Çocuğu uyumadan büyütenler..

Mobu93

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
94
41
30
Aylardır çaba içerisindeyim ve gerçekten bunalmış bezmiş yavaştanda dış dünyaya kendimi kapatmaya başladım. Bebeğim asla derin uyku uyumuyor. Hiç bir problemim yok ne evliliğimde ne de kendimde. Bunu baştan belirtmek istedim işte yok bebek sende ki gerginliği hissediyordur yada evde ki huzursuzluğu hissediyordur gibi şeyler yazılmasın diye. Aksine isterek anne oldum çok şükür rabbim aratmadı... Bebeğim doğduğunda bir ay geçti ve uykusu çok az az dı yenidoğan dedik düzene girer... Bir ay sonra sık sık uyanmalara devam etti. Tabi uyumadıkça yavaştan sallayarak uyutmalar başladı sallarsak uyuyordu bırakırsak uyanıyordu klasik düzen bizdede hakimdi. Hatta bir hamak ve beşiğine otomatik sallama motoru aldık. Geceleri beşik yanı başımda yavaş yavaş tıkırdıyordu sallıyordu. Tamam dedik ohhh uyuyorrr hatta 3-4 saatte bir uyanıyor... Bu böyle bir ay sürdü sonra 4.aya gelince her şey alt üst oldu o dönemlerde sünnet oldu boğaz enfeksiyonu geçirdi derken sallamak bile işe yaramamaya başladı dedik acaba uyku gerilemesi mi yaşıyor ya da bir sıkıntısı mı var. Doktora götürdük hiç bir şeyi yok gayet sağlıklı dedi. Tamam dedik sağlıklı önemli olan o... Bu sırada kitaplar okumaya çoktan başlamıştım işte uyku eğitimi vs hiç bir işe yaramıyorduu sonra bir abla bana senin çocuğun yalnızlığı sevmiyor yanında birinin varlığını istiyor dedi biraz haklı buldum çünkü bebeğim uykusunda sürekli uyanıp yanında biri var mı kontrol eder gibi bakıp sonra gözünü kapatıyor eğer göremezse ağlamayı koyuyor. Eşim sağlık çalışanı bu yüzden sık sık nöbeti oluyor evde olduğu günler gece o bakıyor ben biraz uyuyorum sonra o uyuyor ben bakıyorum çünkü bu bebek uyumuyor ya... Hatta nöbet sık olduğu günler annemde kalıyorum uykusuzluğa en fazla 48 saat dayanabildim 😔sarılıyorum yok olmuyor kaç beşik aldık denedik verim alamadık. Koltukta biraz uyuyor gibi oldu sonra orayıda beğenmedi. Elini tutuyorum uyuturken onu istemedi. Benim kokumun sindiği kıyafeti koydum yanıma oda işe yaramadı bazen sallanmaktan da nefrer ediyor gece oldu mu ben artık korkmaya başlıyorum bu gece sabahlar olmayacak bana diye... 5 aylık olduk artık hala da derin uyku yok kuş uykusu tilki uykusu... Acaba diyorum gerçekten uykuyu mu sevmiyor normal mı bu? Çocuğu olan herkese sordum böyle uyku problemi yaşayan anneler hep 3 yaşından sonra rahat etmişler gözüm çok korkuyor böyle daha kaç gece geçireceğim dayanamıyorum gece bir saatcik bile uykuya dalmıyor... Böyle olupta çocuğu büyüyen anneler bana bi yazsa ya nolur.... Kaç yıl sürdü ne zaman uyumayı öğrendi.?

