Gebeliğe Hazırlık Cocuk istiyorum ama hamilelikten ve dogumdan korkuyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

ayla111

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2015
4
6
33
Merhaba arkadaslar,

Evliyim ve ilk cocugumuzu yapmaya karar verdik. Bir kac aydir deniyoruz. Cocuk istiyorum ama hamilelikten ve dogumdan cok korktugumu fark ettim. Ara sira aklima geldiginde biraz gerginlesiyorum. Cevremdeki insanlardan duydugum dogum hikayeleri zorlu ve korkunc olmasindan gerek. Ve dogumla pek fazla bir bilgim de yok, belki bundan da kaynaklaniyor olabilir. Ama aklima dogumda bana kotu birsey olabilir vesveseleri beni cok korkutuyor. Cok korktugum icin hamile kalmaya korkuyorum.

Boyle bir korkuyu sizde yasadinizmi? Cevremdeki hamilelere bakinca hepsi mutlu, korkusuz bir halde yasiyorlar. Bende mi anormallik var acaba?

Sakinlesmek ve bu korkuyu yenmek icin ne yapmam lazim sizce? Ayrica, kolay ve iyi gecen hamilelik ve dogum hikayesi olan varsa, lutfen paylassin. Ihtiyacim var sanirim.

-Ayla

Öncelikle kötü düşünmeyi bırakarak başlayabilirsiniz bu vesveseler her insanin aklına gelir ama genelde hamileyken olur bu doğuma yakın zamanda bişey olurmu diye banada olmustu ama sonra hemen attm aklımdan evrene pozitif mesajlar verdim hep hamileliğim güzel geçti hala şuan hamileliğimi özlüyorum 😃 doğumumda sezeryan oldu o da çok güzeldi kötü hiç bı an yok çok şükür sizde öyle düşünün.

doğum kolay değil elbette ama bu kadar insan yüzyıllardır yapıyorsa çok da korkunç bir şey değildir dimi :halay:hem daha destur belki sezeryan olacaksın belki epiduralli normal doğumu deneyeceksn artık alternatifler çoğaldı... hem gör hamile olunca bebek için de kendim için de normal olsa daha iyi diye düşünüp korkmayı unutacaksın...

Merhaba arkadaslar,

Evliyim ve ilk cocugumuzu yapmaya karar verdik. Bir kac aydir deniyoruz. Cocuk istiyorum ama hamilelikten ve dogumdan cok korktugumu fark ettim. Ara sira aklima geldiginde biraz gerginlesiyorum. Cevremdeki insanlardan duydugum dogum hikayeleri zorlu ve korkunc olmasindan gerek. Ve dogumla pek fazla bir bilgim de yok, belki bundan da kaynaklaniyor olabilir. Ama aklima dogumda bana kotu birsey olabilir vesveseleri beni cok korkutuyor. Cok korktugum icin hamile kalmaya korkuyorum.

Boyle bir korkuyu sizde yasadinizmi? Cevremdeki hamilelere bakinca hepsi mutlu, korkusuz bir halde yasiyorlar. Bende mi anormallik var acaba?

Sakinlesmek ve bu korkuyu yenmek icin ne yapmam lazim sizce? Ayrica, kolay ve iyi gecen hamilelik ve dogum hikayesi olan varsa, lutfen paylassin. Ihtiyacim var sanirim.

-Ayla
Sanki bunları ben yazmışım gibi resmen aynı korkuları yaşıyorum

doğum kolay değil elbette ama bu kadar insan yüzyıllardır yapıyorsa çok da korkunç bir şey değildir dimi :halay:hem daha destur belki sezeryan olacaksın belki epiduralli normal doğumu deneyeceksn artık alternatifler çoğaldı... hem gör hamile olunca bebek için de kendim için de normal olsa daha iyi diye düşünüp korkmayı unutacaksın...
Ilk defa basima gelecegi icin heralde biraz fazla dusunuyorum bu konuyu. Maalesef cevrede duydugum dogum hikayelerin coguda kotu. Bir ay once yakin bir arkadasim 6 aylik dusuk yapti, acilen ameliyat oldu. Diger arkadasim bir kac ay once ektopik hamilelik gecirip yine acilen ameliyata alindi. Iki sene once teyzem olumden dondu dogum esnasinda. Bilinc altima yerlesmis bir kere boyle hikayeler. Ama dediginiz gibi, yuz yillardir insanlar ve canlilar dogum veriyor ve hayatina devam ediyor. Bir olumsuz hikaye icin belki yuz tane olumlu hikaye vardir ama ben duymuyorum. Olumlu dusunmek lazim. Gerisi bizim kontrolumuzde degil zaten. Allah hayirlisini nasip etsin, ne diyelim.

Öncelikle kötü düşünmeyi bırakarak başlayabilirsiniz bu vesveseler her insanin aklına gelir ama genelde hamileyken olur bu doğuma yakın zamanda bişey olurmu diye banada olmustu ama sonra hemen attm aklımdan evrene pozitif mesajlar verdim hep hamileliğim güzel geçti hala şuan hamileliğimi özlüyorum 😃 doğumumda sezeryan oldu o da çok güzeldi kötü hiç bı an yok çok şükür sizde öyle düşünün.

Tesekkurler. Haklisiniz, iyi dusunmek lazim.

tam da ihtiyacım olan konu başlığı... Ayla canım gebe kaldın mı ne durumdasın şu anda hala devam ediyor mu korkuların ya da korkularında baş edebildin mi? bende hamile kalmaya çalışıyorum sözde ama korkularım kabus gibi peşimi bırakmıyor... nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum herkes mutlu hamilelikler yaşarken sanki ben hamilelik haberini aldığım an panikleyecekmişim gibi geliyor.

Bence tam hazır olmayabilirsiniz. Bence biraz daha fazla olsa isteğiniz korkunuz olmaz. Ben de çocuk istiyorum 14 aydır uğraşıyorum. Ufaktan tedavilere başladık. Olmadıkça evlat hasretim artıyo daha 28.5 yasindayim ama koca koca ortaokula giden cocuklara bile bakıp imreniyorum benim de böyle olsa filan diye. Normalde bebekler cicili bicili olduğu için bebek görünce ister herkes ama ben genel olarak hep istiyorum.

Evlat edinebilirsiniz. Hem hamile kalmazsınız hem çocuk doğurmazsınız.

ben de hamile kalmayı çok istiyorum ama fiziksel acıdan çok duygu değişimlerinden korkuyorum açıkçası. bir iyiyken, bir kötü hissetmek. dengesiz duygular... fiziksel acı sürelidir. dinlenirsin geçer, ya da acısız doğumla pek de hissetmezsin. ama diğer türlüsü çekindiriyor beni...

Öyle çocuk istiyorum diyince hopp diye olmuyor sen bi başla tutturmayı başar sonra kork filan 👈🏽👈🏽

Merhaba arkadaslar,

-Ayla
Bende öyle dusunuyordum ta kı hamılelıgımı oğrenene kadar,ılk haftalarım,o kadar mutluyumkı evde muzık acıp dınlıyorum💖🤲🏻 Bence bağla alakalı ınsan olunca ve olduktan sonra bebek buyudukce o bag cok kuvvetlenıyor😍 sakinlik te onemlı tabıkı,oldukça guzel dusunuyorum🌱🌱🌱

X