Cinsel Kimlik Karışıklığı

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.069
55
Cinsel Kimlik Karışıklığı


Büyüme sürecinde çoğu insan diğer cinsin avantajlarını ve diğer cinsi temsil etmenin nasıl olabileceğini düşünmüştür. Kızlar bazen erkek olmak isterler, böylece onların yapabildiklerini yapabilirler. Erkekler bazen kız olmayı hayal ederler, böylece kız kardeşlerinin arkadaşlarıyla oynayabilirler. Ama sonuç olarak, çoğu insan oldukları cinsten memnun olarak büyürler.

Cins kimliği karışıklığı yaşayan kişiler kendilerini mutlu hissetmezler. Yanlış bir cinsin vücudunda hapsedilmiş gibi hissederler kendilerini. Cinsel kKimlik karışıklığı olan çocuklar, genelde aşağıdaki belirtileri gösterebilirler:
- Sürekli diğer cinsten olmak istediklerini söylemek veya diğer cins gibi davranmak
- Diğer cinsin elbiselerini giymek istemek
- Diğer cinsin yaptıklarını yapmak isteği duymak
- Diğer cinsten arkadaşlarla oynamak istemek
- Sürekli diğer cinsten kişilerle ilişkiye (arkadaşlık) girmek istemek

Cinsel kimlik karışıklığı yaşayanlar için diğer sorun , sekste yaşanan rahatsızlıklardır. Bu kişiler çoğu zaman kendi cinsel organlarından ve giysilerinden nefret ederler.
Sert, erkeksi sporlardan zevk alan, ama kadın elbiseleri giyen kızlarda cins kimlik karışıklığı yoktur. Yine yemek yapmayı seven ama erkek olmanın hoşlarına giden erkeklerde cinsel kimlik karışıklığı yoktur.

Cinsel kimlik karışıklığı çok acı verici bir yaşamdır. Çoğu zaman rededilerek ve kendilerini sıradışı hissederek büyürler. Intihar ve uyuşturucu bağımlılığı çok rastlanan belirtilerdir.
Çoğu mutsuzluğu göze alıp, sahip olduğu cinsiyeti yaşamayı kabul ederler. Bazıları cinsiyetlerini değiştirip kendilerini hissettikleri cinsiyeti temsil ederek yaşamlarını sürdürürler.
 
X