Çocuğu babamın evinden getirdim sanırım

Gönlünden ne kopuyorsa alsın aynı şey olursa değiştiririz de geç. Bizimkiler gibi gönüllerinden kopanı alsın gelsin aynısı olursa değiştiririz, bak fena mı oldu alınmış alınmıştır de geç. Çok tereddütte kalıyorlarsa sana nakit versinler sen karar ver alacağımıza de. Kıyas yapma, bebeğe odaklan. Çok muhattap olma.
kaynana genç odağı başka şeye çekme çabasında. Hiç bilemiyorsa altın alsın torununa illa eşya almasına gerek yok, para versin, kendiniz alın. Zaten el kadar bebe yatak bi dolap bi kaç biberon bez üç beş elbise tamam. Hemen büyüyüp kullandıklarını üç kere anca kullanacak.hata kocanda senle muhattap etmemesi lazım

Kv li konularımdan mideniz bulanmış olabilir zira her konu açtığımda bana da tiksinti geliyor artık....
Hamile kaldığımdan beri kaynanam tarafının annenler ne alacak beşiği kız tarafı yapar tarzında imalarından gına geldi artık.Her seferinde herkes gönlünden ne geçerse yapar zorunluluk yok desem de anlamıyorlar.Dün bebeğimizin oda takımı geldi annemler ilk torun diye heves edip aldılar sağolsunlar.Eşim dün akşam annesine gitmiş annesi başka ne alacaksalar bilelim aynı şeyleri almayalım sen X e (bana yani) sorsana demiş bu 3.soruşları yemin ederim ki..eşim anlattı annem böyle diyor dedi ben de kızdım daha ne bekliyorlar acaba oldu her şeyi babam alsın zorunda sanki bunu sormak da ayıp biraz dedim azarladım.Eşimle tartıştık almasaydılar madem boğazlarına mı yapıştık ne olmuş sorduysa annem aynı şeyleri almayalım diye soruyor dedi kaçıncı soruşu ama.Şu zamana kadar bir iğne bile almadılar almamayı geçtim ne eksiğiniz var ne düşünüyorsunuz diye bile sormadılar hoş zorunda değiller sadece yardım olarak detaylı ultrasonumun parasını verdiler zorunluluk yok tamam ama annem babam daha fazlasını yapmaya mecburmuş gibi neden davranılıyor anlamadım.Eşimin tahta eski usul beşiği varmış biz evimiz sobalı diye mobilya beşikten hariç oturma odasına portatif bez beşik alacaktık sanırım onlar anne babamın aldıklarının altında ezildiler çakallık peşindeler ki kayınpeder eşimin eski beşiğini vermekten bahsetmiş onu kullanın oturma odasında demiş eşim de leyloş öyle şeyler istemez 200 liralık bez beşik alamayacak değiliz demiş.Ay sonu alışverişe çıkacağımızdan bahsetmiş eşim hemen annesi ben de geleyim demiş ilk bebeğim ilk çocuğum neden o da gelmek istiyor ki siz olsanız ister misiniz ? Normalde batmaz gözüme ama anne babamdan beklentileri iyice sinirimi bozmaya başladı bir daha konu açılırsa ne tepki vermeliyim ? Bir de benim sezaryen yanlısı olduğumu öğrenince o kendi başına karar vermesin bu yaşta bıçak mı vurduracak kendine normal doğum olur demiş.Sorduk sanki hayır ben mi takıyorum her şeyi yoksa gerçekten üzerime mi geliyorlar 🙄 Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor en büyük suçlu eşim bence
Haklisiniz da biraz da bunaldiginiz icin fazla tepki vermissiniz.O da esinizin gozune batmis.Kv ayni seyi yapsa da esinin ve senin sinirlenmen ayni olmaz olamaz.Cunku o annesine sinirlenir siz kvye.Oluyo boyle seyler.Zamanla oturur.

X