Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Çıtçıt saç kullananlar, çıtçıt saç boyaları, çıtçıt saç bakımı

Yokuspokus

Nope thanks
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Mart 2016
18.150
76.547
Selam hanımlar, ben şu ara çıtçıtlara merak saldım ve fakat tamamen bilgisizim.
Haftaya kuaförüme uğrayıp bilgi isteyeceğim, biraz da netten kurcalayıp bakınıyorum videolara ama doğrudan kullananlardan yorum almak istedim bir de.

Bana biraz anlatsanıza sentetik, doğal vs. hangisi daha kullanışlı ya da işte illa doğal saç olmasa belli oluyor mu, tuhaf mı duruyor?
Hangi markalar iyi, kullanıp memnun kaldığınız markalar neler, nereden sipariş verdiniz?
Fiyat aralığı ne olmalı, "Şu fiyattan aşağısı zaten çöptür, şu fiyattan yukarı olamaz kazıktır bu arkadaşım" filan diyebileceğiniz sayılar?
Çıtçıt bakımı-boyası, kullanımı nasıl? Kullanışlı mıdır, rahat mıdır, nasıldır?
Çıtçıt saç kullanımında/alımında yapılan hatalar, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tecrübe edenler her yönüyle anlatır, bilgi verirse çok sevineceğim.

Tres kaynak ,halka kaynak kullandım uzun süre ama çıtçıt kullanmadım,kuaförüm de önermedi senin saçında durmaz diye. Toka bile durmuyor saçımda haklı diye düşünüp kaynak kullandım.
Kuaförüne sor bence,uygun olduğunu düşünürse öneride bulunur .
Gerçek saç olmasına diķkat etmelisin birde zira şekil veremezsin bile sahtelerine,parana yazık olur

Ben kullanmadim ama kullananları gördüm ve cok arastirdim. Tabiiki de gerçek saç daha doğal. Fiyatlari değişken ama 500 den aşağısı çöptür. Bence 'çıt çıt yerine misinalı yarımay +2 yan kullan çıtçıtlar düşebiliyor saç aralarından çıkabiliyor. Daha ucuz olur yarimaylar.Ve cok daha basit. Bir de aldiğın gibi kullanma onlara kat attır yoksa tepeler sık altlar seyrek duruyor. Kestirmekten korkma kuaförün gazına da gelme. İlla çıtçıt kullanicam dersende toka sayisinin fazla olmasına dikkat et. Yoksa başında ağırlık yapar ve saç kaybına yol açar

Haftaya kuaförüme uğrayıp bilgi isteyeceğim, biraz da netten kurcalayıp bakınıyorum videolara ama doğrudan kullananlardan yorum almak istedim bir de.

Bana biraz anlatsanıza sentetik, doğal vs. hangisi daha kullanışlı ya da işte illa doğal saç olmasa belli oluyor mu, tuhaf mı duruyor?
Hangi markalar iyi, kullanıp memnun kaldığınız markalar neler, nereden sipariş verdiniz?
Fiyat aralığı ne olmalı, "Şu fiyattan aşağısı zaten çöptür, şu fiyattan yukarı olamaz kazıktır bu arkadaşım" filan diyebileceğiniz sayılar?
Çıtçıt saç kullanımında/alımında yapılan hatalar, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

valla çoook yıllar önce kullanmıştım ama bence hiç kullanışlı bişey değil; Ben gerçek saç kullandım, kendi saç rengine boyatıyosun zaten renk farkı olmuyo kuaförüne boyatınca. Saçlarım belimdeydi ve aynı boyda kullandığım için belli olma sorunu hiç yaşamadım. Toplarken de topladığın yöne doğru takıyosun yeterince kendi saçın varsa yine hiç belli olmuyo. Amaaa eğer ki kendi saçından 4-5 parmaktan fazla boy farkı olursa saçta çok kötü duruyo bence, kimse yanlış anlamasın sözüm meclisten dışarı ama bildiğin konsomatris gibi gözüküyolar, ve inanılmaz belli oluyo saçta bir ekleme olduğu.. Şu anki piyasa fiyatlarını da hiç bilmiyorum..