Aylardır çaba içerisindeyim ve gerçekten bunalmış bezmiş yavaştanda dış dünyaya kendimi kapatmaya başladım. Bebeğim asla derin uyku uyumuyor. Hiç bir problemim yok ne evliliğimde ne de kendimde. Bunu baştan belirtmek istedim işte yok bebek sende ki gerginliği hissediyordur yada evde ki huzursuzluğu hissediyordur gibi şeyler yazılmasın diye. Aksine isterek anne oldum çok şükür rabbim aratmadı... Bebeğim doğduğunda bir ay geçti ve uykusu çok az az dı yenidoğan dedik düzene girer... Bir ay sonra sık sık uyanmalara devam etti. Tabi uyumadıkça yavaştan sallayarak uyutmalar başladı sallarsak uyuyordu bırakırsak uyanıyordu klasik düzen bizdede hakimdi. Hatta bir hamak ve beşiğine otomatik sallama motoru aldık. Geceleri beşik yanı başımda yavaş yavaş tıkırdıyordu sallıyordu. Tamam dedik ohhh uyuyorrr hatta 3-4 saatte bir uyanıyor... Bu böyle bir ay sürdü sonra 4.aya gelince her şey alt üst oldu o dönemlerde sünnet oldu boğaz enfeksiyonu geçirdi derken sallamak bile işe yaramamaya başladı dedik acaba uyku gerilemesi mi yaşıyor ya da bir sıkıntısı mı var. Doktora götürdük hiç bir şeyi yok gayet sağlıklı dedi. Tamam dedik sağlıklı önemli olan o... Bu sırada kitaplar okumaya çoktan başlamıştım işte uyku eğitimi vs hiç bir işe yaramıyorduu sonra bir abla bana senin çocuğun yalnızlığı sevmiyor yanında birinin varlığını istiyor dedi biraz haklı buldum çünkü bebeğim uykusunda sürekli uyanıp yanında biri var mı kontrol eder gibi bakıp sonra gözünü kapatıyor eğer göremezse ağlamayı koyuyor. Eşim sağlık çalışanı bu yüzden sık sık nöbeti oluyor evde olduğu günler gece o bakıyor ben biraz uyuyorum sonra o uyuyor ben bakıyorum çünkü bu bebek uyumuyor ya... Hatta nöbet sık olduğu günler annemde kalıyorum uykusuzluğa en fazla 48 saat dayanabildim 😔sarılıyorum yok olmuyor kaç beşik aldık denedik verim alamadık. Koltukta biraz uyuyor gibi oldu sonra orayıda beğenmedi. Elini tutuyorum uyuturken onu istemedi. Benim kokumun sindiği kıyafeti koydum yanıma oda işe yaramadı bazen sallanmaktan da nefrer ediyor gece oldu mu ben artık korkmaya başlıyorum bu gece sabahlar olmayacak bana diye... 5 aylık olduk artık hala da derin uyku yok kuş uykusu tilki uykusu... Acaba diyorum gerçekten uykuyu mu sevmiyor normal mı bu? Çocuğu olan herkese sordum böyle uyku problemi yaşayan anneler hep 3 yaşından sonra rahat etmişler gözüm çok korkuyor böyle daha kaç gece geçireceğim dayanamıyorum gece bir saatcik bile uykuya dalmıyor... Böyle olupta çocuğu büyüyen anneler bana bi yazsa ya nolur.... Kaç yıl sürdü ne zaman uyumayı öğrendi.?
kolay gelsin. benimki de uykuyu sevmezdi. 4 yasini gecti hala gunduz uyuyacaksa ayağımda salliyorum o uyumicam diye aglarken.

ben sonrasinda zamaninda kucukken kim west methoduyla egitmenle calisarak uyku egitimi vermedigime cok cok pisman oldum. 2 yasindaki çocuğa neden uyumuyorsun diye bagirmak bence 7 aylikken aglatmaktan daha travmatik oldu. zamaninda melis kesandan danismanlik almistim 2 seans gram faydasini gormedigim gibi onun methodunda benim topuk dikenim oldu ayni hareketi uzun sure yapmaktan.

kolay gelsin. benimki de uykuyu sevmezdi. 4 yasini gecti hala gunduz uyuyacaksa ayağımda salliyorum o uyumicam diye aglarken.

ben sonrasinda zamaninda kucukken kim west methoduyla egitmenle calisarak uyku egitimi vermedigime cok cok pisman oldum. 2 yasindaki çocuğa neden uyumuyorsun diye bagirmak bence 7 aylikken aglatmaktan daha travmatik oldu. zamaninda melis kesandan danismanlik almistim 2 seans gram faydasini gormedigim gibi onun methodunda benim topuk dikenim oldu ayni hareketi uzun sure yapmaktan.
Kim west metodunuda denedim beşiğine yatırınca bas bas bağırıyor kucak seven bir bebekte değil kucağıma alınca sakinleşmiyor yani ağlamayı beni kucağına al diye yapmıyor gerçekten sevmediği için ağlıyor gerçi kim west metodunu 6 aydan sonra başlayın diyorlar biraz daha bekleyip tekrar deneyeyim olmadı. Rabbim sizede kolaylık versin maşallah büyümüşsünüzde😊

