk okuyor %25 burslu. Adam kardeşimin okul masraflarını zor ödüyor sen kayınpederinin evinde oturuyorsun. Neyse haksız mıyım ya?? İçimi dökmek istedim size
Gayet haklısınız ayıp yani

Baştan evlenmeyecektiniz diyorum ne olur kızmayın ama karşı tarafın ailesi berbat, oğulları kira ödemeyecek bedavadan eve konacak diye zil takıp oynamışlar adeta. Babanız da haklı konu sahibesi adam koskoca ev vermiş, kocadan maddi olarak çok katkı yok madem bari ailesi biraz para koysun da kızım iyi şartlarda yaşasın demiş. Koltuğa sınır koyan KVden para çıkmazdı zaten, en başta abuk subuk konuştuklarında nişanı atıp gidecektiniz. Bilmiyorum eşiniz de sorumsuz ve aklı havada geldi bana, KP parasına güvenip ayağına gelen işi beğenmemiş. Evde hamile kadın var, bu pozisyonu beğenmedim üstünü vermezsen çalışmam ne demek? Eşiniz de ailesinin cinsinden bence, ailecek para etmez bunlar böylece yazdığım için lütfen kızmayın :KK51:Bu aile cimri değil mezarcı, bunların yetiştirdiği evlat da bu kadar olmuş işte:110:

Haklısınız. Ama sorun eşinizin ailesi değil bizzat eşiniz. Ne olduğu bariz olan adama neden çocuk diyeceğim ama kızıyolla burda onu sorunca.
Yazdığım yazıyı okursanız 2. Cümlede sorunum eşimin ailesine toz kondurmaması dediğimi görürsünüz tabii ki ailesine gıcığım ama asıl eşime gıcığım.

Yazdığım yazıyı okursanız 2. Cümlede sorunum eşimin ailesine toz kondurmaması dediğimi görürsünüz tabii ki ailesine gıcığım ama asıl eşime gıcığım.
Gıcık olduğunuz adamdan neden çocuk yaptınız allah aşkına? Adam size yük, ailenize yük, üstelik arsız.

Gıcık olduğunuz adamdan neden çocuk yaptınız allah aşkına? Adam size yük, ailenize yük, üstelik arsız.
Teraziye koyunca iyi huyları ağır bastığı için. Ama böcek küçük de olsa işte böyle mide bulandırıyor.

Kusura bakmayın ben hiç sizi haklı bulmadım .
Bu adam ailesi boşan gel deyince bı tepki koydu mu ? Hep ıssız hep sorunlu eşiniz masallah. Size aileleriniz ev araba vermek zorunda mı birde . Işte babanız ne kadar iyi niyetli olsa da onun evinde oturdunuz bir de araba olayına karışıyor . Parayı veren düdüğü çalar birde hamilesiniz sizin eşinizin bu basiretsizligine uzulun bence .

Bu adama bi de çocuk yapmışsın çok yakışmış bravoo 🥰 işsiz güçsüz bakarsınız artık alışmışsınız adamcağız taşısın sizi zaten.

%1000000000000
Konu sahibesi hamile olmasaydı koy kapıya gitsin besleme derdim. Ev de zaten konu sahibesine ait, atardı dimdirekt.
Çok zor böyle insanla bir ömür. Şimdi bebek için masrafları bile gereksiz görmese bari

Boyl e ailelere ve onlara toz kondurmayan ogullarina harcatacak kizlari varmis gibi nedne kiz aileleri yağdırıyor anlamiyorum. "Benim icin yapiyorlar" diyeceksiniz ama, elinizdeki altina paraya arabaya goz dikip sizi zor durumda birakan aileye ve eşe karşı kiyak yapip ev vermek yerine, sizi kolunuzdan tuttugu gibi evine getirip, esinize "adam olup ailene haddini bildireceksin karina sahip cikacaksin" demesi lazimdi Adamların keyfi yerinde olan size oluyor, cimrilikleri son surat devam. Nasilsa babaniz aciyip bisyler yapar diye yan gelip yatarlar artik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X