Çocuğum yeni salgın.. Uyuz uyuz hastalığı ilaç bulunmuyor 🥺😭

İnsallah canim tesekkur ederiz 🤗 bu süreçte psikolojik olarak çok yıprandım sanırım bende bi tramva sebebi oldu insallah yenerim bu korkuyu
Biz bitlendigimizde boyle olmustum ben 3 4 ay kafamda bitler geziyo sanip surekli bit sampuani yapmistim, meger kafa derimin ph ini mahvetmisim o yuzden kasiniyomus, duzeltene kadar gezmedigim dr. kalmadi. egzamaya dondu sac diplerim, yazin tutar ara ara, kizima da cok yaptim maalesef boş yere 😪 dikkatli ol diyim, dr. yok dediyse inan bence de. Gecmis gitmis olsun bi daha da basimiza gelmesin insallah 🥰

Biz bitlendigimizde boyle olmustum ben 3 4 ay kafamda bitler geziyo sanip surekli bit sampuani yapmistim, meger kafa derimin ph ini mahvetmisim o yuzden kasiniyomus, duzeltene kadar gezmedigim dr. kalmadi. egzamaya dondu sac diplerim, yazin tutar ara ara, kizima da cok yaptim maalesef boş yere 😪 dikkatli ol diyim, dr. yok dediyse inan bence de. Gecmis gitmis olsun bi daha da basimiza gelmesin insallah 🥰
Evet canim cok haklisin ama bugün yine kasinarak bende kırmızılık çıktı 😞 Dr ye gittik benim yapabileceğim bisey yok Hersey yapılmış dedi ya cerrahpasa yada hacettepe ye sevk ediyim dedi dirençli uyuz bu dedi kafam allak bullak oldu nerdeyse agliycaktim. Hocam son bi kez bi karışım yazın dedim zar zor yazdırdım. Kafayı yicem artık. Hacettepe de filan deneysel şeyler yapıyorlar daha farklı dedi biz Denekmiyiz ne bicim bi illet bu 😢

Havalarda soğudu hergun çarşaf kiyafet değişcek kurumiycak halılar yok cocuklar hasta olcak mi korkusu. Gece boyu hiç uyumadım suratımi sivilce basmış 😥😥

Merhabalar ailece uyuz Olduk bebeğim var 8 aylık Metrin kullandık sirkeli su kwellda kullandık ama geçmedi perişan oldum doktorunuz size nasıl bir karışım önerdi
Geçmiş olsun kurtuldunuz mu? Biz de 5 ay çektik. Bebeğim 3 aylık tı yakalandığında. Biz son gittiğimiz Dr un yazdığı losyon ile kurtulduk.

Herkese sağlıklı günler.
Türkiyede yeni salgın mış uyuz salgını..
Kreşe gitmiyor korona var diye evden çıkmıyoruz perşembe günü doktora gittik uyuz teşhisi konuldu 😭 daha kotüsü ilaç yok eşimin bakmadığı eczane kalmadı depoda ilaç yok deniyor. Uzman, araştırma Dr. Dr gezdik çözümü losyonu kremi kullanmak ama yok 🤯.
Zaman çok kötü, nefret ediyorum yaşadığım şu zamandan.
Başına gelen çözüm bulan varmı kaşımaktan uyuyamıyor yavrum. Eldivenle dokunuyorum ben pismiyim anne diyor 😭ellerim yara bebeğim benden sana bulaşmasın diyorum. İçim yanıyor başına gelen duyan bilen var mı? 🥺
Çok geçmiş olsun 🙏😔

Merhaba .
Valla ben çok çektim , her yerim yara içindeydi ne gecem kalmıştı ne gündüzüm , illet bi hastalık .
Ben bebeyağıyla kurtuldum diyebilirim , sadece kollarımda çok az kaldı .
Sıcak suyla biraz bastırarak kese yapın , çıktıktan sonra hemen kurulanın bebeyağını sürün şifa olur İnşAllah . Geçmiş olsun .
Bebeyagiyla uyuzdan kurtuldum demissiniz gercekden ise yariyormu daha sonra ilac kullandiniz mi gectimi tamamen

