cocugumun nafakasını ödemeyen baba

elfos

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2016
521
678
Merhaba sevgılı hanımlar,

Konuya hemen gırmek ıstıyorum esımle anlasmalı olarak aralık ayında bosandık , bır kızımız var velayetı bende buna ıstınaden 1000 tl aylık iştirak nafaka ödemesı gerekiyor bosanma onaylandı karar verıldı kesınen bosandık. bugune kadar yarım yamalak ve gecıkmelı olarak ödedı.. calısıyor aylık 3500 trl maası var sıgortası var mı bılmıyorum yenı ıs degıstırdı bız bosanınca . cok borcu var kumar yuzunden anlıyorum fakat bu cocugumun hakkı ben tek basıma kıra fatura ancak yetıyorum malesef.. 2 aydır ödemedıgı ıcın gıdıp ıcraya verdım bır dılekce ıle.. bundan sonrakı surec ne olacak nasıl ılerler ben bu parayı alabılır mıyım ??bu durumu yasamıs bırı bırılerı var ıse bana yardımcı olabılır mı ?

Konuya hemen gırmek ıstıyorum esımle anlasmalı olarak aralık ayında bosandık , bır kızımız var velayetı bende buna ıstınaden 1000 tl aylık iştirak nafaka ödemesı gerekiyor bosanma onaylandı karar verıldı kesınen bosandık. bugune kadar yarım yamalak ve gecıkmelı olarak ödedı.. cok borcu var kumar yuzunden anlıyorum fakat bu cocugumun hakkı ben tek basıma kıra fatura ancak yetıyorum malesef.. 2 aydır ödemedıgı ıcın gıdıp ıcraya verdım bır dılekce ıle.. bundan sonrakı surec ne olacak nasıl ılerler ben bu parayı alabılır mıyım ??bu durumu yasamıs bırı bırılerı var ıse bana yardımcı olabılır mı ?
Alırsın

Konuya hemen gırmek ıstıyorum esımle anlasmalı olarak aralık ayında bosandık , bır kızımız var velayetı bende buna ıstınaden 1000 tl aylık iştirak nafaka ödemesı gerekiyor bosanma onaylandı karar verıldı kesınen bosandık. bugune kadar yarım yamalak ve gecıkmelı olarak ödedı.. calısıyor aylık 3500 trl maası var sıgortası var mı bılmıyorum yenı ıs degıstırdı bız bosanınca . cok borcu var kumar yuzunden anlıyorum fakat bu cocugumun hakkı ben tek basıma kıra fatura ancak yetıyorum malesef.. 2 aydır ödemedıgı ıcın gıdıp ıcraya verdım bır dılekce ıle.. bundan sonrakı surec ne olacak nasıl ılerler ben bu parayı alabılır mıyım ??bu durumu yasamıs bırı bırılerı var ıse bana yardımcı olabılır mı ?
Bazıları böyle işte velayet kimdeyse her masrafı o karşılasın kafasında. Eski eşinizle önce çekişmeli boşanacaktınız sanırım yani pek orta yolu bulan bir yapısı yok gibi. Size ceza olsun diye ödemiyor da olabilir. İcrayla alırsınız. Oyun oynamadığınızı acı bir şekilde öğrenmiş olur.

İcra takibi başlatmışsınız, eğer sigortalı çalışıyor ise maaş haczi uygulaması söz konusu olabilir.
Aksi halde icra tebliğinden itibaren diğer ay da nafakayı ödemezse, hapis ile tazyik edilebilir. (Azami 3 aya kadar, bu süre içinde ödeme yaptığı zaman tahliye edilir.)
Ekstra yapılacak bir şey yok malesef. Diğer avukat meslektaşlarımın başkaca fikri varsa onlar da yardımcı olurlar birazdan. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Sigortası varsa maaş haczi gönderince maaşından kesinti yapılır. Sigortası yoksa ev, araba, banka hesabı artık nesi varsa haciz koydurursunuz. Bence alırsınız

sanki bu çocuklar gökten zembille indi
işte kadın ancak maddi manevi kendi bakabilecekse çocuk yapmalı
kimseye güvenmemeli
bi çok erkek eşle beraber çocuğu da boşuyor
boşanmasan ömür boyu sen bakacaktın bu çocuğa şimdi bu rahatlık ne
umarım maaşının hayrını göremez böyleleri

Takibi nasıl açtınız bilmiyorum ama mutlaka bir avukattan yardım alın , çünkü belirli bir süre içinde nafaka ödememeden dava açılması gerekiyor . Avukat hem dosyayı ve yazışmaları takip eder, siz de rahat edersiniz

Evet maaşına haciz konur hiç kaygılanmayın alırsınız. Belki bu haciz ona kulak küpesi olur da çocuğun bir tek anneye ait bir canlı olmadığını idrak eder.

Evet maaşına haciz konur hiç kaygılanmayın alırsınız. Belki bu haciz ona kulak küpesi olur da çocuğun bir tek anneye ait bir canlı olmadığını idrak eder.
Insallah cok tesekkur ederım fakat elden maas alıyormus sıgortasıu varmıs ama nasıl olacak bılemedım

Insallah cok tesekkur ederım fakat elden maas alıyormus sıgortasıu varmıs ama nasıl olacak bılemedım
Eşiniz tek başına mı yaşıyor. Eğer öyleyse kumar borcundan bağımsız maaşından 2500 kalıyor ödemek istese se ödeyemiyor olabilir. Siz haklisiniz ödemesi gerek sonuçta çocuğun masrafları var ama aile yanında yaşamıyorsa almanız çok zor gibi geldi. Sigortası varmış ama şimdi okudum alabilirsiniz o zaman.

Eşiniz tek başına mı yaşıyor. Eğer öyleyse kumar borcundan bağımsız maaşından 2500 kalıyor ödemek istese se ödeyemiyor olabilir. Siz haklisiniz ödemesi gerek sonuçta çocuğun masrafları var ama aile yanında yaşamıyorsa almanız çok zor gibi geldi. Sigortası varmış ama şimdi okudum alabilirsiniz o zaman.
Aılesı ıle yasıyor ınanın ne kırası ve faturası hıc bıseyı yok odemesı gereken tek kumar ve banka borcları var az mıktarlarda.. ınsallah oder tek duam

Alirsin. Şimdi alamazsan sigortasi yoksa da sigortası olunca alırsın.

X