Hiç kullanmadım ama bı düğünde akrabamız çit çit saçını kaybetmişti o aklıma geldi😅😅

Aynen hiç denemedim bi fikrim yok zaten ihtiyaç da duymuyorum kapalıyım çünkü

Kullandım ama sadece düğün dernekte kuaföre taktırarak. Seyrek saçlıyım çünkü, evdde diplerden takıp üstüne kendi saçımı koymak pratik olmayacaktı

Ben kullandım boncuktan bahsetmiyorsunuz anladığım kadarıyla ki bahsetmeyin de onlarla nasıl yıkanıyorlar anlamıyorum.

benim saçlarım az olduğu için saklamakta zorluk çekiyordum fakat at kuyruğu yaptığımda falan çok güzel görünüyordu. kesinlikle orijinal olmasına dikkat edin ki sahte olanlar maşa, düzleştirici gibi işlemler de yanıyor.

bir de saçları döktüğü söyleniyor o konu da bir şey diyemem benim saçlarım zaten çok dökülür.

ben genel olarak seviyorum, saçım az olduğu için rahatsız oluyordum ama kullandığım zaman kendimi ekstra güzel hissediyorum :)

Bende hiç kullanmadım ama çevremde kullanan bir arkadaşım var. Yaklaşık 4 yıl önce aldı ve hala kullanmakta. %100 gerçek saçı bulabilirsen, çıt çıta istediğin şekil/boyayı yapabilirsin.
Malum bu dönemde dürüst satıcılar bulunmuyor, sosyal medya dolandırıcılarla dolu. Kendi kuaförüne güveniyorsan en iyi yolu o sana gösterir, saç kaynağına hiç bulaşma derim inanılmaz saç döküyor.
Saç ile ilgili bir markanın sarımsaklı şampuanı var, hem gürleştiriyor hemde uzatıyor istersen onu tavsiye edebilirim. Umarım bu vermiş olduğum bilgiler işine var, sevgiler.. :KK36:

kullanan bir arkadaşım yarım ay kullanıyordu çıtçıt , kaynaktan zor vazgeçmişti , arkadaşım kuaförüne yaptırdı şimdi fiyatlarını bilmiyorum 2-3 sene öncesi 500-600 lira civarı vermişti. ama sorun şu nasıl anlatayım atıyorum sürekli maşa ve düzleştirici kullanırsan saç çok çabuk yıpranıyor git gide küçülüyor :) ben öyle gördüm yani diğer arkadaşlarım bilgilendirsin belki çok iyisi olmadığı için öyle oluyordu. kolay yanlarıda oluyor işte elindeki saçı düzleştirip tak kafaya , maşa yap tak kafaya çık elinde yıkıyorsun falan biraz komik ama eğlenceli :)

Ben kullandım, hiç kullanışlı bir şey değil. Tavsiye etmem ki bendeki çok güzel ve kaliteli bir çıtçıttı. Hatta bir kez atm sırasında beklerken bi çocuk "Hanfendi saçınız çıtçıt mı" diye sormuştu, saçlarım çok gür ve uzun olmasına rağmen belli oluyormuş çok utanmıştım. (Çocuk kuaförmüş bu arada) En son bakımını yaptırdım kaldırdım şimdi atacak yer arıyorum :)

Yıllarca kullandım :) 1000 liranin altındakılerden alma tabıki ya sentetıktır ya da gram ı azdır :) 270 gr dı benim cıt cıtlar . Boya konusunda sarıydı benımkı herhangı bı boya ıslemı yaptırmazdım kendım bazen mor sampuanla dorelıgını alırdım o kadar. Cok yıkamamalısın ömrü azalır bence, ve tararken nazık davranmalısın. Takarken krepe yapmazdım ben at kuyrugu olarak kullanırdım. Krepe kendı saclarına zarar verır bunu da es gecme lütfen.. sentetık alma almısken gercek sac al. Kuaforume getırtmıstım ben. Güvenıyorum onlara. Guvenledıgın bır yerden sıparıs verme. Hoşçakal :)

X