Çocuk İstemek... Maddi kaygılar, kararsızlıklar...

Canım ben sizin yerinizde olsam 1 sene düşünmezdim birikim yapardım çünkü çocuk demek masraf demek ne yazıkki hastane giderleri gerçekten çok fazla şuan hamileyim 7 aylık riskli gebe olduğum için doçente gidiyorum kontrolü doğum parası dolabı kıyafeti arabası eksik bitmiyor tabi ben biraz mükemmeliyetciyim herşeyi olsun istiyorum eğerki sağlık sorununuz yoksa mutlaka ertele derim bende eşimde memuruz evimiz ve arabamız olduğu halde bu yorumu yapıyorum yaşınızda çok yok Allah kalbine göre versin insallah🤲☺️

Bu arada kişi gercekten çok ihtiyaç sahibi normalde et alamayacak durumda ise kurbanın tamamını kendi çocukları için bile ayirabilir. Tabi bu kul ile Allah arasındadir insanın kendi vicdani ile ilgilidir.
İhtiyaç sahibine kurban düşmez ki.
Kurban ve hac ibadetleri sadece durumu iyi olana farzdır.
İhtiyacım var kesip kendim yiyeyim demek oluyor o, onun adı da kurban değildir.

İhtiyaç sahibine kurban düşmez ki.
Kurban ve hac ibadetleri sadece durumu iyi olana farzdır.
İhtiyacım var kesip kendim yiyeyim demek oluyor o, onun adı da kurban değildir.

Düşmez zaten ama zar zor para biriktirip o şekilde kesen var. İnsanların kalplerinide bilemeyeceğimizden birşey diyemiyorum. Ama tabiki sırf et için kesenin kurbanı kurban değildir. Hatta aklının köşesinden bana az et düştü vs gecirsen bile o kurban sayılmaz.

Çocuk bereketiyle gelir anlayışındayım ben. Yaşınız evet geç olmayabilir ama o çocuğu yaptığınızda kardeş düşünmeyecekmisiniz ?
Bazı şeyler özellikle çocuk konusu bence kesinlikle planlı olmamalı. Karnınız doyuyor paranız biraz artıyor mu ? Hayli hayli bakarsınız. Hele torun teyze hala hediyelere boğunca çocuk bir şekilde büyüyor siz bile şaşırıyorsunuz. Çocuk masrafı dediğiniz nedir bir beşik bir bez mi ? 2 yıl çocuk zaten emiyor ek gıda vs desen sıvı şeyler.. siz ne yerseniz azıcık o yiyiyor. Doğum süreci 9 ay nerden baksanız 3 sene zaten rahatsınız e sonrada kreşe verirsiniz düşünceniz varsa. Medical parkta doğum ücreti 10.000bin felan değil ayrıca 5 binlerde. Erken kalkan yol alır demişler bizler nasıl büyüdüysek büyüteceğimiz çocukta daha iyisiyle büyüyor vallahi ona rağmen bu kadar irdeleyen ebeveynlere üzülüyorum. Kaçırdıkları o kadar güzel bir duygu ki keşke daha önce yapsaydım diyecekleri cinsten..

69 sayfa yazılmış ama ben de 3 senelik evli ve bebek için uğraşmış yorulmuş ve havlu atma aşamasında olan biri olarak şunu diyebilirim ki, bebek artık bizlerin istemesiyle olan bir olay değil. Özellikle böyle maddi şeylere kim baktı bakmadı olaylarına girerseniz işin içinden çıkamazsınız.
Bir an önce bebek için yaşınız ilerlemeden denemeye başlayın derim, ne zaman olacağı ve Allah korusun ne sorunlarla karşılaşacağınız belli değil.
Keşke herşey sıralı olsa hayatımızda ama namümkün.

69 sayfa yazılmış ama ben de 3 senelik evli ve bebek için uğraşmış yorulmuş ve havlu atma aşamasında olan biri olarak şunu diyebilirim ki, bebek artık bizlerin istemesiyle olan bir olay değil. Özellikle böyle maddi şeylere kim baktı bakmadı olaylarına girerseniz işin içinden çıkamazsınız.
Bir an önce bebek için yaşınız ilerlemeden denemeye başlayın derim, ne zaman olacağı ve Allah korusun ne sorunlarla karşılaşacağınız belli değil.
Keşke herşey sıralı olsa hayatımızda ama namümkün.
Katılıyorum. Şaşıranlar olmuş yaptığım yoruma fakat ya anlatamadım ya da yanlış anlaşıldım sanırım. Her ebeveyn cocuğuna iyi bir ortam sağlayabileceği, iyi bir gelecek sunabileceği her anlamda hazır olmak, imkanınında el vermesini ister. Ama görüyoruz ki her çocuk farklı şartlarda yetişiyor ve hayat ne kadar plan yapsakta planladığımız gibi hiç gitmiyor. Hatta ben hazır olunca yaparım dediysem dahi 2 çocuğumuda hazır olarak hamile kalmadım ve doğduktan sonra aslında kadın olmamızın verdiği doğuştan o güdüyle aslında hazırmışım ve hazır hiç bir zaman hissedemezmişim bekleseydim dedim. Bunu anlatmaya çalıştım kısaca. Gerçekten çocuk yapsam mı yapmasam mı şöyle olsun öyle böyle diye irdeleyenler boşuna kendilerini yıpratıyorlar.

Siz göre öyle olabilir.
Bana göre değil.
Tüm herşeyim doktor tarafından kontrol altındaydı.
Testlere gereksiz yüksek para verme dedi.

Bence doktor gibi doktordu, hastasını yolmayan.

Ayrıca ben trombofili ve homosistein hastasıyım.
Devlette hematoloji yeşil alanlıyım, hamile kaldığımda da perinatoloji yeşil alanlıyım.
En iyi hekimler devlette beni ekstra takip ediyorlar. Beş kuruş para vermiyorum.
Takip eden perinatoloji doktoru süper bı doktor ayrıca.
ist.damisiniz dktorunuz kim hangi gende mutasyon var

X