Kim west metodunuda denedim beşiğine yatırınca bas bas bağırıyor kucak seven bir bebekte değil kucağıma alınca sakinleşmiyor yani ağlamayı beni kucağına al diye yapmıyor gerçekten sevmediği için ağlıyor gerçi kim west metodunu 6 aydan sonra başlayın diyorlar biraz daha bekleyip tekrar deneyeyim olmadı. Rabbim sizede kolaylık versin maşallah büyümüşsünüzde😊
İnstagramda baldan anne diye bir kadın var uyku danışmanı ona bi baksanız profesyonel bir yardım alabilirsiniz .oğlum sürekli meme de uyuyordu gündüzleri bıraktıktan 15 dk sonra uyanıyordu küçükken . Sonra meme olayı bitti kendisi yanına uzanırdım pış pış yaparak uyutmaya alıştırdım ama kısa uyuyordu 20 dk filan baldan anneyi takip ettim uyku saatlerini filan rutine soktum baya uğraştım ama oldu çok şükür 🙏🏻 sizde bi bakın isterseniz ben seviyorum onu

Seslere karşı çok hassas olabilir.
Benimki de uyumuyordu.
Artık uykusuzluktan yaşamıyor gibiydi halim..
7-8 aylığa kadar böyle gitti.
Gram gündüz uyku uyumadı desem.
Sonra uyutup odasına Kur'an açıp bıraktım.
Etrafı duymayinca uyudu.
İnancliysaniz böyle deneyebilirsiniz.
Ya da hafif bir müzik sizin tercihinize kalmış.
Böyle böyle bir buçuk yaşa doğru gündüz de bir defa uyumaya başladı.

Bazı bebeklerde oluyormuş, bi arkadaşım 9 ay sadece göğsünde uyutmuş o da 2-3 saat gün içinde uyanıyordu diyo sürekli. Hala daha da uykusuz bebeği bi yaşını geçick. Benim ki de ilk iki ay öyleydi. Saatlerce sallardım 5dk uyur çok uyumuş gibi uyanırdı. Doktor bi derdi vardır mutlaka ddi sünnet ettirdim, gaz da biraz azalınca. Gece uykumuz oturdu. Şuan üç aylık şükür gece ne olursa olsun yatırınca uyuyor ama uyumaması gerçekten çok zor hele teksen.

Bazı bebekler gerçekten uyumuyor. Benim oğlum da öyle, uyku danışmanı ile çalıştık yine olmadı. Şuan iki buçuk yaşında hâlâ geceleri kalkar, bu süreç zor Allah sabır versin

Uyuturken Kur'an dinletmeyi denediniz mi ? birlikte yatın açın sesini dinlesin bir süre sonra belki sizi aramamaya başlar sesi onu güvende hissettirir.

3 yaşından sonra uyanmalar 4-5e indi.
4buçuk yaşında, bazen kesintisiz uyur, bazen tuvalet hariç 2 kez kalkar.
Allah yardımcınız olsun.

5 aylik hala derin uykuya dalamiyor mu? Durun yahu.Benim ikizlerimin biri 7.ayda gaz sikintisi bitti.Tam artik uyur dedik 15 ayligiz hala gozleri aralik uyur.Dun gece kac defa uyandi saymadim.Uyku egitimi falam bazi bebeklere.islemiyor.Gunduz top atsan uyanmayacak ama gece saat basi ayakta.Kolay gelsi.Bebeginiz daha cok kucuk.

Sizinki çok küçük daha benim oğlum 1 yaşına gelmişt hala uykusu yoktu.şu an iki buçuk yaşında öğlen 1 kere uyuyor.ama uykusu çok hafif hiç ses çıkarmıyoruz yanında.geceleri hala kesintisiz uyumaz.ben böyle kabul ettim napayım.o aylarda yarım saat oğlum için yeterli oluyordu hiç saatlerce uyumazdı.

Şuan iki yaşında bebeğim hala uyku ile uyanıklık arasındadır.. Derin uykusu yok sürekli ya meme de ya ayakta sallatır ya sırtını kaşıtır. Yanından kalkınca hemen uyanır.. İlk bir yıl zaten neredeyse hiç gece uykusu yoktu.. Sürekli ağlayan bir bebekti.. Bende merak ediyorum ne zaman uyumaya başlayacağım geceleri.. Büyük kızımda böyle bişey yaşamaynca bu duruma alışmak zor oldu.. Büyük kızım da hiç çocuk büyütmemişm onu anladım.. Yavrum dört yaşında hala öyledir ne ilaç içme ne yemek yeme ne de uyku konusunda bizi hiç üzmedi🤲😍ablası olmasa belki kardeşi daha zor bir çocuk olurdu ama ablasını biraz biraz taklit etmeye başladı ablasıyla oynamaya onunla yemek yemeye başladı.. İnşallah seneye iyice ikiz gibi olurlar.. Çok güzel anlaşıyorlar🤲😍

Benimki ilk zamanlar hic uyumazdi doktor kontrolünde anason çayı vermiştim. Uykulari biraz duzene girmişti.
Doktorunuza sorup uygun gorurse kullanin hem gazi varsa çay sayesinde gazını da atar

Benim kızımda da doğduğundan beri uyku sorunu vardı. Üç aylıkken süt ürünlerine alerjisi olduğunu öğrendim. Süt ürünlerini yemeyi kesince kızımın uykusu da keyfi de yerine geldi. Şimdi iki yaşında beşiğine koyuyorum kendi kendine uyuyor üstelik kesintisiz oluyor uykuları genellikle. Belki sizin oğlunuz da da alerji ya da yiyeceklere karşı tolerans gelişmiş olabilir. Bence bu yönden bir araştırmayı deneyin derim. Alerji veya tolerans çok ciddi uykusuzluk yapabilir.

