Çocuğumu Neden Organik Besinlerle Beslemeliyim?

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
6 Mart 2012
17.659
22.586
46
alimentation-bebe-fraise.jpg


Günümüzde anne ve çocuklar için organik olan besinlerin önemi giderek artmaktadır. İlaç, hormon, katkı maddesi ve diğer kimyasallar kullanılmadan üretilen saf organik tarım ürünleri, standart ilaçlamalı yöntemlerle üretilenlere göre daha fazla mineral, vitamin, antioksidan içermektedir ve çok daha fazla sağlıklıdır. Aynı zamanda antibiyotik kullanılmadan üretildikleri için, bağışıklık sistemine katkıları da az olmaktadır. Öte yandan, ilaç ve hormon kullanılarak üretilen gıdaların, kanser, çocuklarda gelişme problemleri, sinir sistemi ve beyin hasarı risklerini arttırmaktadır.

Çocuğunuz gelişiminde, “hamilelikten itibaren” beslenmenin önemi büyüktür. Bebekleriniz için seçtiğiniz gıdaların kimyasal katkılarının olmaması, genetik olarak dönüştürülmemiş olması, çocuğunuzun daha kuvvetli bir bağışıklık sistemi kazanmasına, sağlıklı gelişmesine ve ileride karşılaşabileceğini sağlık sorunları riskinin azalmasına yardımcı olacaktır.


 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-02-2022

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın