COCUGUM UYUMUYOR...

itkopuk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
2
4
31
2 yaşında kız çocuğum geceleri çok zor uyuyor. Ne yapmam lazim. Yardımcı olur musunuz?

Önerileriniz var mı?
Bitkisel ilaç vs?

Zor uyuması dışında gece sık uyanıyor mu? Oğlum da 16 aylık gece çok sık uyanıyor. Doktor 2,5 yaşında uykular düzene girer genelde dedi

2 yaşında kız çocuğum geceleri çok zor uyuyor. Ne yapmam lazim. Yardımcı olur musunuz?

Önerileriniz var mı?
Bitkisel ilaç vs?
2 yaş atak dönemi zaten çok normal. Onlar daha çok ufak ve herşey dikkatlerini dağıtıyor, ilgilerini çekiyor.
2 yaşında bir bebek zor uyuyor veya gece uyanıyor diye bitkiselde olsa ilaç vs çok yanlış bir yaklaşım. Biz yetişkinler bile her akşam aynı saatte, aynı sürede uyumuyoruz. Ki çocukların 4 yasa kadar gece uyanmalari, anneye babaya uyurken veya geceleri ihtiyaç duymaları normal ve sağlıklı kabul ediliyor.
Uykuyla ilgili annelere hep tavsiye ediyorum, buraya da yazacağım. Uzman psikolog Oya Çanak'ın sayfasını okuyun lütfen. Uykuyla, cocuk gelişimiyle ilgili çok faydalı ve şefkatli ve bilimsel bilgiler var. Benim oğluma çok faydası dokundu sağolsun, size de fayda saglayacagina eminim

Benim kızım da 3 yaşında 11 gibi uyanıyo gece 2 den sonra tekrar uyuyo öğlen de uyumuyo artık . Yatmadan önce ballı süt içiyo biraz hızlandırıyor uyumasını. Ender saraç vişne kurusu papatya kurusu ve anason karışımı önerdi ama miktarlarına bi bakın netten emin değilim.

Ay bana çocukken bakıcılar çok anason içirmiş yapmayın 😥 günü bütün gerekirse yorun enerji sarfettirin sabah çok erken kaldırın yorun edin eve trambolin alın hoplasın zıplasın vs ama böyle şeyler içirmeyin.

Zor uyuması dışında gece sık uyanıyor mu? Oğlum da 16 aylık gece çok sık uyanıyor. Doktor 2,5 yaşında uykular düzene girer genelde dedi

Benim kızım da 3 yaşında 11 gibi uyanıyo gece 2 den sonra tekrar uyuyo öğlen de uyumuyo artık . Yatmadan önce ballı süt içiyo biraz hızlandırıyor uyumasını. Ender saraç vişne kurusu papatya kurusu ve anason karışımı önerdi ama miktarlarına bi bakın netten emin değilim.
Benim kızım 2 yaşında geceleri uyumuyor. Gündüz bazen 1 sa, baZen 2 baZen hiç.

X