Kundak denediniz mi? Bizim kundakla 2-3 saat uyuyordu sadece ama onu da 4 ay sonrası döndüğü için istemedi.

Bukadar yipranacaginiza yatak alacaginiza uyku danismanligi alsaydiniz coktan sorununuz çözülürdü. Kendiniz yapamamis olabilirsiniz cogu insan kendisi veremiyor ama uyku danismaniyla kesin cozum oluyor bence en iyiside baldan anne

Abımın kızıda oyleydı .Öylede devam ettı .Şunan 2 yaşında hamd olsun .Her sey yolunda.Sizin bebegınızde en kısa surede derin saglıklı guzel uykulara uyandın inşallah

Henüz çok ufak. Öncelikle sakin olun. Bebekler rutini sever. Bu nedenle ben Ben easy yöntemine inanıyorum. Yani bir hafta her uyuduğu uyandığını yazın. Çocuğun rutini çıksın ortaya. Sonra saatleri düzenleyin. Belki fazladan bir uykusu vardır. 15er dakika azaltırsınız. Rutinde ufak değişiklikler yaparsınız. Çocuğu sallama gibi bir şeye alıştırmanız ilerisi için size zorluk olacaktır. Bunun yerine gece uykusuna geçişte özellikle rutin oluşturmanız işe yarar. Banyo, yağlama masaj, pijama giydirme, emzirme, yanına uzanıp ninni söylemek gibi bir sıralama yani.
Benim oğlum o aylarda ya emerek uyurdu yada kucakta. Annem kucağına alır dans edip eski bir tango söylerdi uyurdu. Derinleşince yerine koyardık. Yani gündüz uykularında genelde her anne zorluk yaşıyor. Sakin olun düzelecek. Bizimki 2 yaş sonrası emme bitince kesintisiz gece uykusuna da geçti. Sabır ve zaman

Henüz çok ufak. Öncelikle sakin olun. Bebekler rutini sever. Bu nedenle ben Ben easy yöntemine inanıyorum. Yani bir hafta her uyuduğu uyandığını yazın. Çocuğun rutini çıksın ortaya. Sonra saatleri düzenleyin. Belki fazladan bir uykusu vardır. 15er dakika azaltırsınız. Rutinde ufak değişiklikler yaparsınız. Çocuğu sallama gibi bir şeye alıştırmanız ilerisi için size zorluk olacaktır. Bunun yerine gece uykusuna geçişte özellikle rutin oluşturmanız işe yarar. Banyo, yağlama masaj, pijama giydirme, emzirme, yanına uzanıp ninni söylemek gibi bir sıralama yani.
Benim oğlum o aylarda ya emerek uyurdu yada kucakta. Annem kucağına alır dans edip eski bir tango söylerdi uyurdu. Derinleşince yerine koyardık. Yani gündüz uykularında genelde her anne zorluk yaşıyor. Sakin olun düzelecek. Bizimki 2 yaş sonrası emme bitince kesintisiz gece uykusuna da geçti. Sabır ve zaman
Malesef beni emmeyi 3ay sonra bıraktı çok çabaladım devam etmedi sağdım verdim o yüzden ten tene teması sağlayamadık bir kerecik bile kucağımda koynumda uyutamadım bebeğimi hiç sevmiyor kucağı ahhh içimde kanayan yaradır annesinin kucağında uyuyan bebek 😢 gündüz bir şekilde geçiyor aslında uyku düzeni var ama asla dalamıyor geceleri en büyük sıkıntımız bu. Ama sabırla sevgiyle devam edeceğim onun sevdiği yöntemi bulmak için

Benim oğlum da uykuyu sevmezdi. 1 yasına kadar böyle devam etti. Sabahlara kadar uyutmaya çalışırdık uyumazdı. Arabayla gezdirirdik yine uyumazdı. Doktora götürdük hiç bir sorun yok , bazı cocuklar uykuyu sevmez dedi doktorumuz. Suan 6 yasında hala uykuya hemen dalamaz . Allah yardımcınız olsun.

X