Davranış Bozuklukları çocuğunuz et yemezse

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
aynen de işte yaptık bi hata.keşke o kdar zorlamasydık küçükken.psikolojisini biraz kötü etkiledik.

öyle bir anlatıyorsunuz ki gözümde küçükken zorla et yedirildiği için şu an kendini duvardan duvara vuran bir ergen belirdi.
asiliği ondan değil klasik ergen oluşundandır.
9 sene geçmiş üzerinden

Cocugun psikolojisi kotuyse zorla sizin yedirdiginiz etten degildir. Ustelik anlatinca her cocuk her seyi yiyor. Bizim evde yemek secen ac kalir, zorla yedirmiyorum ama yemezse baska alternatif sunmuyorum. Bu yuzden de cocuk psikolojisi bozulmaz hele ki anaokulundaki cocuk yuzumde cikanlar yuzunden beni kimse begenmeyecek demez, guzellik algisi daha oturmamistir. Ha bu cumleyi ogrenilmis sekilde kullaniyorsa cocugun yaninda nasil konustunuz evveli zamaninda onu dusunun once, psikolojisi neden bozulmustur belki bulursunuz

Tiksiniyor olabilir pek zorlamam heralde.

Ama küçükken olan yeme düzeni oturuyor. Sebze yedirmeyenlerin çocukları sonra da sebze sevmeyebiliyor. Et çok da gerekli değil. Bir tek B12 sıkıntı onu da bir şekilde halledirsiniz. Hapları çıktı heralde ayda bir kez mi içiyorsun tam bilmiyorum.

Şimdi vejetaryan olacaksa da sonra kendi karar versin. Şu an ne istiyorsa onu yesin. İster köfte ister sebze.

Et yemiyorsa köfte, etli yemek, kaşarlı köfte, döner gibi denettiririm. Yok yani çocuk beğenmiyor direk ete karşı. Zorlamam. Demek ki sevmiyor. Zorlayarak yedirmek işkence gibi çocuğa da

Et yemesine nasıl gerek olmaz? Tabiki tadını bilmeli,yemeli.Bir cok yemekte et bulunuyor.Köftesi,haslamasi bunlarinda tadını bilip seviyorsa yemesi lazim.Ne yiyecek ki baska türlü cocuk.Devamlı kurufasulye nohut mu yiyecek o_O

Protein de protein deniliyor ve bunun için mutlaka et yemesi gerekmiyor .

Tadını bilsin , denesin fakat sevmiyorsa zorlamak hiç hoş değil .

IMG_20210329_111013_6.jpg

Ayrıca devamlı kurufasulye , nohut yesin diye bir şey de demedim orada . Süt , yoğurt , peynir ve yumurta yeterli .

Et yiyen insanların , sırf tadı için yeyip sonra da yemeyen insanlara her ortamda ' aaaa nasıl olur da yemezsin ' şaşkın bakışı ve lafı da artık sıktı yani .

burnunu iyice sıkın nefes alamasın. O anda ağzını açacak işte tam o noktada eti sokun ağzına. çenesine baskı yaparak çiğnemesini sağlayın. Peşinden de su içirin ki yuttuğuna emin olun
et yemesinde hiçbir sıkıntı yok şu an.zamanında daha beterlerini yaptık.canım ondan sıkılıyor.kussa da yedirdik.anaokuluna başlayacak diye stresli dönemlerdi ciddiye almadık.şu an büyüdü ama psikolojisi de çalkantıda.acaba her şeye zorlayarak hata mı yaptık dedim kendi kendime.

et yemesinde hiçbir sıkıntı yok şu an.zamanında daha beterlerini yaptık.canım ondan sıkılıyor.kussa da yedirdik.anaokuluna başlayacak diye stresli dönemlerdi ciddiye almadık.şu an büyüdü ama psikolojisi de çalkantıda.acaba her şeye zorlayarak hata mı yaptık dedim kendi kendime.
Tabi ki hata. Yani zorlamanız sadece daha çok iğrenmesine neden olmuş. Tercih sormamış ona söz hakkı tanımamışsınız. Çocuğun hayatını kendi hayatınız gibi yönlendirmeye çalışmışsınız. Bu zamana kadar olan olmuş bundan sonrasına bakmak lazım artık. Çocuğu daha fazla zorlamayın

aktif cevap veremesem ya da yorumlarınıza emoji bırakmasam da fikirleriniz benim için değerli.

Calcifer Calcifer evet karışmıyoruz zaten.ama pasiflik var maalsef (bize gelince aşırı agresif ama).umarım düzelir ve her şey için bizi suçlamayı da bırakır.

Protein de protein deniliyor ve bunun için mutlaka et yemesi gerekmiyor .

Tadını bilsin , denesin fakat sevmiyorsa zorlamak hiç hoş değil .

Eki Görüntüle 2903078

Ayrıca devamlı kurufasulye , nohut yesin diye bir şey de demedim orada . Süt , yoğurt , peynir ve yumurta yeterli .

Et yiyen insanların , sırf tadı için yeyip sonra da yemeyen insanlara her ortamda ' aaaa nasıl olur da yemezsin ' şaşkın bakışı ve lafı da artık sıktı yani .
Baklagiller gaz yapiyor genelde,ve et sadece protein acisindan da degil.Vücuda güç kuvvet veriyor.Dinc tutuyor.

Siz yemeyebilirsiniz,vejeteryan olabilirsiniz. Ama etin çok zararli olduğu oldugunu souleyemesiniz.Herkesin kendi dusuncesidir.Saygı duyarim

X