Çocuğu covid geçirenlerden tavsiye bekliyorum

bernaayaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2019
1.549
1.245
Maalesef eşim covid oldu, 2 gün sonra da 15 aylık oğlum ateşlendi. İki gün oluyor. Bugün akşam balgamlı bir öksürük de başladı. Paracetamol ve ibuprofeni dönüşümlü veriyorum (doktoru öyle söyledi). Benzer yaştaki çocuğu covid geçirenlerin tavsiyelerini bekliyorum. Kaç günde atlattınız? Ne iyi geldi? Öksürük ne zaman geçti? Ciğer filmi vs yaptırdınız mı?...

Maalesef eşim covid oldu, 2 gün sonra da 15 aylık oğlum ateşlendi. İki gün oluyor. Bugün akşam balgamlı bir öksürük de başladı. Paracetamol ve ibuprofeni dönüşümlü veriyorum (doktoru öyle söyledi). Benzer yaştaki çocuğu covid geçirenlerin tavsiyelerini bekliyorum. Kaç günde atlattınız? Ne iyi geldi? Öksürük ne zaman geçti? Ciğer filmi vs yaptırdınız mı?...
Çok geçmiş olsun.. ilaçları düzenli verin. Ateş düşürücü aslında en güzeli carpol coronada çocuklara

Çok geçmiş olsun.. ilaçları düzenli verin. Ateş düşürücü aslında en güzeli carpol coronada çocuklara
Evet paracetamol dediğim calpol. Teşekkürler.

İleride denk gelen olursa diye yazıyorum; doktorun önerileri d vitamini kullanmak, bol sıvı almak, açık havaya çıkmak (izolasyondayken nasıl olur bilmiyorum, belki balkon filan), ateş takibi. İshal olursa probiyotik.

Cok gecmis olsun umarim iyidir simdi.
Bizde oksuruk artinca acile goturduk bronsitte baslamisti antibiyotok ve balgam sokucu de kullandı.
Tam iyilesmesi 10 gunu buldu.
Bizde cok yuksek ates oldugu icin calpol ve dolveni 3 er saat arayla verdirttiler 4 gün cok kotuydu sonra atesi ara ara çıktı.
Suan iyi cok sukur.
3 hafta olacak olali

X