Çirkin kız olmak...

Valla Öylelerine tipimle ilgili bir sorunun varsa Allah’la görüş diceksin. Daha da ağızlarını açamazlar.

Bana da bu yaşıma kadar hep çirkin olduğumu söylediler. Yaşanan psikolojik çöküntüyü geceleri sessizce ağlamayı iyi bilirim.

Yine de mutluyum çok şükür. insan şükredince kendini güçlü hissediyor.

Herkese merhaba.

Çok üzgünül, çok yıprandım...
Ben açıkça sı çok çirkinim, bunu size yok güzelsindir deyin diye demiyorum. Çirkinim işte, çevremdeki insanlar da bunu söylüyor. 23 yaşındayım yakında 24 olucam. Hiç bir erkek beni sevmedi, ben hep mutlu çiftleri izledim. Ne giysem ne yapsam surat aynı surat. Kendimden iğreniyorum artık keşke annem beni hiç doğurmasaydı diyorum.
Türkiye den uzaktan bir akrabağımız (erkek) bana interneten sırnaşmaya başladı. Bende salağım ya ilk defa birinin hoşuna gittim diye içten içe çok sevindim, ilk dera birisinin ilgisini çektiğimi düşünüyordum salağım ya. Oysa ki o herif tüm paralı kadınlara kızlara asılıyormuş sonra da b*k gibi bırakıyormuş ( bunu bir sürü kıza yapmış herkesin dilinde ama ben saf olduğumdan anlamamıştım). Ben zengin bile hiç değilim. Avrupa da yaşadığımız için bizi zengin zanediyorlar oysaki aldığım elbiseler bile hepsi 2. el. Neyse o erkeğin huyunu dün kuzenim bana anlattı dedi ki : " K. çirkin kızları tavlayıp ne kadar para alabiliyorsa alıp sonra başka birisini buluyormuş" sonra dank etti işte bana...
Hayatım da ilk defa birinin hoşuna gittim diye sevinmiştim.
Arkadaşlar bu ilk değil çirkinliğimle ilgili yapılan kötülük. Çirkinliğimi ailem bile yüzeme vuruyor. Türkiye ye gittiğimde bile aynı şey. Örnek vermek gerekirse amcam beni hep bir kıza benzetir iki dakika geçmeden de "ay o kız kendine 30 kilo makyaj yapınca bile çirkin" der. Böyle size 1000 örnek verebilirim.
Size yemin ediyorum kötü birisi değilim, herkesin derdine koşan, çok sesiz birisiyim. Kendimden nefret ettim, herşeyim den nefret ettim.
Gözlerime bakıp çok çirkinsin diyen çocuğu da unutmuyorum.
Yeni bir yıl ve yine aynı şey. Usandım.
Dişlerim çok iğrençti tüm birikimimi koyup yaptırdım birşey değişmedi, çok zayıftım şeker yağ yedim şişmanladım yine birşey değişmedi. Bana hep böyle mi davranılacak? Beni hiç bir zaman biri sevmicek mi? Allah vergisi güzel olan kızlar, ablalar lütfen ne kadar şanslı olduğunuzu bilin ve benim gibi salak saf ve çirkin insanları ezmeyin.
estetik denesen

Önce siz kendinizi sevin sonra etraf sizi sever. Hem sevmese de nolmuş sanki sizinde vardır kaderinizde birisi sizi oldugunuz gibi kabul edecek. çok şükür sağlığınız yerindeyse bide olmayanları düşünün. eliniz ayagınız tutuyor gözünüz görüyorsa şükredecek çoook şeyiniz var. Hem ben öyle insanlar gördüm ki dış görünüşü alımlı değil ama içine girince öylesine güzel ki kendinizi kaybediiiip gidiyorsunuz :) öyle güzel insanlar gördümki içleri 5 para etmez. Siz kendinizi sevip şükrettikce gülüp mutlu oldukca inanın cevrenize sacdıgınız ışıkla sizden güzeli olmaz..

