Çocuk konusu😢

neden ınsanlardan hep bir beklenti. beklenti olmazsa mutluluk olur.
ev senın evın, çocuk senın çocuğun ne yapabılırler.
yetişemediğin yerde bırak.
herşey mükemmel olmaz ,zorunda değil.
keşke şöyle kv dem olsa kafam rahat miss.
aramasın sormasın gelmesimn

Esinin acelesi neymis ki ?Maddi manevi hazır olmadan cocuk yapmayin Elinizdekinin hakkini verin önce.Zaten birtek sizinleymis ilgilenin,egitin.Onu biraz ortaya cikarin sonra dusunurüz.Ona da günah bi annesi var ,o da bebek pesine düsecek.

Yahu kayınvalide görümce gelip çocuğunuza niye baksın.Evdesiniz.Ben doğuda ilk cocugumu tek büyüttüm şimdi ikinci oldu yine tek bakıyorum ikisinede.Millet niye baksın herkesin kendi işi gücü planı var.Siz talep ettiniz mi.su isim var gelip bebekle biraz ilgilenin dedinizmi.
yoksa Dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış durumumu bu

Yemegide yapiyorum ,evimide temizliyorum çamaşılarimida yikayip asıpserip katliyorum, ,3 aylik cocugumada bakiyorum,yanı sıra ramazan hazırlığı yufkasiydi böreğiydi,ketesiydi herdeyimi yaptım ve tek başıma yapiyorum,ne anam yardim ediyo nede kaynanam ikiside yanimda deiller kısacası her işimi kendim yapiyorum,hiçte elime gocunmuyorum.
Bahar hanım merhaba tanışabilirmiyiz

ben zaten kimseden yardım beklemiyorum. Kayınvalidem bana yardım etmek zorunda değil evet. Zaten benim konumda kayınvalidem değildi. Hala aynı cevaplar geliyor, herneyse konu açmam hataydı sanırım.
Kv deniz görümcelerinizle ilgilenmekten size vakit kalmıyordur muhtemelen, kızı yerine koysaydı nolurdu demişsiniz ya zaten kızları olan bazı tipler gelinlerin kız muamelesi yapmaz maalesef.

Arkadaşlar 2 yaşını geçmiş bir kızım var. Ailemden ayrı farklı bir ülkede yaşıyorum ve çook yalnızım. Kayınvalidem, görümcelerim ilgisizdirler. Arayıp sormazlar, gelmezler. Yani anlayacağınız herşeyle sadece ve sadece ben ilgileniyorum. Yemeği, bulaşığı, temizliği, çocuk bakımı.. Bir çok sorumluluğum var. Eşim bazı konularda yardım eder, ben çamaşırları yıkarım o asar vs. Böyle küçük konularda yardımı dokunur. Eşim bu aralar ikinci bir çocuk istemeye başladı. Bağırmak, bir çok şey söylemek geliyor içimden. Senin ailen birşeye yardım ediyor mu diye söylemek istiyorum. Bu kocaman ülkede yalnızım, üzerimde sorumlusu oldugum 2 yaşında bir kızım var, aslında istemiyor değilim.. Büyük bir ailem olsun, yalnızlığımda kurtuliyim istiyorum. Ama bu kadar sorumluluk içinde baş edebilir miyim bilmiyorum. Gerçi benden daha kötü durumda olan insanlar var, yani vardır bence. Onlar nasıl bakıyorsa bende baş edebilirim diye düşünüyorum.. Şimdilik sadece düşünüyorum. Sizce siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız.
Hazır hissetmeden o yola girme

Arkadaşlar ben ailemle çok iç içe büyüdüm, benim yengelerim babaanne oldular vs çevremden hep yardımsever iyi babaaneler gördüm hadi yardım etmek zorunda değilsin ama hal hatır sormakta mı olmaz burada yalnız başıma yaşıyorum kimsem yok komşularımı bile tanımıyorum sizinle aynı durumda değilim ki trde olsam arkadaşım olur çevrem olur sadece ingilizce biliyorum ve dilini bilmediğim bir ülkede yaşıyorum o yüzden iletişim kuramıyorum.

Arkadaşlar 2 yaşını geçmiş bir kızım var. Ailemden ayrı farklı bir ülkede yaşıyorum ve çook yalnızım. Kayınvalidem, görümcelerim ilgisizdirler. Arayıp sormazlar, gelmezler. Yani anlayacağınız herşeyle sadece ve sadece ben ilgileniyorum. Yemeği, bulaşığı, temizliği, çocuk bakımı.. Bir çok sorumluluğum var. Eşim bazı konularda yardım eder, ben çamaşırları yıkarım o asar vs. Böyle küçük konularda yardımı dokunur. Eşim bu aralar ikinci bir çocuk istemeye başladı. Bağırmak, bir çok şey söylemek geliyor içimden. Senin ailen birşeye yardım ediyor mu diye söylemek istiyorum. Bu kocaman ülkede yalnızım, üzerimde sorumlusu oldugum 2 yaşında bir kızım var, aslında istemiyor değilim.. Büyük bir ailem olsun, yalnızlığımda kurtuliyim istiyorum. Ama bu kadar sorumluluk içinde baş edebilir miyim bilmiyorum. Gerçi benden daha kötü durumda olan insanlar var, yani vardır bence. Onlar nasıl bakıyorsa bende baş edebilirim diye düşünüyorum.. Şimdilik sadece düşünüyorum. Sizce siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız.
Görümcen kayınvaliden gelip ev işlerine çocuk bakımına yardım mı etmeli ben anlamadım ya kimse karışmasın bence benim işime gücüme emin ol buradaki birçok kadın böyle çoğumuz ailelerimizden uzakta başka şehirlerde yaşıyoruZ. Bence beklentinin biraz azaltmalısın. Tekrar çocuk sahibi olmak konusunda da bence haklısın daha çok küçükmüş diğer cocuğun kadınlar çok zorlanıyor çocuk büyütürken, erkeklerin tuzu kuru tabi.. kendini tamamen hazır hissedene kadar kalkışma bence o işe.. genede sen bilirsin tabi..

X