Biliyorum kortızonlu olduğunu fakat doktor yazdı onu bıze sureklı kullanmıyorum benım çocuğumda küçük ben haftada bir kez banyodan sonra tüm vücuda sürüyorum yetıyor antıstamınık şurup ıle bırlıkte doktor tavsıyesı ile kullanıyoruz kulaktan dolma degıl hanımefendı çocuğumuzu tabıkı bizde düşünüyoruz aksı mümkün olamaz geçmeyen kasıntı yaşamadıysanız bilemezsınız neyin iyi gelip gelemediğini 4 yıldır kasıntı ıle çocuğumda derı kalmadı doktor kortızonlu krem yazıyorsa ve bu ıyı geliyorsa tabı mecbur kullacagız talımatına.uygun sekılde yapacak baska bişey yok ben çareyi onda buldum deneyımımı paylaştım en azından ılac bulana kadar konu sahıbı kullanırsa cocugu kaşınmadan rahatça uyur haftadavbır uygulasa hıcbır zararı olmuyor tecrübeyle sabittir cahil cühela değiliz sevgıler
Benim oglumda kasinmakdan nahf oldu dr yazdigi uyuz ilac karisimida perisan etmisti oglumu kortizonlunkremler az fayda etsede kortizonlu 8 asi vurildu ve iyi oldu.millet aaaa bekadat zararli diyor da ilaclarda kar zarar diye bir durum var cocuk perisan ne gerekiyorsa o yapilihor keyfe keder kullanmiyoruz ya.dediginiz gibi uzakdan bskana kolay geliyor

Herkese sağlıklı günler.
Türkiyede yeni salgın mış uyuz salgını..
Kreşe gitmiyor korona var diye evden çıkmıyoruz perşembe günü doktora gittik uyuz teşhisi konuldu 😭 daha kotüsü ilaç yok eşimin bakmadığı eczane kalmadı depoda ilaç yok deniyor. Uzman, araştırma Dr. Dr gezdik çözümü losyonu kremi kullanmak ama yok 🤯.
Zaman çok kötü, nefret ediyorum yaşadığım şu zamandan.
Başına gelen çözüm bulan varmı kaşımaktan uyuyamıyor yavrum. Eldivenle dokunuyorum ben pismiyim anne diyor 😭ellerim yara bebeğim benden sana bulaşmasın diyorum. İçim yanıyor başına gelen duyan bilen var mı? 🥺
Merhaba gecmis olsun nasil.iyilestiniz acaba hangi ilaci nasil kullandiniz

Merhaba iyulestijiz mi .nasil gecti acaba.benim oglumda okullar acilinca yakalandi gecmiyor hala:KK43:
Zeytinyağıyla kükürtün kıvamını açın, vazeline karıştırıp vücudunuza sürün içime katran da ekleyebilirsiniz daha etkili olur. Bunu sürüp yıkanmıyorsunuz ertesi gün yine sürüp yıkanmıyorsunuz dayanabilirseniz üç gün yapın. Dayanamazsanız yıkanıp tekrar sürün. Çarşaf, kıyafet, koltuk örtüleri neyle temas ediyorsanız 60 derecede yıkayın. Yakınım bu şekilde kurtuldu ama çocuklara uygulanır mı bilmiyorum İnşallah kurtulur

Biz de 2020 sonunda uyuz olduk. Kaşınmaktan yorulmuştuk, wilkinson pomad kullandık. 2 kez devamında kükürtlü sabunl yıkandık hep. Evde de her yeri sirkeye sildik sürekli sonunda bitti ama bizi psikolojik olarak baya etkilemişti.
O dönemden kalan elimde bir tane wilkinson pomad ve kükürtlü sabun var, gönderebilirim size de.
Wilkinsonu nasil bir periyotta uyguladijiz acaba.birde evi felan streclediniz mi sizde

X