Sizin paranız çok olsaydı inanın size o çirkin diyen insanların gözlerine dillerine perde inerdi. Dünyası dünyalık olan bu insalara aldırmayın. Tv de dizi ve filmlerde çirkin ama dünyaca tanınan bir çok film yıldızı var. Olay sizin çirkin olmanız değil. Kendinizle barışık olup, özgüvenli hareket etmeniz. Ne çirkin kadınlar var yakışıklı erkekler önlerinde diz çöküyor. Öncelikle kendinize acımayı bırakın ve olduğunuz gibi yaşayın. Ya hiç okumadınız mı kadının sakalları çıkıyor bildiğin erkek gibi onu seven bir adam var. Yine kadın 80 yaşında bütün beden buruş buruş kırış kırış güzellikten eser kalmamış ( ki hakaret değil yanlış anlaşılmasın hepimiz yaşlanıcaz. Doğal süreç bu) o yaşında o haliyle aşkı buluyor. Yüzündeki yaraya ya da yanığa rağmen, yapışık ikiziyle yapışık olmasına rağmen, uzuvlarından birçoğunu kaybetmiş olmasına rağmen insanlar arkadaş, dost ve aşık bir eş bulabiliyorlar. Yani doğru insanlarla karşılaşmadınız diye küsmeyin hayata. Işıl ışıl parlasın gözleriniz dünyada yaratılan herşeye bir şey verilmiş ama bir şeylerden de noksan bırakılmıştır. Dünyanın gerçeği bu. Kendinizi sevin. Siz yaratılmış muhteşem bir insansınız. Standartlar genele göre belirleniyor diye kendinizi kenara atmayın. Siz özel bir insansınız.

Herkese merhaba.

Ben açıkça sı çok çirkinim, bunu size yok güzelsindir deyin diye demiyorum. Çirkinim işte, çevremdeki insanlar da bunu söylüyor. 23 yaşındayım yakında 24 olucam. Hiç bir erkek beni sevmedi, ben hep mutlu çiftleri izledim. Ne giysem ne yapsam surat aynı surat. Kendimden iğreniyorum artık keşke annem beni hiç doğurmasaydı diyorum.
Türkiye den uzaktan bir akrabağımız (erkek) bana interneten sırnaşmaya başladı. Bende salağım ya ilk defa birinin hoşuna gittim diye içten içe çok sevindim, ilk dera birisinin ilgisini çektiğimi düşünüyordum salağım ya. Oysa ki o herif tüm paralı kadınlara kızlara asılıyormuş sonra da b*k gibi bırakıyormuş ( bunu bir sürü kıza yapmış herkesin dilinde ama ben saf olduğumdan anlamamıştım). Ben zengin bile hiç değilim. Avrupa da yaşadığımız için bizi zengin zanediyorlar oysaki aldığım elbiseler bile hepsi 2. el. Neyse o erkeğin huyunu dün kuzenim bana anlattı dedi ki : " K. çirkin kızları tavlayıp ne kadar para alabiliyorsa alıp sonra başka birisini buluyormuş" sonra dank etti işte bana...
Arkadaşlar bu ilk değil çirkinliğimle ilgili yapılan kötülük. Çirkinliğimi ailem bile yüzeme vuruyor. Türkiye ye gittiğimde bile aynı şey. Örnek vermek gerekirse amcam beni hep bir kıza benzetir iki dakika geçmeden de "ay o kız kendine 30 kilo makyaj yapınca bile çirkin" der. Böyle size 1000 örnek verebilirim.
Size yemin ediyorum kötü birisi değilim, herkesin derdine koşan, çok sesiz birisiyim. Kendimden nefret ettim, herşeyim den nefret ettim.
Dişlerim çok iğrençti tüm birikimimi koyup yaptırdım birşey değişmedi, çok zayıftım şeker yağ yedim şişmanladım yine birşey değişmedi. Bana hep böyle mi davranılacak? Beni hiç bir zaman biri sevmicek mi? Allah vergisi güzel olan kızlar, ablalar lütfen ne kadar şanslı olduğunuzu bilin ve benim gibi salak saf ve çirkin insanları ezmeyin.
Çirkin olduğuna onlar karar veremez.... güzellik göreceli bi kavram olabilir ama kimse ya da hiçbir kadın çirkin değildir.... üzülmeyin.

Çirkin olduğunuzu duşunmuyorum. Çirkin olduğunuza inandırılmışsınız bence. Nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama memeleri gayet normal boyutta ve dik olan bir kadını, aralarında yaşadığı ondan daha iri memeli kadınlar, 'küçük ve çirkin memeli' olduğuna inandırmışlar yıllarca. Psikolojik bir şey sanırım.
Çevrenizi degiştirin ve kişisel bakımınıza onem verin. Ben çirkin olmadıgınıza gerçekten eminim.

Herkese merhaba.

Ben seni hatırlıyorum sen başka konular da açmıştın burada. :) Sen bu konuyu kafana çok takmışsın. Seni en iyi ben anlarım. Bana da öküz bir arkadaşım herkesin içinde çok çirkinsin demişti :KK12: Depresyona girmiştim. Dişlerim de kötüydü, yaptırıyorum yine kötü :63:

Beni de çok dışladılar, aşağıladılar ama özgüvensiz olduğumuz için böyle. Sana amcan neden öyle diyor biliyor musun? Çünkü sen iyi kalplisin, laf söylese de kaldırırsın. Kimseye bi söz etmezsin diye. Çirkinsen sanki iyi olmak zorundasın gibi bir algı var. Hep düşünceli olacaksın gibi. Özgüvenli ol. Dişin de çirkinse çirkin. Yüzün de çirkinse çirkin.

Sen böylesin. Nasıl mutlu oluyorsan öyle görün. Kendine bakımlar yap, millet sana çirkin dese de yap. Kendin en önemlisisin. Çirkin diyene de “sana ne kokuşmuş, sana sordum mu nasıl olduğumu” diye yapıştır. “E seni ilgilendiren kısmı neresi?” de.

Kötü olacak ama birazcık arsız ol, yırtık ol. Biri sana kırıcı laf edince hemen üzülme çat çat ver cevabını.

Bi silkelen. Ayrıca herkesin bi nasibi vardır. Buna inan. Seni gerçekten seven insan zamanı gelmeden karşına çıkmaz.

sen o zamanı iyi değerlendir. Salla gitsin ya. Giyin kuşan gez eğlen, millete laf söyle.

hayatını yaşa. Ne böyle üzülüyorsun? Nereye kadar? Bir defa geldin dünyaya, beğenmeyen bakmasın. sittir et ya :)

Butun erkeklerde kıvanç tatlıtuğ sanki.:işsiz: Önce kendini sevmeli insan. Boşver herkes konuşur . Guzelce bakımını yap sen. Kendin için. Rabbimn karşına hatırlın birinin çıkarır inşallah.

Allahın yarattığı hiç bir kul çirkin olamaz.

Yanlış anlaşılmak istemem ama ne çirkin kızlar gördüm ne yakışıklı erkeklerle evlenen.Neden?Çünkü acayip bakımlılar.Düzenli cilt bakımı,saç bakımı,spor,makyaj vs uzayıp gider.Klasik ama çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır

Size çooook teşekkür ederim yorumlarınız için. Hepsini okudum Allah razı olsun.
Bazılarını kayıt ettim.
Ben alışkındım fiziğimle ilgili kötü yorumlara. Ama o erkeğin yaptığı çok zoruma gitti dünden beri onu düşünüyorum. Nasıl o kadar saf olabildiğimi ve niye bir insanın başkalarının duygularıyla oynadığını... davul bile dengi dengine aptalık yaptım inanarak.
Soranlar için söylüyorum hemşirelik okuyorum yani daha öğrenciyim ve her öğrenci gibi estetiğe şimdilik verecek param yok.
Arkadaşlar kendime güvenim gelmesi için ne yapabilirim ve insanların dedikleri iğrenç şeylerlere değer vermemek için bir şey var mı?
Iyiki varsınız sizden başka kimseye bu derdimi anlatamam
Öncelikle seni görmedik ama çirkin falan olduğunu düşünmüyorum önce bunu kafandan çıkar sağlıklı olduğun için şükret
Kendine güveninin gelmesi içinse kitapçıya git özgüven ve kişisel gelişimle ilgili Kitaplar oku bunlarla ilgili filmler izle ve insanlara karşı çok iyi olma yani onlarla konuşurken her dediklerine kafayı takma sana dış görüntünle ilgili birşey dediklerinde hemen ağzının payını ver kimsenin kimseden üstünlüğü yok bu dünyada herkesi allah yaratmış kibirli insanlar mutlaka çıkar karşına onları hayatına alma ve seni kötü anlamda etkileyen insanları hayatından çıkar

X